Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 72 %
Naktį16°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Grilio pieva“ – šventė su aukojimo tradicija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2017-09-12
„Grilio pieva“ bendrystei subūrė įvairaus amžiaus, užimtumo bei pomėgių žmones ne vien iš Vydmantų, bet ir aplinkinių kaimų.

Vydmantuose gimė nauja tradicija – rugsėjo pradžioje į „Grilio pievą“, rengiamą gyvenvietės centro erdvėse, susiburti gausiai bendruomenei, į šventę sukviečiant ne vien vydmantiškius, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus. Ši šventė dar ypatinga ir tuo, kad vydmantiškiai asmeninėmis lėšomis prisideda prie savo seniūnijos gyvenimo gerovės. „Neišsigandome šeštadienio naktį, o ir rytą gausiai nulijusio lietaus. Įdienojus žmonės pakaitomis būriais traukė į pievą: vieni ateidavo anksčiau, kiti vėliau. Norisi, kad kuo labiau susivienytų bendruomenė, – to ir siekia pernai išrinktoji taryba. Iš viso mūsų šventinėje pievoje pabuvojo apie pusė tūkstančio Vydmantų bei apylinkių gyventojų“, – kalbėjo Vydmantų bendruomenės pirmininkas Marius Žalimas, patikindamas, jog iš viso naujai įkurtoje jų seniūnijoje yra per 2 tūkst. gyventojų. Vasarai pasibaigus, kada gyvenimo ritmas sugrįžta į įprastas vėžes, kepant kepsnius ir niekur neskubant, M. Žalimo žodžiais, atsiranda didesnė galimybė pasišnekučiuoti ir geriau pažinti vienas kitą, aptarti, ko reikia, kad gyvenvietė gražėtų ir kad patiems būtų smagiau joje gyventi. „Užgimė ir graži aukojimo tradicija: pernai vydmantiškiai aukojo savo parapijai, o šiemet – vaikų aikštelei prie darželio įrengti. Žmonės pardavė tai, ką patys užaugino, pagamino ar iškepė, ir surinko 1 tūkst. 673 eurus. Norime turėti aktyvią poilsio-pramogų erdvę su žaidimų aikštele, suoleliais, kad šeimos su vaikais bet kada galėtų išeiti pasivaikščioti ar pailsėti“, – tvirtino M. Žalimas.

Vydmantiškiai patys kepa, verda ir savo gaminius parduoda „Grilio pievoje“ tam, kad paremtų savąją bendruomenę.

Jo žodžiais, bendra aikštelės darbų vertė – 6,5 tūkst. eurų, todėl ketinama ieškoti įmonių-rėmėjų bei pavienių geradarių, kurie palaikytų šį siekį. Beje, pati „Grilio pieva“ taip pat neapsiėjo be paramos lėšų, už jas tai pat buvo perkami ir kepami kepsniai, suruoštos vaišės.

Būta ir staigmenų: šviežiu dūmu kvepiančiais kepsniais „Grilio pievoje“ besimėgaujančius žmones nustebino ir netikėtai į jų gyvenvietę įsukusi Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos mašina. Ugniagesiai žarnomis vandenį liejo ir iš degančio automobilio žmogų gelbėjo, – tai buvo inscenizuotas įvykis – dovana vydmantiškiams. Juos apspitusiam būriui smalsuolių gelbėtojai išsamiai papasakojo apie savo profesiją, jos ypatumus.

Vydmantiškių šventinį susiėjimą praturtino vietinių saviveiklininkų programa: dainas traukė Kretingos kultūros centro Vydmantų skyriaus kapela, moterų vokalinis ansamblis, – šiems vadovavo Jolanta Japertienė, pasirodė Vydmantų gimnazijos vaikų kolektyvai. Buvo ir svečių – po apylinkes skambėjo Regimanto Šilinsko iš Raguviškių skrabalais grojamos populiarios melodijos. O renginį užbaigė taip pat vydmantiškių atlikėjų Skaistės ir Augustino Užkuratų duetas.

„Nepaisant to, kad pašonėje yra Palanga, Klaipėda ir Kretinga su savo renginių įvairove, mūsų žmonės nori burtis, turėti savo šventę ir kurti savas tradicija. Todėl „Grilio pievą“ tęsime ir kitąmet“, – užtikrino Vydmantų bendruomenės pirmininkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas