Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 93 %
Naktį4°C debesuotumas 49 %
Apklausa

Ar pamenate dabartinės valdžios rinkiminius pažadus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atidarys naująjį Paupio stadioną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-09-08
Paupio stadionas įrengtas tam, kad tarnautų viso Kretingos miesto bendruomenei – jį jau itin pamėgo jaunimas.

Rytoj Kretingos miesto seniūno futbolo taurės turnyru bus oficialiai atidarytas naujasis Paupio stadionas prie Akmenos upės. Pirmasis sporto erdvių Bajorų kvartale iniciatorius buvo tautodailininkas Raimundas Puškorius, vėliau jo sumanymą pratęsė Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius, – dabar aikštynas tarnauja viso miesto bendruomenei.

Viršija miesto stadioną

Paupio sporto aikštynas užima apie 2 ha ploto: jame, be 2 mažesnių aikštelių, kurias prieš kelis dešimtmečius įrengė šalia gyvenantis R. Puškorius, savo erdvėmis bei infrastruktūra stebina naujasis 6 tūkst. kv. m dydžio stadionas.

R. Puškorius – jis yra ir Kretingos miesto seniūnijos sporto organizatorius, Savivaldybės Kultūros ir sporto komiteto narys, aprodydamas stadioną, tvirtino, jog savo dydžiu šis pranoksta centrinį miesto stadioną: plotis – 65 m, o ilgis – 105 m, tačiau, nukėlus vartus, galima pratęsti ligi 120 m.

Prie aikštės įrengtas konteinerinis tualetas, kažkada neprigijęs Kretingos muziejaus automobilių aikštelėje ir saugotas bendrovės „Kretingos komunalininkas“ teritorijoje. Greta prisišliejęs geltonas konteineris, kuriame įrengta dušinė ir persirengimo kambarys.

Naujosiose erdvėse – vaikų žaidimų aikštelės bei treniruokliai, atnaujintas tiltas per Akmeną, įrengta atkarpa, jungianti Paupio ir Nidos gatves.

Ir nors varžybos naujajame stadione vyko jau praėjusią vasarą, S. Juknevičius „Pajūrio naujienas“ patikino, jog oficialiam atidarymui buvę sudėtinga surinkti bendruomenę, dėl to šventė nusitęsusi. „Norime, kad ne vien sportininkai, bet viso miesto žmonės žinotų apie šias erdves, į jas ateitų pajudėti, aktyviai su šeima ar draugais praleisti laiką“, – tvirtino S. Juknevičius.

Kretingos miesto seniūnijos sporto organizatorius Raimundas Puškorius yra ir pirmasis entuziastas, davęs pradžią Paupio sporto aikštynui.

Pasidalinę sportines erdves

Trečiadienio pavakarę Paupio stadione aidėjo jauni balsai – būrys mokinių po pamokų spardė kamuolį. Prie jų prisijungė dviračiu atmynęs 12-metis Paulius Kubilius. Paauglys sakė lankąs Kretingos sporto mokyklą, bet mėgstąs ir vienas pasportuoti.

Futbolą žaidę jaunuoliai taip pat tvirtino čia kone kasdien ateinantys pajudėti ar varžybų pasižiūrėti. „Susibėgam savas būrys, bet tuos, kurie naujai ateina, irgi priimam į komandą. O vakar žiūrėjom varžybas: Kretinga žaidė prieš Palangą, baigė lygiosiomis. Naujoji aikštė – gera, aptverta tinklu, bet po lietaus žolė – klampi, dar nesusigulėjusi“, – už komandos draugus kalbėjo 15-metis Mantvilas Abrutis.

Jaunuoliai sakė pamėgę Paupio stadioną, nes jiems iš miesto centro čia arčiau ateiti: „Pasidalijam – vieni renkamės prie upės, o tie, kurie gyvena mikrorajone, eina į senąjį stadioną“.

Futbolo treniruotei besirengiantis Kretingos sporto mokyklos treneris Gediminas Petrauskas sakė, jog jo grupė čia treniruojasi kasdien: „Ši aikštė nepalyginamai geresnė už miesto, juolab kad aną ruošiasi renovuoti – kloti dirbtinę dangą“.

Pasitarnavo Klaipėdos g. remontas

Žvelgdamas į Paupio aikštyną, R. Puškorius prisiminė: „Gyvenu ant kalno, ir dar 1976 m. sugalvojau pakalnėj, prie pat upės, vaikams įrengti stadioną. Tada rūpėjo, kaip užimti Globos namų vaikus – jie būriais atbėgdavo į mano dirbtuves. Sugalvojau, kad reikia aikštės, kur vasarą galėtų bėgioti, o žiemą čiuožinėti“.

Taip R. Puškorius savo iniciatyva, darbu bei lėšomis prieš 4 dešimtmečius ir davė pradžią aikštynui. Jo sutvarkyta aikštelė ilgainiui tapo ir rajono ledo ritulio mėgėjų čiuožykla. „Aikštelę nuo žmonių daržų atskyriau, užsodinęs eglių eilę. Pažiūrėkit, jau kokios išstypo“, – mostelėjęs ranka į žalią sieną, skiriančią 2 mažąsias aikšteles prie upės nuo didžiojo stadiono.

Iniciatyvos toliau plėsti sporto erdves ėmęsis S. Juknevičius papildė, jog 2000-aisiais Kretingos rajono taryba nusprendė paimti žemę visuomenės poreikiams ir įkurti viešąsias erdves: taip atsirado aktyvaus poilsio zonos ne vien Nidos g., bet ir žvyrduobėje bei prie antrojo dvaro tvenkinio.

„Kai vyko Klaipėdos gatvės renovacija, rangovai kreipėsi į mane, kur padėti nuo gatvės nukastus tūkstančius kub. m grunto. Pagalvojau, kad tiktų naujam stadionui. Tuomet čia buvo dirvonai. Susiderėjome, kad grunto neveš tol, kol nenustumsime žemės, kad ant jo vėl galima būtų užpilti ir išlyginti nukastą paviršių“, – kalbėjo seniūnas, patikindamas, jog ir rajono politikai, ir paprasti miestiečiai matė, kad vieta – puiki ir palaikė idėją.

Naujasis stadionas tapo sportą mėgstančių kretingiškių traukos vieta.

Lėšos – pačių kretingiškių

Aikštyno įrengimas ir jo išlaikymas yra finansuojami iš Kretingos rajono savivaldybės biudžeto miesto tvarkymui skirtų lėšų. S. Juknevičiaus žodžiais, darbai vyko etapais: 2014-aisiais buvo paklotas didžiosios futbolo aikštės pagrindas, – tai kainavo 23 tūkst. eurų. Kitąmet pajungtas vanduo, kanalizacija, atvesta elektra, – šie darbai kainavo 8,5 tūkst. Eur.

O šiemet buvo įrengta stadiono drėkinimo sistema – tam naudojamas iš Akmenos upės pumpuojamas vanduo, siurblinė reguliuojama automatiškai. Darbai kainavo 5 tūkst. eurų. Taip pat už 10 tūkst. eurų įrengta ir apšviesta gatvės atkarpa, jungianti iš miesto stadiono link per naujai įrengtą lieptą vedančią Paupio ir Nidos gatves.

Prieš dvejus metus už 15,7 tūkst. eurų taip pat buvo pastatyta medinė pavėsinė ir suolai, o prekybos centro „Maxima“ iniciatyva – lipynės vaikams.

S. Juknevičiaus, paklaustas, ko dar trūktų naujajame aikštyne, atsakė, jog upės šlaite numatyta įrengti teniso kortus. Suskaičiuota, jog drenažas bei dviejų teniso aikštelių danga ir įranga kainuotų apie 60 tūkst. eurų. „Dar reikėtų tribūnų žiūrovams, taip pat – vaizdo kamerų, nes vis dar pasitaiko, kad piktavaliai nuniokoja treniruoklius bei aikštės inventorių“, – neslėpė seniūnas.

Sporto aikštyną prižiūri bendrovė „Kretingos komunalininkas“.

---

Kretingos rajono savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Nikolajaus Gnedojaus komentaras:

- Stadiono atsiradimas yra labai svarbus įvykis Kretingos rajono sportiniame gyvenime. Auga futbolo mėgėjų komandų skaičius, jame treniruojasi Sporto mokyklos vaikų ir jaunimo grupės, mūsų “Minija“ – visi nė seniai nebesutelpame centriniame stadione. Paupio stadionas ypač pasitarnauja kitoje miesto pusėje gyvenantiems kretingiškiams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas