Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Žemaitija“ išrinko gražiausiai besitvarkančius

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2017-07-07
Savo sodą nuosekliai bei kūrybingai, įdėdami daug darbo, tvarko Danutė ir Vincas Jonikai.

Sodininkų bendrijoje „Žemaitija“, kuri šiais metais mini 30 metų įsikūrimo sukaktį, buvo surengta sodų sklypų apžiūra. „Mūsų tikslas – išrinkti geriausiai besitvarkančius ir tuo pasidžiaugti per artimiausiu metu rengiamą sodininkų vasaros šventę“, – kalbėjo „Žemaitijos“ pirmininkas Rimantas Staponas, bendrijai vadovaujantis jau 13 metų.

Be pirmininko, atrankos komisijos darbe dalyvavo sodininkų bendrijos nariai Gražvydas Kasparavičius, Antanas Navikas, Petras Mickus, Manfredas Čekanauskas ir Vladislovas Juška.

Esminiai vertinimo kriterijai – ne tik šienaujama veja ir nuravėtas daržas, kurių, beje, mąžta, bet ir tai, ar sodo sklype veikia valymo įrenginiai, ar įrengtos komposto dėžės, kaip apskritai sutvarkyta visa gerovė. Komisija sudarė geriausiai besitvarkančių bendrijos narių 16-uką, į kurį pateko: Egidijus Pikiotas, Ričardas Jonkus, Raimonda ir Kęstas Monkai, Jadvyga Bernatavičienė, Adomas Donauskas, Pranas Jokūbauskas, Aivaras Vaškyla, Antanas Gutkauskas, Vincas Jonikas, Mindaugas Jurevičius, Laura Papreckienė, Rolandas Gelumbickas, Reda Stonkienė, Arūnas Galdikas, Neringa Sikorskienė, Raimondas Stanius. „Tačiau kas tapo nugalėtojais ir prizininkais, nenorėčiau atskleisti iki mūsų šventės – te žmonėms būna staigmena. Yra paskirtas 100 Eur prizinis fondas, kuris ir atiteks geriausiems iš geriausių“, – sakė R. Staponas.

Ingridos (nuotr.) ir Egidijaus Pikiotų sodyba sulaukė komisijos narų dėmesio ir pateko į gražiausiai besitvarkančių 16 tuką.

Šiuo metu bendrijoje, kuri valdo 52 ha žemės, yra 406 sodininkai, nuolatos gyvena 80 šeimų. Bendrijos pirmininko pastebėjimu, sodininkų bendrijos labai keičiasi – žmonės nebeperka sodo sklypo daržui ar sodininkauti. „Jeigu įsigyja sodą, vadinasi, galvoja apie perspektyvą čia nuolatinai įsikurti ir gyventi. Iš esmės, sodininkų bendrijos virsta gyvenvietėmis, iš to – nauji rūpesčiai bei problemos“, – teigė R. Staponas.

Pastarosiomis dienomis „Žemaitijos“ sodininkų bendrijai pavyko suderinti miesto autobuso maršrutą, kad šis eitų per sodus: vaikams nebereikės gero kilometro eiti pėsčiomis, kai šlapia ir tamsu, mokiniams bus lengviau pasiekti mokyklą, žmonėms – darbus. Sodininkų prašymą autobuso maršrutą nukreipti per „Žemaitiją“ patenkino rajono Savivaldybė.

„Turime problemų dėl apleistų sklypų. Kurių savininkus surandame – perspėjame, kad susitvarkytų – nušienautų, surinktų šiukšles. Apleistų sklypų bendrijoje – maždaug 20 proc., iš jų 30 sklypų savininkų pavyko asmeniškai susisiekti, kad, jiems nesusitvarkius, turėsime apie tai pranešti seniūnijai, kuri turi teisę siūlyti apleistų sklypų savininkus bausti. Smagiau, kai tvarkomasi geranoriškai, kai kuriems ir pagalbą pasiūlome, tačiau yra ir piktybiškų žmonių, kurie nenori susitvarkyti ir tiek“, – pastebėjo bendrijos pirmininkas.

Rimtas rūpestis – sodininkų bendrijos melioracijos įrenginiai, kuriuos tvarkant bendriją konsultuoja, pataria rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistas Leonas Rimeika. Sodininkai, ypač tie, kurie soduose gyvena nuolat, labai norėtų vandentiekio ir kanalizacijos, tačiau patiems pasikloti vandentiekį sodininkams kol kas per brangu, o Savivaldybė vėlgi neturi galimybių padėti. Tačiau, sakė R. Staponas, sodininkai optimizmo nepraranda ir tikisi, kad „Žemaitiją“ vandentiekis pasieks su Europos Sąjungos parama.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas