Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 72 %
Naktį16°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje lankėsi ministras Linas Kukuraitis

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-07-10
„Atostogų parke“ ministrą Liną Kukuraitį (antras iš kairės) pasitiko (iš dešinės) rajono tarybos narys Dangiras Samalius, Seimo narys Antanas Vinkus, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Praėjusį šeštadienį į Kretingą atvykęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis dalyvavo projekto „Tribūna jaunai šeimai“ baigiamojoje konferencijoje, lankėsi Kretingos socialinių paslaugų centre ir Padvarių socialinės globos namuose.

Šeima turi diktuoti šeimos politiką

Į projekto „Tribūna jaunai šeimai“ baigiamąją konferenciją, kuri vyko Žibininkuose, sveikatingumo ir poilsio komplekse „Atostogų parkas“, buvo susirinkę jaunos šeimos iš trijų Žemaitijos rajonų: Kretingos, Skuodo ir Akmenės. Projektui lėšas – 10 tūkst. 8686 eurus skyrė Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra pagal programą „Erasmus plius“. Per pusmetį šis projektas subūrė daugiau kaip 300 jaunų šeimų iš šių rajonų. „Labai išminga, kad jaunimui skirti pinigai iškart kreipiami į šeimas, suteikiama galimybė jaunoms šeimoms burtis, kad šeima, o ne politikai pasako, ko jai reikia“, – L. Kukuraitis pasidžiaugė projektu „Tribūna jaunai šeimai“.

Projekto koordinatorė Diana Laimutė Garjonienė, kuri yra ir Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė, pateikė projekte dalyvavusių šeimų iškeltus aktualiausius klausimus, kaip antai – šeimų su mažamečiais vaikais laisvalaikio užimtumo, jaunų tėvų švietimo, gyvenamosios infrastruktūros gerinimo (saugių perėjų, žaidimų aikštelių įrengimo ir pan.). Projekto dalyviai siūlė didinti mūsų valstybėje nustatyto jauno – iki 30 metų – žmogaus amžių iki 35–39 metų. „Šiandieną ir santuokos kuriamos vėliau“, – pastebėjo D. L. Garjonienė. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai dalyviai pateikė siūlymą dėl socialinių paslaugų paketo jaunai šeimai sudarymo. Ministras priminė dabartinės valstybės valdžios darbus, planus šeimos gerovei. „Kitąmet jaunoms šeimoms bus teikiama parama būstui ne didmiesčiuose įsigyti. Jaunoms šeimoms skiriama 20 mln. eurų kompleksinė parama. Bendruomenių stiprinimo programa ateityje irgi turėtų pasitarnauti jaunų šeimų tvirtėjimui“, – kalbėjo jis.

„Bėgiojantys vaikai yra angelai žemėje. Visi postai praeina, didžiausia laimė – turėti tvirtą šeimą. Šita Lietuvos valdžia nusiteikusi visokeriopai padėti šeimai“, – sveikindamas „Atostogų parke“ susirinkusias jaunas šeimas Seimo narys Antanas Vinkus pritarė L. Kukuraičiui, kad šeima dabartinei šalies valdžiai yra itin svarbi.

Patiko paslaugų centro modelis

„Čia yra sprendimas, kaip panaudoti tuščius vaikų globos namus Lietuvoje“, – sakė L. Kukuraitis, susipažinęs su Kretingos socialinių paslaugų centro veikla. Buvusio vaikų darželio patalpose įsteigtame centre po vienu stogu sutelpa senjorai, kuriems reikia globos, po pamokų susirenkantys vaikai iš socialinės rizikos šeimų. Šeštadienį, išeiginę dieną, ministras pabendravo ne tik su direktore Beruta Dirvonskiene, tądien dirbusiomis darbuotojomis, bet ir čia ilgėlesnį prieglobstį radusiomis mamomis su kūdikiais, šeimose gyventi sąlygų neturinčiais vaikais. Socialinių paslaugų centre dirba per 40 socialinių darbuotojų, kurie globojamiems dėl senyvo amžiaus, kitaip neįgaliems žmonėms padeda jų namuose. Centras savo turimu transportu vežioja rajono žmones į gydymo įstaigas, kur jiems teikiama gyvybiškai būtina pakaitinė inkstų terapija – dializė. Šiandieną tokių ligonių yra 12. „Pradedame prieš 6 val. ryto ir baigiame apie 18 val.“, – apie šį darbo barą sakė B. Dirvonskienė. Ministrą lydėjęs Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas akcentavo, jog netrukus socialinių paslaugų centras turės dar vieną padalinį – nakvynės namus. „Nakvynės namus prijungėme prie centro taupydami administravimo išlaidas“, – tarė jis.

„Labai gerai tvarkotės, paslaugos po vienu stogu, tačiau dėl vaikų globos yra principinė nuostata: norisi užtikrinti, kad kiekvienas vaikas gyventų kuo artimesnėje šeimai aplinkoje“, – pabendravęs su centre gyvenančias vaikais teigė ministras. Jis pabrėžė, jog iki 2020 metų vaikų globos namų šalyje turi nelikti. Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė ministrui paprieštaravo tikindama, jog globojamų vaikų grupė socialinių paslaugų centre turėtų likti ir ateityje. Abejones dėl vaikų įkurdinimo pas globėjus išsakė ir A. Vinkus: „Siųsti tik į patikrintus namus, įsitikinti, ar neišnaudoja. Rizikos yra“, – sakė jis. B. Dirvonskienė pastebėjo, jog neseniai iš globėjų du vaikai sugrįžo į centrą. L. Kukuraitis irgi neslėpė, jog Lietuvos mastu pas globėjus neužsibūnančių vaikų skaičius yra didelis. „Blogai dar paruošiame juos“, – sakė ministras apie globėjus. V. Domarko įsitikinimu, kaime pas globėjus ar atskiruose, šeimos aplinkai artimuose būstuose, įkurdinti vaikai mažuose miesteliuose, kaimuose savo praeities, socialinės padėtis jiems uždėto antspaudo nepaslėps.

Socialinių paslaugų centro darbuotojos ministrui skundėsi, kad jų darbas yra per mažai apmokamas. Apžiūrėjęs Padvarių socialinės globos namus, pabendravęs su sutiktais jų gyventojais (čia gyvena 230 globotinių), L. Kukuraitis šmaikštavo, jog pasijuto lyg pabuvojęs pajūrio sanatorijoje. Globos namų direktorė Rima Narmontienė ministrui, jį lydėjusiems rajono vadovams V. Domarkui, vicemerei Danutei Skruibienei ir A. Vinkui priminė, jog globos namų gyventojai laukia nesulaukia dviračių ir pėsčiųjų tako, jungiančio globos namus su Kretingos miestu.

L. Kukuraitį atvykti į Kretingą pakvietė Seimo narys A. Vinkus. Ministras buvo atvykęs ir po rajoną važinėjosi nuosavu automobiliu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas