Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną24°C debesuotumas 7 %
Naktį14°C debesuotumas 73 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendruomenės veiklą praturtina kelionėmis

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2017-05-19

Padvarių kaimo bendruomenės „Trys tvenkiniai“ taryba, kuriai vadovauja Ieva Latakienė, bendruomenės narius pakvietė į tradicinę kasmet rengiamą kelionę. Šįsyk padvariškių – išvykoje dalyvavo apie 50 žmonių – laukė pažintis su Šiaulių kraštu ir Burbiškio dvare įvykusi Tulpių žydėjimo šventė.

Padvarių kaimo „Trys tvenkiniai“ tarybos surengtos išvykos dalyviai prie skulptūros „Geležinė lapė“, Šiauliuose.

Kelionės gido vaidmenimis pasidalinę bendruomenės nariai Vytautas Orlovas ir Vida Simaitienė papasakojo apie Burbiškio dvarą, lankytinus Šiaulių objektus – skulptūrą „Geležinė lapė“, Saulės laikrodį, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, pėsčiųjų gatvę – bei jų istoriją, dalį jos išvykos dalyviai turėjo galimybę pamatyti gyvai, ne iš knygų ar interneto.

Per Rimuošės dvare surengtą edukaciją – ledų gaminimo pamokėlę – kiekvienas, suvalgęs savo porciją ledų, visą popietę galėjo praleisti Burbiškio dvare surengtoje Tulpių žydėjimo šventėje, kurią nuspalvino ne tik Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio sukaupta žydinti per 400 tulpių veislių kolekcija, bet ir žymiausių Lietuvos atlikėjų koncertai, mugė, parodos, galimybė susipažinti su Burbiškio dvaro istorijos ekspozicija, pabuvoti peizažinio tipo dvaro parke – pasigrožėti tvenkiniais su 15 salų, susipažinti su iš dvaro klestėjimo laikų išlikusiais bei atkurtais skulptoriaus Kazimiero Uliansko darbais – poeto Adomo Mickevičiaus, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto, Švč. Mergelės Marijos skulptūromis, didingais parko vartais, liūtų tiltu, pavaikščioti takais, tvenkinių salas jungiančiais tilteliais. Beje, parko gėlių daigyne auga ne tik tulpių, bet ir kitokių augalų kolekcijos.

„Mums kiekviena kelionė – tai galimybė ne tik pabendrauti, artimiau susipažinti neformalioje aplinkoje, bet ir praplėsti akiratį, sužinoti, pamatyti ir išmokti kažką naujo. Pasisėmę gerosios patirties, naujų idėjų, manau, deramai pasirengsime ir tradicinei vasaros šventei, kurią šiemet surengsime rugpjūčio 12 d. Jau ieškome rėmėjų, deramės su muzikos grupėmis, ieškome finansavimo, kad šventė būtų graži ir turtinga reginių“, – teigė bendruomenės „Trys tvenkiniai“ pirmininkė I. Latakienė, pastebėjusi, jog išvyka buvo surengta iš bendruomenės, kuri vienija apie 100 padvariškių, lėšų – nario mokesčio bei pervesto 2 proc. pajamų mokesčio.

Padvarių kaimo bendruomenės „Trys tvenkiniai“ veikla – ne vien išvykos ar šventės. Bendruomenės taryba, kurią sudaro 11 narių, aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje, rūpinasi kaimo infrastruktūros gerinimu: nekantriai laukiama atsakymo iš Žemės ūkio ministerijos, ar bus patenkinta paraiška krepšinio aikštelei kaimo prieigose įrengti.

„Mums svarbu Padvarių kaimo vaikų, jaunuolių užimtumas, sveikatas, sportas, – ketinamą atlikti darbą įvardino I. Latakienė. – Esame bendruomenė, neturinti savų namų – nors mus mielai įsileidžia lopšelis-darželis „Eglutė“, bet labai norėtųsi savų patalpų, kurias galėtume pasistatyti pagal panaudos sutartį rajono Savivaldybės suteiktame žemės sklype. Planuosime, rengsime projektus, kad mūsų svajonės išsipildytų“.

Bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė bendradarbiavimu su mūsų rajono Valėnų, Tūbausių, Skuodo rajono Daukšių kaimo bendruomenėmis: jos pastebėjimu, susitelkus kelioms bendruomenėms, dalijamasi informacija, keičiamasi idėjomis, bendradarbiaujama rengiant projektus. „Geri santykiai mus sieja ir su rajono Savivaldybe, kuri prisideda prie infrastruktūros gerinimo – mūsų prašymu buvo įrengti greičio mažinimo kalneliai Sodų gatvėje, manau, Savivaldybės rūpesčiu atsiras ir apšvietimas ties praėjimu tarp I bei II tvenkinių. Prašome ir daugiau asfalto – Padvarių gyvenvietėje nemažai naujakurių, bet puikiai suprantame, kad ir Savivaldybė ne viskam užtenka finansavimo“, – kalbėjo I. Latakienė.

Gerą žodį ji skyrė ir bendruomenės tarybos nariams – Kaziui Stončiui, Vilmai Tarakanovienei, Renatai Paulikienei, Linai Toleikienei, Ingridai Bakaitei, Aidai Žilinskienei, Silvai Lopatinienei, Vytautui Orlovui, Jolantai Andriuškienei, Astai Norvaišienei, kurie, anot pirmininkės, jai yra didžiulė parama ir šventėse, ir talkose, ir kasdieniuose rūpesčiuose. „ O svarbiausia, kad bendruomenė įgauna jėgos, savosios vertės, kurią kaimo žmonės jaučia, supranta ir įvertina“, – neabejojo I. Latakienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas