Pajūrio naujienos
Help
2018 Kovas
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 100 %
Naktį-1°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar mažiau naudotumėte plastikinių maišelių, jeigu jie būtų apmokestinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Globos namuose – šiuolaikinės komunikacijos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žmonės
  • 2017-05-19

„Pajūrio naujienų“ šaškių varžybose laimėjusi prizą – laikraščio prenumeratą, klaipėdietė Elytė Baltrimienė panoro šį prizą perleisti savo kolegai Romualdui Šliapavičiui, gyvenančiam Padvarių socialinės globos namuose. Tačiau šaškininkė nuogąstavo, jog jos dovanota prenumerata bičiulio gali ir nepasiekti – tiesiog pasimesti dideliuose valdiškuose namuose.

Šiuos nuogąstavimus ir abejones išsklaidė Padvarių socialinės globos namų direktorė Rima Narmontienė: „Paštininkai į mūsų įstaigą pristato bendrą laikraščių prenumeratą ir asmeninę, kurią užsisako patys gyventojai, taip pat – ir laiškus“, – sakė ji.

Direktorės žodžiais, globos namai gyventojams yra užprenumeravę laikraščius, beje – ir ne po vieną jų egzempliorių. Populiariausi yra rajoniniai laikraščiai, o taip pat ir – regioniniai „Klaipėda“, „Vakarų ekspresas“ bei respublikiniai „Lietuvos rytas“, „Respublika“, „Lietuvos žinios“, žurnalas „Žmonės“.

„Nemažai mūsų gyventojų yra iš Klaipėdos rajono bei kitų bei šalies vietovių, juos domina, kaip sakoma, savo kiemo naujienos. Gyventojai laikraščius bei žurnalus skaito kiekvieno korpuso holuose įrengtuose poilsio kampeliuose bei Užimtumo kambaryje“, – teigė R. Narmontienė.

„Tačiau kai kurie mūsų įstaigos gyventojai nori turėti ir savus laikraščius, ir žurnalus. Tuomet paštininkas juos atneša mums, o socialiniai darbuotojai išnešioja leidinius tiems asmenims, kuriems jie priklauso“, – mintį tęsė R. Narmontienė. Už šį darbą yra atsakinga socialinio darbo vadovė Nijolė Jazbutienė.

Globos namų gyventojai, R. Narmontienės žodžiais, taip pat naudojasi šiuolaikinėmis komunikacijos priemonėmis – kompiuteriais, internetu bei išmaniaisiais telefonais.

„Pirmo korpuso II aukšte įrengtoje bibliotekoje yra 5 bendri kompiuteriai, – jais mūsų žmonės gali naudotis 2-3 valandas ryte ir vakarais nuo 17 iki 21 val. Tačiau nemažai jaunesnio amžiaus gyventojų turi ir nuosavus kompiuterius, per programą SKIPE bendrauja su savo namiškiais ar draugais, arba išmaniuosius telefonus ir palaiko ryšį internetu. Tik bėda, kad Padvariai geografiniu požiūriu yra labai nedėkingoje vietoje: ne visuose korpusuose internetas gerai veikia ir žmonės skundžiasi, kad prastas ryšys, ypač – vakarais“, – teigė R. Narmontienė.

Jos žodžiais, jaunesni žmonės į globos namus atvyksta jau puikiai perpratę technologijas ir savo gebėjimais gerokai lenkia daugelį globos namų darbuotojų. Tik pradedančius naudotis technologijomis – kompiuteriu ar telefonu – pamoko užimtumo specialistės Loreta Domaševičienė ir Daiva Pociuvienė.

„O vienai garbaus amžiaus moteriai vaikai iš Anglijos įtaisė išmanųjį televizorių: ji paspaudžia programinio valdymo mygtuką ir per SKIPE nuolat bendrauja su savo vaikais“, – apie tai, kaip technologijos atkeliavo į globos namų gyventojų kambarius, pasakojo R. Narmontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas