Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną24°C debesuotumas 7 %
Naktį14°C debesuotumas 73 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ugnis prarijo namus

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Gaisrai
  • 2017-05-19

Trečiadienį apie 6:50 val. kilęs gaisras supleškino medinį namą Žutautų kaime – jame vienas gyvenęs 52 metų Alvydas Balsevičius liko kaip stovi, rankose teturėdamas keletą apdegusių dokumentų, kuriuos spėjo išnešti iš liepsnų. Šiek tiek daugiau negu prieš metus gaisras buvo kilęs šalia esančioje sodyboje – tuomet supleškėjo ūkinis pastatas.

Kai į vietą atvyko ugniagesiai, medinio namo stogas jau degė atvira ugnimi.

A. Balsevičius pasakojo, kad prieš metus kilusį gaisrą kaimyno sodyboje jis pastebėjo pirmasis ir suskubo kviesti pagalbą. Dabar nutiko lygiai taip pat – tuomet nuo ugnies nukentėjęs kaimynas Arūnas Knieža šįsyk pirmasis pamatė dūmus, sklindančius iš A. Balsevičiaus namų ir iškvietė ugniagesius.

Šiems atvažiavus į vietą – pajėgos atvyko iš Baublių, Kartenos, Kulių bei Gargždų – medinio namo stogą jau laižė liepsnos.

A. Balsevičius vieniems pasakojo, kad gaisras įsiplieskė jam bekuriant krosnį ir iš jos iškritus žiežirbai ar žarijai, kitiems – kad ant įkurtos krosnies viręs valgį, tačiau užsnūdęs, o atsibudęs pamatęs, kad plinta ugnis. Vyras bandė ją užgesinti pats, tačiau nebespėjo.

Namo šeimininkas Alvydas Balsevičius dar spėjo iš liepsnų išnešti svarbiausius dokumentus.

Į gaisrą atlėkęs Žalgirio seniūnijos specialistas Valdevinas Navajauskas, išvydęs, kad A. Balsevičius liko be namų, išsyk ėmė rūpintis jo apgyvendinimu. Vyras kaime neturi ir artimųjų – anot kaimynų, jo sesuo, kuri apsilanko kartą-du per metus, gyvena kitame mieste,

„Su socialine darbuotoja A. Balsevičių apgyvendinome teresiečių vienuolyne Kretingoje – jis sutiko ten gyventi ir laikytis taisyklių. Vėliau, kai A. Balsevičiui praeis šokas dėl patirto gaisro, kartu aptarsime galimybes, kurs jis galėtų apsigyventi vėliau, galbūt kokiuose globos namuose“, – svarstė A. Navajauskas.

Jo žiniomis, sudegęs namas priklausė A. Balsevičiaus tėvams, kurie mirė, nesutvarkę dokumentų. Taigi oficialiai A. Balsevičiui neturėjus šios nuosavybės, nėra galimybių ir skirti paramos, gaisro atveju netekus turto. Vargiai sudegusius namus atsistatytų ir pats A. Balsevičius, kuris neturėjo jokių oficialių pajamų ir vertėsi padieniais darbais kaime, kaimynams ne paslaptis – jis nevengė ir stikliuko. Tad, pasak kaimynų, vienas savo tėviškėje gyvenęs A. Balsevičius ne per labiausiai rūpinosi atstatyti seną medinį namą, kuris dargi turėjęs skiedrų stogą, vėliau paslėptą po šiferio danga.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas