Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trukdo prie verslo įmonių stovintys automobiliai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Problema
  • 2017-04-21

Ten, kur verslas, ten – problemos, – tokia išvada peršasi, apžvelgus prašymus, kuriuos gyventojai pateikė Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijai. Prie verslo įmonių stovintys klientų automobiliai kelia erzulį vietiniams gyventojams, tad Saugaus eismo komisijos nariams tenka sukti galvas, kaip padaryti, kad liktų patenkintos abi pusės. Padiskutavę ir pasidalinę pasiūlymais, komisijos nariai nesiėmė daryti kardinalių sprendimų – juos priims šiandien per išvažiuojamąjį posėdį apsilankę vietoje.

Prašymą gyventojų vardu pateikė rajono tarybos narys Jonas Drungilas, nurodęs, kad Kęstučio g., ties nr. 25, 29 ir 31 yra apsunkinamas pravažiavimas – čia, šalia autodalių parduotuvės, abipus gatvės stovi klientų automobiliai. Dėl to, J. Drungilo pastebėjimu, atkarpoje, kuri ir taip yra vingiuota, kyla avaringų situacijų.

Komisijos nariai svarstė, kur kitur galėtų parduotuvės klientai palikti savo automobilius, jei į šalia esančius daugiabučių kiemus įvažiuoti gali tik aptarnaujantis transportas, o prie parduotuvės esanti aikštelė, vadinamoji kišenė, būna nuolat užimta. „Gal problemą išspręstume toje „kišenėje“ nustatę stovėjimo laiko ribojimą?“, – siūlė Saugaus eismo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis.

Uždraustų stovėti tik ties dirbtuvėmis

Dar vienas prašymų atkeliavo iš Pryšmančių – pageidaujama, kad Centro g. būtų uždraustas transporto priemonių stovėjimas. Kretingos seniūnijos seniūno pavaduotoja Danutė Šeputienė teigė, kad seniūnas šią problemą aptaręs su gyventojais – kai kurie jų išsakė nuomonę, kad daugiausia problemų kelia transporto priemonės, paliktos būtent ties automobilių remonto dirbtuvėmis – šiame ruože esą ir tenorima uždrausti parkavimą, o ne visoje gatvėje. Vis dėlto prašymą Saugaus eismo komisijai pasirašė tik 4 gyventojai, todėl komisijos nariai nusprendė situaciją dar apsvarstyti apsilankius vietoje.

Į Saugaus eismo komisiją kreipėsi įmonė „Du aukšti kaštonai“, įsikūrusi Vytauto g., Kretingoje. Įmonė užsiima maisto gaminimu, tačiau atvykusiems klientams kyla sunkumų, nes jie negali pastatyti automobilio gatvėje, kuri yra pažymėta ištisine linija – ją reiktų kirsti, norint aplenkti stovinčią transporto priemonę.

Laikinai Kretingos autobusų parko direktoriaus pareigas einantis Ramūnas Vilčinskas atkreipė dėmesį, kad panaikinus ištisinę liniją ir leidus Vytauto gatvėje statyti automobilius, nebeįmanoma bus ja važiuoti miesto autobusui.

Prašo mažinti greitį

Vydmantiškiai pateikė prašymą, kad būtų ribojamas greitis Žibalės gatvėje, nes nuo Kretingos atvykstantis transportas važiuoja 70 km per val. greičiu ir kelia didžiulius dulkių debesis bei grėsmę pėsčiųjų ir dviratininkų saugumui.

„Tai yra susiję su kitu vydmantiškių prašymu – pakeisti kelio ženklų, nurodančių gyvenvietės pradžią ir pabaigą, vietą. Jeigu „Klaipėdos regiono keliai“ sutiks gyvenvietės pradžią žymėti prieš Žibalės gatvę, tada joje ir taip greitis būtų sumažinamas – iki 50 km per val“, – pastebėjo P. Černeckis.

Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūnas Meškys įsitikinęs, kad leidžiant važiuoti tiek 30, tiek 50 km per val. greičiu, transportas vis tiek kels dulkes. Jam antrinę kiti komisijos nariai išsakė nuomones, kad neretai gyventojai prašo mažinti leidžiamą greitį, bet paskui patys tokio nurodymo nesilaiko – ne vienas yra patyręs, kaip važiuodamas 30 km per val. greičiu, girdi iš paskos važiuojančių automobilių signalus, raginančius paskubėti.

„Transporto greičiui mažinti yra priimami inžineriniai sprendimai, pavyzdžiui, įrengiamos saugumo salelės, o kelio ženklas, ribojantis greitį – tik gyventojų nuraminimas. Kai to ženklo niekas nesilaiko, gyventojai skambina į policiją: „Stabdykit, greitai laksto“, tačiau policijos prioritetai gi keičiasi, didžiausią dėmesį sutelkiame į kitus dalykus. O ir atvykus, girdi kaip žmonės stebisi, klausinėja, ar neturim darbo, kad kokioje mažoje gatvelėje greitį matuojame“, – pastebėjo Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas.

Autobusui gatvė per siaura

Sodininkų bendrija „Žemaitija“ pateikė prašymą, kad maršrutinis autobusas, kuris dabar sustoja ties bendrijos riba ir čia surenka į mokyklą keliaujančius vaikus, įvažiuotų į bendrijos teritoriją – suktų Sodžiaus, Riešuto ir Užtvankos gatvėmis. Motyvas – vaikams į stotelę tenka eiti gana ilgą atstumą, o gatvės yra tamsios ir nesaugios.

„Su vairuotoju buvome nuvažiavę apžiūrėti maršruto. Ten yra gana staigus posūkis, kurį darydamas autobusas išvažiuotų į priešingą eismo juostą, o priešpriešiais atvažiuojantis automobilis jo nematytų. Saugumo požiūriu aš susilaikyčiau dėl šio pasiūlymo, – teigė laikinai Kretingos autobusų parko direktoriaus pareigas einantis R. Vilčinskas, siūlęs kviesti kelio vertintojus, kad šie atsakytų, ar gatvės atitinka techninius reikalavimus. – Padarius vienos krypties juostą, gatvės plotis gal ir atitiktų normatyvus, bet tuomet kiltų nepatogumų patiems gyventojams, kuriems tektų važiuoti ratu.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas