Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 14 %
Naktį11°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prieš pat sezono pradžią – nudeginti gėlių daigai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-04-07
Gėlininkai Rolanda ir Bronius Slivskiai skaičiuoja nuostolius – keleto dienų laikotarpyje vienas po kito buvo apdeginti dviejuose šiltnamiuose auginami daigai. Jų lapai susiraitė iš karščio, kai šiltnamių viduje pasklido dūmai iš čia įrengtų krosnių.

Kretingiškiai gėlininkai Rolanda ir Bronius Slivskiai prisipažino kone miegantys šiltnamiuose, mat baiminasi, kad naktį jų sodyboje vėl gali apsilankyti piktadariai. Tokių įtarimų Slivskiams kilo po to, kai vieną naktį, kažkam atvėrus krosnies dangtį ir dureles, kaitriais dūmais buvo apdeginti daigai viename šiltnamyje, o po kelių dienų dūmų karštyje pražuvo ir antrame šiltnamyje augintos gėlės.

„Abu šiltnamiai buvo nerakinami – juose auginti daigai ir buvo nudeginti. O į tuos šiltnamius, kuriuos nakčiai užrakiname, matyt, buvo per sudėtinga patekti“, – svarstė Rolanda ir Bronius Slivskiai.

R. Slivskienė negalėjo sulaikyti ašarų rodydama, kaip nuo karščio susiraitė našlaičių lapeliai – šių augalų jau neatgaivinsi. Iš viso, Slivskių teigimu, buvo nudeginta apie 3 tūkst. šiltnamyje augusių našlaičių.

Slivskiai įsitikinę, kad iš geležinės krosnelės, vadinamosios buržuikos, dūmai po šiltnamio vidų pasklido kažkam užkimšus dūmtraukio angą šiltnamio išorėje. Kai šeimininkai rytą įėjo į šiltnamį, jame dar buvo justi dūmų kvapas.

Ir šis atvejis – jau antrasis per kelias dienas: vieną rytą į kitą šiltnamį atėjęs B. Slivskis rado jį paskendusį dūmuose. Tąkart, pasak gėlininkų, kaitroje pražuvo apie 5 tūkst. surfinijų, begonijų ir pelargonijų.

„Viršutinis krosnies dangtis buvo atitrauktas, o durelės – atidarytos. Taigi dūmai ir pasklido po šiltnamį“, – pasakojo B. Slivskis. Savo namuose saugūs nebesijaučiantys Slivskiai žada įsirengti vaizdo kameras – tikisi, kad tai padės atbaidyti piktadarius.

„Trylika metų buvome įkalinti“, – rodydama į tujas, kurias galų gale kaimynai buvo priversti patrumpinti, sakė Rolanda Slivskienė

Konfliktas – dėl tujų

Daugiau kaip 15 metų gėlininkyste užsiimantys R., B. Slivskiai pasakojo, kad su tokiu atveju susidūrė pirmą kartą ir jie neabejojo – čia ne atsitiktinumas.

R., B. Slivskiai praėjusį rudenį kreipėsi į Kretingos miesto savivaldybę, mat kaimynai – Alma ir Vidutis Juodžiai, kurie taip pat verčiasi gėlininkyste, geranoriškai nenukirpo pusketvirto metro aukščio tujų, jau 13 metų žaliuojančių ant sklypo ribos.

„Mes tik prašome to, kas numatyta įstatyme – nieko daugiau. Įstatyme nurodyta, kad tujos tegali būti 1,3 m“, – sakė R. Slivskienė, paaiškinusi, kad aukštos tujos užstoja saulę auginamoms gėlėms.

Tačiau Juodžiai ir po Savivaldybės raginimų neskubėjo trumpinti tujų. Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriui teko Juodžiams skirti baudą – 75 eurus.

„Bet dabar tujos jau nukirptos, tai kas negerai? Pagal įstatymą šiaurinėje pusėje gali būti 2 m aukščio tujos – iki tiek mes jas ir patrumpinome“, – „Pajūrio naujienoms“ teigė Alma Juodienė, paaiškinusi, kad pasodindama tujas norėjo žalumos siena užstoti Slivskių šiltnamius ir taip sukurti akiai malonų vaizdą sodyboje.

Gėlininkų teigimu, apdegintos našlaitės – jau nebeatsigaus.

Jaučiasi šmeižiami

R., B. Slivskiai neslėpė, kad dėl nudegusių gėlių jų akys pirmiausiai ir krypsta į tuos, su kuriais sunkiausia sutarti. Tad ir tą rytą, kai pamatė išdegusias našlaites, jie jų parodyti į šiltnamį atsivedė kaimyną Vidutį Juodį.

„Jis pasakė, kad mūsų gėlės kažkuo susirgo! Juk jis pats gėlininkas, puikiausiai viską žino ir supranta, kas čia galėjo nutikti“, – tvirtino Slivskiai.

„Mes su vyru buvome apstulbę, kad mus pradėjo kaltinti tokiomis nesąmonėmis – gal žmogui su sveikata kažkas jau negerai?, – „Pajūrio naujienoms“ sakė A. Juodienė. – Ar galima įsivaizduoti, kad mano vyras eitų naktį, pasidėtų kopėčias, užlipęs užkimštų kaminą, o po kiek laiko vėl sugrįžtų, kad tą kaminą atkimštų? Tokias piktadarybes darytų? Tiesiog galvoje nesutelpa, kaip galima taip šmeižti? Mes su jais nebendraujame, visai nesišnekame, tai kokį kerštą ant jų galime turėti? Iš kur pas juos tiek pykčio?“.

A. Juodienė tvirtino, kad tokią nelaimę, kokią patyrė Slivskiai, yra išgyvenęs dažnas gėlininkas. „Naudojant „buržuikas“, tai nėra jokia naujiena: nėra traukos ir dūmai eina į vidų, – sakė A. Juodienė. – Kiek kartų mes esame nurūkę, niekada neatėjo mintis tuo apkaltinti kaimynų. Nepasisekė, tai nepasisekė, čia yra gėlės ir jas auginant visko nutinka: tai liga pristoja, tai dar kas nors. Ir viskas, lieki be gėlių.“

Slivskiai dėl įvykio kreipėsi į policiją, tačiau pareiškimo nerašė – pateikė tik informacinio pobūdžio pranešimą. Šis išliks duomenų bazėje ir bus prisimintas, jei ateityje įvyks koks nors su juo susijęs įvykis ar paaiškės naujos informacijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas