Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 18 %
Naktį13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į gatves investuos, dėl kiemų apsispręs gyventojai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-03-17

Rajono Savivaldybės taryba nusprendė, kad iš Automobilių kelių direkcijos gavus lėšų, maždaug 400 tūkst. Eur bus galima investuoti į Kretingos miesto Savanorių g. bei maždaug 50-60 tūkst. Eur – į Lazdynų g. rekonstrukciją.

Tikisi sumažinti spūstis

Savanorių gatvės pakraščiuose gyventojai neretai palieka į kiemus nebetelpančius savo automobilius, dar labiau susiaurindami važiuojamąją dalį, ypač žiemą, susidarius pusnų kalvoms, problemiška priešpriešiais važiuojančioms mašinoms bei autobusams prasilenkti. Nepatogumų patiria ir tėvai, atvežantys į Marijos Tiškevičiūtės mokyklą vaikus – nesaugu mažiukus paleisti.

„Per visą Savanorių gatvės ilgį – nuo Topolių iki Melioratorių gatvės – ketinama įrengti vadinamąsias kišenes automobiliams statyti. Tuo pačiu rekonstruosime ir labai blogos būklės Lazdynų gatvę, jau netrukus turėtume pradėti rengti konkurso sąlygas parinkti rangovui, kuris suprojektuos ir atliks darbus. Rekonstruojamose gatvėse numatoma atnaujinti asfalto dangą, šaligatvius, įrengti apšvietimą“, – išvardijo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis.

Paskelbus apie būsimą gatvių rekonstrukciją, sukruto Lazdynų g. 4, 6, 8 bei kitų aplinkinių namų gyventojai – jie pageidauja, kad tuo pačiu būtų sutvarkyti dar ir kiemai.

Tačiau kiemai – ne Savivaldybei priklausanti, o detaliaisiais planais gyvenamiesiems namams priskirta valstybinė miesto žemė, todėl jų remontuoti iš Kelių direkcijos lėšų neįmanoma.

„Į objektus, kurie neįtraukti į Savivaldybės sąrašus, nevalia investuoti nė vieno Kelių direkcijos euro. Gyventojai galėtų apsvarstyti galimybę kiemus atnaujinti iš savo lėšų, o dėl sąmatos ir darbų tartis su tuo pačiu rangovu, kuris rekonstruos gatves“, – tokią, jo manymu, geriausią išeitį bendrijų pirmininkams pasiūlė P. Černeckis.

Aprašas – tik gatvėms

„Supratau, kad ne į jai priklausančią žemę Savivaldybė neinvestuos, sušauksime susirinkimą, su gyventojais šnekėsime ir, matyt, priimsime sprendimą“, – sutiko Lazdynų g. 4 bendrijos pirmininkė Dalia Sungailienė.

Tačiau kitiems Lazdynų g. daugiabučių atstovams mintis į kiemų remontą investuoti savo lėšas pasirodė ne visai priimtina.

„Norim, kad pusę sumos pridėtų Savivaldybė“, – kategoriškas pasirodė Antanas Rimkus. Jo nuomone, gyventojai, kurių dauguma – pensinio amžiaus, neturi pinigų. Ir apskritai, kodėl gyventojai turį už savo lėšas tvarkyti kiemus, jeigu jie – be atitvarų, vaikšto, kas nori?

P. Černeckis patikino, kad prieš maždaug dvejus metus Savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią privatūs ar juridiniai asmenys gali savo lėšomis prisidėti prie gatvių bei kelių remonto darbų. Pagal tvarkos aprašą paskelbtas ir rugsėjo-lapkričio laikotarpis, per kurį galima teikti paraiškas. Jei atitinka aprašo reikalavimus, prie kelių ir gatvių rekonstrukcijos Savivaldybė prisideda 80 proc. Tačiau tvarkos aprašo, kad iš kooperuotų lėšų būtų galima atnaujinti gyvenamųjų namų kiemus, nėra.

Lazdynų g. 6 bendrijos pirmininkas Antanas Miklovas iškėlė problemą: prasidės namų renovacija, o po šaligatviais esančios vandentiekio bei šilumos trasos prižiūrimos atsainiai, jos daugiausia – avarinės būklės, nepakeitus, atliekant hidraulinius bandymus, bet kurioje vietoje gali trūkti.

P. Černeckis patikino, jog, rengiant renovacijos projektus, suderinama su reikalingomis institucijomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas