Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 9 %
Naktį8°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Automobilių aikštelė kol kas – tik popieriuje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-03-03
Įvažiavimą prie lopšelio-darželio „Žilvitis“ apriboja eismą draudžiantis ženklas, – vaikus atvežusių tėvų trumpalaikės kaimynystės aikštelėje taip pat nepageidauja gretimo daugiabučio gyventojai.

Kone pačiame Kretingos miesto centre, F. Janušio gatvėje, esantis lopšelis-darželis „Žilvitis“ iš visų pusių tarytum įkalintas daugiabučių. Mažylių tėvai skundžiasi, jog privažiuoti prie šios ugdymo įstaigos neįmanoma, nes darželio prieigos apstatytos eismą draudžiančiais ženklais.

Pastatė vejoj – gavo baudą

Į F. Janušio gatvę įvažiuoti galima tik iš Laisvės gatvės, – tačiau ji tokia siaura, kad, sustojus prie eismą draudžiančio ženklo, automobiliu neįmanoma nė apsisukti. Todėl vaikus atvežusiems tėvams tenka išvairuoti atbulomis, ir jie užtveria kelią kitiems, tuo metu įvažiuojantiems į gatvę.

„Kasdien į darželį vežioju du mažus vaikus, bet nėra, kur net trumpam pasistatyti automobilio. Nedidukė aikštelė tarp F. Janušio ir Kęstučio gatvės, prie vieno iš daugiabučio, apribota ženklu, nes gyventojai pyksta, kad aikštelę rytais ir vakarais užima darželinukų tėvai. Vieniems pasiseka atrasti vietos prie „Žaliosios stotelės“ ar tiesiog Laisvės gatvėj, tačiau dažnai, o ypač – turgaus dienomis, ji taip pat užkimšta. Ir mums, tėvams, belieka tik parkuotis tiesiog ant šaligatvio ar žalios vejos“, – kalbėjo pavardės neviešinti prašiusi kretingiškė.

Tačiau, moteris sakė, neseniai už tai buvusi nubausta. „Pareigūnai turėtų padėti tėvams, bet jie stebi ir fotografuoja, kas ir kur trumpam paliko mašiną. Argi mes kalti, kad pastatyta ugdymo įstaiga, o nėra, kaip prie jos privažiuoti. Valdžia buvo pažadėjusi prie darželio įrengti automobilių aikštelę, tačiau vietoj jos – tik draudimai ir baudos“, – piktinosi moteris.

Skaitytoja sakė kasdien į „Žilvitį“ vežiojanti du judrius mažylius, o juos išlaipinti kurioje kitoje vietoje, tarkim, prie daugiabučių Kęstučio gatvėje – tiesiog nesaugu, o automobilių aikštelė prie senosios vaistinės – taip pat užimta.

Neleidžiant statyti automobilių šioje aikštelėje, tėvams belieka juos parkuoti ant šaligatvio.

Darbuotojai taip pat kenčia

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ vedėją šiomis dienomis pavaduojanti Birutė Žvinklienė sutiko, jog apibūdinta situacija yra aktuali jau 15-20 pastarųjų metų: „Esame rinkę darbuotojų bei tėvų parašus ir raštu kreipėmės į Savivaldybę, kad įrengtų aikštelę. Mums buvo atsakyta, kad yra numatyta rekonstruoti F. Janušio gatvę, ir, vykdant darbus, įrengs ir aikštelę automobiliams. Tačiau rekonstrukcija kaip neprasideda, taip neprasideda, o tėvai nervinasi“, – teigė B. Žvinklienė.

Darželio direktorės pavaduotoją taip pat stebina, kodėl aplinkui pristatyta tiek daug ženklų, ir pareigūnai juos pažeidusius tėvus baudžia. „Vienas tėtis labai supyko, – netgi ligi teismų buvo prieita, tačiau bylos jis nelaimėjo“, – tvirtino ji.

B. Žvinklienė sakė, jog į darbą nuosavais automobiliais iš toliau atvykstantys jų įstaigos darbuotojai taip pat neturi, kur jų palikti, o įvažiuoti į darželio teritoriją negalima dėl vaikų saugumo. „Mūsų darbuotojai kasryt taip pat ieško vietos, kur parkuotis: vienas palieka mašinas prie senosios gaisrinės, kitas įsispraudžia prie „Žaliosios stotelės“, o dar kiti – prie Kęstučio g. daugiabučių.

Jos manymu, kai prieš kelis dešimtmečius buvo pastatytas darželis, žmonės dar neturėjo taip gausiai automobilių, ir ši problema nebuvo tokia aktuali, kaip šiandieną.

Šiemet gatvės nerenovuos

Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė sutiko, jog eismo situacija F. Janušio gatvėje esanti sudėtinga: „Aš pati Laisvės gatve kas rytą pravažiuoju ir matau, kaip vargsta vaikus į darželį atvežantys tėvai“.

Jos žodžiais, yra parengtas automobilių aikštelės, kuri bus įrengta prie daugiabučių, paliekant žaliąją zoną, detalusis planas. Aikštelėje turėtų būti pastatyti stovėjimo laiką ribojantys ženklai, kad ši vieta netaptų nuolatinio parkavimo aikštele.

„Tačiau aikštelės neįrengs tol, kol nebus vykdoma F. Janušio gatvės renovacija, – tam reikalingas techninis projektas, o šiemet ši gatvė nėra įtraukta į renovuojamų miesto gatvių sąrašą, – neslėpė D. Skruibienė. – Galbūt atsiras galimybė iš sutaupytų miesto tvarkymo lėšų pakeisti nors išsiklaipiusį šaligatvį, vedantį į šią ugdymo įstaigą“.

---

Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Ričardo Kačino komentaras:

– Nematau galimybių, kaip šioje situacijoje padėti tėvams. Darželio vieta nedėkinga, jis atsidūrė pačiame gyvenamojo kvartalo viduryje, o ir pati ugdymo įstaiga apribojo įvažiavimą į savo teritoriją. Gatvės nepraplėsi, aplinkui – daugiabučių žalieji plotai. O juk ir tėvai nenorėtų, kad jų vaikai vien asfaltą matytų.

Dabar gi tėvai braunasi į siaurą gatvę, užkemša ją, vargsta ir gaišta laiką, kol išvažiuoja. O važiuodami atbulomis, kelia pavojų kitiems tėvams ir jų atžaloms. Lopšelį-darželį „Žilvitis“ lanko 180 vaikų, ir kas būtų, jeigu visų tėvai suvažiuotų, – jie fiziškai nesutilptų.

Netoliese – miesto centras, aikštelės prie Kęstučio g. daugiabučių – užtektų pralįsti pro tunelį, ir pėsčiomis, manau, būtų sugaišta mažiau laiko, negu įvažiuojant ir išvažiuojant iš F. Janušio gatvės.

O leisti statyti automobilius ant žalios vejos negalime. Per savaitę būna po 2-3 pažeidimus, tačiau baudžiami ne tie patys asmenys, o – vis kiti. Baudų tikslas – auklėti pažeidėjus, kad jie gerbtų kitus žmones.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas