Pajūrio naujienos
Help
2017 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną5°C debesuotumas 4 %
Naktį-2°C debesuotumas 23 %
Apklausa

Ar bus daugiau skaidrumo, jeigu valstybine žeme disponuos savivaldybės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Šventės
  • 2017-02-17

„Kaip tu myli Lietuvą?“, – Vasario 16-osios išvakarėse praeivių klausė Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Jūratė Kazlauskienė ir Gitana Macienė, surengusios pilietiškumo akciją „Aš myliu Lietuvą“. Jos metu pareigūnės visuomenę kvietė meilę gimtinei įprasminti konkrečiais darbais: gerbiant šalies įstatymus ir neliekant abejingais matant, kad kažkas juos laužo.

Per akciją „Aš myliu Lietuvą“ bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė diskutavo su kretingiške Rūta Grigaitiene apie Vasario 16-osios prasmę.

Pirmą kartą tokią pilietiškumo akciją surengusios J. Kazlauskienė ir G. Macienė pasakojo, kad ši idėja kilo išgirdus prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimą kūrybingai paminėti Vasario 16-ąją ir norint palaikyti jos inicijuotą projektą „Už saugią Lietuvą“.

„Raginame žmones padiskutuoti, kaip jie myli Lietuvą, ir kokiais konkrečiais darbais galima prisidėti prie jos gerovės. Kviečiame netoleruoti smurto, patyčių, saugoti savo ir kito gyvybę, sveikatą, turtą, nepirkti vogtų daiktų, kontrabandinių prekių, laikytis Kelių eismo taisyklių“, – kalbėjo J. Kazlauskienė.

J. Kazlauskienė ir G. Macienė pasakojo, kad daugelis praeivių, paklausti, kaip jie myli Lietuvą, atsakė, jog stengiasi sąžiningai dirbti, auginti dorus vaikus, tačiau tuo pačiu ne vienas apgailestavo, kad savo šalį per mažai myli valdžia.

„Tai yra jautri tema. Ne vienas susigraudina pasakodamas, kokia Lietuva jam brangi“, – sakė G. Macienė.

Akcijos metu pakalbinta kretingiškė Rūta Grigaitienė buvo džiaugsmingai nusiteikusi. „Vasario 16-ąją mano vyro broliui sukanka 60 metų. Taigi kavinėje susirinks visa giminė, – pasakojo R. Grigaitienė, rankose nešdama skanėstus, skirtus gimtadienio vaišėms. – Su vyro broliu pajuokaujame, kad per mudviejų gimtadienius visuomet keliamos vėliavos: jis gimęs Vasario 16-ąją, o aš – liepos 6-ąją.“chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas