Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 6 %
Naktį16°C debesuotumas 10 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendrauti su vaiku mokosi iš naujo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-02-17

Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus vedėja Vaidota Vaišienė ir socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė neslepia – tėvai, kuriuos teismas įpareigoja lankyti bendravimo su vaikais tobulinimo kursus, dažniausiai tuo nesidžiaugia. Visgi per užsiėmimus tvyranti draugiška atmosfera leidžia dalyviams atskleisti savo jausmus – ir neretai tuomet pasigirsta prisipažinimai, kad tėvai praradę ryšį su vaiku.

Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus vedėja Vaidota Vaišienė (dešinėje) ir socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė pastebi, kad kursų dalyviams nėra lengva mokytis pozityvios tėvystės, tačiau pamažu jie įgyja naujų įgūdžių.

Dažniausiai teismas lankyti kursus įpareigoja tėvus po to, kai būna užfiksuotas smurto artimoje aplinkoje atvejis. Net ir tada, kai vaikai fiziškai nenukenčia – juos žaloja vien tai, kad mato, kaip tėvai tarpusavyje konfliktuoja, kaip negebant valdytis, į darbą paleidžiami kumščiai. „Įsigaliojus Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams, tėvų, kuriems šie kursai bus privalomi, turėsime dar daugiau. Taip manome, nes smurtu bus laikomos ir fizinės bausmės, psichologinis smurtas, vaikų nepriežiūra“, – įsitikinusi V. Vaišienė.

Nuo šių metų kursus Kretingoje lanko 3 tėvų poros ir vienas asmuo. Visiems jiems už kursus teko susimokėti po 38 eurus, išskyrus asmenis, kurie yra socialiai remtini.

Kursų trukmė – 20 valandų, tačiau išklausius ne mažiau 16 valandų dalyviams jau išduodamas kursų baigimo pažymėjimas.

Sunku peržengti slenkstį

V. Vaišienė sako, kad tėvams, įpareigotiems lankyti bendravimo kursus, yra sunku vien peržengti įstaigos slenkstį – vieni piktinasi, kad jie patys žino, kaip elgtis su savo vaikais ir kodėl į jų šeimos reikalus turi kištis pašaliniai žmonės, kiti siūlo sumokėti daugiau, kad tik gautų tą pažymėjimą ir nelankius kursų.

Tačiau, pasak kursus vedančios D. Kalniškienės, toks išankstinis nusistatymas dažniausiai sutirpsta, pradėjus lankyti užsiėmimus, kurių darbo laikas netgi geranoriškai derinamas individualiai prie dalyvių galimybių. Pagal programą „Laiptai. Kartu gali būti lengva“ tėvai mokomi savo ir vaikų jausmų pažinimo, kaip nustatyti ribas ir taisykles šeimose, kaip jose kurti pozityvią atmosferą, kaip spręsti konfliktus.

Mokosi pažinti savo jausmus

„Vyksta ne tik paskaitos, bet ir praktiniai užsiėmimai, pavyzdžiui, prašome nupiešti šeimą, ką nors aprašyti, įsivaizduoti tam tikras kasdienes situacijas ir diskutuoti apie galimus problemos sprendimo variantus. Daugeliui kalbėti apie jausmus nėra lengva, – kalbėjo D. Kalniškienė. – Mokomės tokių dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti elementarūs. Pavyzdžiui, tėvai skundžiasi, kad vaikai tik sėdi prie kompiuterio ir su jais nebendrauja, tuomet siūlome kartu su jais kepti pyragą, organizuoti arbatos popietes ir pan. Kartais tėvai išsigąsta, kad vaikai pasišaipys iš jų nuoširdumo, klausia, o ką reikės kalbėti su vaiku? Tuomet patariame pradėti nuo savęs, pasidalinti savo tos dienos įvykiais ar prisiminimais.“

D. Kalniškienė pasidžiaugė, kad pavyksta nuoširdžiai pasikalbėti su kursų dalyviais ir šie patys ima laukti užsiėmimų, noriai domisi dėstoma medžiaga. „Kartais dalyviai prisipažįsta, kad jie patys savo tėvų buvo auklėjami kitaip, todėl ir nežino, kaip reikėtų kurti ryšį su vaiku. Tai suprantama: auklėjimo tradicijos keičiasi, tad svarbu keistis ir mums patiems – juk vaikai mokysis iš tėvų pavyzdžio“, – sakė D. Kalniškienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas