Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 6 %
Naktį16°C debesuotumas 10 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kur auga ąžuoliukai, išdygs autolaužynas?

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-01-10
Padvariškiai (iš kairės) Rimantas Paulikas, Tomas Žilinskas, Vilma Tarakanovienė, Aida Žilinskienė, Ingrida Bakaitė, Renata Paulikienė, Ieva Latakienė, Lina Toleikienė ir Kęstutis Latakas kelia klausimą, ar jų svajonės čia sukurti rekreacinę zoną nesužlugdys šalia esančio autoserviso verslo plėtra.

Pamatę, kad žalioje vejoje, kur puoselėjamas jaunas ąžuolynas, dygsta riboženkliai, ir išgirdę kalbas, esą čia verslininkas Kęstutis Semaška žada įrengti senų automobilių aikštelę, padvariškiai sunerimo. „Pirmas vaizdas įvažiavus į gyvenvietę būtų laužynas“, – nuogąstavo Padvarių kaimo bendruomenės „Trys tvenkiniai“ taryba, kuri, prašydama išaiškinti situaciją, kreipėsi į Kretingos muziejaus direktorę Vidą Kanapkienę bei rajono merą Juozą Mažeiką.

„Tai yra Padvarių širdis, reprezentacinė gyvenvietės vieta“, – kodėl sklype, kuris yra tarp Žemaičių g. 1 ir Žemaičių g. 1A, pastatų, bendruomenės žmonės nenorėtų matyti autolaužyno, paaiškino Padvarių kaimo bendruomenės pirmininkė Ieva Latakienė.

Vizija – jaunų šeimų poilsio vieta

Žalioje vejoje, kuri atsiveria vos įvažiavus į Padvarius, jau prieš trejetą metų bendruomenė kartu su Kretingos seniūnija pradėjo sodinti raudonlapius ąžuolus.

„Ne visi jie lengvai prigyja dėl kieto grunto, tačiau kasmet pasodinama vis naujų ąžuoliukų. Mūsų visų idėja buvo tokia, kad kiekvienas padvariškis turėtų vietą, kur galėtų pasodinti savo ar savo šeimos medį“, – pasakojo Padvarių kaimo tarybos narė Lina Toleikienė.

Tad puoselėdama rekreacinės vietovės, kurią pamėgtų jaunos šeimos, viziją, bendruomenės taryba rengėsi rašyti projektus ir taip gavus finansavimą čia įrengti vaikų žaidimų bei sporto aikšteles.

Užsigriozdintų vilkikai

Tad bendruomenės taryba ir kiti padvariškiai gana jautriai sureagavo išgirdę, jog tame sklype, kur jau žaliuoja jauni ąžuoliukai, K. Semaška, turintis autoservisą šalia esančiame buvusiame dvaro pastate, planuoja įrengti senų automobilių saugojimo aikštelę. Jog tai nėra vien tik kalbos, žmonės suprato pamatę, kad sklype jau išdygo riboženkliai.

„Mes nesame prieš verslą, bet jis turėtų būti kitoje vietoje“, – įsitikinę padvariškiai. Vienas jų – Rimantas Paulikas – atkreipė dėmesį, kad įsteigus „autolaužyną“, senas mašinas vežantys vilkikai galėtų nepaisyti netgi kelio ženklo, kuris draudžia sunkiasvorio transporto eismą. „Tie vilkikai būtų aptarnaujantis transportas, kuriam draudžiamasis ženklas negaliotų“, – perspėjo R. Paulikas.

Tad baiminamasi, kad atidarius senų automobilių remonto ir saugojimo aikštelę, įvažiavimą į gyvenvietę užgriozdintų vilkikai. Padvariškiai kelia klausimą ir dėl to, ar įsteigus senų automobilių saugojimo aikštelę, būtų pasirūpinta iš technikos tekančiais skysčiais, kad jie nepatektų į aplinką ir nenutekėtų į vandens telkinius.

Verslininkas paprašė priskirti 30 arų valstybinės teritorijos, tačiau tikina, kad tiek ploto jo norimai automobilių stovėjimo aikštelei neprireiks.

Nėra muziejaus reprezentacinė vieta

Tačiau Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė neslėpė palaikanti verslininką K. Semašką, kuris autoservisą įkūrė buvusiose dvaro staliaus dirbtuvėse. Sudalyvavęs konkurse, pastatą K. Semaška gavo teisę nuomotis 99 metus, sumokant po 289 eurus per metus.

V. Kanapkienės įsitikinimu, senų automobilių aikštelė negadintų paminklinės teritorijos vaizdo – esą muziejui neturint pajėgumų renovuoti visų buvusių dvaro pastatų, reikia džiaugtis, kad juos prižiūrėti imasi privatus verslas.

„Tai nėra reprezentacinė muziejaus vieta. Staliaus dirbtuvės ir buvo pritaikytos ūkinei veiklai, nematau jokių problemų, jei šalia atsirastų ir automobilių aikštelė – juk teritorija bus gražiai aptverta tinkline tvora. Blogiau atrodo tie šalia esantys griūvantys dvaro pastatai, – sakė V. Kanapkienė. – Esu įsitikinusi: reikia padėti smulkiajam verslui ir jam sudaryti palankias sąlygas. Tuo labiau, kad Kęstutis Semaška atsakingai rūpinasi pastatu ir viską derina su Kultūros paveldo departamentu. To negalėčiau pasakyti apie kitus – tie ąžuoliukai sklype buvo pasodinti be mūsų žinios, savavališkai. Tad įstatymų turėtų laikytis visi.“

Stabdo galimybę nuomoti

Kol kas kitokios nuomonės yra Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, kuris, gavęs padvariškių paklausimą, Savivaldybės administraciją įpareigojo išsiaiškinti situaciją.

„Išvada paprasta: ta vietovė gyvenvietėje ir automobilių „laužynas“ yra visiškai nesuderinama. Tokiai veiklai sklypo nesuteiksime“, – tvirtino J. Mažeika.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko teigimu, šalia dvaro staliaus dirbtuvių esantis 90,2 aro sklypas yra valstybinė žemė. Tad dalį jos – 30 arų – K. Semaška ir paprašė Savivaldybės priskirti prie jo nuomojamo pastato.

„Ta žemė būtų jam išnuomota, tačiau gavę gyventojų nerimastingą raštą, kreipėmės į Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyrių – pranešėme, kad Savivaldybė stabdo projektą iki atskiro prašymo pateikimo. Mūsų specialistai nori susitikti su bendruomenės nariais, Kęstučiu Semaška, kad galėtume išspręsti šitą klausimą detaliau“, – kalbėjo V. Domarkas.

Ąžuolyno nenaikins

Tačiau „Pajūrio naujienoms“ susisiekus su verslininku K. Semaška, šis patikino, jog žalia veja, kurioje puoselėjamas jaunas ąžuolynas, liks kaip buvusi – esą ši į formuojamo 30 arų sklypo ribas pateko rengiant planą ir tiesiog specialistams nubrėžus tiesų brūkšnį.

„Tos pievos nė nenorėjau. Planavau tik tinkline tvora apsitverti automobilių aikštelę, kuri jau dabar yra prie serviso, kad čia klientai galėtų saugiai palikti automobilius. Jaunimas mėgsta tą vietą, ir naktimis čia būriuojasi, daro „dragus“, randu ir šiukšlių krūvas. Norėjau, kad nebūtų tos netvarkos, – aiškino K. Semaška. – Apie jokį laužyną nebuvo nė kalbos. Mašinos, kurias remontuojame, gali būti įlenktos ar parūdijusios, bet ne tokios, kad suverstos dalimis.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas