Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 9 %
Naktį8°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kalėdomis sušildytų pragertų vaikų širdis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2016-12-13

Kretingos socialinių paslaugų centro Vaikų globos (rūpybos) tarnyba ieško šeimų, kurios šioms Kalėdoms galėtų prie savo šeimos stalo pasodinti ir namų šiluma pasidalinti su 13 tikrųjų tėvų meilės netekusių vaikų. O ketverių, septynerių ir 10 metų broliams iš vienos biologinės šeimos ieškoma nuolatinių globėjų.

Vaikų svajonė yra šeima

Iš viso būrio šiuo metu Globos tarnyboje priglaustų vaikų nėra nė vieno našlaičio, beveik visų jų Kalėdas ir vaikystę tėvai pragėrė, ir į valdiškus namus jie pateko dėl to, kad savo gimdytojams nerūpėjo. Mažiausiam iš vaikų – vos keli mėnesiai, vyriausiam greit sukaks 18 metų. „Skauda širdį, kai besibaigiant savaitei, o juo labiau prieš didžiąsias krikščioniškas šventes, uždarome įstaigos duris ir paliekame vaikus. Aišku, budinčios darbuotojos Kūčių vakarą dengia stalą balta staltiese, kartu rengia vakarienę, taip pat švenčia ir Naujus metus. Tačiau tai nėra tikrųjų namų aplinka ir iki galo išgyventas šventinis džiaugsmas“, – teigė Kretingos socialinių paslaugų centro Globos (rūpybos) tarnybos socialinė darbuotoja Lina Rimkuvienė.

„Kiekvienas vaikas, nesvarbu – mažas jis ar didelis, yra vertas šeimos. Vienas vyriausias vaikinas, jau sykį paimtas globoti į šeimą ir vėl sugrąžintas, neseniai peržengė per save ir taip pat išdrįso paprašyti, kad ir jam Kalėdoms surastume šeimą“, – papildė socialinė darbuotoja Asta Sakalauskienė.

Pašnekovės patikino, jog šeima tiems vaikams prilygsta saugumo jausmui, tai – namai su sava lova ir sava erdve, ko negali pakeisti nei valdiška įstaiga, nei darbuotojos, nors ir kiek savo rūpesčio jiems atiduotų.

Kalėdos tenušvis vos keliems

Tikrųjų tėvų apleistų vaikų Kalėdų patirtis, L. Rimkuvienės žodžiais, yra labai skirtinga: „Vieni išvis jų nematę, o kiti puikiai iš vaikystės prisimena girtas šventes, tačiau fantazuoja pagal savo susikurtą įsivaizduojamą pasaulį. Jie labai laukia Kalėdų senio, dovanų, bet labiausia Kalėdos jiems teikia viltį, kad atsiras šeima, kurioje jie pasijus reikalingi.

Todėl, socialinės darbuotojos sakė, ir jos turinčios vilties, kad atsiras žmonių, kurie priglobs vaikus ne vien per Kalėdas, bet ir nuolatos. Apie tai jos kalba bendruomenių susitikimuose, prašo parapijiečių, bendraudamos su Bažnyčia, skelbia socialiniuose tinkluose.

Deja, iš patirties jos žino, kad Kalėdos tenušvis vos keliems vaikams: kol kas švęsti į šeimą yra pakviesti tik du berniukai, kurie lankosi pas vieną kretingiškę moterį savaitgaliais bei per atostogas.

„Po vieną arba du vaikus iš tos pačios biologinės šeimos žmonės dar ryžtasi pasiimti, tačiau sudėtinga surasti globėjus, kurie priimtų išsyk tris vaikus. O šiuo metu pas mus glaudžiasi net du vienos šeimos trejetukai. Vieno iš jų – 11-metės ir 8-metės sesučių bei 10-mečio brolio, – tarpusavio ryšys nėra itin stiprus, tačiau kitos šeimos, iš kurios paimti trys broliukai, ryšys yra itin broliškas – jie mūru stoja vienas už kitą. Dėl šios brolių trijulės sukame galvas, – nenorėtume vaikų išskaidyti atskiriems globėjams“, – tvirtino L. Rimkuvienė.

Apsidraudžia dėl globėjo

Priglobiant vaiką į šeimą, pašnekovės sakė, reikalavimai nėra labai griežti: „Pirmiausiai kalbasi su vaiku psichologas, – ne vienas, kaip minėtoji broliukų trijulė, vis dar turi viltį, kad juos susigrąžins tikroji mama, retsykiais aplankanti sūnus. Tačiau eilinį kartą motinos užgeria ir vaikų viltys sudūžta“.

Po to socialiniai darbuotojai aplanko būsimų globėjų šeimas ir įvertina, ar jose yra sąlygos vaikui ugdyti. Svarbiausia – kad vaikas turėtų savo erdvę. Net vaikui išvykstant svečiuotis pas globėją, reikalaujama, kad globėjas pateiktų dokumentus apie gyvenamąjį plotą, o taip pat – pažymas apie sveikatos būklę bei gaunamas pajamas. „Taip apsidraudžiame – vaiko negalime atiduoti bet kam, juolab kad dabar vis dažniau pasitaiko pedofilijos, smurto ar patyčių atvejų“, – tvirtino L. Rimkuvienė.

Galutinį sprendimą dėl vaiko globos priima Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Tačiau svečiuotis šeimose neleidžiama vaikams ligi 5 metų amžiaus, nes maži vaikai yra labai prieraišūs ir gali skaudžiai išgyventi išsiskyrimą. Nuolat globoti vaikų nebegali asmenys, vyresni kaip 65 m., tačiau jie gali paimti vaiką pasisvečiuoti savo šeimoje.

---

Geros valios žmonės, galintys per Kalėdas priimti vaikus į savo šeimas, turėtų paskambinti į Kretingos socialinių paslaugų centrą tel. 8 676 52291 arba 8 671 74477.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas