Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lieknėjimas tūpčiojant

  • Sveikata
  • 2014-05-02

Žinoma daug būdų ir patarimų, kaip sulieknėti, tapti gražesniems, sveikesniems. Vienas jų – jau senokai paplitęs ir vis populiarėjantis „Squatchallenge“.

Ernesta Lubinaitė išbandė pritūpimų iššūkį ir rezultatai ją džiugino, tačiau dabar mergina verčiau sportuoja atlikdama įvairius pratimus.

Vadinamojo „Pritūpimų iššūkio“ esmė yra visai paprasta: pasiryžti 30 dienų daryti pritūpimus, jų krūvį kasdien palaipsniui didinant nurodytu kiekiu, dažniausiai - penkiais pritūpimais. Taip galų gale pereinama nuo 50 iki 250 ar net daugiau pritūpimų per dieną. Pritūpimai atliekami taip: kojos laikomos tiesiai, maždaug pečių plotyje ir tupiama taip, tarsi būtų bandoma atsisėsti ant kėdės, stebint, kad keliai neišsikištų į priekį toliau, negu pėdų pirštai.

Pradžioje paskaudėję raumenys yra palyginti niekis su tuo, kokie rezultatai yra žadami.

Pranciškonų gimnazijos antrokė gimnazistė Ernesta Lubinaitė sako, jog tokį iššūkį buvo priėmusi jau net porą kartų: „Abu kartus pritūpimus pradėjau daryti dėl skirtingų priežasčių. Pirmąjį kartą - dėl lažybų su draugėmis, o antrąsyk iššūkiui pasiryžau pati, mat puikias kūno formas nori turėti turbūt visos merginos“.

Tačiau pašnekovė pripažįsta, kad iššūkio taip ir nebaigė: „Porą savaičių save motyvuodavau, tačiau visą mėnesį daryti vien tuos pačius pratimus atsibosta. Tai ir buvo pagrindinė iššūkio nutraukimo priežastis. Taip pat prisidėjo mokykla: jei turėdavau atlikti daug namų darbų, tiesiog nebelikdavo laiko sportui, o dvyliktą valandą nakties retas kuris nori daryti mankštą. Todėl internete susiradau naujų pratimų paįvairinimui ir dabar darau juos be jokio grafiko“.

Vis dėlto E. Lubinaitė nesiskundžia darytos pritūpimų mankštos efektyvumu. „Rezultatas tikrai buvo! Žinoma, pirmomis dienomis susidurdavau su viena problema - kaip nulipti laiptais? Tačiau savo draugams labiau rekomenduočiau tiesiog sportuoti“,- įspūdžiais pasidalijo E. Lubinaitė. Choreografė ir sporto trenerė Ieva Tamošauskienė teigia, jog toks sportavimo būdas ne visada yra geras: „Jeigu žmogus, užsiimdamas tokiu sportu, tai daro taisyklingai, o krūvį kasdien didina saikingai, tada viskas gana normalu – organizmas pamažu prie to pripranta. Tačiau tokio sportavimo būdo nerekomenduočiau vyresniojo amžiaus žmonėms. Mat atliekamų pritūpimų metu ypač dirba kelio girnelės, o senesniems žmonėms jos dažnai būna gana išsausėjusios - būtent dėl to jiems neretai gali skaudėti keliai“.

Paklausta, kokius dar sportavimo būdus galėtų pasirinkti žmonės, trokštantys į savo gyvenimą įvesti daugiau fizinio aktyvumo, I. Tamošauskienė pasiūlė nemažai variantų.

„Norintiems pradėti sportuoti, naudinga yra pradėti nuo aerobikos, „zumbos“ užsiėmimų. Taip pat apsilankyti sporto klubuose ir paprašyti trenerių, kad jie sudarytų jiems tinkamą sporto programą“,- patarė I. Tamošauskienė.

Eglė DIRMEITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas