Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Net apie 70 proc. vaikų Lietuvos mokyklose patiria patyčias – tokiu liūdnu faktu respublikinio tarpmokyklinio konkurso „Sustabdyk patyčias“ apdovanojimus pradėjo viena renginio vedėjų ir organizatorių Jolita Krušinskienė. Nors ir pradėjus liūdna gaida, likusi renginio dalis savo kultūriniais pasirodymais bei paruoštais ypatingais prizais džiugino visus konkurso dalyvius, kurių gretose buvo ir kretingiškių.

Konkurso „Sustabdyk patyčias“ organizatoriai ir dalyviai, tarp kurių – ir Pranciškonų gimnazijos mokiniai.

Vilniaus Balsių pagrindinė mokykla jau nuo spalio mėnesio visose Lietuvos mokyklose išplatino kvietimą dalyvauti konkurse „Sustabdyk patyčias“, kur visi I – V klasių mokiniai turėjo galimybę varžytis kurdami prevencinius filmukus, išreiškiančius neigiamą požiūrį į patyčias ir skatinančius taikų bei draugišką jaunimo tarpusavio bendravimą.

„Patyčios, deja, šiandien yra labai aktuali tema Lietuvos mokyklose. Per vėlus sureagavimas į šį psichologinį vaikų smurtą dažnai gali baigtis jaunuolių kaip asmenybių sužlugdymu arba net jų savižudybe. Mūsų mokykloje mokinių tarpusavio patyčioms yra skiriamas itin didelis dėmesys, tačiau mes siekiame į šią problemą atkreipti ir pačių vaikų bei jų tėvų dėmesį. Todėl ir surengėme visas Lietuvos mokyklas aprėpusį respublikinį tarpmokyklinį konkursą „Sustabdyk patyčias“,- kalbėjo Edita Samoškaitė-Jankienė, Vilniaus Balsių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ir viena šio konkurso organizatorių.

Verta pasidžiaugti, jog net trys kretingiškių komandos pateko į konkurso geriausiųjų dešimtuko gretas – jos buvo pakviestos į apdovanojimų ceremoniją kino centre „Skalvija“ Vilniuje. Ten kretingiškių delegaciją pasitiko ir džiugi naujiena: I konkurso vietą ir su ja gautą naujutėlaitį planšetinį kompiuterį laimėjo Kretingos pranciškonų gimnazijos komanda – Erika Ševcova, Viktorija Cironkaitė bei gimnazijos mokinių prezidentas Alanas Mėžetis, kuris vadovavo kūrybinei grupei.

Kinas – puikus prevencinis ginklas

Vadovaujant Kretingos pranciškonų gimnazijos mokytojai Editai Mėžetienei, net du jos informacinių technologijų būrelio, o taip pat Simono Daukanto pagrindinės mokyklos komandų sukurti filmukai pateko į jau minėto konkurso antrąjį etapą.

Paklausta, kaip video kūrimas gali padėti kovoje prieš patyčias, mokytoja teigė: „Ši veikla skatina mokinių saviraišką ir kūrybiškumą, per kino meną atskleidžia patyčių prevencijos aktualumą mokyklose, paveikia jų bendruomenės narius, skatina bendradarbiauti, užkertant kelią patyčioms. Kinas tikrai gali būti panaudotas kaip viena svarbiausių visuomenės estetinio auklėjimo priemonių“.

E. Mėžetienė pasakojo, ką siekė parodyti su savo mokiniais sukurtuose filmukuose: „Stengėmės atskleisti šias pagrindines taisykles: nesityčiosime iš kitų; stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi kiti; bendrausime su tais, kurie yra atstumti; jei sužinosime, kad iš ko nors tyčiojamasi, - pasakysime suaugusiesiems ir mokykloje, ir namuose“.

Kino svarbą aiškino ir kitas renginio organizatorius, Vilniaus Balsių pagrindinės mokyklos socialinis pedagogas Marius Andrulevičius: „Vaizdinė medžiaga yra daug įdomesnė ir geriau išreiškia temos aktualumą bei vaikų kūrybiškumą, negu monotoniškas kalbėjimas“.

Būrelio idėja taip pat gimė iš kino

E. Mėžetienės teigimu, dabar jos vadovaujamo IT būrelio įsteigimo mintis atsirado dalyvaujant dar praeitais metais vykusiame projekte „Mokausi iš kino“.

„Dirbtuvių metu mokiniai intensyviai dirbo 3 dienas. Pirmąją dirbtuvių dieną jie išklausė trumpą įvadą apie kino kūrimo procesą, pasiskirstė į kūrybines grupes ir išsirinko kino profesiją. Pvz., režisierius, operatorius, aktorius, dailininkas, montažo režisierius ir kt. Antrąją dieną persikėlė į filmavimo aikštelę, o trečiąją – montavo bei įgarsino filmą ir organizavo jo premjerą. Buvo sukurti 2 filmukai ir pristatyti gimnazijos bendruomenei. Užsiėmimo metu pamačiau, kaip mokiniai aktyviai dirbo, koks buvo jų užsidegimas. Supratau, kad kino menas gali būti kaip papildoma ugdymo priemonė, kuri sparčiai plėtojama Lietuvos mokyklose“,- kalbėjo E. Mėžetienė.

Mokytoja pasakojo, jog jos vadovaujamo būrelio veikla yra įvairi: „Mokiniai gali praktiškai pabandyti sukurti svetainę, animuotą sveikinimą, bandome kurti kompiuterinius žaidimus. Dalyvaujame įvairiuose konkursuose: kūrėme komiksus saugaus interneto dienai, filmuką patyčių tema. Į būrelį susirenka tie mokiniai, kurie ieško naujovių, nori daugiau pažinti ir išmokti“.

Mokytojos nuomonei pritarė ir Viktorija Cironkaitė, viena iš IT būrelio narių: „Kaip ir dauguma vaikų, mėgstu sėdėti prie kompiuterio, tad nusprendžiau pradėti lankyti būrelį. Per jį ne tik daug sužinojau apie internetinių puslapių kūrimą, nuotraukų redagavimą ir panašius dalykus, bet ir susiradau naujų draugų“.

Eglė DIRMEITYTĖ

"P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas