Pajūrio naujienos
Help
2020 Birželis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną24°C debesuotumas 5 %
Naktį13°C debesuotumas 70 %
Apklausa

Ar pasiilgote gyvų renginių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonė
Komentarų topas

(79) 2006-10-13

Rajono gyventojai sako, kad sankryžoje trūksta papildomų šviesoforo sekcijų, kelio ženklų, o automobiliams judant dviem kryptimis iš vienos eismo juostos – Darbėnų sankryžoje ir toliau susidaro kamščiai.

Darbėnų sankryžos rekonstravimas problemą išsprendė tik iš dalies.

Anot rajono gyventojų, vairuotojai, važiuojantys nuo Darbėnų, vis tiek priversti laukti ilgose eilėse – ir dėl nesureguliuotų šviesoforų, ir trūkstant eismo juostų bei kelio ženklų.

Pasak Zigmo Rubuževičiaus, piko valandomis įvažiuoti į Šiaulių–Palangos plentą taip pat sudėtinga, kaip tai buvo ir iki rekonstravimo. Vyriškio nuomone, kelyje nuo Darbėnų ir Šventosios gatvėje trūksta po vieną eismo juostą. Dabar iš tos pačios juostos vairuotojai važiuoja tiesiai ir suka į kairę. Taigi nors vairuotojams, laukiantiems Darbėnų kelyje, dega žalia šviesa, jie turi palaukti, kol pravažiuos tiesiai važiuojantys automobiliai. Dėl tokio laukimo Darbėnų kelyje ir toliau rikiuojasi automobiliai.

Dar viena gyventojų išsakyta problema – važiuojantiems nuo miesto ir besisukantiems į Darbėnų kelią trūksta papildomos šviesoforo sekcijos. Vairuotojams nebeaišku, kaip važiuoti – vadovautis šviesoforu ar suktis ir duoti kelią automobiliams, atvažiuojantiems iš kairės. Tačiau ženklo, kuris rodytų, kad reikia duoti kelią, nėra.

Darbėnų sankryžą projektavo bendrovės „Kelprojektas“ Klaipėdos skyrius. Šio skyriaus vadovas Edmundas Kolakauskas „Pajūrio naujienoms“ sakė, kad projektuojant sankryžą prioritetas buvo skirtas ne miesto gatvėms, o Šiaulių – Palangos keliui. Kadangi automobilių pralaidumas šiuo keliu išspręstas, taigi įvykdyta ir projektavimo užduotis.

E.Kolakauskas pripažino, kad dvi automobilių kryptys iš tos pačios eismo juostos nėra pats tinkamiausias sprendimas. Tačiau jis atkreipė dėmesį į tai, kad suprojektuoti sankryžoje dar vieną eismo juostą pritrūko žemės. Gyventojų minėta problema, pasak E.Kolakausko, galėtų būti išspręsta tik įrengus aplinkkelį aplink miestą.

Darbėnų sankryžą prižiūri valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ Kretingos kelių tarnyba. Pasak tarnybos viršininko Viktoro Baltmiškio, eksploatuojant sankryžą, gali iškilti problemų, kurias jie turėtų išspręsti. Viena tokių artimiausiu metu spręstinų problemų – jau minėtas įvažiavimas į Darbėnų kelią, sukantis nuo miesto. Papildomos šviesoforo sekcijos niekas neįrengs, bet bus pastatytas ženklas, nurodantis duoti kelią.

Netoli Šiaulių–Palangos kelio sankirtos su Tiekėjų gatve saugumo salelėje pastatytas ženklas, rodantis, kad toje vietoje yra pėsčiųjų perėja. Važiuojant tamsiuoju paros metu atrodo, kad šis ženklas yra pakabintas ant lyno. Todėl kyla pavojus, kad koks nors automobilis gali atsitrenkti į ženklo stovą. Problema, anot V.Baltmiškio, bus išspręsta paprastu būdu. Ant ženklo stovo bus prikabinti atšvaitai.


Ar bus pagaliau Kretingoje viešasis tualetas?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gat­vės in­ter­viu
Privatizavus tualetą Birutės gatvėje, kretingiškiai ilgam liko be viešojo tualeto. Rajono valdžia sklype, ant Vilniaus ir J.K.Chodkevičiaus gatvių kampo, pastatyti viešąjį tualetą pasižadėjo dar iki šių Kalėdų. Kretingiškių gatvėje klausėme jų nuomonės:

Bronislava Želvienė:

- Nieko negirdėjau. Esu iš kaimo, iš Senosios Įpilties. Jei važiuojame į ligoninę ar į turgų, nueiname į tualetą ten. Bet jei nori apeiti parduotuves, tuomet - tikra bėda, jei „prispiria reikalas“. Mes, suaugusieji, kenčiame, kol grįžtame į namus, įsivaizduokit – 25 km. O vaikus tupdo aikštėj, čia pat, už krūmų. O ką kita darysi?

Alina Žerebjova:

- Girdėjau, kad statys. Bet jį jau „stato“ gal kokį dešimtmetį. Mes, miesto žmonės, tos bėdos taip ir nejaučiam. Bet pažiūrėkit, turgaus dieną Kretingą tiesiog užplūsta žmonės iš kaimų. Galėtų būti tualetas nors „Maximoj“. Europoj galvojama apie žmogų, stengiamasi dėl jo. Šiuo požiūriu Kretinga – visiškai ne europietiškas miestas.

Paulius Bruzdeilynas:

- Negaliu pasakyti. Valdžios „galvos“ nemąsto apie tokius dalykus. Jiems tualetas mieste gal net ir nėra būtinas, visi „ratuoti“ – nuvažiuoja kur jiems reikia. O paprastiems žmonėms išsiversti sunku. Bet jeigu pastatys mokamą tualetą, aš abejoju, ar žmonės mokės po tą litą. Geriau atvežtų keletą biotualetų ir pastatytų ten, kur jie „nekristų į akis“.

Donatas:

- Nebus. Nenoriu tikėti, kad bus. Pernelyg jau ilga istorija su tuo tualetu. Prie rusų tualetas buvo netoli nuo čia, senojoj stoty. Paskui buvo Birutės gatvėje. Už centus galėjai nueiti ir į buvusį „Gintarą“. Dabar žinau, kad žmonės, „reikalo prispirti“ eina į pakalnę už „Maximos“ ar į „Mėguvą“. Ką, nesat ten buvę?


“Įstabaus, reto balso savininkė”,- taip apie Angelę Joknytę, “Katalikų radijo” laidoje pristatydamas muzikos ir labdaros projektą PAX ET BONUM (Taika ir gėris), pasakė pranciškonų kunigas Arūnas Peškaitis. Šio projekto koncertuose Angelė dalyvavo kartu su Respublikoje žinomais atlikėjais: Judita Leitaite, Andriumi Mamontovu, Kostu Smoriginu, Marija Krupovec ir kitais.


Minint Tarptautinę muzikos dieną, Kretingos kultūros centre muzikos gerbėjai turėjo progos išgirsti Valentinos Vadoklienės rečitalį. Jai akompanavo Tatjana Romaškina, renginį vedė aktorė Regina Šaltenytė.


„Jei galėčiau, būčiau vien poetė“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys

Spalio 15-ąją penkiasdešimtąjį savo jubiliejų švęsianti Marijono Daujoto vidurinės mokyklos pedagogė Marija Bučkienė prisipažino, jog eiles ji rašiusi nuo vaikystės. Tik į viešumą jas „iškėlė“ prie? dešimtmetį. Šį rugsėjį M.Bučkienės talentas buvo įvertintas Lietuvos kūrėjų mastu, ir kretingiškė priimta į Lietuvos kaimo rašytojų sąjungą.


Šią vasarą suėjo 85-eri metai, kai Kretingos rajone, Mončių kaime, gimė pasaulinio garso skulptorius Antanas Mončys (1921-1993 m.). Karo metais nublokštas toli nuo Lietuvos, skulptorius sugebėjo išsaugoti Tėvynės meilę, gimtąją žemaičių tarmę ir visa tai perduoti savo vaikams. Didžiausias jo troškimas buvo Tėvynėje surasti namus savo darbams ir pačiam suvisam grįžti į ją. Menininko norams buvo lemta išsipildyti - prieš aštuonerius metus Palangoje duris atvėrė A.Mončio vardu pavadintas muziejus, pats menininkas amžino poilsio atgulė Grūšlaukės kapinaitėse.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA

KLAIPĖDOS g.

Antradienį ties parduotuve ,,Norfa” beinančią kretingiškę užpuolė du nepažįstami jaunuoliai, kurie, pargriovę ją ant žemės, ėmė spardyti į įvairias kūno vietas, kol moteris neteko sąmonės. Dėl sužalojimų ji gydoma Klaipėdos ligoninėje.

ŽEMAITĖS al. ir ŠVENTOSIOS g. sankryža.

Antradienį neblaivus (2,66 prom.) 44 metų kretingiškis, vairuodamas automobilį „VW Golf“, nepasirinko saugaus greičio, atstumo ir atsitrenkė į priekyje važiavusį ir stabdžiusį automobilį „Ford Probe“. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.

VILNIAUS g.

Sekmadienį neblaivus (3,49 prom.) 29 metų pryšmantiškis, vairuodamas automobilį ,,Mazda 626”, nesilaikė saugaus greičio bei atstumo ir atsitrenkė į priekyje važiavusį bei stabdžiusį automobilį ,,Audi-80”. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti abu automobiliai.

DVARALIS.

Policija nutraukia dingusio be žinios 34 metų erlėniškio Andriaus Narvilo paiešką. Vyriškio lavonas be išorinių smurto žymių trečiadienį rastas Dvaralio kaimo pievoje.


Kretingos verslininkas Egidijus Stasiulaitis pagal galimybes rajono sporto renginius, komandas remia jau dešimt metų. Beveik prieš tiek laiko jis ir pats subūrė krepšinio komandą, kuri tuomet startavo rajono krepšinio pirmenybėse.


Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje per dvejus metus restauruota daugiau kaip pusė Didžiojo altoriaus. „Pirmąkart Lietuvoje atradome tokį savitą dekoravimo būdą: dažytų medinių kolonų ir skulptūrų reljefas imituoja marmurą, kuris puoštas auksu ir sidabru. Neabejojame, jog prieš keturis šimtmečius Didįjį altorių kūrė profesionalių drožėjų ir dažytojų komanda“, - tvirtino darbams vadovaujantis restauratorius – auksuotojas Stanislovas Stanionis.


Į buvusios automobilių stovėjimo aikštelės Žemaitės alėjoje, Kretingoje, teritoriją, pasitraukus prekybos tinklui LIDL, pretenduoja naujas investuotojas. Išsikovoję, kad LIDL-as patenkintų jųjų reikalavimus, aplinkiniai gyventojai vėl stojo mūšin.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas