Pajūrio naujienos
Help
2020 Birželis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną24°C debesuotumas 5 %
Naktį13°C debesuotumas 70 %
Apklausa

Ar pasiilgote gyvų renginių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonė
Komentarų topas

(78) 2006-10-10

Didžiausią moliūgą pjaustė ir ragavo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Į Moliūgo šventę skaitytojai atvežė 36 moliūgus ir keletą iš jų sukurtų kompozicijų. Visi konkurso dalyviai buvo pakviesti bendrai nuotraukai prie šiemet užderėjusių įspūdingo dydžio moliūgų.

Šiemet didžiausią moliūgą į kasmetinę Moliūgo šventę, „Pajūrio naujienų“ redakcijos rengiamą jau aštuntą kartą, atvežė palangiškiai Jūratė Kungienė su sūnumi Vykintu. Jų išaugintas moliūgas svėrė 69 kg. Dičkio apimtis – 2 metrai 36 cm. Po apdovanojimų J.Kungienė pjaustė savąjį moliūgą ir vaišino aplink susispietusių smalsuolių būrį.

„Didžiausias moliūgas užaugo ant „žirgų bandelių“, - juokavo J.Kungienė ir tuoj pat paaiškino, kad Palangoje turi privatų žirgyną. Natūralią trąšą suverčia į krūvą, ant kurios šią vasarą „kaip išprotėjęs“ vešėjo moliūgas, būsimasis konkurso nugalėtojas. „Šis moliūgas, kaip ta pupa iš pasakos, lipo ir lipo į viršų. Vis „užsikardavo“ ant tvoros, o sūnus Vykintas jį „plėšdavo“ nuo tvoros, kad nesusibraižytų“, - pasakojo moteris.

Praėjusį šeštadienį į Rotušės aikštėje šurmuliavusią Moliūgo šventę, kuri vyksta išvien su rajonine Derliaus švente, moliūgų augintojai iš viso atvežė 36 moliūgus.


Patiekalus vaišių stalams pagamino individuali I.Narmontienės įmonė (maitinanti rajono mokyklų moksleivius). Kaip serviruoti stalus, sumanė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Jurgutienė. Stalus serviravo, svečius aptarnavo Kretingos technologijų ir verslo mokyklos auklėtiniai, vadovaujami savo mokytojų.

Praėjusį ketvirtadienį švenčiant Mokytojo dieną, 550 vietų Kretingos kultūros centro žiūrovų salė buvo perpildyta. Prireikė pristatomų kėdžių praėjimuose.

Iš visų rajono Savivaldybės švietimo įstaigų į renginį pedagogai plūdo. Vienų teigimu - paklausyti garsaus dainininko Eduardo Kaniavos ir jau spėjusio išgarsėti jo mokinio Deivio, kiti - vedini noro pabūti kartu, pareigos rengėjams. Šventę mokytojams surengė rajono Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, padedant rajono Savivaldybės vadovams. Kviesdamas klausytis E.Kaniavos ir Deivio, vėliau prie vaišių stalo meras Valerijonas Kubilius pažymėjo, jog E.Kaniava tąvakar koncertuoti Kretingoje sutiko kaip senas jo bičiulis.

Be mero V.Kubiliaus, su švente mokytojus pasveikino Seimo narys Virginijus Domarkas, Kretingos katalikų parapijos klebonas, pranciškonas Evaldas Darulis. Švietimo skyriaus vedėjai Daliai Martišauskienei paprašius, susirinkusieji tylos minute pagerbė amžinybėn išėjusius mokytojus.

Mokytojo Dienos šventei surengti iš rajono Savivaldybės biudžeto buvo skirti 8 tūkstančiai litų. Iš jų 3 tūkst. 700 litų buvo sumokėta atlikėjams už koncertą, kiti pinigai išleisti šokių salėje suruoštoms švediškoms vaišėms, gėlėms.


Valstybės žada nešokiruoti

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
Dijana ir Antanas Rumšos palauks Kretingoje nagrinėjamos bylos pabaigos ir ieškinį neturtinei žalai atlyginti pareikš Sveikatos apsaugos ministerijai. Pasak vyriškio, ministerija turi žinoti, kiek kainuoja licencija gydytojai, nemokančiai atlikti cezario pjūvio.

Kretingos ligoninei pareiškę rekordinio dydžio ieškinį, gargždiškiai Dijana ir Antanas Rumšos rengiasi ieškinį neturtinei žalai atlyginti pareikšti ir Sveikatos apsaugos ministerijai. Ši institucija, A.Rumšos žodžiais, išdavė licenciją gydytojai, kuri nemokėjo atlikti cezario pjūvio. Nukentėjusiojo nuomone, šis faktas leidžia manyti, jog licencijų išdavimo sistema yra korumpuota.

Neįvardindamas konkrečios sumos, A.Rumša sakė, kad ieškinys bus toks, kad „valstybei nesukeltų didelio šoko“.

Kretingos rajono apylinkės teisme toliau nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje Kretingos ligoninės medikės Stasė Madzajienė ir Nijolė Satkauskienė kaltinamos dėl neatsargumo netinkamai atlikusios savo pareigas, dėl ko gargždiškiai Dijana ir Antanas Rumšos neteko naujagimio. Jis mirė dėl hipoksijos gimdoje, t.y. deguonies trūkumo. Nukentėjusieji taip pat reikalauja, kad ligoninė jiems atlygintų 10 mln. Lt dydžio neturtinę žalą.

Teisme toliau buvo apklausinėjami liudytojai.

Rugpjūtį dėl ligos iš Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigų pasitraukęs Vilius Matulionis sakė, kad jam pradėjus vadovauti ligoninei gydytoja S.Madzajienė jau dirbo ginekologijos – akušerijos skyriuje. Ji jau turėjo antrą kvalifikacinę kategoriją, todėl, V.Matulionio nuomone, gydytoja turėjo mokėti operuoti. Jam nekilo abejonių, kad gydytoja gali nemokėti atlikti cezario pjūvio, o ligoninės vadovo apie tai niekas neinformavo.

Administracija, V.Matulionio tvirtinimu, padarė visa, kad tokių atvejų nebūtų. Kilus skandalui dėl prarasto naujagimio, gydytoja S.Madzajienė tuometiniam ligoninės vadovui pasiguodė nepasitikinti savimi, nebenorinti dirbti, todėl pasiprašė atleidžiama iš darbo ginekologijos – akušerijos skyriuje.

Ginekologijos – akušerijos skyriaus vedėja Dalia Opulskienė tvirtino taip pat nežinojusi, kad jos vadovaujamame skyriuje dirbanti gydytoja S.Madzajienė nemoka daryti cezario pjūvio, nors Kretingoje dirbo apie 13 metų.

Sutuoktiniai tvirtino kelias dienas medikų prašę cezario pjūvio, tačiau jų niekas nesiklausė. D.Opulskienė sakė, kad D.Rumšienė jai nesiskundė ir nieko, taip pat ir cezario pjūvio, neprašė nei ji pati, nei jos vyras. Skyriaus vedėjos žodžiais, bijodama panašaus atvejo kaip nutiko Marijampolės gimdymo namuose, kai buvo nudeginti dvyniai, bijodama galimų sankcijų, jei kas nepavyktų D.Rumšienei gimdant, ji moteriai pasiūlė vykti į Klaipėdos ligoninę, bet gimdyvė nieko nesakiusi.

Byla toliau bus nagrinėjama lapkritį.


Užpuolė policininką

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Policija tiria įvykį, kurio metu buvo užpultas ir sumuštas policininkas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Dėl įvykio apklausinėjami trys 21 metų kretingiškiai.

Į policiją kreipėsi 29 metų policijos darbuotojas, dirbantis Klaipėdoje ir laikinai gyvenantis Kretingoje.

Ketvirtadienį prieš vidurnaktį G.D., vilkėdamas tarnybinę uniformą ir vairuodamas nuosavą automobilį „Audi 80“, Geležinkelio gatve važiavo kartu su žmona N.D. Gatvės viduryje sutuoktiniai pamatė stovinčius tris nepažįstamus vyriškius, kuriuos G.D. paprašė pasitraukti nuo kelio važiuojamosios dalies ir leisti pravažiuoti.

Tačiau vyrai nuo kelio važiuojamosios dalies nesitraukė. Kai G.D. atidarė automobilio dureles, vyriškiai pamatė, kad jis vilki policininko uniformą. Du iš minėtų vyriškių, kaip policijai pasakojo G.D., įžūliais veiksmais, grasinimais bei patyčiomis, demonstruodami nepagarbą aplinkiniams, pradėjo keikti jį necenzūriniais žodžiais, kurie žeidžia policininko garbę ir orumą.

Tuomet vienas iš vyrų spyrė policininkui į pilvą, o kitas ranka sudavė į galvą. Konflikto metu vienas iš vyriškių nuplėšė tarnybinės uniformos antpetį. Pareigūnas panaudojo specialiąsias priemones - dujas, guminę lazdą bei kovinių imtynių veiksmus - ir sulaikė vieną iš vyriškių. Į įvykio vietą atvykus Kretingos rajono policijos komisariato patruliams, buvo sulaikytas dar vienas vyriškis, trečiasis pabėgo.

G.D. kreipėsi į Kretingos ligoninės priėmimo skyrių, kur jam nustatytas galvos smegenų sukrėtimas. Policininkas gydomas ambulatoriškai.

Įvykio vietoje sulaikyti du įtariamieji yra 21 metų kretingiškiai. Vienam jų nustatytas 1,6 promilės girtumas, jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Antrasis taip pat buvo neblaivus. Alkotesteriu nustatytas 2,12 promilės girtumas. Jis buvo išleistas po apklausos.

Jau nustatytas ir trečiasis vyriškis, kuris bus apklaustas artimiausiu metu.


Apdovanojimą eilėraščio autoriui Jonui Bruzdeilinui (centre) įteikė eilėraščio herojus Petras Silkinas. Šalia – Jono mokytoja, taip pat sukūrusi eilėraštį bėgikui, Danutė Merkelienė.

Marijono Daujoto vidurinės mokyklos aštuntokas Jonas Bruzdeilinas tapo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio eilėraščio sportine, olimpine tema konkurso laureatu. Apdovanojimą moksleivis gavo už sukurtus eilėraščius apie mūsų kraštietį, maratonų bėgiką Petrą Silkiną ir disko metiką Virgilijų Alekną.

Eilėraščius J.Bruzdeilinas parašė būdamas septintokas. Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Merkelienė sakė, jog Jonas eilėraščius parašė pats, be mokytojos pagalbos. “Aš tik šiek tiek užvedžiau Joną ir kitus mokinius, kūrusius eilėraščius sporto tema, ant kelio – tiesiog patariau rašyti apie mūsų krašto sportininkus arba apie retesnę sporto šaką. Kaip bebūtų – mūsų sporto religija yra krepšinis, ir eilėraščių apie šią sporto šaką konkurse reikėjo tikėtis daugiausiai. Vadinasi, ir konkurencija didesnė”, - sakė mokytoja D.Merkelienė.

J.Bruzdeiliną mokytoja apibūdino kaip kūrybingą, kruopštų mokinį, ir jo eilėraščiai sporto tema yra pirmieji vieši kūrybiniai bandymai.

Ir D.Merkelienė, ir kūno kultūros mokytoja Irena Augutienė, paskatinusi mokyklos bendruomenę įsijungti į Lietuvos mokinių olimpinį festivalį, apgailestavo, kad Joną aplenkė kvietimas dalyvauti konkurso laureatų apdovanojime Vilniuje. Jau vėliau mokytojos sužinojo, kad Virgilijus Alekna pasigedo mokinio, disko metiko garbei sukūrusio eilėraštį. “Mums pasakojo, kad Virgilijus Alekna norėjo Jonui paspausti ranką”, - sakė mokytojos.

Konkurse dalyvavusių moksleivių eilėraščiai yra išleisti atskiru leidiniu “Mokinių eilės apie sportą”. Jame atspausdinti ne tik J.Bruzdeilino, bet ir kitų Marijono Daujoto vid. m. moksleivių – Evelinos Lubytės, Tomos Vaičiūtės, Gretos Kontrimaitės, Rūtos Jurgutytės, Giedriaus Jucio, Renatos Sendrauskytės, Simonos Cirtautaitės – bei “Pasakos” darželio-mokyklos auklėtinių Tado Lukauskio, Kaziuko Grevio, Gretos Kleinauskaitės eilėraščiai.

Eilėraštį, skirtą bėgikui P.Silkinui, sukūrė ir mokytoja D.Merkelienė.


Zigmantas Šarka su Penelope iškovojo V.Saudargo atminimo taurę, o šuolio galingumo konkūre buvo antras.

Penktąjį kartą “HBH-Juozo alaus” darykloje, jos savininkų Rados ir Juozo Matulevičių iniciatyva įvyko žirgų konkūro varžybos, skirtos jojimo treneriui Vladui Saudargui atminti. Raiteliai varžėsi ne tik dėl V.Saudargo atminimo taurės, bet ir dėl “HBH-Juozo alaus” daryklos prizų.

Pirmasis konkūras (kliūčių aukštis – 100 cm) buvo skirtas konkūro atidarymui. Šį konkūrą laimėjo Mantas Pocius su žirgu Hobiu, antras buvo Vacys Gumuliauskas su žirgu Porteriu, trečia – Karolina Vasiliauskaitė su žirgu Virusu. Šiame konkūre varžėsi 30 raitelių.

Per antrąjį konkūrą, kurio kliūčių aukštis buvo 120 cm (o persirungiant – 130 cm), raiteliai varžėsi dėl V.Saudargo taurės. Ją iškovojo Zigmantas Šarka su Penelope. Antras buvo Matas Petraitis su Parneliu, trečias – Ričardas Visneris su Lazarina. Per šį konkūrą rungėsi 22 raiteliai.

Šeši raiteliai varžėsi šuolio galingumo konkūre, kurio pradinis kliūčių aukštis buvo 140 cm.

Pirmą vietą užėmė Žydrūnas Garbenis, su žirgu Serpreiss iššokęs 170 cm. Zigmantas Šarka su Penelope iššoko 160 cm ir buvo antras. Likusieji raiteliai užėmė trečiąsias vietas.

Prizus raiteliams įteikė Juozas Matulevičius bei konkūre dalyvavusi trenerio duktė Asta Saudargaitė.

Prizus konkūrui tradiciškai pagamino keramikas Aloyzas Pocius, šįkart suderinęs akmens ir molio galimybes kūrybinei idėjai išreikšti. Konkūrų prizininkai šių metų prizus pavadino įspūdingais.

“HBH-Juozo alaus” daryklos savininkai šiemet įsteigė ir konkūrų, arba žirgų sporto, rėmimo fondą. Pirmieji piniginiai prizai buvo išdalinti vasarą, be piniginių prizų neliko ir rudens konkūro dalyviai. Juozo Matulevičiaus nuomone, piniginiai prizai bent kiek prisidės prie žirgų sporto populiarinimo, nors šis sportas ir yra vienas brangiausių.

Konkūro dalyviai tradiciškai pabendravo prie vaišių stalo, kurio pats tradiciškiausiais atributas – “HBH-Juozo alus”.

“P.n.” informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas