Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(711) 2013-01-25

Petrikaičių projektas grasina konkurencija

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis

Petrikaičių kapinėse planuojant statyti naujus laidojimo namus, gresiančią konkurenciją „Rimties“ vadovas Juozas Donauskas žada įveikti pasiūlydamas naują ir modernią šarvojimo salę, pavadintą Dangaus sale.

Ne visiems patinka Kretingos laidojimo namuose „Rimtis“ galiojanti tvarka, kai įsigijus prekių kitur, už šarvojimo salės nuomą pirmą parą tenka pakloti dvigubai brangiau. Ir nors mūsų rajono gyventojams daugėja galimybių pasirinkti ir kitus laidojimo namus, tačiau „Rimties“ vadovas Juozas Donauskas geležinių kainodaros principų keisti nenusiteikęs.

Vargu, ar bebūtų tikslu Kretingos laidojimo namus „Rimtis“ vadinti monopolininkais: beveik prieš metus veiklą pradėjo laidojimo namai Darbėnuose, o prieš du mėnesius Palangos miesto Savivaldybė iš privačių rankų perėmė Palangos laidojimo namus. Juos iki tol palangiškiai buvo išnuomoję Kretingos „Rimties“ vadovui J. Donauskui.

Ateityje dar vieni nauji laidojimo namai atsiras ir naujosiose Petrikaičių kapinėse, kurių pirmasis įrengimo etapas bus baigtas jau vasario mėnesį.

Stebėjosi skirtingomis kainomis

Tačiau vien dėl to, kad atsiranda vis daugiau konkurentų, J. Donauskas neketina keisti kainų sistemos, kuri čia galioja beveik 10 metų.

Kai apie salės nuomos sąlygas iš savo giminaičių išgirdo kretingiškis Vytautas Jakumas, jis pasakojo iš pradžių negalėjęs tuo patikėti. „Vieną dieną ėjau į kapines ir užėjau į laidojimo namus. Ir tikrai – skelbimų lentoje nurodytos skirtingos kainos už salę, priklausomai nuo to, ar vietoje perki prekių. Mano nuomone, tai yra pirkėjų diskriminacija – kodėl už tą pačią paslaugą žmonės turi skirtingai mokėti? - kalbėjo V.Jakumas. – Mūsų giminaičių situacija buvo tokia: žmonos giminaitė mirė Klaipėdoje. Ten nupirko ir karstą. Kadangi daug artimųjų gyvena Kretingoje, čia buvo nuspręsta velionę ir pašarvoti. Tada giminaičiai ir sužinojo apie čia galiojančias skirtingas kainas“.

J.Donauskas teigė, kad tik tokia kainų sistema ir leidžia išlaikyti verslą. „Pas mus dirba 6 žmonės, todėl turiu pasirūpinti, kad jie turėtų darbo. Jei žmonės ritualines prekes ir paslaugas įsigis kitur, negalėsiu išlaikyti darbuotojų. Beliks tik priėmėja, bet tada patys žmonės turės savo artimąjį nuprausti, aprengti ir t.t. Ar taip bus geriau? - kalbėjo J.Donauskas. – Tokia mokėjimo sistema yra kaip nuolaida daugiau prekių ir paslaugų perkantiems žmonėms.“


Janina Pastarnokienė:

- Prieš savaitę vaikai atvežė ką tik pagautų stintų iš Palangos. Šiek tiek žuvų iškepiau ir suvalgiau, o kitas užšaldžiau. Padalinau porcijomis ir kai užsimanysiu stintų, išsiimsiu pietums. Šiaip, jei jų vaikai neatveža, specialiai ir neieškau nusipirkti.

Verutė Viršilaitė:

- Turgelyje visai neseniai pirkau. Kilogramas kainavo 8,9 lito – protinga kaina. Jei perku stintų, iš karto imu kokius 2-3 kilogramus, nes labai skanu. Žuvis kepu arba marinuoju. Marinatą gaminu su actu, druska, cukrumi, pipirais, lauro lapais. Morkų ir svogūnų nededu, nes šios daržovės pagreitina rūgimą.

Joana Šerputienė:

- Prieš kelias dienas valgiau kaip reta šviežių stintų. Sūnus parvežė, pagavęs Latvijoje. Stintas iškepėme ir suvalgėme pietums. Jų buvo nedaug – kilogramas su trupučiu. Sūnus - ne profesionalus žvejys, žvejojo tik savo malonumui. Kiti, kurie žvejoti jau įpratę, pagavo gerokai daugiau.

Edgaras Malūkas:

- Mūsų šeima žuvį perka retai. Beveik visą gyvenimą gyvenau Palangoje ir, tiesą pasakius, stintų tiek prisivalgiau, kad į jas dabar nė pažiūrėti nesinori. Paprastai valgydavome keptą, bet tai buvo seniai ir net nelabai pamenu šios žuvies skonį.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Renovacija šypsosi Topolių daugiabučiams

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos

Kretingos rajono savivaldybė Aplinkos ministerijai teiks paraišką dėl maždaug 30 Kretingos miesto Topolių rajono daugiabučių renovacijos.


Šią savaitę rajono mokyklose bendrovė ID4S fotografavo mokinius, kad gautas jų nuotraukas panaudotų elektroniniams mokinių pažymėjimams (EMP) gaminti. Trečiadienį UAB ID4S direktorė Agnė Zalanskaitė į Švietimo skyrių sukviestiems mokyklų vadovams aiškino popierinių mokinio pažymėjimų keitimo į EMP terminus, tvarką, kitas aplinkybes, nors mokyklos su įmone ID4S dar nėra pasirašę sutarčių dėl įprastų pažymėjimų į elektroninius keitimo.


Vertino socialinių įstaigų darbą

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Aktualijos

Savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas apsilankė Kretingoje veikiančiose ir socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Komiteto pirmininkė gydytoja Augenija Juknevičienė pastebėjo, kad įstaigos yra padariusios nemenką pažangą, tačiau yra dalykų, kuriuos reikėtų gerokai patobulinti.


Šią savaitę įvykusiame rajono Savivaldybės plėtros tarybos posėdyje jos nariai aptarė keletą rajono plėtrai svarbių klausimų – pradedant nuo bendrovės LITGRID informacijos apie pasirengimą tiesti elektros perdavimo liniją Kretinga-Benaičiai iki sprendimo griauti avarinės būklės garažus prie šv. Antano rūmų.


Pasižadu geriau mokytis. Galiu pasižadėti, jog tapsiu rūpestingesniu žmogumi. Daugiau laiko praleisiu su šeima, draugais. Bet taip bus nuo rytojaus. Ar nuo kito pirmadienio. Gal net nuo ateinančio mėnesio pirmos dienos?


Ši žiema Pranciškonų gimanzijos gimanzistams buvo kiek neįprasta – į Italiją išvykę mokiniai stingdantį lietuvišką šaltį galėjo bent kelioms dienoms išmainyti į maloniai šildančią saulę.


Naują vėją Kretingos Marijono Daujoto pagrindinei mokyklai įpūtė projektas „Kūrybinės partnerystės“ – jame dalyvaujančių IX c klasės mokinių akys žiba kalbant apie tai, kokios įdomios ir įtraukiančios gali būti pamokos, kai ir mokinys, ir mokytojas jaučiasi jaukiai svajodami, kaip mokslo žinias panaudoti praktiškai. Akivaizdus tokios bendrystės rezultatas – jau šį pavasarį mokykloje startuosiantis vietinis radijas.


Kaip įsivaizduojate barmenės darbą? Daugelis sakytų - nieko rimto, tik pilstyti kavą ir pateikti maistą. Tačiau tai – tik dalis darbų, kuriuos turi atlikti barmenė. Apie šio darbo ypatumus pasakojo barmenė Reda Trakienė.


Gabrielė Malūkaitė – Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos septintokė, aplinkinius stebinanti savita pasaulėžiūra, kūryba ir išskirtiniais pomėgiais.


Greta Petrauskaitė, 17 metų:

- Jei aš turėčiau kur nors išvykti ir daiktus reiktų susidėti per 5 minutes, tada pirmiausia skambinčiau savo geriausiems draugams ir siūlyčiau vykti kartu sus manimi. Jie man svarbūs ir padėtų išgyventi bet kokioje situacijoje. Įsidėčiau maisto ir pasiimčiau savo telefoną bei peilį. Šie daiktai padėtų man išgyventi, jei tektų vykti į negyvenamą salą.

Laurynas Janutis, 18 metų:

- Pirmiausia turbūt pasigriebčiau peilį, degtukų bei drabužių. Dar greitai įsimesčiau į kurpinę kokio maisto. Jeigu dar būtų laiko, atsisveikinčiau su tėvais ir kitais artimais žmonėmis. O daugiau ką čia suspėsi per kelias minutes.

Gintarė Pociūtė, 17 metų:

- Stverčiau kuprinę, į ją įsidėčiau kokį šiltą megztinį, šaliką, vandens. Beje, dar ir miegmaišį pasiimčiau. Aišku, neapsieičiau be telefono, kuriame būtų daug muzikos, ir pakroviklio. Žinoma, ir pinigų pasiimčiau. Kažkaip gi reiktų išsiversti. Dar eičiau greit pavalgyti ir visu garsu padainuočiau karaokė. Be abejonės, dar ir su draugais atsisveikinčiau, kurie gyvena netoliese.

Roman Zakrevskij, 17 metų:

- Aišku, kad drabužių, degtukų, nes gali prireikti laužą užsikurti ar panašiai. Ko gero, dar įsidėčiau peilį ar kitą stalo įrankį. Jei dar spėčiau, tai praneščiau artimiesiems, kad išvykstu. Telefono irgi nepamirščiau.

Roberta Jurkutė, 17 metų:

- Pirmiausia pasiimčiau geriausią draugą, nes su juo nebus liūdna, jis padės man išgyventi. Be to, be žmonių jausiesi vienišas. Pasiimčiau peilį, geriamojo vandens, degtukų ir galbūt meškerę. Baisu, kai nutinka taip, jog staiga reikia išvykti iš namų – tai išgyveno mūsų seneliai ar proseneliai, kai lietuviai be jokio įspėjimo buvo tremiami į Sibirą.

Monika Valkiūnaitė, 19 metų:

- Ko gero, pasiimčiau kelias poras kojinių, rūbų, apatinio trikotažo, žinoma, ir pasą. Galbūt dar truputį popieriaus ir su kuo piešti. Jeigu turėčiau pinigų, tai ir jų šiek tiek pasiimčiau. O jeigu neturėčiau, tada nupieštus piešinius galėčiau parduoti – panaudočiau pasiimtą popierių ir pieštukus.

Mantas Jurevičius, 16 metų:

- Imčiau peilį, nes šis įrankis praverstų bet kokioje situacijoje. Tada pasiimčiau palapinę, reikalingų drabužių, degtukų, maisto ir telefoną. Šie daiktai yra svarbiausi. Telefonas man nėra labai svarbus todėl, kad jis bet kada gali išsikrauti. Tačiau, kol neišsikrovė, galėčiau juo džiaugtis ir panaudoti reikiamose situacijose.

Karolis Paulikas, 21 metų:

- Žiūrint, kur vykti reikėtų. Jeigu nežinia kur, tai aišku, pirmiausia pasiimčiau telefoną, dokumentus, kelis atsarginius rūbus. Prisipilčiau vandens, gal dar kokį šokoladuką įsimesčiau. Dar paskambinčiau tėvams, artimiesiems ir atsisveikinčiau.

Kalbino Sandra URBONAITĖ ir Indrė JANUŠKAITĖ, fotografavo Laurynas ŠIMKUS

"P. n." akademijos nariai


Senajame Kretingos miesto parke šalia stadiono esantis neveikiančio tualeto pastatas gali būti pritaikytas benamių nakvynei.


Gaisrai

  • Gaisrai

Antradienis buvo įtempta diena ugniagesiams, kuriems teko gesinti du vienas po kito užsidegusius namus.


„Niekaip negalėjau sulaukti lietaus! Atvykusi dvi savaites laukiau lietaus ir tik tada vieną rytą pamačiau, kad žemė yra šlapia. Vadinasi, lijo šiąnakt. O aš miegojau...“ - linksmai pasakojo kretingiškė Gabrielė Platakytė, kuri išvykusi studijuoti į savo svajonių šalį Angliją patyrė, kad čia negalima turėti išankstinių nuostatų. Ir ne tik kalbant apie Angliją charakteringai apibūdinantį lietų, bet daug svarbiau – ir apie kitus žmones.


Kretingiškės Regina Stuokuvienė ir jos marti Laura Stuokuvienė prisipažino, kad tik dabar gali pasidžiaugti lygia rankų oda – per daugiau kaip dvejus metus jos jau įgudo taip naudoti aštriai išgaląstus įrankius, kad šie nenusprūstų slidžiu muilo paviršiumi ir jame paliktų išraižytas fantastinės gėlės formas. Pomėgiu muilus paversti gėlių žiedais užsidegusios moterys savo kūryba pasidžiaugti kviečia ir visuomenę – vasario 1 dieną 16 val. Kretingos M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje atidaroma jų darbų paroda.


„Žemaitijos rūkai“ keliauja po Lietuvą

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Mūsų žmonės

Šią savaitę Kretingos kultūros centre atidaryta beveik visą Lietuvą apkeliavusi mažeikiškio fotomenininko Jono Strazdausko paroda „Žemaitijos rūkai“. Keliose dešimtyse nuotraukų fotomenininkas, buvęs Mažeikių laikraščio „Santarvė“ fotokorespondentas užfiksavo įspūdingiausius rūkus gražiausiose Žemaitijos vietovėse.


Į Kretingą – nauju žvilgsniu

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Mūsų žmonės

Šiandien Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualiojo dizaino skyriaus IV kurso studentai Kretingos muziejuje atidaro savo kursinių darbų, skirtų Kretingos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 760 metų jubiliejui, parodą.


Tikriausiai kiekvienas iš mūsų jau vaikų darželyje svajojome, kuo tapsime užaugę. Dauguma mergaičių tikėjosi būti mokytojomis, šokėjomis ar dainininkėmis, o berniukai vaizduotėje įsivaizdavo esą gaisrininkai, policininkai, kūrė kelionės į kosmosą planus. Svajoti, kai esi vaikas, lengva, tačiau nuspręsti, ką studijuoti baigus mokyklą, daugeliui dabar yra tikras galvos skausmas.


Žinios iš seniūnijų

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Seniūnijose

Kretingos rajono seniūnijose – ramus metas. Pagrindinis seniūnų rūpestis – išlaikyti tvarką keliuose. Kol kas juose sniegas nuvalytas, seniūnijų vadovai tikisi, kad žiema didelių staigmenų jau nebepateiks.


Ilgametis vairavimo mokytojas Romanas Vizgaudas atkreipė dėmesį, kad publikacijose apie įvykusias nelaimes ant geležinkelio bėgių dažnai minima, kad traukinys važiavo 100-120 km per val. greičiu.


Nors 2013-ieji jau įsibėgėjo, Lietuvos pensininkų sąjungos Kretingos draugijos „Bočiai“ nariai dar tebegyvena įspūdžiais, kurių jie patyrė per senųjų metų palydėtuves ir Naujųjų sutiktuves.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas