Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(630) 2012-04-06

Prisikėlimo paslaptis – žmogaus išlaisvinimas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Brolis pranciškonas Karlas Bertagnin iš Italijos pataria kiekvienam žmogui kasdien 10 minučių pabūti tyloje: „Tyla veikia - pradedi mąstyti, dėl ko, kam ir kaip gyveni“, - įsitikinęs jis.

Kai lietuviai vis dar masiškai vyksta laimės ieškoti svetur, 42-jų brolis pranciškonas Karlas Bertagnin iš Italijos atvirkščiai – veržiasi į Lietuvą, kur kone per 20 pažinties su mūsų kraštu metų, jis tvirtino, suradęs daug nuoširdžių ir dvasingų žmonių.

Į Lietuvą traukia gamta ir žmonės

Profesionalus grafikas, ikonų kūrėjas ir diplomuotas teologas. Pakutuvėnų pranciškoniškos brolijos pradininkas, misionierius musulmoniškame krašte, čigonų taboruose ir elgetaujantis pamokslininkas Europos miestų gatvėse. Tamsaus gymio, giedros šypsenos ir mažakalbis, kas nebūdinga italams, - toks būtų K.Bertagnin portretas.

„Esu šiaurės italas: gimiau, augau ir mokiausi Veronoje. Šiaurės italai yra gerokai ramesni už pietiečius. Tačiau tik brolijoje išmokau labiau klausyti, negu daugžodžiauti - labai daug žodžių yra ištariama beprasmiškai“, - į pastebėjimą apie italams nebūdingą temperamentą atsakė brolis Karlas.

Su evangelizacine misija apkeliavęs daug kraštų, šį sausį K. Bertagnin, kaip pats mano, bent trejiems metams vėl sugrįžo į Kretingą.

Kretingos brolijoje K. Bertagnin paskirtas namų vikaru, yra atsakingas už parapijiečių evangelizaciją bei ryšį su pranciškoniškuoju jaunimu. Tačiau pagrindinis jo tikslas – Kretingoje suburti ikonos meistrų mokyklą, kur per vidinius mokymus būtų tobulinama ikonų tapybos technika.

„Į Lietuvą mane traukia žmonės ir gamta. Lietuviai tik iš pradžių atrodo santūrūs ir uždari, bet ilgėliau pabendravus jie atsiveria. Tai – dvasingos tautos žmonės. Todėl stengiausi kuo greičiau išmokti kalbėti lietuviškai, kad galėčiau bendrauti su žmonėmis“, - tvirtino brolis pranciškonas, be gimtosios italų, dar gerai kalbantis lietuvių, anglų ir ispanų kalbomis.


Giedrė Augutytė:

- Man šv.Velykos nėra ypatinga šventė. Tiesiog laikausi tradicijų ir pirmąją Velykų dieną praleidžiu su šeima, antrąją dieną susitinku su draugais. Kai buvai maža, Velykos buvo smagios dėl margučių, dabar iš to amžiaus išaugau. Svarbesnės šventės yra gimtadienis, Naujieji metai, Kalėdos.

Antanas Buivydas:

- Velykos man turi prasmę kaip senelių perduota tradicinė šventė. Tačiau labiausiai jos laukiu todėl, kad per Velykas susitinka visa šeima. Šiais metais atvažiuos anūkai iš Vilniaus, kaip visada, aplankysime mano mamą. Pabuvimas kartu man yra svarbiausias šv. Velykų akcentas.

Tadas Darulis:

- Visų pirma tai yra šeimos šventė, man svarbi tuo, kad susitinku su mama, broliais. Velykos yra bažnyčios, senų tradicijų šventė. Paprastai būtinai nueinu į šv. Mišias, nors kai kurie Velykų papročiai yra susiformavę dar prieš atsirandant krikščionybei.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kretingoje viešėjęs ir su mūsų rajono ūkininkais susitikęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius jiems perdavė gerą žinią: būsimame 2014-2020 m. bendrosios žemės ūkio politikos etape Lietuvą pasieks ne mažiau kaip 5 mlrd. eurų (beveik 19 mlrd. Lt) europinės paramos, tai yra ne mažiau, negu ūkininkai jos gavo iki šiol.


Jelena Mikchailova:

- Sveika. Valgau kiaušinius ir todėl, kad man skanu, ir tam, jog juose yra daug naudingų medžiagų. Tai – maistingas produktas. Niekada per daug nesidomėjau, ar kiaušiniai didina cholesterolio kiekį kraujyje, bet, manau, svarbiausia yra saikas.

Rasa Narvaišaitė:

- Naudoju kiaušinius ir kaip maisto produktą, ir kaip kosmetikos priemonę. Išplaktu kiaušiniu ištepu plaukus ir palaikau porą minučių – plaukai tampa švelnūs, žvilgantys. Be kiaušinių neįsivaizduoju nė dienos. Tai – pagrindinis pusryčių produktas.

Rolandas Norvilas:

- Sveika, jei ne per daug. Mano nuomone, 10 kiaušinių per mėnesį yra užtektinai. Nesu didelis šio produkto gerbėjas. Jei valgau, tai tik kietai virtą kiaušinį su majonezu. Per Velykas pavalgysiu, ir bus pusės metų norma.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Sula – pavasarinis energijos šaltinis

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata

Pavasaris ne vieną sugundo paskanauti klevų ar beržų sulos. Nuo senų laikų žinoma, kad suloje yra vitaminų bei mineralinių medžiagų. Pagal beržo sulos tekėjimą žmonės spėdavo, kokia bus vasara: jei teka daug sulos – bus lietinga, jei mažai – sausa.


Laimingas vaikas – tai visų pirma sveikas vaikas. Tuo įsitikinę Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos pedagogai, kurie suorganizavo respublikinę konferenciją „Sveika gyvensena mokykloje: teorija ir praktika“ – joje dalyvavo ir savo patirtimi pasidalijo kolegos iš visos šalies.


Nė vienas žmogus neužaugo be pasakų – ir kitų pasektų, ir paties sukurtų. Tačiau dažnas, išgirdęs jau savo vaikus pasakojant išgalvotas istorijas, suglumsta: ar leidę savo atžalai gyventi fantazijų pasaulyje, neužauginsime Mikės melagėlio?


Ožkos pienu stiprina sveikatą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata

Kretingiškė buvusi pedagogė 75-erių Lina Mikuckienė ožkos pieną pavadintų gamtos dovana, kuri – ne tik puikus kasdienis maistas, bet ir vaistas. Ožkos pieno naudą moteris žino ne iš knygų: pati jau daugelį metų augindama ožkas, kasdien vartodama ožkos pieną ir jo produktus, L.Mikuckienė teigia išvengianti daugelio negalavimų, susijusių su imunine sistema.


Kretingos rajono pirmokai susitiko su vaikų rašytoja Alma Karosaite. Pradėjusi kurti septynerių ir parašiusi apie 40 knygų rašytoja ragino pradinukus kuo anksčiau pradėti kurti, šokti, muzikuoti.


Šiandien, balandžio 6-ąją, Lietuvoje minima Saugaus eismo diena. Ta proga policijos pareigūnai trečiadienį sudalyvavo vakarinėse šv. Mišiose – kad ir Kretingos katalikų bažnyčios parapijos tikintiesiems primintų apie saugų elgesį kelyje ir paskatintų juos saugoti savo ir artimųjų gyvybę bei sveikatą.


Budriškės 72-jų Antaninos Kniukštienės gyvenimas tarytum suaugęs su Dievo namais – jau kone tris dešimtmečius ji valo ir tvarko Budrių bažnyčią. O kaimo žmonės iš įpročio ją tebevadina senoviškai – „pročka“ arba „pročkele“.


Salantiškė Jadvyga Domkienė Salantų miesto gyventojus pakvietė į kiaušinių marginimo pamoką – kad kiekvienas neskubėdamas pabūtų susikaupę ir įsigilintų į šv.Velykų prasmę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas