Pajūrio naujienos
Help
2020 Sausis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 1 %
Naktį5°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar po gamtosauginio skandalo perkate "Gritės" tualetinį popierių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1390) 2019-09-17

Per Lietuvos–Portugalijos futbolo varžybas į aikštę prie Portugalijos komandos kapitono Cristiano Ronaldo pribėgo kretingiškis 25-erių Audrius Gadeikis. Dėl tokių jaunuolio veiksmų Lietuvos futbolo federacija gali sulaukti baudos iš UEFA.

Per futbolo varžybas Vilniuje Lietuva–Portugalija į aikštę prie pasaulio futbolo žvaigždės Cristiano (Kristiano) Ronaldo pribėgęs gerbėjas 25-erių kretingiškis Audrius Gadeikis policijos jau nubaustas 30 eurų bauda, tačiau gali būti, kad incidentas jam kainuos kur kas daugiau. Lietuvos futbolo federacija (LFF) tokio jaunuolio elgesio nepateisina ir planuoja iš jo išsireikalauti baudą, kurią galimai jiems skirs UEFA.

Pasidomėjo pasekmėmis

Portugalijos rinktinės kapitonui C. Ronaldui antrajame kėlinyje, 79-ą minutę, ketinant palikti aikštę kretingiškis nusprendė veikti. „Negalėjau praleisti tokios galimybės. Dabar arba niekada“, – tą akimirką kilusias mintis „Pajūrio naujienoms“ dėstė A. Gadeikis.

Žiūrovas norėjo pasidaryti asmenukę su futbolo žvaigžde, tačiau tam sutrukdė apsaugos darbuotojai. „Ronaldo mane priėmė labai šiltai, aš žinojau, kad jis man leis pasidaryti asmenukę. Vis dėlto tą akimirką, kuomet jau abu buvome pasiruošę fotografuotis ir aš laikiau iškėlęs ranką su telefonu, apsaugos darbuotojas man jį išmušė iš rankų“, – incidento aplinkybes prisiminė A. Gadeikis, patikinęs, kad tokiu savo poelgiu norėjo parodyti pagarbą žaidėjui.

Pasiekti futbolo aikštę nebuvo taip paprasta. „Sėdėjau maždaug 7–8 m atstumu nuo aikštės. Reikėjo perlipti tribūnas, tai nebuvo taip lengva. Visų varžybų metu stebėjau ir apsaugos darbuotojus, kurie buvo pakankamai garbaus amžiaus ir išsidėstę toliau nuo manęs. Vis dėlto visą laiką jaučiau įtampą“, – kalbėjo A. Gadeikis.

Varžybose jaunuolis atsidūrė neplanuotai. „Nežinojau, ar galėsiu į jas nuvykti. Paskutinę dieną nusipirkau bilietus ir rungtynių dieną nusprendžiau tai padaryti“, – kilusią idėją prisiminė A. Gadeikis.

Prieš išbėgdamas į aikštę prie jam patinkančio futbolo žaidėjo kretingiškis pasidomėjo, kokia atsakomybė jam už tai grėstų. „Žinojau, kad galiu gauti baudą už viešosios tvarkos pažeidimą iki 200 eurų, tam buvau pasiryžęs. Tačiau apie galimą UEFA baudą LFF nieko nežinojau, – tvirtino sirgalius. – Kol kas LFF nesusisiekė su manimi ir neprašė sumokėti jokios baudos. Tai šiek tiek neramina. Nežinau, ar kitą kartą, numanydamas, kas gresia, tai daryčiau. Reikėtų pagalvoti.“

Po incidento jaunuolis buvo išvestas iš aikštės ir į rungtynes nebeįleistas, o policijos pareigūnai jam surašė protokolą bei skyrė 30 eurų baudą.

Futbolo žvaigždė C. Ronaldo jaunuoliui – autoritetas nuo mažų dienų. „Futbolą žaidžiu nuo pradinių klasių, C. Ronaldo man visada buvo autoritetas“, – tvirtino A. Gadeikis.


Kretingos rajono visuomeninė labdaros organizacija „Rūpestėliai“, Viešpaties Apreiškimo vienuolynas, Savivaldybė, Pranciškonų gimnazija ir Klaipėdos valstybinė kolegija Kretingoje rugsėjo 29 d. organizuos tradicinį „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimą, kuris 12 val. prasidės ir 14 val. baigsis Rotušės aikštėje.

Kitąmet bėgikams siūlys kitas trasas

Trasą sudarys 4 skirtingi nuotoliai: 400 m bėgimas aplink Rotušės a.; 3 km – nuo Rotušės a., Mėguvos g., P. Paulaičio g., Laisvės g., kertant Kęstučio g. sankryžą, J. K. Chodkevičiaus g., Vytauto g., Klevų g., J. Pabrėžos g., Vilniaus g., Rotušės a.; 5 km – nuo Rotušės a., Mėguvos g., P. Paulaičio g., Laisvės g., įbėgant į Kęstučio g., pasukant į J. Jablonskio g., į dešinę, pasukant į Dupulčių skg., iškart sukant į Minijos g., pasukant į Kartenos g., įbėgant į Aušros g., pasukant į Vairuotojų g., pasukant į Vytauto g., pasukant į bevardę g., J. Pabrėžos g., į dešinę, Vilniaus g., pabaiga Rotušės a.

Organizatoriai Saugaus eismo komisijos prašė leidimo trasoje nurodytose gatvėse renginio metu dalinai apriboti eismą. Šį prašymą komisija patenkino, tačiau kitais metais rekomenduos bėgimą organizuoti pasirenkant kitus maršrutus. Pasak rajono tarybos nario Konstantino Skieraus, šiemet bėgimas beveik sutampa su rajono Rudens derliaus ir Moliūgo švente – vienas renginys vyks šeštadienį, o kitas – sekmadienį. Todėl su savo šeimomis savaitgalį taip pat norintiems praleisti policijos pareigūnams abi dienas budėti – per daug. Tarybos nario nuomone, nebūtinai bėgikams bėgti centrinėmis miesto gatvėmis, puikiausios trasos būtų, pavyzdžiui, Mėguvos gatve, Jauryklos parko takais, P. Vileišio gatve, grįžti į Mėguvos gatvę ir pasiekti Rotušės aikštę. Kita trasa galėtų būti iš Rotušės aikštės J. Pabrėžos, Telšių gatvėmis, nusileidžiant iki Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, pakylant į kalną prie jos, per Pastauninko parką. „Turim labai gerą geografinę padėti, tik naudokimės tuo, ir nereikės uždaryti eismo miesto centre“, – sakė K. Skierus. Jam pritarė komisijos narys Antanas Puodys. „Šiemet palikime, kaip yra, bet kitais metais bėgimo organizatoriai tegul išsimatuoja atstumus ir pasirengia kitus maršrutus“, – sakė jis. Tokiam sprendimui buvo pritarta vieningai.


Su kultūros pasu – edukacinės programos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra

Šiomis dienomis Kretingos muziejus sulaukė Kultūros ministerijos patvirtinimo dėl 4 kultūros paso edukacinių programų, skirtų pradinių klasių mokiniams: „Laiko mašina 100-mečiu atgal“, „Augalų dažų laboratorija“, „Atrask mano žydėjimą“ ir „Piliakalnių legendos“.

Kretingos muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Jurgita Paulauskienė priminė, jog kultūros pasas galioja visos šalies I–XII klasių mokiniams, krepšelio vertė – 15 Eur. Už tokią sumą per metus mokiniai gali nemokamai lankyti muziejus bei viešus edukacinius renginius.

Todėl ir Kretingos muziejus šiemet sumanė parengti 4 programas, kurioms, gavus Kultūros ministerijos pritarimą, internetinėje erdvėje jau gali registruotis dalyvauti norinčių pradinukų mokiniai ir pedagogai.

Programa „Piliakalnių legendos“ bus vykdoma Kretingos muziejaus archeologijos ekspozicijų salėse: muziejininkai pasakos apie rajono pilkapius, piliakalnius, jų plėtrą bei apie juos sekamas legendas. Užsiėmimo pabaigoje mokinių lauks smagi užduotis: pagal ekspozicijos maketus iš kinetinio smėlio jie galės pastatyti piliakalnį, iš akmenų bei smėlio supilti pilkapį.


15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių šiuolaikinės klasikinės XX–XXI a. kūrėjų muzika, garsiausių pasaulio bei Lietuvos atlikėjų pasirodymai.

Energijos impulsą festivaliui duos rugsėjo 20 d. 18.30 val. atidarymo koncertas „Siela ir kūryba“, kuriame nuskambės ir pasaulinė premjera. Programą atliks Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus), kuriam pirmą kartą diriguos ypatingas festivalio svečias, vienas žymiausių altininkų Europoje Hartmutas Rohde (Vokietija). Kaip solistas ir dirigentas jis pasirodo prestižinėse pasaulio scenose.

„Vien tokių asmenybių, kūrėjų kaip Hartmutas Rohde buvimas Koncertų salėje, kuris dalijasi savo tarptautine muzikine patirtimi, mus turtina, įkvepia naujiems muzikiniams atradimams, interpretacijos ieškojimams“, – sakė M. Bačkus.

Publika taps liudininkais „Global Music Awards“ dviejų aukso medalių savininkės, Žibuoklės Martinaitytės, specialiai šiam festivaliui sukurto kūrinio „Sielovaizdis“ (suom. “Sielunmaisema“) premjeros. Jos solo partiją violončele interpretuos M. Bačkus.


Užkibo ant sukčių jauko

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Teisėtvarka

Indrė Maksvytienė nesigėdijo viešai papasakoti, kaip susigundžiusi neva itališkomis striukėmis, prarado 20 Eur.

Kretingiškė Indrė Maksvytienė nesidrovėjo redakcijai papasakoti įvykį, kaip ją prie prekybos centro „Lidl“ praėjusį ketvirtadienį, apie vidurdienį, apgavo tamsaus gymio prekeiviai. Moteris sakė, jog situaciją nusprendusi paviešinti tam, kad ir kiti žmonės nepakibtų ant sukčių kabliuko.

Nusipirko skudurus

„Aikštelėje prie „Lidl“-o stabtelėjo automobilis: rusiškai kalbantys 4 tamsaus gymio vyrai prisistatė esą iš Italijos ir pasiūlė pirkti rūbų. Rodė pakuotes su etiketėmis, bet neleido jų plėšti. Dideliuose tamsiuose maišuose buvo sudėta po 3 supakuotas striukes – 2 vyriškas ir 1 moterišką. Visos jos buvo skirtingos. Susidomėjau stora moteriška striuke, prekeiviai aiškino, kad ji – kaip tik mano dydžio. Pasiteiravau, kiek kainuoja, o jie – kiek galite mokėti? Norėtume už visas 3 striukes gauti bent 20 Eur, kad galėtume papietauti, – sakė“, – pasakojo I. Maksvytienė.

Grįžusi namo ir atplėšusi pakuotes, moteris nustėro – visos stipriai nudėvėtos: moteriškos striukės užtrauktukas sugedęs, vietomis danteliai iškritę, o vyriškų – nudriskę rankogaliai, uždėti lopai. Veikia sukčių iš Rumunijos schemos

Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas patikino, jog kol kas užregistravę tik šį vieną pranešimą apie sukčius. Pagal administracinės teisės kodekso 108 straipsnį šis veiksmas prilyginamas vagystei, sukčiavimui ar svetimo turto pasisavinimui ir gresia bauda nuo 90 iki 400 eurų. Tačiau problema ta, kad sukčiai veikia greitai ir vis kitose Lietuvos vietose.

„Nežinau, kas sieja tuos asmenis, tačiau kartkartėmis tai vienoje, tai kitoje Lietuvos vietoje pasirodo rumunų tautybės apgavikų. Jie siūlo pirkti indų, buitinės technikos, rūbų – žmonės susigundo, o po to lieka apvilti. Jie moka gudrauti, manipuliuoti, „pagauna“ žmonių silpnybes. Nežinau, kaip įspėti žmones, kad būtų budrūs: kaip galima pirkti rūbą nesimatavus iš neaiškių asmenų, o ne iš prekybos centro ar turgavietės. Jau įtartina vien tai, kad siūlo pirkti, nes patys neturi už ką pavalgyti“, – kalbėjo pareigūnas.

Rumunų tautybės asmenys sugalvoja ir kitokių sukčiavimo būdų: stovi pakelėse, stabdo automobilius ir prašo pagalbos, už ją siūlydami neva auksinius žiedus. Įbruka padirbtus papuošalus, už juos paprašo pinigų ir sprunka. Dažniausiai jų automobilių numeriai būna rumuniški, bet gali būti ir itališki, nes nemažai rumunų apsigyvenę Italijoje.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGA

Rugsėjo 12 d. į Palangos policiją kreipėsi pareiškėjas, kuris rugsėjo 8 d. pirkėjui išsiuntė mobilaus ryšio telefoną „Samsung A70“, bet už parduotą telefoną pinigų iki šiol negavo. Jo vertė 320 eurų. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

KRETINGOS g. rugsėjo 12 d. apie 8.50 val. sustabdytas automobilis „Volvo S60“, kurį vairavo 1989 m. gimęs vyras. Jam nustatytas vidutinis, 2,43 prom., girtumo laipsnis.

JŪROS g. Rugsėjo 15 d. apie 7 val. pareiškėjas, atvykęs į stovyklavietę, esančią toje pačioje gatvėje, priėjęs prie namelio pastebėjo, kad yra išlaužtos jo durys ir patekta į vidų. Iš namelio pavogta 12 vnt. kvepalų buteliukų, 2 LED lempos, lauko šviestuvas, žibintuvėlis, 2 meškerės. Žala – 200 eurų.

Parengė Edita KALNIENĖ


Kretingiškis karateka Matas Jonauskas sėkmingai startavo Europos karatė kiokušin čempionate ir iškovojo bronzos medalį.

Čekijos sostinėje Prahoje įvykusiame Europos karatė kiokušin jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionate Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtinis iškovojo III vietą.

Kata rungtyje jaunimo U-20 amžiaus grupėje Europos čempionato bronzos medalį iškovojo Matas Jonauskas, ketvirtfinalyje įveikęs ukrainietį Vadimą Vasiuką. Pusfinalyje kretingiškiui nepavyko įveikti rumuno Ocataviano Rados, kuris ir tapo Europos čempionu, finale įveikęs varžovą iš Vengrijos.

Garbingai kovojo, bet medalių nelaimėjo kretingiškiai Greta Intaitė ir Edvardas Petrauskas.

Karatė mokyklos „Shodan“ trenerių komanda džiaugėsi savo auklėtinių startu Europos čempionate, įgyta patirtimi bei iškovotais titulais.

„P. n.“ informacija


Rungtynių namuose eigą koregavo sekmadienio liūtis ir štorminis vėjas, tačiau minijiečiai šventė pergalę prieš LFF I lygos lyderę Alytaus „Dainavą“, turnyrinėje lentelėje užimančią IV poziciją.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse žaidžianti Kretingos „Minija“, treniruojama Valdo Trakio, savo aikštėje 2:1 parklupdė vieną turnyrinės lentelės lyderių Alytaus „Dainavos“ komandą.

Rungtynės prasidėjo nė vienai komandai neturint didesnės iniciatyvos, tačiau daugiau atakavo pavėjui žaidę minijiečiai. Rungtynes stipriai koregavo vėjas ir didelis lietus, aikštės būklė nebuvo labai gera, ir pirmą pavojingesnį momentą pavyko susikurti tik įsibėgėjus pirmajam kėliniui, bet po Gvido Juškos perdavimo ir Antono Solovjovo smūgio varžovų vartininkas vis dėlto išgelbėjo komandą nuo įvarčio. Antrą kėlinį didžioji dalis žaidimo vyko aikštės viduryje. Po vienos laimėtos dvikovos 50-ą min. G. Juška smūgiavo į vartus ir po rikošeto kamuolys atsidūrė varžovų vartuose. Įmušę įvartį kretingiškiai šiek tiek atsitraukė ir varžovams leido ilgiau kontroliuoti kamuolį, o patys bandė grasinti pavojingais išpuoliais. Besibaigiant rungtynėms 84-ą min. minijiečiams pavyko uždirbti baudos smūgį: prie kamuolio stojo tas pats G. Juška, kuris paleido kamuolį tiesiai į vartus, bet varžovų žaidėjas Žozė Luisas Balanta lietė kamuolį galva ir nukreipė jį į savus vartus, taip padvigubindamas persvarą 2:0. Sušvelninti skirtumą iki 2:1 „Dainavos“ komandai pavyko per teisėjo pridėtą rungtynių laiką.

Po šios pergalės, sužaidusi 23 rungtynes, iškovojusi 9 pergales, patyrusi 9 pralaimėjimus ir 5 susitikimus sužaidusi lygiosiomis, įmušusi 45 įvarčius, į savuosius vartus praleidusi 41 įvartį, turėdama 32 taškus, Kretingos „Minija“ užima IX turnyrinės lentelės poziciją.

„Minijos“ vyriausiasis treneris Valdas Trakys po rungtynių kalbėjo: „Sunki pergalė prieš stiprią komandą. Labai sunkios oro sąlygos pakoregavo rungtynių planą – žaidėme paprastą futbolą, ir tai pasiteisino. „Dainava“ nebuvo prastesnė komanda, bet futbole taip jau yra: kas įmuša, tas laimi. Mūsų žaidėjams užteko meistriškumo išnaudoti sukurtus momentus. Svarbu, kad mus, nepabijoję vėjo ir lietaus, palaikė sirgaliai.“

Kretingos „Minija“: vartininkas Ernestas Grudys, Paulius Juška, Gustas Gumbaravičius, Ernestas Andriušis, Antonas Solovjovas, Jusufas Traore, Donatas Navikas, Gvidas Juška, Rubenas Jegba, Aurimas Skurdelis, kapitonas Donatas Surblys. Po keitimo: Ainis Vilavičius, Seydou Coulibaly (Seidu Kulibaly), Vakaris Jeruševičius.

„P. n.“ informacija


Aplinką gražina savanorės iš Belgijos

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Jaunimas

Savanorės (iš dešinės) Lien van Nieuwenborgh, Emma Diependaele, Lieselot de Pril, Wien van Haelst ir Siel Delrue lietingą rytą praleido užsiėmime Dienos veiklos centro keramikos salėje.

Kretingos dienos veiklos centro prieigose šiomis dienomis pluša penkios užsienietės – medicinos, pedagogikos, inžinerijos programų studentės tarptautinės savanorių stovyklos atstovės. Jos tvarko įtaigos aplinką.

Su 1953 m. Nyderlandų kunigo Werenfried van Straaten įkurta Vokietijos „Bauorden“ organizacija, daugiau kaip 60 metų organizuojančia tarptautinius jaunimo mainus ir remiančia labdaros projektus įvairių šalių nepelno siekiančiose įstaigose ir organizacijose, kartu su partneriais įvykdžiusia apie 120 pagalbos projektų, kretingiškiai ryšius užmezgė dar praėjusiais metais, kai jaunuoliai, tiesa, tada iš Vokietijos, tvora aptvėrė Dienos centro Salantų padalinio teritoriją ir ją pritaikė neįgaliesiems.

Šiemet savanorės atvyko iš Belgijos „Bouworde“ organizacijos.

„Turime tikslą šiai organizacijai projektą remiant finansiškai, merginoms talkinant, atnaujinti Dienos veiklos centro aplinką Kretingoje“, – sakė įstaigos direktorė Birutė Viskontienė. Jos žodžiais, jauni ir darbštūs užsienio savanoriai, vedini socialinio atsakingumo iniciatyvos, pasirengę konkretiems darbams, keičia ir lietuvių požiūrį į savanorystę – panašus projektas Lietuvoje esąs „Misija Sibiras“.

„Mums dabar – atostogos, šį laiką darbo stovykloje norime išnaudoti prasmingai. Geras jausmas yra daryti gerus darbus ir gauti tokį pat atsaką“, – atviravo savanorės.

Merginos, kurioms 19–25-eri, panašiose stovyklose yra pabuvojusios Bulgarijoje, Italijoje, Afrikoje ir kitur. Jų teigimu, norisi aplankyti kuo daugiau šalių, pažinti kuo daugiau kultūrų, papročių.

Nors projekto dalyvės nebuvo įpareigotos bendrauti su Dienos veiklos centrą lankančiais neįgaliaisiais, tačiau lietingą dieną keramikos klasėje, kurioje prie stalų visi kartu lipdė, iš akių, iš šypsenų bei apsikabinimų buvo galima suprasti, jog ir nemokant kalbos vieni kitus supranta ir džiaugiasi bendryste.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas