Pajūrio naujienos
Help
2020 Vasaris
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se291623
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 32 %
Naktį4°C debesuotumas 37 %
Komentarų topas

(1345) 2019-04-12

Rajono mero Antano Kalniaus (dešinėje) pavaduotojo pareigas naujoji Savivaldybės taryba patikėjo Dangirui Samaliui.

Šį ketvirtadienį priesaiką davė ir dirbti pradėjo kovo mėnesį naujai išrinkta Kretingos rajono savivaldybės taryba ir meras Antanas Kalnius. Pirmame tarybos posėdyje vicemeru buvo išrinktas Dangiras Samalius. Savivaldybės administracijai laikinai, kol bus paskirtas naujas direktorius, vadovaus Povilas Černeckis, iki tol dirbęs Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju. Patvirtino valdančiųjų koaliciją, frakcijas ir opoziciją Anksčiau skelbta valdančioji naujos Savivaldybės tarybos dauguma nepasikeitė. Į ją susivienijo 18 iš 25 tarybos narių. Valdantiesiems priklauso 5 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, 4 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, 4 – visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ nariai ir su šiuo komitetu rinkimuose dalyvavęs meras Antanas Kalnius bei 2 – Darbo partijos ir 2 – Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio atstovai.

Tarybos opozicija suvienijo dvi politines partijas – 5 vietas taryboje laimėjusią Lietuvos socialdemokratų partiją ir 2 vietas prasidėjusios ketverių metų kadencijos taryboje turinčią Partiją Tvarka ir teisingumas. Opozicijos vadovu tapo socialdemokratas, buvęs Savivaldybės administracijos direktorius (administracijai vadovavo 7 metus) Virginijus Domarkas.

Tarybos nariai vieningai pritarė ir 3 frakcijoms: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, kurios vadovu paskirtas Vaidas Kuprelis, jungtinei „Kretingos krašto“ frakcijai, prie kurioje esančių „kraštiečių“ prisijungė Darbo partijos nariai Vytautas Ročys ir Antanas Puodys, bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, vadovaujamai Dalios Martišauskienės.

Meras A. Kalnius prasitarė, kad į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pretenduoja moteris, kas ji – neįvardijo.


Algirdas POŠKUS:

– Kuris laikas gyvenu ir dirbu Škotijoje, nė nežinojau, kad toks įstatymas Lietuvoje įsigaliojo. Nors kišenėje visada nešiojuosi mobilųjį telefoną, bet gatvėje nemėgstu kalbėti. Man kol kas nepasitaikė, kad sulaukčiau netikėto skambučio ir atsiliepčiau eidamas per pėsčiųjų perėją. Jei dabar taip atsitiktų, žinočiau, kad atsiliepti negalima, gausiu baudą.

Juozas GEČAS:

– Retai kada tenka gatvėmis vaikščioti, nes dažniausiai aš – už vairo. Įstatymas, draudžiantis einant per perėją naudotis telefonais arba per ausinukus klausytis muzikos, ką ypač mėgsta jaunimas, – labai geras, juk mobiliojo ryšio prietaisai atitraukia dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos. Keliuose ir gatvėse budrūs turime būti tiek vairuotojai, tiek pėstieji.

Inga LUKAUSKIENĖ:

– Eidama per gatvę ir anksčiau telefonu nekalbėdavau. Įsigaliojus draudžiamam įstatymui, atkreipiau dėmesį, kad jaunimas, galbūt užsimiršęs, dažnokai to nepaiso. Mano vaikai jau dideli, vienam 22, kitam – 18 metų, tad, manau, savarankiškai domisi įstatymais, turi atsakomybės jausmą, bet nesu tikra, ar ir jie vis dar neprabėga per perėją naudodamiesi telefonais arba ausinukais.

Andrius KONTRIMAS:

– Aš apskritai neturiu įpročio gatvėje kalbėti telefonu, nebent koks rimtas reikalas būtų, todėl galėčiau pasakyti, jog šis įstatymas man buvęs nebuvęs. Kita vertus, kai pats vairuoju automobilį, noriu, kad pėstieji būtų ne mažiau negu vairuotojas atidūs, įsitikintų saugumu – juk visi esame eismo dalyviai. Už naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis einant per perėjas, kiek žinau, gresia baudos nuo 10 iki 12 eurų.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Kretingos rajono policijos komisariatas Saugaus eismo dienai paminėti suorganizavo konkursą „2019 m. saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“. Antrą kartą iš eilės ja tapo Kurmaičių pradinės mokyklos komanda, kuri turės galimybę varžytis su kitomis ugdymo įstaigomis Klaipėdos apskrities mastu.


Kretingos rajono kultūros centro moterų choras „Svaja“ ir vyrų ansamblis „Žilvinas“ , vadovaujami Aloyzo Žilio, buvo išvykę į Kekavą Latvijojoe, kur kartu su ilgamečiais bičiuliais vyrų choru „Kekava“ (vad. prof. Arvids Platpers) šio miesto Tautos namuose surengė draugystės koncertą.


Pasidalinti įžvalgomis apie kūrybos svarbą ir ateities planais, pasidžiaugti tuo, kas nuveikta, susipažinti, pabendrauti krašto kūrėjai „Pajūrio naujienų“ literatūrinio-kūrybinio priedo „Smiltys“ herojai susirinko į „Smilčių“ almanacho pristatymą naujojoje Kretingos viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje.


Linu kvepiantys namai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys

Kretingiškės 78-erių Janinos Bentienės namus visus metus puošia žydinčios gėlės. Šios gėlės – ne trumpalaikio žydėjimo, o tarsi sustingusios laike, nes pagamintos iš sustandintos lino drobės. O stalas nukrautas jos sutuoktinio Kazimiero pintomis vazomis bei krepšeliais.


„Labai nudžiugau „Smiltyse“ paskelbtu kūrybiniu konkursu, skirtu Lietuvos 100-mečiui paminėti. Tai mane sutelkė patriotinei kūrybai, paskatino parašyti naujų eilių“, – neslėpė Kretingos krašto poetas Juozas Maksvytis, kuris ir tapo šio konkurso nugalėtoju.


Kūrė laisvės sampratos kontūrus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys

Balandžio pradžioje įvykusiame respublikinio mokinių konkurso „Laisvės kontūrai“ finale Pranciškonų gimnazijos X klasės mokinys Linas Daugėla savo meniniu fotografijos ir poezijos darbu „Dievo Žodžio paminklas“ pelnė III vietą.Raseinių rajone, „Karpynėje“, įvyko X Lietuvos darts (smiginio) sporto federacijos taurės varžybos, kuriose pirmą kartą klubo istorijoje triumfavo Kretingos smiginio klubo „Topas“ komanda.


Lietuvos turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ išsiaiškino, kad absoliuti dauguma – 2,9 mln. – turistų pernai koncentravosi 11-oje Lietuvos miestų ir rajonų. Tarp jų – ir Kretingos.


Balandžio 8 d. apie 15.10 val. Kretingos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pranešta, kad Klaipėdos gatvėje esančio namo kieme dega 1998 metų lengvasis automobilis „Audi A6“. Jame buvo įmontuota dujinė įranga, tačiau ugniagesiai gelbėtojai suspėjo laiku atvykti ir didesnės nelaimės buvo išvengta.

Atvykus ugniagesiams automobilis degė atvira liepsna. Per gaisrą išdegė automobilio salonas, jo langai. Taip pat skilo 1 m atstumu nuo transporto priemonės buvusio pastato langas. Pats pastatas buvo išsaugotas.

Gaisro priežastis kol kas nėra aiški.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas