Pajūrio naujienos
Help
2019 Rugpjūtis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną23°C debesuotumas 3 %
Naktį15°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar pajutote, kad rajone pasikeitė valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1325) 2019-02-01

Į Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisiją kreipėsi Klaipėdos gatvės gyventojai, kurie pateikė prašymą šiame kelyje riboti transporto svorį iki 20 t. Posėdžio eigoje buvo svarstomi ir kiti problemos sprendimo būdai, vienas jų – keliuko rekonstravimas.

Į Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisiją kreipėsi Klaipėdos gatvės gyventojai, kurie pateikė prašymą riboti transporto svorį iki 20 t keliu tarp „Laisvės“ fabriko ir daugiabučių kiemų. Jie tikino, kad vilkikai laužo įvažiavimo dangą, trukdo naktimis miegoti ir kelia pavojų jų saugumui.

Posėdžio eigoje buvo apsvarstyti ir kiti problemos sprendimo būdai: išanalizuoti galimybes sunkiasvorėms transporto priemonėms važiuoti per buvusio „Laisvės“ fabriko teritoriją arba rekonstruoti įvažiavimą į daugiabučių kiemus. Abi galimybės sukėlė nemažai diskusijų tarp gyventojų ir verslininkų.

Vilkikų nenori

Gyventojai norėtų, kad būtų atnaujinamas keliukas, tačiau nenori, kad juo važiuotų vilkikai. „Vienintelis mūsų noras yra, kad tuo keliu, kuris skirtas įvažiuoti į daugiabučių namų kiemus lengviesiems automobiliams, nevažinėtų vilkikai, nes jie trukdo ramiai miegoti naktimis, laužo kelio dangą ir kelia pavojų vaikų saugumui“, – sakė vieno iš daugiabučių gyventojas Rolandas Zaboras.

Gyventojai jau pastebėjo laužomus šaligatvius, atsiradusias duobes. „Ties įsukimu į keliuką jau yra sulaužytas šaligatvis. Vilkikams sunku įsukti į tą keliuką, būna, net eismą Klaipėdos gatvėje sustabdo“, – tikino netoliese gyvenantis Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisijos narys tarybos narys Antanas Puodys.

Pirminis jų siūlymas buvo riboti sunkiasvorio transporto svorį iki 20 t, tokiu būdu jų srautą nukreipiant per fabriko teritoriją.

„Bendrajame plane nurodyti įvažiavimai ir išvažiavimai. Verslininkams yra galimybė į buvusio „Laisvės“ fabriko teritoriją įvažiuoti nuo Klaipėdos gatvės pusės, tačiau kažkas yra galimai užsitvėręs tą šešių metrų pločio kelią tvora. Tiesa, dabar pravažiavimas yra, tačiau siauresnis, ir vilkikams pravažiuoti yra sunku“, – kalbėjo A. Puodys.

Gyventojai piktinasi, jog, turėdami galimybę važiuoti per fabriko teritoriją, sunkiasvorio transporto vairuotojai vis tiek renkasi lengvesnį kelią, kuris eina pro daugiabučius namus. „Vilkikų vairuotojams pro mus važiuoti yra patogiau, tačiau kertant fabriko teritoriją tikrai įmanoma pasiekti jų įmonių teritorijas“, – sakė R. Zaboras.


Algis RIMKUS:

– Šiais laikais didžiausias galimybes pranešti suteikia feisbukas, nes tokia informacija tarpusavyje daugiausia dalijasi jaunimas. Mano nuomone, pranešimai, įspėjantys išgėrusius arba išvis teisių neturinčius, bet automobilius vairuojančius asmenis, gali pakenkti. Gal ne šį, bet kitąkart iki nelaimės bus žingsnis.

Giedrė PIKTURNAITĖ:

– Dangstydami galimus Kelių eismo taisyklių pažeidėjus, leisdami jiems aplenkti budinčius policijos pareigūnus, meškos paslaugą darome ir sau, nes patys rizikuojame niekuo nekalti pakliūti į jų sukeltą avariją. Keista, kai visuomenė garsiai piktinasi lakstančiais „kelių ereliais“, tačiau tuo pačiu pati juos toleruoja.

Eugenijus VALATKA:

– Iš vienos pusės gerai, nes bent tą dieną ar valandą bus mažiau eismo ar kitų nelaimių. Iš kitos pusės – taip elgtis negalima, nes, pavyzdžiui, tas, kuris linkęs pažeisti Kelių eismo taisykles, kuris važinėja išgėręs, išsisukęs vieną kartą, kitą kartą labai greit gali prišaukti nelaimę ir sau, ir kitiems. O mes visi gatvėse ir keliuose norime jaustis saugiai.

Eimantas GIDRIKAS:

– Ką aš žinau?.. Gal gerai, o gal ir nelabai, gal ir nereikėtų informuoti? Tiesą sakant, dėl įdomumo apie kelyje budinčius pareigūnus esu ir pats draugams pranešęs. Man atrodo, ar šiaip, ar taip daugelis vairuotojų važinėja drausmingai, nors pasitaiko greičio ar stikliuko mėgėjų.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Sodininkų bendrijos „Ąžuolas“ nariai jau antrą kartą bando apsaugoti gatvę nuo sunkiasvorių transporto priemonių. Miškų savininkai apskundė dar praėjusių metų rugsėjį priimtą Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisijos sprendimą kelyje nuo magistralinio kelio A11 iki sodų bendrijos pastatyti ženklą, ribojantį svorį iki 20 t.


Nors nekilnojamojo turto rinka labiau atgyja pavasarį, bet, Kretingoje veikiančių agentūrų duomenimis, visiško štilio ir šiuo metų laiku nėra – žmonės dairosi ir butų, ir namų, ir sklypų individualiems namams statytis.


Direktoriaus nenubaudė

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Kretingos rajono savivaldybės tarybos opozicijos pastangos nubausti Savivaldybės administracijos direktorių Virginijų Domarką už Jauryklos slėnio projektą vykdžiusiai bendrovei „Ringesta“ neteisėtai pervestą 70 tūkst. eurų avansą vakarykščiame tarybos posėdyje baigėsi nesėkme.


Paskelbus Geomokslų olimpiados antrojo turo laimėtojus, paaiškėjo, kad Lietuvai tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje, kuri šiemet įvyks Pietų Korėjoje, atstovaus ir Pranciškonų gimnazijos mokinys trečiokas gimnazistas Simonas Baltūsis.


Darbėnų gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Bitučių“ grupės mokytojos Daivos Katkutės inicijuoti Erika Juknevičiūtė, Domantas Jurgutis, Monika Jonikaitė, Mantė Mikelkevičiūtė, Augustas Palivonas ir Meda Balsevičiūtė dalyvavo piešinių konkurse vaikams „Mūsų mylimi gyvūnai“.


Sukčiai išviliojo per 22 tūkst. eurų

  • Edita KALNIENĖ
  • Teisėtvarka

Policijos pareigūnu prisistatęs sukčius iš palangiškės, gimusios 1942 m., sausio 29 d. apie 12 val. išviliojo 22 tūkst. 100 eurų ir pasišalino. Vyras, paskambinęs į laidinį namų telefoną, moteriai nurodė, kad ji turi galimai padirbtus pinigus, nes pašto darbuotojas pensiją mokėjo padirbtais pinigais. Pinigų atsiimti tariamas pareigūnas atėjo neuniformuotas. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.


Praėjusią savaitę, sausio 23 d., iš namų Šventojoje nežinoma kryptimi išėjo moteris, gimusi 1927 m. ir turėjusi atminties problemų. Jos artimieji išreiškė nuoširdžią padėką Palangos policijos komisariato pareigūnams už operatyviai atliktą darbą.

„Ačiū, kad močiutė dabar saugi ir sveika namuose“, – rašė jie padėkoje.

Policijos pareigūnai moters ieškojo pasitelkdami sraigtasparnį, kinologus, apklausinėdami taxi, autobusų vairuotojus ir visus, kurie galėjo pateikti bet kokios informacijos.

„Pasinaudojome socialiniais tinklais bei kitomis priemonėmis ir moterį pavyko surasti per 2–3 valandas“, – kalbėjo Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Artimieji taip pat padėkojo kinologui, paieškai vadovavusiam A. Budginui ir prie paieškos prisidėjusiems Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnams.

„P. n.“ informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA

LAISVĖS g. sausio 29 d. iš sendaikčių parduotuvės kiemo buvo pavogtos arklių tempiamos antikvarinės rogės, kurių vertė 450 eurų.

KRETINGOS r.

Sausio 27 d. apie 14.09 val. į Kretingos ligoninę iš Kiaupiškės k. pristatytas komos būsenos vyras, gimęs 1956 m., kuris dėl galvos traumos pervežtas ir paguldytas į Klaipėdos ligoninę. Sausio 28 d. apie 10.05 val. mirė. Policija aiškinasi dėl vyro mirties aplinkybių.

Parengė Edita KALNIENĖ


Vakar Kretingos „Minijos“ komanda, kuri praėjusį sezoną tapo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos Vakarų zonos nugalėtoja, rinkosi į pirmąją šio sezono treniruotę, kad pradėtų pasirengimą naujiems iššūkiams – klubas pranešė, kad Kretingos FK „Minija“ 2019 m. sezoną startuos aukštesnėje, tai yra I lygoje.

Kretingos „Minijos“ komandą naują sezoną treniruos Valdas Trakys – jis bus komandos vyriausiasis treneris.

V. Trakys savo, kaip futbolininko, karjerą pradėjo būtent „Minijoje“, per savo karjerą yra atstovavęs daugeliui klubų užsienyje, yra tapęs Lietuvos A lygos nugalėtoju ir pripažintas geriausiu metų futbolininku. Savo karjerą V. Trakys baigė 2014 m. kartu su Kretingos „Minija“, 2015 m. debiutavo Palangos FK „Palanga“ kaip treneris ir su šia komanda 2017 m. nugalėjo LFF I lygoje ir iškovojo teisę žaisti A lygoje.

Praėjusio sezono Kretingos „Minijos“ vyriausiasis treneris Arvydas Balsevičius komandos nepalieka – jis talkins naujajam kolegai ir dirbs su komandos jaunimu.

„P. n.“ informacija


Vakar rytą į Dupulčių gyvenvietės centrą buvo atvežtas konteinerinis dviejų dalių vagonėlis, kuris pastatytas ant iš anksto parengtų pamatų. Šiuo vagonėliu pasirūpino Žalgirio seniūnija.


Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu šiemet jau aplankė 433 gyventojų būstus. Ugniagesius gelbėtojus, jų pačių pastebėjimu, žmonės į namus įsileidžia su šypsenomis, tačiau nemaža dalis gyventojų autonominius dūmų detektorius vis dar laiko stalčiuose.


Seniūnijų rūpestis – kova su sniegu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Seniūnijose

Pūgos ir ledas keliuose visą šią savaitę kėlė daugiausiai rūpesčių kaimiškųjų Kretingos rajono seniūnijų gyventojams bei seniūnams, kurie tam mobilizavo pagrindines pajėgas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas