Pajūrio naujienos
Help
2019 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 0 %
Naktį6°C debesuotumas 91 %
Apklausa

Ar aukotumėte Paryžiaus katedros atstatymui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1279) 2018-08-17

Rankose laikydama jų vienuolyno įsteigimo aktą, vyresnioji sesuo Brigita Gramauskaitė neslėpė, jog dokumento specialiai neieškojusios – jis tarytum pats jas susirado.

Žolinės išvakarėse Pušyno gatvėje įsikūrusios Švč. Mergelės Marijos Nepaliaujamos pagalbos Šv. Pranciškaus seserys sulaukė ypatingos dovanos iš Kretingos muziejaus – joms buvo sugrąžintas atsitiktinai aptiktas jų seserijos įsteigimo 1935 m. Miroslave, Alytaus r., aktas. „Mums tai – tarsi Lietuvai surastas Nepriklausomybės Aktas“, – taip šio dokumento svarbą savo bendruomenei prilygino vienuolyno vyresnioji sesuo Brigita Gramauskaitė.

Istorinės dėlionės detalė

Šį vieno iš 5 Kretingos vienuolynų įsteigimo dokumentą dėžėse tarp senų knygų, atvežtų į Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio vienuolyną, aptiko Kretingos muziejaus muziejininkė Jolanta Klietkutė.

Ji sakė kone kas savaitę važiuojanti į Pakutuvėnus, tarsi į savo mylimą kaimą. Vykstant pranciškonų pasauliečių stovyklai, šio vienuolyno gvardijonas brolis Gediminas Numgaudis paprašęs peržiūrėti dėžę senų knygų, kurių jiems suveža žmonės, dažnai – mirusiųjų giminės.

„Sako, peržiūrėk: jei kas vertinga, palik, jei ne – išmesk. Daugelis knygų buvo išplėšytais lapais, apsinešę dulkėmis. Tačiau tarp jų radau ir vertingų tarpukario pranciškonų išleistų knygų, kai kurios išvis negirdėtos, tarkim, „Pijus geležinkelietis“. Šias knygas supakavau, ir perdavėme pranciškonams į Vilnių“, – pasakojo J. Klietkutė.

Tačiau pačiame dėžės dugne, tarp šiukšlių, gulėjo keli tvarkingai sąvaržėle susegti lapai, surašyti lietuviškai, o pagrindinis steigimo dokumentas – lotyniškai.

„Juos atsivertus, pamaniau, kad širdis sustos – rankose laikiau 1935 metų balandžio 16 dieną Miroslave įsteigtos Šv. Agnietės Asyžietės kongregacijos kanoniško steigimo antspauduotus ir pasirašytus dokumentus“, – įspūdžiais suskubo pasidalinti J. Klietkutė.


Genutė NORVYDIENĖ:

– Tai tegul dar ką nors uždraudžia! Atvirai pasakius, nuo tų draudimų jau bloga darosi. Kodėl Seimas su mumis taip žaidžia? Sako, kad neva pardavėjos poilsio dienų ir švenčių norinčios. O ar paklausė jų kas, kaip yra iš tikrųjų? Juk, jeigu už darbą švenčių metu mokamas dvigubas atlyginimas, neabejoju, kad jos nori daugiau užsidirbti, savo vaikams gardesnį kąsnį nupirkti. Aš taip pat dirbau pamaininį darbą slenkančiu grafiku – išpuldavo, kad ir šeštadieniais, ir sekmadieniais – patenkinta buvau.

Laima LUKŠIENĖ:

– Ar dirbs, ar nedirbs sekmadieniais didieji prekybos centrai, man visiškai – tas pats, prisitaikysiu, ko reikia, nusipirksiu kitomis savaitės dienomis. Nė minties tokios nėra, kad, nedirbant prekybos centrams, eičiau į mažas parduotuves. Na, nebent būtinai tuo momentu ko nors prireiktų. Visur Lietuvoje produktų kainos yra didelės, tačiau pastebėjau, kad mažosiose parduotuvėse jos dar daugiau užkeltos.

Algirdas KIRKILIS:

– Sunku atsakyti į šį klausimą, kol kas neturiu tvirtos nuomonės. Iš vienos pusės – gal gyventojams nepatogu būtų, jei neveiktų jiems įprasti prekybos centrai. Iš kitos – gal reikėtų palaikyti mažuosius verslininkus? Tiesa, esu girdėjęs, kad mažose parduotuvėse gresia nusipirkti užsistovėjusių produktų. Bet, jei Seimas palankesnes sąlygas joms dirbti sudarys, beliks pasikliauti mažųjų verslininkų sąžiningumu. Aš asmeniškai be prekybos centro sekmadieniais nepražūčiau.

Rolandas KONTRIMAS:

– Na, jau ne, į mažas krautuves aš vis tiek neičiau. Prekybos centruose kur kas didesnis prekių pasirinkimas, daug visokių viliojančių akcijų, pigiau. Nepritariu, kad Seimas apribotų prekybos centrų darbo laiką – nesuprantu, kodėl turėtų pirkėjams gyvenimą pabloginti? Juk Lietuva – ne Švedija ir ne kuri nors kita turtinga Europos šalis, kur žmonės produktų namo savaitėms parsitemptų. Taip daro nebent iš kaimo atvykusieji. O mes, miestiečiai, norime nusipirkti ne po daug, bet visada šviežių.

Kalbino Audrone GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Prieš 5 metus oficialiai atidarant naująsias Petrikaičių kapines, buvo pristatyta idėja prie jų įrengti ir laidojimo namus bei krematoriumą. Nors verslininkai tokia galimybe domėjosi, tačiau šios idėjos niekas rimtai neišvystė – užtat Klaipėdos rajone, panašu, vienu metu išdygs net keletas krematoriumų.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Kretingoje.

Klaipėdos g. Rugpjūčio 15 dieną apie 19. 45 val. gatvėje sulaikytas neblaivus (2,16 prom.) 1999 m. gimęs Kretingos rajono gyventojas, kuris vairavo automobilį „VW Passat“. Nustatyta, jog pažeidėjas teisės vairuoti nėra įgijęs, asmuo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Palangoje.

Užkanavės g. Rugpjūčio 15 dieną į Palangos policijos pareigūnus kreiptasi dėl pavogtų dviračių. Du poilsiautojai nurodė, kad rugpjūčio 15 dieną iš poilsio namų teritorijos ilgapirščiai nugvelbė du dviračius – vagišiai paliko tik dviračio „Canyon Grand Canyon AL“ rėmą, pasisavindami kitas detales ir priedus, vertus 1 tūkst. 294 eurų. Kitas poilsiautojas neteko panašaus dviračio „Canyon Grand Canyon CF SL 8.9 Oneby“, kurio vertė – 1 tūkst. 500 eurų. Tą pačią dieną į Palangos m. PK kreipėsi dar vienas šių poilsio namų gyventojas, nurodydamas, jog iš kambario pagrobta fotokamera, verta 350 eurų.

„P. n.“ informacija


„Kretingos Minija“ ir toliau skina pergales Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybių II rate: „Palangos B“ komandą įveikė rezultatu 5:1, o Telšių „Džiugą B“ – 3:0.


Vilkai išpjovė avis

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Gamta

Kaip perkūnas iš giedro dangaus vietinius gyventojus pribloškė žinia, jog naktį iš rugpjūčio 13 dienos į 14-ąją Kumpikų kaime vilkai papjovė 10 avių, o dar 2 taip sužeidė, kad jas šeimininkams teko papjauti, nes nebūtų išgyvenusios.


Jis atvažiavo pusmečiui pasimokyti į Norvegiją iš Ispanijos. Ji atvažiavo pusmečiui pasimokyti į Norvegiją iš Lietuvos. Šiandien jie – abu Lietuvoje, iš Norvegijos parsivežę ne tik naujų žinių, bet ir užgimusią meilę.


Klojimo teatrų šventė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Rytoj, rugpjūčio 18-ąją, 12 val. Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje Nasrenuose, daržinėje, prasidės tradicinė Klojimo teatrų šventė.


Centrine okliuzija odontologai vadina natūralią komfortabilią žmogaus šypseną nerodant dantų. Būtent tokį pavadinimą – „Centrinė okliuzija“ – savo įkurtai roko grupei sugalvojo keletas Vilniuje muzikuojančių bendraminčių medikų, tarp kurių – ir klavišiniu instrumentu grojanti iš Palangos kilusi Ingrida Eglė Žičkienė.


Klausgalvuose nutūpė ir metaliniai paukščiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Klausgalvų kaimo gyventojų Ainos ir Arvydo Zaleckių sodyba palei kelią Kūlupėnai–Salantai pakeleivio akį traukia originalumu – savitomis konstrukcijomis, medžio ir metalo kompozicijomis. Paukščius mylintis šeimininkas čia užklystantiems sparnuočiams įrengė įdomių formų peryklų, inkilų ir, negana to, – sodyboje įkurdino iš įvairiausių atliekų savo rankomis sukurtų metalinių paukščių.


„Partizanai dažnai filmuose, knygose pateikiami romantizuotai, tarsi sudievinami. Iš tikrųjų į miškus išėjo ne dievai, o paprasti žmonės, kuriems teko visko patirti: vieną dieną esi vadas, bendražygių vertinamas už atsidavimą, kitą dieną, neatlaikęs okupantų kankinančio tardymo, gali tapti išdaviku. Kokią vidinę dramą turėjo išgyventi tie žmonės, žinodami, kad bet kokia jų padaryta klaida turės skaudžias ir neatitaisomas pasekmes“, – kalbėjo salantiškis Aurimas Rapalis, kuris domisi laisvės kovomis ir renka kraštotyrinę medžiagą apie tai.


Ūkininkams dejuojant, kad sausra šiemet pasiglemžė nuo 30 iki 50 proc. (priklausomai nuo ūkio vietovės Lietuvoje) javų derliaus, grūdų supirkėjai jų planuoja supirkti ne mažiau negu pernai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas