Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną5°C debesuotumas 2 %
Naktį4°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1276) 2018-08-07

Tvenkinyje nuskendo vyras

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Įvykis

Ketvirtadienio pavakarę skaudi nelaimė įvyko Kretingoje, žmonių vadinamame trečiajame tvenkinyje – nuskendo 1962 m. gimęs vyras. Tai – pirmoji gyvybė šiais metais, kurią pasiglemžė vanduo.

Vyro gyvybės medikai jau nebegalėjo išgelbėti – skenduolis per ilgai išbuvo po vandeniu.

Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie tai, kad skęsta žmogus, gavo 16.54 val. – į vietą buvo išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Klaipėdos ir Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, skubios medicinos pagalbos medikai, policijos pareigūnai.

Nors narai labai greitai rado skenduolį, kuris buvo paniręs maždaug 2 metrų atstumu nuo kranto, tačiau medikai jam jau nieko negalėjo padėti – nuo pranešimo apie įvykį iki kūno iškėlimo iš vandens buvo praėję daugiau kaip pusvalandis.

Nelaimės sukrėsti du velionio draugai atvirai pasakė, kad apimti streso, jie netiksliai specialiosioms tarnyboms nurodė vietą, o vėliau tai susivokę, nubėgo dar kartą pasitikrinti artimiausios gatvės pavadinimo ir vėl perskambino Bendrajam pagalbos centrui. Vieta iš tikrųjų sunkiai apibūdinama ir slepiama krūmokšnių, ji – netoli Grafų Tiškevičių ir M. Daujoto gatvių sankryžos.

„Dėl visko kaltas alkoholis“, – tiesiai šviesiai pasakė draugai, kurie pasakojo kartu su velioniu, kuris atėjo į savo mėgstamą vietą pažvejoti, kelias valandas vartoję alkoholinius gėrimus.

Jie sakė matę, kaip draugas, nuėjęs maudytis, panėrė po vandeniu, buvo matyti, kaip jis plaukia, apsisuka, o tada, pasak pašnekovų, ėmė nerti gilyn. Susijaudinę, kodėl jis neišneria, draugai šoko į vandenį jo ieškoti, tačiau nesėkmingai – vis nėjo užčiuopti, kur vyras yra.

„Girdėdavau pranešimus, kaip skęsta žmonės, tačiau niekad neįsivaizduodavau, kaip tai gali nutikti. Ir čia staiga – panėrė ir nebeiškilo. Tarsi lygioj vietoj“, – nutikusia nelaime negalėjo patikėti vienas bičiulių.

Papildytą straipsnį skaitykite rugpjūčio 14 d. laikraštyje „Pajūrio naujienos“.


Pinigų yra, bet nėra, kas juos paima

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Gali atrodyti, kad žolėmis apaugęs Sporto ir sveikatingumo kompleksas šiuo metu „miega“, tačiau Savivaldybės administracija patikino, kad viduje darbininkai triūsia.

Šią vasarą Kretingos rajono savivaldybės administracija susidūrė su netipiška situacija: Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba buvo sustojusi, bet ne dėl to, kad būtų pritrūkę pinigų, o dėl to, kad nebuvo darbininkų, kas tuos darbus vykdytų. Dabar čia darbai ir vėl atnaujinti, tačiau Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas prisipažino turintis dar vieną galvos sopulį – tenka skelbti naują konkursą nakvynės namams statyti.

Vienas pirmųjų klausimą, kodėl Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba užstrigusi, viešai iškėlė tarybos narys socialdemokratas Konstantinas Skierus. „Aš jau gegužės vidury pastebėjau, kad tame komplekse niekas nedirba ir apie tai paklausiau rajono mero, tą patį klausimą jam priminiau ir birželį. Meras sakė, kad bus imtasi priemonių, – sakė K. Skierus. – Tai yra nepagarba Savivaldybei iš rangovo pusės: pinigai skirti, o jie nedirba.“

V. Domarkas teigė praėjusią savaitę turėjęs susitikimą su darbus atliekančios bendrovės „LitCon“ vienu iš savininkų. „Jie prieš dvi savaites rado tinkuotojus ir dirba trys tinkuotojų brigados. „LitCon“ vadovas jau vedė derybas ir su subrangovais dėl apdailos darbų, jei konkrečiai – dėl plytelių klijavimo, – teigė V. Domarkas. – Norėčiau išsklaidyti abejones, kad Sporto ir sveikatingumo komplekse niekas nevyksta, nes ir pats sulaukiu tokių klausimų. Taip atrodo tik iš išorės. Dabar darbininkai į vidų patenka ne pro vartus iš Savanorių g., kaip buvome įpratę matyti, bet iš kitos pusės – per būsimą salę, kur jiems patogu įsivežti reikalingas medžiagas.“


Žemaitės al., ties stadionu, pradėti kirsti medžiai sujaudino kretingiškius – jie medžių niekinimą, kaip patys įvardino, skubėjo fiksuoti telefonais ir nuotraukomis bei video dalintis socialiniuose tinkluose. Tačiau Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas ramina: stadionas plikas neliks – atliekant Žemaitės al. rekonstrukciją, čia bus pasodinti miestui pritaikyti medžiai.


Internetu paskelbus registraciją į susitikimą su popiežiumi Pranciškumi, kuris rugsėjo 22-23 dienomis lankysis Lietuvoje, kvietimų neliko mažiau negu per valandą. Tačiau pavėlavusieji užsiregistruoti dar gali suspėti tai padaryti Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapijoje, nors čia laisvos vietos taip pat sparčiai tirpsta.


Praėjusį savaitgalį, Salantams švenčiant Porciunkulės atlaidus bei miesto šventę, Imbarės seniūnijos Gedgaudžių kaime buvo pagerbtas Lietuvos šviesuolis Kazimieras Pakalniškis, – jo gimtinėje atidengtas paminklinis akmuo.


Kretingiškis 57 metų Kazys Mikaločius praėjusią savaitę išgirdo teismo nuosprendį – pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir svetimo turto sugadinimo. Anksčiau neteistas vyras kaltinamųjų suole atsidūrė po paskutinio konflikto su kaimynu, su kuriuo nesutarimai tęsiasi jau ne vienus metus.


Teismas atmetė Bernardo Skersio ieškinį

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka

Penktadienį Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje kretingiškis Bernardas Skersys apskundė Kretingos rajono savivaldybės administracijos surengtą konkursą į Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus specialisto pareigas. Teismas B. Skersio ieškinį atmetė kaip nepagrįstą.


Kretingiškis teisėjas Erikas Jurgutis Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu į Plungės apylinkės teismo pirmininko pareigas 5 metams paskirtas nuo liepos 3 dienos, tačiau realiai jis jas pradėjo eiti praėjusią savaitę – vos sugrįžęs iš atostogų. Po teismų reformos E. Jurgutis lieka dirbti Kretingos teismo rūmuose, ten, kur iki reformos dirbo Kretingos rajono apylinkės teismo pirmininku, tačiau dabar jam tenkanti atsakomybė yra kur kas didesnė: po reformos Kretingos, Skuodo ir Plungės rajonų bei Palangos miesto apylinkių teismai tapo vienu dariniu – Plungės apylinkės teismu.


Kretingos sporto mokyklos auklėtinis Kasparas Jonauskas, žaidžiantis 7 Nr. pažymėtais marškinėliais, su Lietuvos jaunučių rinktine šaliai atstovavo tarpautiniame turnyre.

Lietuvos U-16 krepšinio rinktinė, kurioje žaidžia Kretingos sporto mokyklos auklėtinis Vytauto Šližiaus treniruojamas Kasparas Jonauskas, rengiasi Europos čempionatui.

Liepos 30–rūgpjūčio 1 dienomis Taline įvyko Baltijos taurės krepšinio varžybos. Lietuvaičiai turnyre 83:71 nugalėjo Latvijos bendraamžius, 73:45 varžovus iš Švedijos ir, 73:80 patyrę pralaimėjimą Estijos rinktinei, užėmė II vietą.

„Pralaimėjimo Estijos rinktinei nereikėtų sureikšminti, nes tai – pasirengimo etapas, – jaunučių rinktinės treneriai ieško savojo žaidimo braižo ir išbando visus žaidėjus. Kasparui dar sunku įsivažiuoti į varžybų ritmą – po 7 mėnesių reabilitacijos iškart išbėgti į aikštelę nėra lengva net ir profesionalams. Svarbiausia, kad vaikinas atgautų pasitikėjimą savimi ir kad nepasikartotų trauma“, – situaciją komentavo V. Šližius.

Europos čempionatas įvyks Serbijojoje rūgpjūčio 10–18 dienomis.

„P. n.“ Informacija


Sekmadienį per Kretingą praūžus liūčiai ties Pievų gatvėje rekonstruojama svarbiausia Kretingos miesto buitinių nuotekų siurbline į aplinką išsiliejo nuotekų.


Nominantams – po stelmužiuką

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
Lietuvos valstybės 100-metį skelbianti šventinė dalyvių eisena.

Savaitgalį Salantai triukšmingai atšventė savo miesto 462-ąjį gimtadienį ir Porciunkulės atlaidus.

Rinko socialiniame tinkle

Dvi dienas vyko įvairūs renginiai – pradedant šv. Mišiomis ir pirmą viešą lietuvišką vakarą menančiu Donato Žilinsko režisuotu Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių skyriaus mėgėjų teatro spektakliu „Ponaitis“ bei sporto rungtynėmis, baigiant tradicine amatų muge „Geradarės Anės juomarks“, gausybe koncertų ir gėlėmis pražydusiu fejerverku Dvaro parko stadione. Čia įvyko ir Žemės ūkio ministerijos projekto „Šimtmečio ąžuolai“ Klaipėdos apskrities nominantų apdovanojimo ceremonija.

Šį projektą Žemės ūkio ministerija inicijavo norėdama pagerbti bendruomenes, organizacijas ir nusipelniusius pavienius žmones. Kiekvienos nominacijos laimėtojus socialinio tinklo „facebook“ lankytojai rinko specialiai sukurtoje paskyroje „Šimtamečiai ąžuolai“. Iš viso buvo paskelbta 15 nominacijų – Šimtmečio atradimas; Šimtmečio linksmiausieji; Šimtmečio mokytojas; Šimtmečio amatų puoselėtojas; Šimtmečio tautiškiausia bendruomenė; Šimtmečio projektas; Jauniausias šimtmečio lyderis; „Už pagalbą ir gerą žodį“; Už tai, kas pamiršta sena atrasta naujai; Šimtmečio verslininkas; Regiono šimtmečio palikimas; Šimtmečio gyvenvietė; Bendruomenė, išgarsinusi Lietuvą Europoje ar pasaulyje; Versliausia Lietuvos šimtmečio bendruomenė; Šimtmečio dovana. Nugalėtojai apdovanoti ypatingomis dovanomis – Stelmužės ąžuolo palikuonimis. Tiesa, kol kas teko tenkintis tik tai liudijančiais sertifikatais, mat Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje užauginti medeliai, kaip sakė ceremonijos vedėjas žinomas atlikėjas Deivis Norvilas, dar tebėra gležni, tvyrant karščiams, tikriausiai nebūtų atlaikę ilgos kelionės.

„Stelmužiukai nurodytais adresais vėliau atkeliaus į jūsų kiekvieno sodybas“, – žadėjo jaudinančia daina „Skriski skriski“ renginį pradėjęs Deivis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas