Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1243) 2018-04-10

Nubaustųjų skaičius išaugo kosminiu greičiu

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Įdiegus funkciją, jog greičio matuokliai fiksuotų ne tik artėjančias, bet ir tolstančias transporto priemones, išaiškintų greičio mėgėjų skaičius padidėjo beveik 6 kartus.

Per pirmus tris šių metų mėnesius Kretingos policija išnagrinėjo 1 tūkst. 310 greičio viršijimo atvejų, ir tai yra beveik 6 kartus daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai, kuomet buvo išrašytas 221 protokolas. Viena pagrindinių to priežasčių, jog stacionarūs greičio matuokliai fiksuoja pažeidėjus ne tik iš priekio, bet ir iš galo, nuvažiuojančius tolyn.

Penktadienį visoje Lietuvoje buvo minima Saugaus eismo diena. Šia proga Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai surengė akciją Kretingos mieste, Rotušės a. – jos metu kalbino praeivius, teiraudamiesi, kokia Kelių eismo taisyklė, jų manymu, yra svarbiausia, diskutavo eismo saugumo klausimais, nudžiugino padovanodami suvenyrų.

Ir nors akcijos metu pareigūnams teko pabendrauti su žmonėmis, labai atsakingai žiūrinčiais į Kelių eismo taisyklių reikalavimus, tačiau kasdienybėje jie regi, kad daliai vairuotojų jos nė motais.

„Kaip gali vertinti, jei tas pats asmuo toje pačioje vietoje greitį viršija 5-6 kartus per mėnesį ar du? Akivaizdu, toks vairuotojas turi susiformavusį įprotį – manydamas, kad greičio matuoklis fiksuoja tik atvažiuojant iš priekio, ta kryptimi ir laikosi greičio ribojimo, o grįždamas atgal paspaudžia akseleratoriaus pedalą. Vadinasi, paisoma greičio matuoklio, o ne Kelių eismo taisyklių“, – kalbėjo Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Aušra Baločkienė.


Kretingos rajono meras Juozas Mažeika (dešinėje), Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė apžiūrėjo naujosios bibliotekos statybą ir tikino, kad planai ją užbaigti rudenį yra realūs.

„Reikės pagalvoti, kaip racionaliai išnaudoti erdves“, – teigė Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, kuris vakar kartu Savivaldybės administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku ir Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskiene apžiūrėjo statomą biblioteką.

„Dirba daug žmonių – jei taip toliau, rudenį biblioteką jau turėsime, – teigė J. Mažeika. – Tik norėtųsi – tai pasakysiu ir R. Lukauskienei – kad lygiagrečiai vyktų ir aplinkos tvarkymo darbai, kuriems palankūs yra gražūs šilti orai, nesinorėtų susilaukti rudens darganų.“

Naujoji biblioteka buvo pradėta statyti 2006 metais. Kasmet skiriant po mažesnę pinigų sumą, negu buvo užsimota, o 2014 metais ir visai jos nefinansavus, statybos vėl atgijo 2015 metais. Pernai objektui buvo skirta 763 tūkst. Eur.

V. Domarko teigimu, nors sutarties su Kultūros ministerija dar neturima, tačiau jau pažadėta šių metų pabaigoje, vėliausiai – 2019-ųjų pradžioje skirti 468 tūkst. Eur iš Valstybės investicijų programos (VIP), o dar 900 tūkst. Eur iš Savivaldybės biudžeto yra numačiusi rajono taryba.

Bendra naujosios bibliotekos projekto vertė – 4 mln. 306 tūkst. 753 Eur, iš kurių 2 mln. 968 tūkst. Eur skirti iš VIP, likusioji dalis – iš Savivaldybės biudžeto.

Pasak V. Domarko, jau sudaryta sutartis su dizainere, kuri parengs interjero planą ir parinks baldus – šiems įsigyti birželio mėnesį bus organizuojamas viešųjų pirkimų konkursas. Bibliotekos statybai užbaigti, technologinei įrangai ir baldams įsigyti yra skirta 1 mln. 368 tūkst. Eur, ši suma gali kisti nuo to, kokias kainas pasiūlys konkurso dalyviai.

Planuojama, kad naujajame pastate įsikurs biblioteka ir jaunimo centras, numatytos patalpos ir kavinukei, kuriai bus atskiras įėjimas iš J. K. Chodkevičiaus g.

„P. n.“ informacija


Rajoninio pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso dalyviai eilėmis ir proza žadino pavasarį, kūrė spalvingą jo nuotaiką.

Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje įvyko rajoninis pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Spalvotas pavasaris“, kuriame dalyvavo 28 pradinukai iš 10 ugdymo įstaigų.

Geriausius savo skaitovus į rajoninį konkursą, be renginio šeimininkės Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, delegavo Darbėnų, Salantų gimnazijos, Marijos Tiškevičiūtės, Rūdaičių, Kurmaičių pradinė, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokyklos, Simono Daukanto progimnazija, Kartenos ir Baublių mokyklos-daugiafunkciai centrai. Skaityti vaikai, pirmų–ketvirtų klasių mokiniai, padedami savo mokytojų, pasirinko ir lietuvių literatūros klasikų, ir šiuolaikinių rašytojų poezijos ir prozos kūrinius – tuos, kurie atitiko jų amžių ir geriausiai atskleidė jų artistiškumą, gebėjimus valdyti žodį, suvokti meninį žodį, jį išreikšti.

Konkurso rengėjai rajono Švietimo centras ir Marijono Daujoto pagrindinė mokykla siekė tikslo ugdyti kūrybingą ir iškalbingą asmenybę, o konkurso organizavimo darbo grupės pirmininkė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokytoja Nijolė Meškauskienė pasidalino įžvalga, jog paprastai kūrinys turi tik vieną autorių, o skaitytojų šimtus, netgi tūkstančius. „Kūrinys be rašytojo neatsiranda, o be skaitytojų jis paprasčiausiai neišgyventų“, – pasidžiaugusi, jog kiekvieną kartą į rajoninį skaitovų konkursą susirenka vaikai, kuriems svarbu gimtoji kalba ir gimtasis žodis, kalbėjo mokytoja, tikėdamasi, jog su kai kuriais skaitovais renginio organizatoriai susitiks ir jubiliejiniame, dešimtajame, meninio skaitymo konkurse.


Apibūdindamas praėjusio savaitgalio įvykius Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Mikelkevičius juokavo, kad šiuo atveju tinka prisiminti pirmąsias eilutes iš Kristijono Donelaičio „Metų“.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių iš automobilių.

Tyrimo metu, 2017 m. rugsėjo 13 dieną, atlikus kratas pas tris praeityje teistus 1978 m., 1984 m. ir 1974 m. gimusius įtariamuosius, pareigūnai rado ir paėmė įvairių daiktų, kurie galimai yra vogti įvairiuose Klaipėdos apskrities miestuose iš automobilių bei kitų vietų. Įtariama, jog daiktai galėjo būti pavogti iš automobilių Palangoje, Klaipėdos mieste, Karklėje ir kitose pajūrio vietose.

Asmenis, atpažinusius jiems priklausančius daiktus, prašome susisiekti su tyrimą vykdančiais pareigūnais, tel. numeriais 8-700-60905, 8-700-60898 arba atvykti į Klaipėdos apskr. VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybą, pas vyriausiąją tyrėją Daivą Baužienę, 410 kab. Kauno g. 6, Klaipėda.

Klaipėdos apskrities VPK informacija


Kretingiškis ultramaratonininkas Petras Silkinas teigė, jog bėgti jam – didžiausia laimė. O gamta, kurioje jis būna bėgdamas, yra didžiausias stiprybės šaltinis.

Mūsų kraštietis, rajono Garbės pilietis, maratonininkas 76 metų Petras Silkinas, per gyvenimą nubėgęs 247 maratonus, birželį dalyvaus ir „Citadele Kauno maratone“, vyksiančiame jau šeštus metus iš eilės. Ištvermingiausias pasaulio bėgikas ultramaratono rekordą pakėlė taip aukštai, kad jis neįveikiamas jau 20 metų.

Gineso rekordininkas, per vienerias varžybas pagerinęs 10 pasaulio rekordų, prisipažino plaukimu ir bėgimu susidomėjęs dar vaikystėje. Anksčiau bėgdavęs trumpesnes distancijas, tačiau tarnaudamas armijoje pamėgo ilgus nuotolius, o nuo 1988 m. maratonai tapo neatsiejama bėgiko gyvenimo dalimi.

P. Silkinas – dažnas „Citadele Kauno maratono“ dalyvis: bėgiko pastebėjimu, Lietuvoje vyksta mažai maratonų, tad bėgti savoje šalyje visada smagu, ir Kauno maratonuose jis dalyvauja į draugiją pasikvietęs pažįstamą kauniškį daktarą.

Per savo gyvenimą P. Silkinas yra nubėgęs 247 maratonus ir maždaug 10 kartų apkeliavęs aplink žemės rutulį. 2003 m. išsipildė bėgiko svajonė apibėgti aplink Europą, ir šį bėgimą jis paskyrė būsimai Lietuvos narystei Europos Sąjungoje. Idėja buvo nutiesti simbolinį kelią tarp Lietuvos ir Europos Sąjungos šalių narių. Bėgimo „Per Europą už Lietuvą 2003“ maršrutas driekėsi per 25 Europos šalių sostines, jo metu P. Silkinas nubėgo 13 tūkst. 386 km. Po maratonus Europoje ir visame pasaulyje pradėjęs važinėti nuo 1990 metų, kai atsivėrė laisvi keliai.


Kretingos sporto mokyklos boksininkai, gynę jos garbę Tauragėje: (iš kairės) Edgardas Jašinskas, Vygantas Jucys, Lukas Mikulskis, Arnas Vičius, Aivaras Balsys, Nedas Šeškus, Deivydas Griguola, Modestas Galdikas.

Kovo pabaigoje Tauragėje įvykusiame Lietuvos jaunučių bokso čempionate Kretingos sporto mokyklai atstovavo 8 boksininkai, kurie kovojo įvairiose svorio kategorijose.

Buvo iškovoti 5 medaliai.

Geriausiai pasirodė Vygantas Jucys (65 kg svorio kategorija), kuris iškovojo I v. Trečiąsias vietas užėmė Nedas Šeškus (34 kg), Deivydas Griguola (50 kg), Arnas Vičius (50 kg) ir Modestas Galdikas (72 kg). Per žingsnį nuo medalių liko Lukas Mikulskis (46 kg ), Dominykas Barma (48 kg) ir Edgardas Jašinskas (48 kg ).

Vaikinus treniruoja Aivaras Balsys ir Tomas Balsys.

„P. n.“ informacija


Po apdovanojimų: priekyje (iš kairės) Kajus Steponkus, Rokas Kraniauskas, Edgar Poliščiuk, Leonardas Farah, jauniausioji dalyvė Viktorija Petkevičiūtė, Auksė Martišiūtė, Ignas Martišius, už jų – Patricijus Stuopelis. Stovi Pijus Stuopelis ir treneris Erikas Cchovrebovas

Į Kretingą, susiklosčius tam tikroms gyvenimo aplinkybėms, iš Elektrėnų gyventi atvykęs daugkartinis Lietuvos dziudo čempionas ir prizininkas, Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, nacionalinės rinktinės narys Erikas Cchovrebovas ėmėsi iniciatyvos supažindinti kretingiškius su mažiau jiems žinoma sporto šaka – dziudo.

Praėjusį rugsėjį į pirmąsias treniruotes sukvietęs Kretingos ir Palangos krašto vaikus, jaunuolius, įkūręs dziudo klubą „Ardonas“, E. Cchovrebovas jau gali pasidžiaugti pirmaisiais rezultatais – per Palangos dienoms, ne per seniausiai nuaidėjusioms šiame pajūrio kurorte, skirtose dziudo varžybose jo išugdyti jaunieji dziudo imtininkai jau pelnė 11 įvairių spalvų medalių. Be to, ir E. Cchovrebovui šios varžybos buvo pirmosios, paties suorganizuotos.

Dziudo varžybose iš viso dalyvavo 165 sportininkai: be Kretingos ir Palangos imtynininkų, ant tatamio kovojo Latvijos, Šilutės, Elektrėnų, Skuodo, Klaipėdos, Plungės, Jurbarko, Alytaus, Panevėžio, Gargždų, Vilniaus, Kaišiadorių, Kėdainių, Kauno atstovai. Juos pasveikino Palangos sporto centro direktorius Arūnas Macius, bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eimanavičienė, įsteigusi prizus didžiausią pažangą padariusiam jaunajam sportininkui bei treneriui. Per varžybų atidarymą šoko bei grojo Girkalių vaikų folkloro ansamblis „Cyrulioks“, vadovaujamas Svajūnės Anužienės. O kiekvienos komandos treneriui buvo įteikta po naminės duonos su kanapėmis kepalėlį, kuriuos iškepė įmonė „Kartenos naminė duona“.


Nasrėniškius pasiekė gandas, jog užsidaro jų kaime veikiantys senelių globos namai: „Girdėjome, kad senelius iškelia į Rietavo parapijos globos namus, su jais išvyks ir dalis darbuotojų, kita dalis neteks darbo. Jei tai tiesa, norėtume žinoti, kodėl įstaiga užsidaro?“ – teiravosi Nasrėnų kaimo gyventojai, apgailestaudami, jog ištuštės jų kaimą puošusi, palei kelią Kūlupėnai–Salantai veikusi įstaiga.


Neįgali 59-erių kretingiškė I. M. (prašė neviešinti pavardės) sakė mynusi įvairius slenksčius, kad gautų paramos iš „Maisto banko“, tačiau jos nesulaukusi nė po praėjusios akcijos. „Maisto banko“ atstovai paaiškino, jog varguolių situaciją geriausiai žino socialiniai darbuotojai ar maistą renkančių organizacijų savanoriai, kurie ir turėtų jam padėti.


Į eismo įvykį pateko autobusas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Keliuose
Pirminiais duomenimis, autobusui susidūrus su lengvuoju automobiliu žmonės nenukentėjo.

Vakar apie 8 val. eismo įvykis Žemaitės al. ir Vilniaus g. sankryžoje sutvenkė didžiulę transporto spūstį. Kol kas aiškinamasi, kas kaltas, o kas teisus dėl eismo įvykio, kuomet lengvasis „Opel“ markės automobilis atsitrenkė į Kretingos autobusų parko „Seat“ autobusą.

Kretingos autobusų parko direktorius Arvydas Dyburys teigė, kad autobusas iš Vilniaus g. suko Palangos link, kai susidūrė su automobiliu „Opel“, važiavusiu Kretingos centro kryptimi. Per eismo įvykį žmonės nenukentėjo.

A. Dyburys paaiškino, jog autobusas „Kretinga–Budriai“ jau buvo savo maršruto pabaigoje, tad jame buvo likę nedaug keleivių – jų pavėžėjimo klausimas buvo operatyviai išspręstas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas