Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1172) 2017-07-28

Gyventojų pergudrauti nepavyko

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Pirmas puslapis
„Kretingos būsto“ vadovei Jurgitai Trinskienei (iš kairės) Žemaičių gatvės gyventojos Virginija Petravičienė, Jurgita Pilibaitienė ir Gražina Gegytė nepriekaištavo, bet prašė apklausos balsus anuliuoti.

Iš Kretingos miesto centro varomi, teismų slenksčius daug kartų mynę ir visas bylas dėl prekybos paviljonų iškėlimo kol kas pralaimėję kioskininkai savo vietų tebesilaiko įsikibę ir prigalvoja vis naujų triukų, kad įsitvirtintų.

Surengė apklausą raštu

„Viena prekiautoja ir man į namus atnešė pasirašyti „Kretingos būsto“ parengtą balsavimo biuletenį, apie kurį iki tol nieko nebuvau girdėjusi. Sakau, palauk, noriu atidžiau paskaityti, kas parašyta. Viešnia skubino – esą, ko tuščiai gaišiu laiką, ką čia naujo beįskaitysiu, juk kalbos metų metais – tos pačios, klausiama, ar pritariu, kad kioskai ir toliau liktų stovėti ten, kur stovi dabar“, – pasakojo į „Pajūrio naujienų“ redakciją užsukusi Žemaičių g. namo Nr. 8 gyventoja Jurgita Pilibaitienė.

Anot pašnekovės, kad kioskai ir toliau liktų miesto centre, ji nė nemanė prieštarauti, būtų ir pasirašiusi, tačiau suglumo biuletenyje juodu ant balto pamačiusi, jog Žemaičių g. daugiabučiams detaliuoju planu priskirtąjį žemės sklypą už kioskų savininkų lėšas iš valstybės jau ruošiamasi išpirkti ir po privačiais prekybos paviljonais savininkams už tai suformuoti komercinį sklypą, už kurį jokio papildomo mokesčio gyventojai reikalauti negalės.

Panorusi išsamiau išsiaiškinti, kas ir kodėl parduoda Žemaičių g. namų Nr. 6 ir 8 gyventojams detaliuoju planu priskirtąją žemę, Jurgita kreipėsi į balsavimą raštu organizavusią bendrovę „Kretingos būstas“. Netikėčiausia buvo tai, kad šios įmonės kompiuterinėje laikmenoje esantis Butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu biuletenis skyrėsi nuo to, kuris buvo gyventojams duodamas balsuojant pasirašyti. „Kretingos būsto“ biuletenis – trumpesnis, jame nėra sakinio, kad gyventojai negalės reikalauti jokio papildomo mokesčio už kioskų savininkams suformuotą komercinį sklypą.


Sigita URBONIENĖ:

– Žinoma, kai pamatai, kad kiek anksčiau kainavo litais – dabar eurais, liūdna darosi. Tačiau šiek tiek leidžiu sau nusipirkti. Pastebėjau, kad miško gėrybių kainos po truputį jau krenta, palyginus su ankstesne savaite: praėjusį šeštadienį už litrą voveraičių jau mokėjau nebe 4, o 3 eurus , už litrą mėlynių prašė nebe 4, o 3,5 euro. Tačiau vis tiek yra brangu.

Irena ZAPALIENĖ:

– Ne tik mėgstu, bet ir dėl sveikatos nusiperku mėlynių. Šiemet kol kas teišgalėjau tik litrą, už kurį turguje sumokėjau 5 eurus. Anksčiau prisipirkdavau daugiau, maistiniuose maišeliuose užsišaldydavau šaldiklyje. Esu įpratusi kas vakarą atsilaužti sušaldytų mėlynių , įsimesti į plaktuvą kartu su bananu, įpilti pieno – labai skanus kokteilis.

Romutė VIRŠILIENĖ:

– Ką darysi, kad viskas šiais laikais brangu. Dažnai neleidžiu sau pirkti, tačiau kartais šio to iš turgaus parsinešu. Šiemet pirkau voveraičių, mokėjau 4 eurus už litrą. Pati į mišką nei uogauti, nei grybauti neinu, o kai perku iš svetimų, pirmiausia žiūriu, kad grybai būtų švarūs, uogos neapsinešusios lapais. Mėlynių taip pat jau ragavau.

Jurgita TRAINAVIČIENĖ:

– Skanauti uogų tikriausiai visi mėgsta, tačiau ne visi patys uogauja, laukia, kol parneš kiti. Aš taip pat retai kada miško gėrybes renku. Negaliu pasakyti, kiek kas kainuoja – brangu ar nebrangu, neturiu laiko po turgų vaikščioti ir domėtis. Pati šiemet dar nieko nepirkau. Tačiau įsivaizduoju, kad, pavyzdžiui, mėlynės gali būti brangios – juk renka jas po vieną.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Beržus suluošino visam laikui

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Kretingos Lazdynų g. namo Nr. 4 bendrijos pirmininkei nurodžius, be leidimo drastiškai nugenėti sveiki beržai sukėlė diskusijų audrą: kraštovaizdžio specialistė šį poelgį vadina barbariškumu, o namo gyventojai pateisina.


Šukėje kyla džiovyklų bokštai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Įprastą Šukės kaimo, Darbėnų seniūnijoje, kraštovaizdį keičia stambiųjų ūkininkų statomos grūdų džiovyklos – balti jų bokštai iškyla viršum pastatų lyg švytintys milžinai. Kintant infrastruktūrai, kaimui ėmė trūkti elektros, todėl bendrovė ESO šiuo metu vykdo elektros tinklų atnaujinimo darbus.


Šliužai – grėsmė ne tik daržams bei sodams

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

„Kiekvieną vakarą – kaip į darbą“, – taip kovą su sodybą užplūdusiais šliužais įvardino „Pajūrio naujienų“ skaitytoja vydmantiškė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), kuri prisipažino nebežinanti, kokių priemonių imtis, kad šliužų populiacija bent kiek sumažėtų.


Kretingiškis Laurynas Lūža tikriausiai gimė po laiminga žvaigžde, nes pavasarį vykusioje „McDonald‘s“ akcijoje iš šimtų tūkstančių dalyvavusių žmonių būtent jam pavyko rasti bilietėlį su kelione dviem į Niujorką.


Pirmas vaikiška ranka brūkštelėtas eilėraštis, pirmas rašinys mokykliniame sąsiuvinyje, pirmi tokie svarbūs, tačiau dar jokios ateities nežadantys kūriniai interneto erdvėje, taip pamėgtoje tinklaraščių platformoje, kaip sakoma – vieninteliai ir nepakartojami. Pirmi, dažais dar kvepiantys straipsniai mokyklos bei rajono laikraščiuose – numylėti ir sutikti su neapsakomu džiugesiu, šypsantis bei didžiuojantis savo nedidukais kūriniais. Tris metus buvau pilnateisė „Kuprinės“ komandos dalis, besistengianti patikti skaitytojams ir vykdyti jaunųjų žurnalistų akademijos narių krikštynų metu aptartus įsipareigojimus: įjungti naujienų lokatorius, visuomet atsinešti naujų idėjų, laiku pristatyti darbus, dirbti ekstremaliomis sąlygomis, nepamiršti buvusių kupriniečių bei redakcijos darbuotojų.


Turbūt nerastume žmogaus, kurio širdyje nebūtų bent mažiausios kertelės, skirtos muzikai –kiekvienam pasitaiko, jog prekybos centre ar automobilyje išgirsta daina įsirėžia atmintin ir nejučiomis visą dieną ją niūniuojame. Tačiau kai kurių žmonių gyvenime muzika užima kur kas didesnę dalį, todėl vien klausytis jos jiems neužtenka. Du jauni kretingiškiai, dar visai neseniai palikę gimtąjį miestą – devyniolikmetis Matas Petrulis bei dvidešimtmetis Kristijonas Valančius – nusprendė savo meilę muzikai išlieti ją kurdami ir įkurdami grupę. Šiuo metu iš Kauno vasarai grįžęs Kristijonas sutiko pasidalinti detalėmis apie judviejų muzikinį kelią.


Kažkada, labai senai, pamačiusi filmą „Atgal į ateitį“ buvau tikra, kad, kai aš užaugsiu, viršum mano galvos krūvomis lakios automobiliai, kosminės stotys bus ranka pasiekiamos, o visus namų ruošos darbus už mane nudirbs išmaniosios technologijos.


Šiemet penkios dainuojančios, šokančios bei inprovizuojančios 6-9 metų mergaitės iš Kretingos ir Palangos susibūrė į vaikų studiją „Spalvos“, kuriai vadovauti ėmėsi pedagogas Aloyzas Žilys. Rytoj, liepos 29-ąją, 19 val. žaismingosios „Spalvos“ surengs savo pirmąjį koncertinį pasirodymą populiariame TV projekte-vokalinės muzikos festivalyje „Laumės juosta“, kuris įvyks Palangoje, prie jūros tilto.


Karatė – kovos menas, kuris daug kam asocijuojasi su agresija, mėlynėmis ant rankų ar paprasčiausiomis dviejų žmonių muštynėmis. Deja, turiu jus nuvilti – karatė yra skirta ugdyti įvairiapusę bei harmoningą asmenybę, gebančią sujungti fizines bei protines galias. Penkiolikmetis Edvardas Petrauskas, lankantis Pranciškonų gimnaziją, yra vienas tų, kuris save atrado būtent karatė mokykloje „Shodan“, o visai neseniai Lietuvos čempionate iškovojo pirmąją vietą ir kelialapį į Europos čempionatą.


Į izoliatorių pasiuntė dar trims mėnesiams

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Teisėtvarka

Kretingos rajono apylinkės teismas bylos dėl neteisėto disponavimo narkotikais ir psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą platinti arba ne, iš esmės nenagrinėjo, bet sprendė dėl toje byloje teisiamų palangiškio Romualdo Šidlausko, vydmantiškio Vitalijaus Bistrovo ir klaipėdiečio Arnoldo Staniaus kardomųjų priemonių.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS R.

PECELIŲ K. liepos 23 d. apie 18. 30 val. motociklo „Honda“ vairuotojas, gimęs 1962 m., sankryžoje lenkė ta pačia kryptimi važiavusį ir į kairę sukusį 1990 m. gimusio vyro vairuojamą automobilį VW PASSAT ir su juo susidūrė. Sužalotas motociklininkas bei metais jaunesnė keleivė. Ji gydoma Reanimacijos skyriuje.


Konkursą į Palangos policijos komisariato vadovo postą laimėjęs Algirdas Budginas atviravo mėgstantis iššūkius.

Iš 5 kandidatų atrankos konkursą į Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas laimėjo pastaruosius dvejus metus Neringos policijos komisariatui vadovavęs 40-ies kretingiškis Algirdas Budginas.

Darbą vidaus reikalų sistemoje jis pradėjo 1996 metais Kretingos rajono policijos komisariate nuo žemiausios grandies – buvo ir patrulis, ir specialistas, ir tyrėjas. Dirbdamas viešosios policijos padaliniuose, rūpinosi prevencine veikla, žmonių saugumu, tuo pačiu studijavo Vilniaus Mykolo Riomerio universitete, kur įgijo biomedicinos teisės magistro laipsnį.

Tai, kad laimėjo atrankos konkursą ir 2016 m. sausį tapo Neringos policijos komisariato viršininku, Algirdas tada pavadino iššūkiu.

„Šiemet priėmiau jį dar vieną – pasitreniravęs ramesnėje aplinkoje, dabar vadovausiu kur kas triukšmingesnio kurorto policijos komisariatui“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė jis.

Kolektyvas taip pat bus didesnis: Palangos policijos komisariate dirba apie 50 darbuotojų, o Neringoje po veiklos reorganizavimo bebuvo likę vos 13.

„P. n.“ Informacija


Žemaitišką žodį skynė lyg liepų žiedus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Šventės

Per patį liepų žydėjimą, Oninių ir Jokūbinių sandūroje, į Kretingos dvaro parką buvo sukviestos Onų klubo dalyvės, kad išvien su žemaitišką žodį puoselėjančiais Kretingos ir Skuodo krašto kūrėjais pasidalintų savo šnekos gražumu ir tarpusavio bendrystės džiaugsmu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas