Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 6 %
Naktį16°C debesuotumas 98 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1170) 2017-07-21

Ar Kretinga apvogė šventąjį Jokūbą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Juozą Pelionį stebina, kad deramo dėmesio Šv. Jokūbo keliui piligrimai neranda nei už ES lėšas įrengtame Turizmo informacijos centre, nei Kretingos katalikų bažnyčioje.

Kretingiškis Juozas Pelionis, vienas iš piligriminio Šv.Jokūbo kelio, palei Baltiją vedančio į Ispanijos Santjago de Kompostelos šventovę, idėjos palaikytojas, įsitikinęs, jog Kretinga apvogė patį šventąjį: „Šv. Jokūbo keliui buvo gauta europinių pinigų – 100 tūkst. eurų, tačiau ligi šiol nėra nei piligrimams pritaikyto tako, nei nuorodų – simbolinių kriauklių, kad esame to kelio dalis. Kretingos valdžiai turėtų būti gėda“, – piktinosi jis.

Prašė viešai atsakyti

Piligriminių žygių po Europą dalyvis, savo krašto istorijos mylėtojas J. Pelionis, dviračiu mynęs per Baltarusiją ir Ukrainą Kretingos įkūrėjo Jono Karolio Chodkevičiaus pėdsakais, sakė, jog jam labai skauda dėl to, kad Kretinga deramai neįgyvendino bendro su Lenkijos Leborko miestu vykdyto projekto „Šv. Jokūbo pamario kelias“.

„Kaip tarybos narys prirašiau aibes raštų į Savivaldybę: paeiliui 2013-2015 metais, kai mačiau, kad projektas stringa. O pernai prašiau, kad kretingiškiai skolą šventam Jokūbui atiduotų iš rajono biudžeto. Tačiau ir meras Juozas Mažeika, ir administracijos direktorius Virginijus Domarkas, ir taryba tvirtino, kad viskas gerai: už tikslinius ES pinigus mieste įrengė Turizmo informavimo centrą-viešąjį tualetą, išleido gidą, kuriame pridarė klaidų, ir aptvarkė Jurgio Pabrėžos kapo koplyčią, – tarsi tai būtų ne paties miesto, o Europos rūpestis“, – piktinosi J. Pelionis.

Jis tęsė mintį: „Bet ką valdžia padarė, kad būtų įrengtas piligrimų takas, kuris turi būti pritaikytas pėstiesiems ir dviratininkams? Valdžia man taip ir neatsakė, tad gal atsakys viešai“, – retoriškai klausė pašnekovas, mestelėjęs pastebėjimą, jog pagal nenorą puoselėti piligrimystę, atrodytų, kad mūsų rajonui vadovauja ne konservatoriai, o sovietiniai stagnatoriai.


Vilma TAMOŠAUSKIENĖ:

– Per Lietuvą išties pastaruoju metu nuskambėjo pora atvejų, kai darbuotojai pranešė apie korupciją jų įstaigose. Tai – naujas reiškinys. Manau, kuo daugiau bus tokių drąsių žmonių, tuo negerovių bus mažiau jau vien dėl to, kad „machinacijas“ darantys valdininkai ar įmonių viršininkai žinos, jog bet kada gali būti pričiupti.

Marija ZABORAITĖ:

– Negirdėjau apie jokį būsimą pilietiškus žmones ginantį įstatymą, bet, manau, toks įstatymas būtų reikalingas. Tiesą sakant, aš pati, jei ir žinočiau apie korupciją, ko gero, neturėčiau drąsos kreiptis į atitinkamas tarnybas ir pranešti, bet gal tai padaryčiau per kitus asmenis?

Julius BUDRYS:

– Nežinau, kad toks įstatymas ruošiamas. Jei jis ir bus, nieko nepakeis, žmonės kaip bijojo skųsti, taip bijos. O kitas, susipykęs su darbdaviu, žiūrėk, dar ir tyčia visokias tarnybas „užsiundys“, šios tikrins dokumentus, gaišins laiką, tampys nervus. Tokiu atveju ir tas, kuris be reikalo paskundė, turėtų būti nubaustas.

Darius RUSYS:

– Nemanau, kad, priėmus „skundimo“ įstatymą, padaugės pranešimų apie korupciją. Žmonės bijos prarasti darbą. Tiesa, tuo įstatymu žadama užtikrinti nemokamas advokato paslaugas. Kas iš to? Ko gero, bylas vis tiek laimės, kas turi laimėti. Bent mano aplinka valdžios pažadais nelabai pasitiki. Žmogus darbo vietą praras, abejoju, kad valdžia jam suras kitą.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Liepos 19-23 dienomis Palangos-Kretingos-Klaipėdos kelių sankirtoje vyks automobilių tradicinės tarptautinės „ENEOS 1006 km“ automobilių žiedinės lenktynės.


Trečiadieni įvykusioje išplėstinėje sueigoje Kretingos miesto seniūnaičiai, teritorijoje veikiančių bendruomenių ir visuomeninių organizacijų atstovai nusistatė prioritetus, kuriems projektams bendruomeninei veiklai stiprinti jie norėtų gauti Socialinių reikalų ir darbo ministerijos lėšų.


Po Kretingą pėdino dramblys

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Praėjusio antradienio pavakare Rotušės aikštėje pasirodė tikrų tikriausias Afrikos dramblys iš čekų cirko „Francesko“, Prahoje, kuris sukėlė tikrą emocijų audrą tarp kretingiškių. Organizatoriai skelbiasi, jog Afrikos dramblys cirke Lietuvoje pasirodo pirmą kartą.


Vizijoje – ir vabzdžių namai, ir amfiteatras

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Savivaldybėje

Kretingos rajono savivaldybėje įvyko pasitarimas, kuriame buvo pristatyti Pastauninko parko sutvarkymo projekto III etape numatyti darbai.


Rajono vadovai delegaciją iš Blankenfeldės pasitiko prie Savivaldybės.

Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos kvietimu, vakar rajono Savivaldybėje lankėsi 1 7 svečių iš Vokietijos Blankenfelde-Mahlow savivaldybės.

Prieš savaitę į Lietuvą atvykusi delegacija, kurioje yra po vieną liuteronų ir katalikų kunigą bei diakonas, iki tol pabuvojo Šakių liuteronų parapijos vaikų namuose, Jurbarko diakonijos centre, pavaikščiojo po Nidą, Palangą, Klaipėdą. Kretingos bažnyčioje vokiečių katalikų kunigas šv. Mišias aukojo kartu su parapijos klebonu Antanu Blužu, o vokiečių liuteronų kunigas šią misiją tradiciškai vasaros metu atliko Rūdaičiuose esančiose liuteronų kapinėse.

Pasak svečius lydėjusios Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojos Rūtos Šulskienės, Kretingos ir Blankenfeldės parapijos ryšius užmezgė prieš 23 m., o savivaldybės susidraugavo prieš 2 m. Šio vizito tikslas – stiprinti partnerystės ryšius tarp miestų ir bažnyčių.

Savivaldybės posėdžių salėje pasižiūrėję dokumentinį filmą, pasakojantį apie Kretingos rajoną, pabendravę su rajono vadovais, išgirdę atsakymus į dominančius klausimus, susitikime dalyvavusių kretingiškių svečiai paprašė pasirašyti ant jų atsivežtos Europos Sąjungos vėliavos. Iš Kretingos delegacija išvyko į Šiaulių rajone esantį Kryžių kalną.

„P. n.“ informacija


Nuo šiol ir Kretingos rajone nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims dalinamos apyrankės – pagalbos iškvietimo elektroniniai įrenginiai. Jie buvo pristatyti per Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnų suorganizuotą susitikimą su bendradarbiaujančiomis institucijomis – Kretingos rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus ir Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro specialistais.


Vakar apie 14 val. eismo nelaimė įvyko Kretingoje, Melioratorių ir Taikos gatvių sankryžoje. Pirminiais duomenimis, nuo Dupulčių pusės sankryžos link artėjęs automobilis „Toyota Yaris“, kurį vairavo kretingiškis vyras, nepraleido pagrindiniu keliu – Melioratorių g. – važiavusio automobilio „Renault Scenic“, kurį vairavo kretingiškė moteris.

Po susidūrimo „Renault Scenic“ atsitrenkė į kelio ženklą ir jį nuvertė.

„Toyota Yaris“ vairuotojas teigė nepastebėjęs nei kelio ženklo, įspėjančio, jog jis į sankryžą įvažiuoja iš šalutinio kelio, nei artėjančio automobilio „Renault Scenic“.

Per eismo įvykį, žmonės sužeidimų nepatyrė.

„P. n.“ informacija


Bendruomenėms eurų prisuka vėjas

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Kaimo bendruomenėse

Ketvirtą kartą bendrovė „Sūdėnų vėjo elektra“ Darbėnų seniūnijos vietos bendruomenėms paskirstė paramos lėšas.


Kalniškiuose – vasaros susitikimų ir bendrystės šventė

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kaimo bendruomenėse

Per patį vidurvasarį Kartenos seniūnijos Kalniškių bei Lubių kaimų gyventojai bei jų artimieji tradiciškai susirenka į vasaros šventę „Šiapus ir anapus Alantos“.


Choreografė, kuriai šventės nesibaigia

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Buvusios ilgametės Kretingos meno mokyklos choreografės bei vaikų liaudies šokių kolektyvo „Ratilėlis“ vadovės 51-erių Živilės Adomaitienės vardą žino ne vien mūsų krašto meno mylėtojai, bet ir visa šokanti Lietuva. Ji – daugkartinė Lietuvos dainų švenčių vyriausioji baletmeisterė bei Respublikinių moksleivių dainų švenčių meno vadovė. Nuo praėjusio rugpjūčio Ž. Adomaitienė vadovauja Lietuvos nacionalinio kultūros centro Choreografijos poskyriui.


Per savo garbingą 400 metų istoriją seniausia Žemaitijoje išlikusi Kretingos katalikų bažnyčia regėjo daug ją gražinusių ir puošusių kūrėjų bei menininkų. Vienas jų – XX amžiuje gyvenęs ir kūręs mosėdiškis dailininkas Alfonsas Baltinas.


Ragino nebijoti būti lietuviais Lietuvoje

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Mūsų žmonės

„Nebijokite būti lietuviais Lietuvoje“, – ragino JAV lietuvių bendruomenės pirmininkė Sigita Šimkuvienė-Rosen, šią vasarą su būriu išeivijos jaunimo viešėjusi Lietuvoje.

S. Šimkuvienė-Rosen yra naujosios emigracijos bangos išeivė JAV. Už Atlanto ji gyvena jau šešiolika metų ir pusę to laiko vadovauja 65-erius metus veikiančiai JAV lietuvių bendruomenei.


Kretingiškė 21 metų Indrė Mockutė daugiau kaip 5 mėnesius praleido Argentinoje – čia ji ne tik atliko lituanistinę praktiką, bet ir vietinį jaunimą mokė lietuvių liaudies šokių, kuriuos pati pamilo dar vaikystėje. Savo svajonę – pabuvoti Pietų Amerikoje – įgyvendinusi mergina laiminga, kad galėjo pasinerti į tenykštę kultūrą ir užmegzti nuoširdžią draugystę su vietiniais žmonėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas