Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 3 %
Naktį11°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1143) 2017-04-18

Dėl gamtoje atsirandančių padangų sąvartynų, ne visi linkę kaltinti tik žmonių tingumą ir nesąmoningumą. Pasigendama ir griežtesnės kontrolės, įpareigojant autoservisus ir autoparduotuves surinkti senas padangas.

Šiuo metu, kai keičiamos automobilių padangos, auga ir padangų atliekų šiukšlynai gamtoje. Nors, atrodytų, tvarka egzistuoja – gyventojai senas padangas gali atiduoti padangų pardavimo, montavimo vietose arba priduoti į sąvartyną, tačiau, akivaizdu, ši sistema turi trūkumų. Kas nutinka, kad žmogus mieliau seną padangą veža į mišką, negu į sąvartyną?

Viešai problemą dėl padangų sąvartynų iškėlė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, nuogąstaujantys, kad šie šiukšlynai gali tapti gaisrų židiniu – tereikia dykinėjančiam jaunimui įžiebti degtuką.

„Mūsų pareigūnai padangų sąvartynus užfiksavo Pryšmančiuose, Tenžės slėnyje, bei Lazdininkuose, už senojo malūno. Tai – didžiausi šiukšlynai, tačiau jų, mažesnių, rajone esama ir daugiau. Reiktų spręsti šią problemą, kad žmonės lengviau ir patogiau galėtų priduoti senas padangas ir jiems nekiltų noro išmesti jų į gamtą“, – kalbėjo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Rimantas Nagreckis.

Šiukšlyną įpareigojo panaikinti

Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys teigė neseniai drauge su aplinkosaugininkais ir Savivaldybės atstovais lankęsis Lazdininkuose esančiame nelegaliame sąvartyne.

„Matyti, kad ten atliekos suvežtos ne per vieną kartą ir gal net ne per vienerius metus. Nenoriu nieko apkaltinti, bet pagal tokį didelį padangų kiekį ir pagal tai, kad tarp šiukšlių yra ir visokių automobilių dalių, kyla abejonių, ar čia tik nebus automobilių remontu užsiimančių žmonių darbas. Gal į šitą susidariusį šiukšlyną savo atliekų prideda ir pavieniai žmonės“, – svarstė A. Poškys.

Anot seniūno, sklypas, kuriame išaugo sąvartynas, yra privatus, tad už tvarką jame yra atsakingas savininkas – šįkart jis ir įpareigotas išvežti šiukšles. „Arba jis turi nurodyti, kitaip tariant, nutverti, kas jo žemę teršia – tuomet šiukšlintojas ir turėtų susirinkti savo atliekas“, – paaiškino A. Poškys.

Jo pastebėjimu, senų padangų, ypač šiuo laiku, kai yra jų keitimo sezonas, pakelėse ar pamiškėse randama numesta ne viena ir ne dvi. „Nesuprantu, kodėl žmogus netingi vežti senos padangos į mišką ar pakelę, bet tingi ją atgabenti į Ankštakių sąvartyną. Pats asmeniškai ten vežiau savo padangas – pridaviau be jokių problemų“, – sakė A. Poškys.


Iš Valstybės investicijų programos (VIP) Sporto ir sveikatingumo kompleksui Kretingoje statyti šiemet skiriama 790 tūkst. eurų, nors numatyta buvo šiek tiek mažesnė suma. „Pasirašiau sutartį su Kūno kultūros ir sporto departamentu dėl 790 tūkstančių eurų šiai statybai“, – Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas patvirtino, kad kompleksui statyti iš VIP gaunama pinigų suma nebesikeis.


  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas
Koncerto scenoje pasirodė ir Marijos Tiškevičiūtės vaikų liaudiškų šokių kolektyvas, vadovaujamas Birutės Bendikienės.

Jau septintus metus šokio mylėtojus subūrė festivalis ,,Terpsichorės pavilioti“, kuris šįsyk į Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sceną sukvietė 14 kolektyvų iš visos Lietuvos.

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos šokio mokytojas Aurimas Bajoras teigė, kad šįsyk festivalyje po du šokius atliko kolektyvai ne tik iš Kretingos miesto bei rajono, bet ir Klaipėdos, Gargždų, Vėžaičių, Telšių r., Marijampolės, Kauno.

Koncerto šeimininkai – gimnazijos jaunimo tautinių šokių kolektyvas – atliko „Gegužinę polką“ ir koncertą užbaigė „Rolenderiu“.

„Festivalis skirtas Tarptautinei šokio dienai, kuri minima balandžio 29 dieną. Koncertą suorganizavome anksčiau, kad jame galėtų dalyvauti kuo daugiau šalies kolektyvų – balandžio pabaigoje vyksta daug šokiams skirtų renginių, todėl ir svečių prisikviesti būtų buvę sudėtingiau“, – teigė festivalio organizatorius A. Bajoras.


Startavo valstybiniai egzaminai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas

„Startavom, ir gana sėkmingai“, – kalbėdama apie pirmąjį abiturientų laikytą valstybinį brandos egzaminą, akcentavo Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Tranizienė.


Pagoniškos apeigos – per fotoobjektyvą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
Fotomenininką Virgilijų Jankauską domino įvairiose Lietuvos vietose gaivinami pagoniški papročiai.

„Neužmirškime savo šaknų – senojo protėvių tikėjimo, ant kurio krikščionybė statė savo pamatą. Saulė, mėnuo leidžiasi ir kyla nuolatos – niekas iš niekur neatsiranda. Ir ši mano paroda – tarsi užfiksuota žmonių, šiandieną besistengiančių atgaivinti senąjį protėvių tikėjimą, padėka už besitęsiantį kūrinijos vyksmą“, – Kretingos rajono kultūros centre pristatydamas parodą „Stačios akys medinių dievukų“, kalbėjo klaipėdietis fotomenininkas Virginijus Jankauskas.

Anot menininko, jis siekęs parodyti, jog dabartis neatsiejama nuo praeities ir kad mūsų protėviai yra labai arti mūsų. Parodoje – per 30 nuotraukų iš įvairių Lietuvos pagoniškų švenčių – pavasario ir rudens lygiadienių, Rasų, Kupolės, Mildos, Gabijos, šventviečių ritualų vaizdai bei krivių portretai.

Parodą pristačiusi jos kuratorė Alė Jankauskienė sakė, jog ši paroda gimė prieš 15 metų ir jau 2-jus metus keliauja po Lietuvą, – dauguma nuotraukų daryta Tauragės raj. Ožnugario kaime, kur autentiškai atkurtas pagonių alkas. Iš Žemaitijos vietovių užfiksuoti vaizdai iš Šventosios kurorto alkvietės.

„Paroda pavadinta pagal poeto Sigito Gedos eilėraščio, kuriame jis mintimis nukelia toli – ten, kur buvo pradžia, iš kur atėjo pirmapradis lietuvių tikėjimas, – pirmąją eilutę. „Stačios akys medinių dievukų – ar ne mano, ne tavo akys?“, – klausia poetas. Ir tai yra labai prasminga, nes ir parodos tikslas – parodyti reiškinius bei žmones, kurie stengiasi tą tikėjimą atkartoti šiandieną“, – tvirtino A. Jankauskienė ir išsamiai apibūdino kone kiekvieną meninę nuotrauką.


Kretingos rajono apylinkės teismas atmetė smulkiųjų verslininkų ieškinį, kuriuo jie reikalavo pripažinti nepagrįstu ir neteisėtu Kretingos rajono savivaldybės administracijos reikalavimą nukelti prekybos paviljonus-kioskus, esančius prie daugiabučių namų Žemaičių g. 6 ir Žemaičių g. 8, Kretinga.

Padaręs išvadą, kad smulkieji verslininkai neįrodė savo ieškinio pagrįstumo, teismas patenkino Kretingos rajono savivaldybės administracijos priešieškinį ir įpareigojo savininkus iš savo lėšų nugriauti prekybos paviljonus-kioskus, esančius Žemaičių g.6, Žemaičių g. 8, Kretingos mieste. To nepadarius, šiuos laikinuosius pastatus leidžiama pašalinti Kretingos rajono savivaldybės administracijai, kuri patirtas išlaidas galės išsiieškoti iš verslininkų.

Teismas atkreipė dėmesį ir į tai, kad verslininkai neprašė atnaujinti ieškinio senaties termino, kuris buvo praleistas nesutinkant su gautu Kretingos rajono savivaldybės administracijos pranešimu „Dėl laikinųjų statinių nugriovimo“, įpareigojusio iškelti laikinus statinius iš detaliuoju planu suformuotų žemės sklypų iki 2016 metų birželio 1 dienos.

Be to, verslininkų pageidavimu į bylą buvo įtraukti ir tretieji asmenys – Žemaičių g. 6 ir 8 namų gyventojai, tačiau jie neparodė jokio suinteresuotumo dėl bylos šalių keliamų reikalavimų.

Detaliuoju planu suformuotuose sklypuose, Žemaičių g. 6, 8, Kretinga, komercinė veikla nenumatyta, detaliojo plano sprendiniuose laikinųjų statinių nėra.

Teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

„P. n.“ informacija


Įsigaliojus naujajam Administracinių nusižengimų kodeksui, panaikinta galimybė prarastą vairuotojo pažymėjimą susigrąžinti anksčiau laiko. Tačiau šia malone vis dar gali pasinaudoti tie, kuriems teisės buvo atimtos iki įsigaliojant šiems pakeitimams.


Kretingos krašto turizmo ištekliai buvo pristatyti XX tarptautinėje turizmo paslaugų parodoje „Otdych 2017“, Minske, Baltarusijos sostinėje. „Mūsų rajono turizmo galimybės buvo pristatytos kolektyviniame stende, kuris buvo padalintas į dvi zonas – Vilniaus ir Klaipėdos regionus, – paaiškino Kretingos rajono turizmo informacijos centro vadybininkė Rita Beržanskienė. – Džiaugėmės sulaukę išskirtinio dėmesio iš Baltarusijos žiniasklaidos – Klaipėdos regiono atstovams buvo suteikta galimybė per interviu išsamiai pristatyti visą regioną ir pakviesti pas mus pasisvečiuoti Baltarusijos piliečius“.


Rungtynėms pasibaigus – Paguodos taurę iškovojusi komanda „Bikap“ (raudoni marškinėliai) bei II v. užėmusi „Grūšlaukė“

Rajono Krepšinio taurės varžybų dalyviai sužaidė Paguodos taurės finalines rungtynes.

Finalą geriau pradėjo ,,Bikap“ komanda, besibaigiant I kėliniui įgijusi 8 taškų persvarą (8 min. 18:10), bet kėlinio pabaigoje „Grūšlaukei“ pavyko priartėti (10 min. 20:18), o II kėlinio pradžioje po Antano Stonkaus dvitaškio – net persverti rezultatą savo naudai (11 min. 20:22), o 13 minutę po A. Stonkaus tritaškio „Grūšlaukei“ pavyko įgyti ir 6 taškų persvarą (26:32), bet kėlinį sėkmingiau užbaigė ,,Bikap“, susigrąžinęs persvarą (20 min. 43:37).

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą savo rankose toliau turėjo ,,Bikap“, IV kėlinyje susikrovęs 16 taškų persvarą (33 min. 74:58). „Grūšlaukė“ nepasidavė ir, besibaigiant rungtynėms, sugrąžino intrigą sumažinusi atsilikimą iki 5 taškų (37 min. 79:74). Vis dėlto ,,Bikap“ komanda užtikrintai finišavo – nugalėjusi varžovus 92:81 tapo šių metų Paguodos taurės laimėtojais.

Po rungtynių ,,Bikap“ komandos vadovas Sigitas Abrutis kartu su komanda neslėpė: „Šias finalo rungtynes būtų buvę daug smagiau žaisti tą pačią dieną, kai vyko taurės finalas, o ne tuščioje salėje, kurioje nesijautė finalo dvasios ir atmosferos“. Jis teigė, kad rungtynės būtų patikusios žiūrovams: ,,Šiose rungtynėse susitikome su fiziškai stipriais varžovais, abi komandos demonstravo kokybišką krepšinį, ką ir parodo komandų pelnytų taškų skaičius“.


Įvairiose Kretingos rajono vietovėse – Kluonaliuose, Pryšmančiuose, Vydmantuose, Padvariuose, Kretingsodyje – naujus sklypus gyvenamųjų namų statybai įsigiję asmenys susiduria su rimta problema – nesuformuoti įvažiavimai į tuos sklypus, nepaliktos apsauginės zonos, ir naujakuriai priversti juos formuoti savo įsigytos žemės sąskaita.


Kretingos miesto Briedžio gatvės seniūnaitis Stasys Šauklys į „Pajūrio naujienų“ redakciją atvyko nešinas šūsniu techninės dokumentacijos. Vyras teigė, kad ir jam, ir kai kuriems kaimynams kaip perkūnas iš giedro dangaus driokstelėjo žinia, jog jų panosėje esančiuose Briedžio g. 2A ir 6 sklypuose rengiamasi statyti įmonę, kurioje per metus būtų perdirbama apie 24 tūkst. t panaudotos alyvos.


Renovuoti namai – lyg margučiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema

Redakcijai savo nuomonę dėl skirtingai Kretingos mieste nudažytų renovuotų namų ir nevienodų gatvių lentelių bei numerių ant jų išsakė neseniai baigto renovuoti Laisvės g. Nr. 1 daugiabučio namo bendrijos pirmininkė Eugenija Daniuk. Jos nuomone, dėl tokio margumo Kretinga primena pintinę margučių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas