Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 3 %
Naktį11°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1139) 2017-04-04

Pirko renovaciją – nusipirko katę maiše

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Dėl daugiabučio namo Vilniaus g. 10 renovacijos rangovo įmonės „Lankstinys“ bei „Kretingos komunalininkas“ atstovai priversti varstyti teismų duris.

Kretingos m. Vilniaus g. 10 daugiabučio gyvenamojo namo renovaciją atlikusi statybų bendrovė „Lankstinys“ ir už renovaciją atsakinga įmonė „Kretingos komunalininkas“ Kretingos rajono apylinkės teismo duris varsto po pertraukos. Viešojo paskelbimo būdu penktadienį į posėdį buvo nuspręsta pasikviesti ir šio namo gyventojus, tačiau nė vienas jų neatvyko.

Taikytis nenori

Kone visą darbo dieną trukusio proceso įkarštyje įmonės „Antikus“ vadovas statybų techninis prižiūrėtojas Vydas Stasiulaitis bei teisėja Raimonda Kulberkienė vis dėlto užsiminė apie mediaciją.

Anot teisėjos, iš savo darbo praktikos ji galėtų pateikti ne vieną pavyzdį, kai ginčus korektiškai ir abiem šalims naudingai išsprendė mediatoriai, turintys kur kas platesnes teises, galintys prognozuoti, nurodyti ir paaiškinti. „Kad ir blogiausia taika visada yra geriau negu karas“, – įsitikinusi ji.

Tačiau šalys vis dėlto laikėsi principingai: vienos nuomone, auga konfliktas, o kitos – „apetitas“.

„Mes iš pat pradžių siūlėme taikos sutartį, abipuses nuolaidas, už papildomus darbus prašėme sumokėti apie 11 tūkstančių eurų, tačiau „Kretingos komunalininkas“ kategoriškai nesutiko, tai dabar nereikia stebėtis, kad suma gerokai išaugo“, – pareiškė bendrovės „Lankstinys“ vadovas Arūnas Kaulius. Jo advokatas Saulius Tamošaitis pridūrė, jog dar ir šio posėdžio pertraukos metu „Kretingos komunalininko“ juristė svaidė replikas – esą rangovus reikia pamokyti, gal kompetentingi žmonės išaiškins, jog joks atlygis už papildomus darbus jiems nepriklauso.

Į teismą bendrovė „Lankstinys“ kreipėsi iš bendrovės „Kretingos komunalininkas“ prašydamas priteisti per 62,5 tūkst. Eur už atliktus darbus ir beveik 1,5 tūkst. Eur delspinigių.

Kretingos rajono apylinkės teismas pirmąkart „Lankstiniui“ buvo palankus – jo naudai priteisė 44 tūkst. Eur. Tačiau nepatenkintas „Kretingos komunalininkas“ sprendimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Šis, pripažinęs, jog būtina nustatyti, dėl kokių ir kokios apimties darbų konkurso sąlygose buvo susitarta, bylą į Kretingą grąžino nagrinėti iš naujo kitos sudėties teismui.


Kasdienybę pagražina spalvos ir garsai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
Jaunosios dailininkės su savo mokytoja (iš kairės): Greta Venslauskaitė, Ingrida Taujanskienė, Gabija Gembutaitė ir Neda Varpukauskaitė.

Į Salantų meno mokyklą viena po kitos atskrieja geros žinios: kovo pabaigoje Vilniuje surengtame XIII nacionaliniame Jono Švedo konkurse laureatėmis tapo kanklininkės Emilija Budrytė ir Gabrielė Drungilaitė, o Baltarusijoje ir Japonijoje įvykusiuose tarptautiniuose tapybos ir grafikos konkursuose sėkmė lydėjo mokytojos Ingridos Taujanskienės ugdytines Gabiją Gembutaitę, Gretą Venslauskaitę ir Nedą Varpukauskaitę.

Paveiksluose vaizdavo gamtą

Nė viena šių ugdytinių dar nežino, ar savarankišką savo gyvenimo kelią kada nors sies su muzika arba daile, tačiau, pasibaigus pamokoms Salantų gimnazijoje, jos skuba į šį garsų ir spalvų pasaulį ir yra įsitikinusios, jog prie instrumento ar molberto leidžiamos valandos – pačios prasmingiausios.

G. Gembutaitė jau dabar galėtų nebevarstyti meno mokyklos durų – šią ugdymo įstaigą ji baigė, tačiau nenumaldomas noras tobulėti antrus metus skatina mokytis papildomai.

Baltarusijoje, Minske, įvykusiam tarptautiniam konkursui, kurio tema „Savo žemėje“, iš viso buvo atsiųsti 11 tūkst. 924 jaunųjų dailininkų darbai iš 36 šalių, tarp jų – Lietuvos, Latvijos, Azerbaidžano, Argentinos, Armėnijos, Vokietijos, Izraelio, Tailando, Baltarusijos, Bulgarijos, Kanados, Kinijos, Malaizijos, Lenkijos, Vengrijos, Turkijos, Kazachstano, Serbijos, Singapūro, Slovėnijos, Slovakijos, Uzbekistano, Tadžikistano, Ukrainos, Kroatijos, Čekijos, Irano, Bosnijos ir Hercegovinos, Kirgizstano, Makedonijos, Moldovos, Gruzijos, Indijos, Rusijos ir Rumunijos.

Komisija laureatais pripažino 426 autorių darbus, iš jų 160 įvertinti laureato diplomais ir medaliais, 109 – laureato diplomais, 157 – diplomais.

Konkurso padėkas pelnė 2 tūkst. 265 jaunųjų dailininkų darbai. Apdovanojimai šalis pasieks iki šių metų liepos 1-osios. Už išradingus gamtovaizdžius jų sulauks ir salantiškės Gabija – medalio ir laureatės diplomo, o Neda – laureatės diplomo.

G. Venslauskaitė laureate tapo Japonijoje įvykusiame tarptautiniame konkurse.

„Nupiešiau keturių metų laikų grožį ir save, sėdinčią bei svajojančią apie atostogas“, – šypsojosi paskutiniuosius metus meno mokyklą lankanti moksleivė, kuriai pačiai labiausiai patinka vasara.


Kretingos meno mokyklos mišrus ansamblis: (iš kairės) Rokas Meškauskas, Eimantas Benetis, Agnė Dubinskaitė, Edvinas Navickas ir Žygimantas Valančauskas.

Kretingos meno mokyklos jaunieji akordeonistai, mokytojos Silvos Garbaliauskienės auklėtiniai, solistai Rokas Meškauskas ir Žygimantas Valančiauskas bei mišrus ansamblis – Rokas Meškauskas, Žygimantas Valančauskas, Edvinas Navickas (akordeonai), Agnė Dubinskaitė (fortepijonas, mokytoja Silvija Stanienė), Eimantas Benetis (klarnetas, mokytojas Visvaldas Stirblys) – dalyvavo Vilniuje įvykusiame respublikiniame akordeonistų konkurse, kuriame visus lydėjo sėkmė – savo amžiaus kategorijose jie pelnė 3–iąsias vietas.

Tradicinis respublikinis Lietuvos akordeonistų konkursas, sukviečiantis gausų būrį dalyvių, rengiamas kas dvejus metus. Šiemet akordeono muzikos puoselėtojus ir mylėtojus jis sukvietė jau XII kartą. Konkurso tikslas – puoselėti bei ugdyti vaikų ir jaunimo muzikavimo akordeonu tradicijas, suteikti galimybę jauniesiems muzikams atskleisti savo gabumus, išskirti gabiausius atlikėjus ir paskatinti juos koncertinei veiklai.

Konkursas „Vilnius 2017“ yra vienas stambiausių ir populiariausių akordeonistų renginių Lietuvoje, kuris apima visas mokymosi pakopas nuo vaikų muzikos mokyklų, konservatorijų iki Muzikos ir teatro akademijos. „Respublikinio konkurso laureatai iškovoja teisę dalyvauti ir tarptautiniame akordeonistų konkurse. Tad iš tiesų labai džiaugiamės vaikų laimėjimais“, – teigė konkursui vaikus parengusi mokytoja Silva Garbaliauskienė.


Dokumentų, reikalingų atkurti nuosavybės teises į Eberhardtui Rutzenui iki nacionalizacijos priklausiusią žemę, pakako ir jie jokių abejonių nesukėlė. Taip penktadienį Kretingos rajono apylinkės teisme tvirtino Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyriaus vedėjas Dalius Vitkus ir skyriaus teisininkė Dalia Vaičikauskaitė, gūžčioję pečiais, paklausti, kaip vėliau toje pačioje teisių į žemę atkūrimo byloje atsirado nauji ir jiems nematyti dokumentai. Apklausus ir esamus, ir buvusius žemėtvarkininkus, susidaro vaizdas, kad skyriaus archyve surikiuotas bylas galėjo kilnoti bet kuris darbuotojas.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

BIRUTĖS G. Balandžio 1 dieną apie 22.30 val. namuose, įvykus konfliktui, neblaivus (2,06 prom.) vyras (gim. 1975 m.) pilnu buteliu trenkė per galvą savo sugyventinei (gim. 1973 m.). Moteris dėl akies obuolio traumos, dešinės pusės skruosto ir kaktos paviršinių žaizdų išvežta į ligoninę. Vyras sulaikytas.

PALANGOJE.

VYTAUTO G. Kovo 29 dieną tarp 17.30 val. ir 18.30 val. iš bažnyčios kiemo pavogtas prirakintas alyvinės spalvos moteriškas dviratis, priklausantis 1964 m. gimusiai palangiškei. Padarytas 150 eurų nuostolis.

VANAGUPĖS G. Kovo 31 dieną apie 17.22 val. „Mitsubishi Carisma“ vairuotas vyro ( gim. 1970 m.), atsitrenkė į „Audi Q5“ galą. „Mitsubishi Carisma“ vairuotojui nustatytas 2,33 prom. girtumas.

BANGŲ G. Balandžio 1 dieną apie 16.50 val. patrulių rinktinės pareigūnai asmens apžiūros metu pas vaikiną (gim. 1993 m.) striukės kišenėje aptiko plastiko maišelį su, įtariama, narkotinėmis medžiagomis.

Parengė Dovilė URNIKIENĖ


Sportuoti gali absoliučiai kiekvienas – net ir tas, kuris peržengė 70 metų amžiaus slenkstį ar yra neįgalus. Tuo įsitikinusi kretingiškė Ieva Tamašauskienė, vienuolika metų dirbanti trenere ir besidžiaugianti, kad daug metų jos treniruotes lankantys žmonės tiesiog nebegali gyventi be sporto.


  • Gaisrai

Praėjusį savaitgalį Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams teko 3 kartus vykti į iškvietimus dėl degančios žolės, 2 kartus – dėl uždegtų šiukšlių, 2 kartus – tiriant pranešimus dėl liepsnojančių laužų, kartą teko budėti prie namo, kurio dūmtraukyje degė suodžiai. Kretingos ugniagesiams teko triskart skubėti į pagalbą kolegoms kaimyniniuose rajonuose.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas