Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1133) 2017-03-14

Purtosi kaltinimų nužudžius žmogų

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Žmogžudyste kaltinami du kretingiškiai – 35 metų Saulius Mačiulis (dešinėje) ir 46 metų Aidonas Budreckis, tačiau nė vienas jų savo kaltės neprisipažįsta.

„Žmogaus nebėra, o kaltų nėra?“, – penktadienį Klaipėdos apygardos teisme po įvykusio posėdžio stebėjosi artimieji, kurie praėjusių metų rugsėjį neteko tėvo ir brolio 43 metų Arūno Venckaus, gyvenusio Kretingoje. Šis išgertuvių metu buvo taip sumuštas, kad nuo patirtų sužalojimų mirė įvykio vietoje.

Žmogžudyste kaltinami du kretingiškiai – 35 metų Saulius Mačiulis ir 46 metų Aidonas Budreckis, tačiau nė vienas jų savo kaltės neprisipažįsta. Abu jie teismo laukė suimti.

Mirė nuo smūgių į galvą

Pirmą kartą teisiamas S. Mačiulis, kurį teisme gina du advokatai, teigė galintis patvirtinti tik tiek, kad tą vakarą, kuris baigėsi tragedija, jis buvęs kartu su kitais bylos dalyviais, tačiau atsakomybės už nužudymą jis neprisiėmė. Vyras atsisakė teismui duoti parodymus.

A. Budreckis sutiko papasakoti savo įvykių versiją, tačiau tai padaryti – tik po liudytojų apklausos. Vyras jau anksčiau 2 kartus buvo teistas pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnį – už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, A. Venckus nukentėjo per išgertuves, kurios 2016 metų naktį iš rugsėjo 18 į 19 dieną vyko A. Budreckio namuose Kretingoje, Laukų g. Be šeimininko išgertuvėse dalyvavo ir S. Mačiulis.

Kilus konfliktui, įvyko muštynės – A. Venckus patyrė ne mažiau 10 smūgių į galvą, kliuvo ir į kitas kūno vietas, kurios buvo nusėtos daugybinėmis kraujosruvomis. Nuo komplikacijų, kurios kilo dėl galvos sumušimo, A. Venckus paryčiais mirė tuose pačiuose namuose, kur ir vyko išgertuvės.


Solidų dešimtmetį švenčiantis Salantų meno mokyklos organizuojamas respublikinis mokinių kūrybinių darbų konkursas „Pravėriau vario vartelius“ šiemet sulaukė jubiliejaus verto dalyvių būrio iš visos Lietuvos. Geriausių darbų autoriai penktadienį apdovanoti Kretingos rajono kultūros centro parodų salėje.


Salantų dailininkėms – trys medaliai

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas

Salantų meno mokyklos dailės mokytojos Ingridos Taujanskienės mokinės savo pergalių kolekciją netrukus papildys dar trimis medaliais. Šį kartą jaunosios kūrėjos triumfavo Jūrmalos meno mokyklos organizuojamame XVI tarptautiniame vizualinio meno konkurse „Aš gyvenu prie jūros“, kurį remia UNESCO.


Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kūlupėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė Vilija Macienė pasidžiaugė, jog šiemet jų biblioteka gerokai praturtėjo pačių kūlupėniškių dėka, – žmonės padovanojo keliasdešimt įvairių knygų, retų leidinių bei stalo žaidimų vaikams.


Knėžų kaime gyvenantis 1934 m. gimęs vyras kovo 12 dieną apie 19 val. buvo sumuštas savo paties namuose – įtariama, kad jį nuskriaudė 30 metų Grūšlaukės kaimo gyventojas Arvydas Toliušis (nuotraukoje).

Policijos duomenimis, A. Toliušis, kurį senolis pažinojo, pagrobė 30 eurų ir raktus nuo buto Klaipėdoje.

Pirminiais duomenimis, apiplėšimu įtariamas vyras buvo neblaivus. Jis ir anksčiau teisėsaugai buvo žinomas, be to, buvo teistas už plėšimą ir neseniai sugrįžęs iš įkalinimo įstaigos.

Sumuštas senolis buvo išvežtas medikų apžiūrai į ligoninę Klaipėdoje.

Policija prašo atsiliepti žmones, žinančius apie galimą A. Toliušio buvimo vietą - skambinti tel.: 112 arba 8 698 86078.

„P. n.“ informacija


Sekė karštais brakonierių pėdsakais

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka

„Visai suįžūlėjo“, – sakė Kretingos miškų urėdijos Mikoliškių girininkijos girininkas Romas Mažonas, kuriam kovo 9 dieną teko sekti karštais brakonierių pėdsakais. Apie įvykį jis pranešė policijai.

R. Mažonas pasakojo apie 14 val. aiškiai išgirdęs šūvį – šio garsas atsklido maždaug už 2 km nuo girininkijos. Nuvykęs ta kryptimi po 2 valandas trukusių paieškų jis rado į medžio kamieną atremtą vienvamzdį medžioklinį šautuvą.

„Pas mus puikiai išsilaikęs sniegas, todėl pėdsakai buvo aiškiai matyti – ten buvo praeita vieno žmogaus“, – įsitikinęs R. Mažonas.

Jo manymu, brakonierius šautuvą paliko miške, nes nenorėjo su ginklu iškeiti į kelią ir jo pasiimti būtų sugrįžęs nakčia.

Girininkas pasakojo, kad iškviesti medžiotojai ieškojo žvėries, kuris galėjo būti pašautas, tačiau tokio neradę – ko gero, brakonieriaus šūvis buvęs netaiklus.

„Gaila, kad šįsyk už rankos nenutvėrėme, bet džiaugiuosi bent tuo, kad ginklas paimtas ir juo nebus nušautas nei žvėris, nei, neduok Dieve, žmogus“, – sakė R. Mažonas, kuris su brakonieriais susiduria ne pirmą kartą.


Visai ne šventiškai kovo 11-oji prasidėjo 1971 m. gimusiam kretingiškiui – apie 9.20 val. į jo krūtinę peiliu dūrė Antanas R. (gim. 1950 m.), su kuriuo kartu gėrė alkoholinius gėrimus savo bute Klaipėdos g. Vyrus išskyrė čia pat miegojusi ir nuo triukšmo prabudusi trečioji išgertuvių dalyvė – pirminiais duomenimis, tai ji atėmė peilį ir iškvietė pagalbą.

Nukentėjusysis buvo išvežtas į ligoninę, o Antanas R. atsidūrė areštinėje.

Vyrui nustatytas girtumas – 2,22 promilės alkoholio, tačiau jis policijos pareigūnams dar sugebėjo paaiškinti savo išpuolio motyvus – esą norėjęs pamokyti nukentėjusįjį, kad šis lankytų savo motiną, gulinčią ligoninėje. Galima neabejoti, kad vyras moka valdyti peilį – jis ilgus metus yra dirbęs morge.

Pastaruosius keletą metų Antanas R. gyvena automobilyje, nes jokios kitos gyvenamosios vietos neturi, o mesti savo palaido gyvenimo būdo nenori. Policijos pareigūnams ne iš karto pavyko išsiaiškinti Antano R. tapatybę – šis save „pakrikštijo“ vardu ir pavarde, kurie yra necenzūriniai žodžiai, o dokumentų su savimi neturėjo. Komisariate jis dar ir surengė įtikinamą teatrą, suvaidindamas, jog jį ištiko kažkoks priepuolis ir jis miršta.

Šie aktoriniai sugebėjimai buvo išaiškinti, kai vyrą apžiūrėjo į skyrių iškviesti medikai. Vis dėlto vieną sveikatos sutrikimą jie diagnozavo – šonkaulio lūžį, kurį Antanas R. „užsidirbo“ grumtynių su nukentėjusiuoju metu.


Penktadienį Kretingos rajono apylinkės teisme buvo toliau nagrinėjama byla, kurioje žemės sugrąžinimo afera kaltinami 52 metų kretingiškė žemėtvarkininkė Javita Anužytė, 35 metų Klaipėdos rajono gyventojas Rolandas Šveikauskas ir 38 metų alytiškis Raimondas Jančiauskas. Tačiau posėdis visų pirma prasidėjo prašymu nušalinti Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorę Dalią Stonienę. Teismui šio prašymo nepatenkinus, kaltinamieji ir jų gynėjai pažėrė priekaištų prokurorei, prašydami jai grąžinti bylą papildyti, o taip pat baudžiamojon atsakomybėn patraukti daugiau asmenų.


Kovo 9 d. „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, 68:84 (17:21; 15:17; 19:27; 17:19) pralaimėjo Regionų krepšinio lygos rungtynes reguliaraus sezono lyderiams „Gargždų SC“ krepšininkams. Puikiai rungtynes pradėję kretingiškiai pirmavo didžiąją I kėlinio dalį, o varžovai persvėrė rezultatą tik kėlinio pabaigoje ir nebeleido persverti rezultato savo naudai. Baigiantis III kėliniui varžovai susikrovė ir 18 taškų persvarą (29 min. 47:65), ir iškovojo įtikinamą pergalę.


Palangos katalikų bažnyčia yra aukščiausias statinys senojoje Palangoje, – jau kitą vasarą lankytojai galės užkopt į jos viršų.

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šį pavasarį prasidėjo statybos darbai – jos bokšte jau kitąmet bus įrengta apžvalgos aikštelė. O, kol pasieks bokšto viršų, laiptų aikštelėse lankytojai galės susipažinti su kurorto bei bažnyčios istoriją menančiais eksponatais.

Palangos katalikų parapijos klebonas Marius Venskus sakė, jog jau anksčiau išvien su Palangos miesto savivaldybe puoselėjo mintį įrengti apžvalgos aikštelę, tačiau tokia galimybė atsirado Savivaldybei parengus ES finansuojamą projektą ir gavus lėšų.

„Pačiame miesto centre esanti Palangos bažnyčia jau seniai yra tapusi jo simboliu: žmonės į šventovę plūsta ne tik vasarą, lanko ją ir ne sezono metu. Todėl ir norime, kad į bažnyčią, kaip į muziejų ar kultūrinį centrą, pasigrožėti jos paveikslais bei vitražais užsukę žmonės galėtų pakilti į viršų, pamatyti jūrą ir apylinkes. Pajutę jų didybę bei grožybę, iš bažnyčios jau išeitų kaip iš Dievo namų“, – apžvalgos aikštelės idėją apibūdino M. Venskus. M. Venskaus žodžiais, buvo nuspręsta bokštą pasiekti laiptais, juos restauravus, nes dėl paveldosaugos reikalavimų būtų buvę sudėtinga įrengti liftą. Taip pat bus restauruoti ir senieji vitražai. Aikštelės viršuje ketinama sumontuoti du monoklius-teleskopus.

Į aikštelę bus pakylama, įeinat pro šonines bažnyčios duris nuo jūros pusės.


Plaukė už savo miestą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Naujienos
„Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša (kairėje) ir III v. bei nuolaidų Kretingai iškovojęs Sergej Slipak.

Kovo 11-osios išvakarėse poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ buvo surengtos plaukimo varžybos, skirtos šiai iškilmingai datai paminėti. Lietuvos miestų bei rajonų atstovai plaukdami turėjo įveikti 50 m ilgio distanciją.

„Plauk už miestą 2017“ varžybas laimėjo kėdainietis Darijus Astrauskas – Lietuvos jaunimo čempionas 50 m plaukimo distancijoje. Jis pelnė ne tik 30 proc. nuolaidą savojo – Kėdainių rajono – žmonėms, kurie, panorėję paplaukioti ar pasivanoti pirtyse, nuolaida galės naudotis iki birželio 10 d. – „Atostogų parko“ direktoriaus Ričardo Jovaišos sprendimu, Darijui suteikta galimybė visus metus nemokamai treniruotis ir naudotis „Atostogų parko“ poilsio, sveikatingumo ir sporto baze.

D. Astrauskas prisipažino, jog „Atostogų parke“ jis lankėsi pirmą kartą, o varžybose sudalyvavo paskatintas savo trenerio Tomo Pakščio. „Visada įdomu išbandyti naujus baseinus. „Atostogų parke“ man patiko – gera atmosfera, žmonės maloniai bendrauja. Kiek dažnas svečias būsiu šiame komplekse – nežinau, viskas priklausys nuo to, kokiose sporto stovyklose teks dalyvauti, kiek įtemptas bus treniruočių bei varžybų grafikas“, – teigė 17-metis D. Astrauskas.


Artėjant vasarai, dviračių mėgėjams Kretingoje siūloma nauja paslauga – dviračių nuoma telefonu, naudojant „Dropbyke“ programėlę. Idėjos autoriai veltui ją instaliuotų ir pakonsultuotų, o patys atsiskaičiuotų 20 proc. nuo nuomos apyvartos.


„Kretingos komunalininko“ darbuotojas nesuvaldė šiukšliavežės „Mercedes-Benz“, kuri išvažiavo į priešingą eismo juostą, nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi ant šono. Per įvykį buvo sužeistas kartu važiavęs kitas „Kretingos komunalininko“ darbuotojas (gim. 1957 m.), o į vietą atvykę policijos pareigūnai nustatė, kad vairuotojas (gim. 1962 m.) buvo neblaivus – alkotesteris parodė 0,38 promiles alkoholio.


Gatvę užtvindžiusi šventinė mokinių eisena nešė didžiulę trispalvę, o pakelti valstybės vėliavą prie Nepriklausomybės paminklo garbė teko puikiai besimokantiems mokiniams.

Šiemet mokiniams sugrąžinta tradicija, jog Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas būtų jų šventė. Prasidėjusios šventinėmis eitynėmis, Kovo 11-osios iškilmės tradiciškai įvyko prie Nepriklausomybės paminklo, o vėliau šventė buvo tęsiama meno kolektyvų koncerte.

Ties šv. Antano rūmais prasidėjusioje eisenoje, kurios priekyje žygiavo pučiamųjų orkestras, dalyvavo visų rajono bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų bendruomenės, šauliai, kitos organizacijos.

Šįsyk Kovo 11-osios minėjimas buvo patikėtas Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos bendruomenei, kuri šventei rengėsi atsakingai. Erdvę tautinių spalvų gėlėmis išpuošė technologijų mokytojai Marija Šaltmerienė, Juozas Lingys, dailės mokytoja Ada Bastienė, fizikos mokytoja Rasa Zemdliauskaitė kartu su mokiniais, o minėjimą patikėta vesti mokinei Karolinai Mažrimaitei ir mokytojams Robertui Ginduliui bei Astai Šličienei. Per iškilmingą renginį pareigą pakelti valstybės vėliavą patikėta puikiai besimokantiems mokiniams – Evai Pilelytei iš Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Juozapui Kaminskui iš Pranciškonų gimnazijos bei Jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ savanorėms Gintarei Pociūtei ir Agnei Dubinskaitei.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas