Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 56 %
Naktį10°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar esama rajono sporto bazė tenkina sportuojančiųjų poreikius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1131) 2017-03-10

Sekmadienio rytą prie paminklo J. K. Chodkevičiui kretingiškiai išvien su Kretingos rajono meru Juozu Mažeika surengė Apolonijos Bernotienės (centre) palydėtuves į TV projektą „Lietuvos garbė“.

Kretinga turi ypatingą moterį, kurią visi žino ir vadina paprastu vardu – Olytė. Tai – į 92-us gyvenimo metus įkopusi Apolonija Bernotienė, labdaros valgyklos „Rūpestėliai“ šeimininkė-savanorė, jau 26-erius metus kasdien besirūpinanti Kretingos varguoliais. Už šį pasiaukojimą šiemet tarp labiausiai šaliai nusipelniusių žmonių ji buvo nominuota „Lietuvos garbės“ apdovanojimui.

Vadina Kretingos Motina Terese

Projekto „Lietuvos garbė“ sumanytojai praėjusį savaitgalį kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybę, kad ši pagelbėtų surengti iškilmingas A. Bernotienės palydėtuves į tradiciškai jau 12 metų Kovo 11-ąją rengiamą TV3 projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimo šventę.

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika savo bei savivaldybės socialiniuose tinkluose paragino kretingiškius sekmadienio rytą susirinkti Rotušės aikštėje, – čia ir buvo surengta A. Bernotienės pagerbimo ceremonija, kurią filmavo projekto „Lietuvos garbė“ sumanytojai.

„Tai, kad pagerbti Apoloniją, kurią aš pelnytai vadinu Kretingos krašto Motina Terese, gausiai susirinko kretingiškių, tarp jų – ir tautiniais rūbais pasipuošę Kretingos „Bočių“ draugijos narių bei mokinių, manau, ir yra didžiausias jos nepaliaujamo ir pasiaukojamo triūso įvertinimas“, – „Pajūrio naujienoms“ tvirtino J. Mažeika.


Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro Kalniškių skyriaus pradinių klasių mokytoją 52-jų Virginą Domarkienę Nacionaliniame dailyraščio konkurse lydėjo sėkmė – ji užėmė II v.

Kalniškių pradinės mokyklos mokytoja Virgina Domarkienė, pedagoge dirbanti jau 34-us metus, tapo Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ finalininke bei prizininke – II v. laimėtoja.

Nacionalinį dailyraščio konkursą rengia Lietuvių kalbos institutas, bendrovė „Biuro pasaulis“ bei iniciatyvinė pedagogų grupė. Antrasis konkurso etapas vyko Lietuvos mokslų akademijoje – suaugusiųjų grupės dalyviai turėjo perrašyti Prezidento Valdo Adamkaus pasakytas mintis.

„Perrašant jos turėjo sutilpti į vieną A4 formato popieriaus puslapį. Kad mums būtų lengviau, konkurso organizatoriai leido po juo pasikišti linijų trafaretą, kitų grupių dalyviai rašė ant liniuoto popieriaus. Viena konkurso sąlygų – būtinai rašyti rašaliniu parkeriu“, – konkurso detalėmis pasidalino mokytoja.


Kretingos meno mokyklos fortepijono mokytoja Kilnutė Skripkauskienė su savo mokinėmis Vaiva Mitkute (šalia) ir Beatriče Žiubryte.

Kovo pradžioje Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje įvyko VI Klaipėdos krašto muzikos ir meno mokyklų fortepijoninių ansamblių konkursas ,,Muzika sujungia mus“. Be gausiai konkurse-festivalyje susirinkusių Klaipėdos krašto ir Žemaitijos jaunųjų atlikėjų, jame varžėsi ir pianistai iš Latvijos.

Kretingos meno mokyklai Plungėje atstovavo Vaivos Mitkutės ir Beatričės Žiubrytės duetas, kurį konkursui parengė mokytoja Kilnutė Skripkauskienė. Virtuoziškai atlikusios V. Gavrilino „Tarantelą“ ir J. Bramso „Vengrų šokį“ merginos savo atlikimu sužavėjo komisiją ir pelnė Grand Prix apdovanojimą vyriausiųjų amžiaus grupėje.

„Mokytoja mums visada parenka gerus kūrinius, netgi tokius, kuriuos savo koncertuose atlieka žymiausi pianistai. Kai į rankas pirmą kartą paimi sudėtingo kūrinio natas, būna šiek tiek nedrąsu – ar suskambės jis taip, kaip sumanė autorius. Mokytoja išmokė mus kvėpuoti vienu ritmu, tapti tarsi vienu kūnu. Todėl mums ir pasisekė kūrinius atlikti spalvingai bei dinamiškai“, – įspūdžiais iš konkurso dalijosi B. Žiubrytė.

Anot merginų mokytojos K. Skripkauskienės, sėkmė šiame konkurse jaunąsias pianistes įkvėpė atsakingai rengtis artėjantiems tarptautiniams konkursams, kuriuose jos pasirodys kaip solistės.

„P. n.“ informacija


Į 50-mečio puokštę – pirmieji žiedai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas

Kretingos Simono Daukanto progimnazija išgyvena malonias pasirengimo savo gyvavimo auksiniam jubiliejui dienas. Nors didžioji sukaktis bus minima tik balandžio 7-ąją, kai 14 valandą į atnaujintą, šviesiomis spalvomis tviskančią savo buvusią mokyklą sugužės buvę mokiniai ir pedagogai, iš anksto planuoti renginiai jau prasidėjo.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS RAJONE.

RŪDAIČIŲ k. Kovo 2 dieną į Kretingos r. PK kreipėsi 1954 m. gimęs Rūdaičių k. gyventojas, kuris pranešė, jog 2017 metų kovo 2 dieną apie 11.20 val. pastebėjo, jog iš garažo pavogti trys benzininiai pjūklai – du „Husqvarna“, vienas „Sthil“. Vyras patyrė 700 eurų nuostolį. Turtas draustas.

VYDMANTUOSE. Kovo 5 dieną, apie 14.45 val. namo kieme iš atvykusio automobilio „Chrysler“ iššokę du nepažįstami vyrai metaliniu daiktu, panašiu į mačetę, trankė į langą, jį išdaužė, sugadino lango rėmą, šūkavo ir keikėsi. Pradėtas turto sugadinimo tyrimas.

PALANGOJE.

LIEKNŲ g. Kovo 4 dieną į Palangos PK kreipėsi 1972 m. gimęs vyras, kuris nurodė, jog iš garažo buvo pavogti jo įmonei priklausantys jūriniai tinklai. Padaryta 500 eurų žala.

„P. n.“ informacija


Arimanto Mikaločiaus treniruojami ,,Kretingos" krepšininkai sėkmingai pradėjo Regionų krepšio lygos (RKL) atkrentamąsias varžybas: I etape dukart nugalėję aukštesnę turnyrinės lentelės poziciją užėmusius Kauno ,,Atleto - LSU" krepšininkus, ketvirtfinalyje susigrums su reguliaraus sezono nugalėtojais „Gargždų SC“ krepšininkais.


„Būkite sveiki ir stiprūs“, – kiekvieną mėnesį Kretingos rajono laikraščio „Pajūrio naujienos“ skaitytojams linki Regina Domarkienė, kuri jau kelerius metus yra rubrikos „Pelėdos kertelė“ autorė ir sumanytoja. Šioje rubrikoje ji dalinasi patarimais, kaip šiuolaikinis žmogus, skirdamas dėmesio bei laiko sau ir savo sveikatai, gali pasiekti sielos ir kūno harmonijos.


Gaisrui nušlavus namus, prašo aukoti

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Gaisrai
Ugnies nuniokotą sodybą Daubėnuose šeimininkai norėtų pasistatyti iš naujo.

Po gaisro Daubėnų kaime Darbėnų seniūnijoje be namų palikta jauna Hellės ir Modesto Žukauskų šeima pamažu vaduojasi iš patirto streso. Kol kas ji glaudžiasi Palangoje, pas vyro tėvus, tačiau ateityje viliasi namą atstatyti iš naujo.

Be pastogės žmonės liko vasario 22-ąją. Sodyba, į kurią jie buvo įsikėlę prieš trejus metus, nuodėgulių krūva pavirto per 2 valandas. Manoma, kad gaisras galėjo kilti nuo krosnies.

„Žukauskai čia dar nebuvo suspėję prisiregistruoti. Tad vienintelis, ką seniūnija gali padėti, – talkinti valant gaisravietę. Ten plušėjo ir pats Modestas, ir 7 seniūnijos siųsti vyrai, o bendrovė „Kretingos komunalininkas“ nemokamai suteikė konteinerį atliekoms krauti“, – sakė Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys.


Kaziukas sutelkė Salantų bendruomenę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
Salėje išvien su Kaziuko prekyba vyko ir pavasariniai pasilinksminimai.

Praėjusį savaitgalį Kretingos dienos veiklos centro Salantų padalinio iniciatyva buvo surengtas nuotaikingas pavasario kermošius visai Salantų miesto bendruomenei: nuo ryto centre trenkė smagi liaudiška muzika, o salantiškiai būriais, ypač per pietų pertrauką, traukė į šventę – kas įsigyti originalų rankdarbį, kas pasižvalgyti ar bendruomeniškai praleisti laiką.

Megzti, siūti, siuvinėti rankdarbiai – prijuostės, servetėlės, pagalvėlės, dirbiniai iš keramikos, rankdarbiai iš medžio, žaislai, suvenyrai, – svečius viliojo toks margas ir gausus Kaziuko mugės prekystalis. Akį traukė rankų darbo kilimas, šalikai, movos.

„Mezga ir mūsų centro lankytojai vyrai, – kai kuriems neįgaliems žmonėms sunku nulaikyti virbalus, todėl turime įsigiję specialias stakles, ant kurių tvirtinamas mezginys“, – aprodydama rankdarbius, kalbėjo Kretingos dienos veiklos centro Salantų padalinio vyriausioji socialinė darbuotoja Airida Stonkienė.

Rankdarbius neįgalieji kūrė, vadovaujami abiejų centrų – Kretingos ir Salantų padalinio – užimtumo specialistams: Loretai Mickuvienei, Rimai Vengalienei, Astai Naureckaitei, Astai Vaitelavičienei bei Arūnui Šulskiui.


Klaipėdos vakarų jūros šaulių Kretingos 5-osios kuopos jauniesiems šauliams Kurmaičių apylinkėse buvo surengtos karinės pratybos – karinės taktikos juos mokė III rinktinės 5-osios kuopos būrio vadė Roberta Rekašiūtė ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) instruktoriai Mantas Barkus bei Virgilijus Klevinskis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas