Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 56 %
Naktį10°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar esama rajono sporto bazė tenkina sportuojančiųjų poreikius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1130) 2017-03-03

Automobilių aikštelė kol kas – tik popieriuje

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Įvažiavimą prie lopšelio-darželio „Žilvitis“ apriboja eismą draudžiantis ženklas, – vaikus atvežusių tėvų trumpalaikės kaimynystės aikštelėje taip pat nepageidauja gretimo daugiabučio gyventojai.

Kone pačiame Kretingos miesto centre, F. Janušio gatvėje, esantis lopšelis-darželis „Žilvitis“ iš visų pusių tarytum įkalintas daugiabučių. Mažylių tėvai skundžiasi, jog privažiuoti prie šios ugdymo įstaigos neįmanoma, nes darželio prieigos apstatytos eismą draudžiančiais ženklais.

Pastatė vejoj – gavo baudą

Į F. Janušio gatvę įvažiuoti galima tik iš Laisvės gatvės, – tačiau ji tokia siaura, kad, sustojus prie eismą draudžiančio ženklo, automobiliu neįmanoma nė apsisukti. Todėl vaikus atvežusiems tėvams tenka išvairuoti atbulomis, ir jie užtveria kelią kitiems, tuo metu įvažiuojantiems į gatvę.

„Kasdien į darželį vežioju du mažus vaikus, bet nėra, kur net trumpam pasistatyti automobilio. Nedidukė aikštelė tarp F. Janušio ir Kęstučio gatvės, prie vieno iš daugiabučio, apribota ženklu, nes gyventojai pyksta, kad aikštelę rytais ir vakarais užima darželinukų tėvai. Vieniems pasiseka atrasti vietos prie „Žaliosios stotelės“ ar tiesiog Laisvės gatvėj, tačiau dažnai, o ypač – turgaus dienomis, ji taip pat užkimšta. Ir mums, tėvams, belieka tik parkuotis tiesiog ant šaligatvio ar žalios vejos“, – kalbėjo pavardės neviešinti prašiusi kretingiškė.

Tačiau, moteris sakė, neseniai už tai buvusi nubausta. „Pareigūnai turėtų padėti tėvams, bet jie stebi ir fotografuoja, kas ir kur trumpam paliko mašiną. Argi mes kalti, kad pastatyta ugdymo įstaiga, o nėra, kaip prie jos privažiuoti. Valdžia buvo pažadėjusi prie darželio įrengti automobilių aikštelę, tačiau vietoj jos – tik draudimai ir baudos“, – piktinosi moteris.

Skaitytoja sakė kasdien į „Žilvitį“ vežiojanti du judrius mažylius, o juos išlaipinti kurioje kitoje vietoje, tarkim, prie daugiabučių Kęstučio gatvėje – tiesiog nesaugu, o automobilių aikštelė prie senosios vaistinės – taip pat užimta.


Rimantas DIRMEITIS:

– Rinkėjai patikėjo biudžetą skirstyti mokytiems, išmanantiems, prognozuojantiems žmonėms. O kaip paskirsto – jų sąžinės reikalas. Suprantu, pinigų reikia bibliotekos, sporto komplekso statyboms. Jeigu būtų mano valia, daugiau skirčiau ir socialinėms reikmėms. Gyvenu Žalgirio seniūnijoje, ne visi patenkinti kaimų keliais, lėšų trūksta, bet, matyt, seniūnija gyvena pagal išgales.

Raimonda VISKONTAITĖ:

– Man atrodo, kad iš šiųmetinio biudžeto skirti 210 tūkstančių eurų Kretingos miesto apželdinimui – labai daug. Tie gėlynai, kurie vešėjo Rotušės aikštėje, pavyzdžiui, man buvo gražūs. Nuo tos 210 tūkstančių eurų sumos galėtų atrėžti dar ir kitomis sritimis. Geriau būtų investuoti į Salantų meno mokyklą, kad nereikėtų jos perkelti į gimnaziją.

Kazys BUIVYDAS:

– Nustebau, kad tokia didelė suma skiriama miesto apželdinimui. Bet ar reikia Kretingai kokio „mandrumo“? Negi neužtenka pasodinti gražiai žydinčių gėlių, kai biudžeto lėšų trūksta konkretiems dalykams – gatvėms remontuoti, keliams asfaltuoti, žvyruoti.

Angelė KALNĖNIENĖ:

– Prioritetą atiduočiau socialinėms reikmėms – viešajam transportui, medicinai. Man pačiai visko užtenka, su sveikatos bėdom nesusidūriau, bet, kai girdžiu per televiziją, jog ligoninėms trūksta įrangos, remontų, kad dėl mažo finansavimo jos neišsilaiko ir dėl to yra uždaromos, negerai nuteikia. Pinigų neskirčiau menkaverčiams renginiams.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Saugaus eismo komisija vėlesniam laikui atidėjo Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiosios specialistės Zitos Abelkienės prašymą Kretingos miesto Rotušės a., ties įvažiavimo keliais, įrengti atitvarą su automobilių numerių nuskenavimo sistema ir pinigų surinkimo aparatu ties aikštės viduriu. Prie šio klausimo bus grįžta tik po Vilniaus g. rekonstrukcijos.

Dabar galiojantis nurodymas aikštėje automobiliams stovėti 4 valandas galios, o užsilaikius ilgiau, teks susimokėti nustatytą mokestį už valandą. Manoma, kad taip bus užtikrinama automobilių stovėjimo kontrolė, be to, kas mėnesį lėšų bus surenkama į Savivaldybės biudžetą.

Analogiška automobilių stovėjimo tvarka yra Palangos m., aikštėje šalia autobusų stoties, prie „Maximos“ parduotuvės. Patenkintas judėjimo negalią turinčio kretingiškio prašymas pastatyti kelio ženklą, leidžiantį prie namo Lazdynų g. 8 nuolat statyti automobilį.

„P. n.“ informacija


Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko vadovaujama darbo grupė antrąkart svarstė, kaip pertvarkyti bendrojo ugdymo mokyklų tinklą, kad lėšos būtų panaudojamos kuo racionaliau.


Kretingos ligoninės vadovė Ilona Volskienė (kairėje) ir Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus vedėja Daina Drakšienė – prie operacinėse įrengtų anesteziologinių bei chirurginių konsolių.

Kretingos ligoninės III aukšte po pusantrų metų trukusių renovacijos darbų duris atvėrė šiuolaikiškai įrengtas Anesteziologijos ir reanimacijos skyrius. Skyriuje atnaujintos dvi operacinės, erdvi reanimacijos palata bei personalo kambariai.

Lubose įrengtos konsolės

„Neturėjome nė kada surengti atidarymo, – kaip ir namie po remonto dar yra nebaigtų darbų. Tačiau jau labai džiaugiamės tuo, ką galime parodyti jums šiandien“, – kalbėjo pakiliomis naujakurystės nuotaikomis šiomis dienomis gyvenančios Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė bei šio skyriaus vedėja gydytoja anesteziologė-reanimatologė Daina Drakšienė, vedžiodamos po atnaujintas skyriaus patalpas.

Reanimacijos palatoje viršum 6 funkcinių lovų sumontuotos lubinės konsolės, prie kurių pajungta visa, kas reikalinga sunkaus ligonio priežiūrai: tiekiamas deguonis, taikomas vakuuminis atsiurbimas, įrengta apšvietimo sistema, infuzinės sistemų laikikliai, monitoriai bei kita reikalinga įranga.

„Kiekviena konsolė – tarsi atskiras kompleksas sunkiam ligoniui. Nebereikia nešioti jokios papildomos įrangos. Visos komunikacijos, kaip mes sakome – skyriaus venos ir arterijos, išvedžiotos po lubomis“, – tvirtino D. Drakšienė. Skyriuje atnaujinta ventiliacijos sistema, kuri įsijungia automatiškai.

Pagalvota ir apie širmas, suteikiančias liginiams privatumo, o už stiklinės pertvaros – speciali patalpa, skirta ypač sunkiai sergančiam ligoniui. Palatoje įrengtas ir slaugytojų postas.


Tarėsi dėl DOTS kabineto

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata

Šią savaitę rajono Savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto nariai, rajono vadovai meras Juozas Mažeika, vicemerė Danutė Skruibienė bei kiti buvo susirinkę pasitarti dėl tuberkuliozės profilaktikos, kontrolės ir numatomo prie Nakvynės namų steigti DOTS kabineto darbo.


Biuras turi naują vadovę

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata

Kretingos rajono savivaldybės paskelbtą konkursą Visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pareigoms užimti laimėjo 27-erių Viktorija Petrutytė, pastaruosius metus šiame biure dirbusi Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste, o nuo praėjusių metų spalio laikinai pavadavusi buvusią įstaigos vadovę.


Sumaištis dėl elektroninių kortelių

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
Kretingos ligoninės vadovė Ilona Volskienė neslėpė, jog E-programa nėra kokybiška ir tai sukelia rūpesčių darbuotojams bei ligoniams.

Šiomis dienomis pacientų eilės nutįso prie Kretingos ligoninės Ambulatorinio-konsultacinio skyriaus registratūros, ligoniai būriuojasi ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. „Pradėjome pildyti kiekvieno paciento elektronines korteles, – tai užtrunka laiko ir dėl to kyla žmonių nepasitenkinimas“, – teigė Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.

Baiminasi pasakyti duomenis

I. Volskienės žodžiais, Sveikatos ministerijai vykdant reformą, būtina suskaitmeninti kiekvieno paciento duomenis, jo ligos istoriją ir perduoti į bendrą šalies duomenų bazę.

„Įsijungti į bendrą šalies elektroninę sistemą pradėjome rengtis dar pernai: apmokėme darbuotojus, įsigijome 18 kompiuterių, o šiemet – 17, nors jų reikėtų dar daugiau. O šių metų pradžioje pradėjome įvesti pacientų duomenis: asmens kodą, kur prisirašęs, ar su siuntimu ir kas siuntė, kokia diagnozė, ligos kodas, ar draustas ir panašiai. Būna, jog duomenų registras rodo, kad žmogus nedraustas, o jis tvirtina įsidarbinęs, tačiau duomenys sistemoje dar nesuvaikščioję. Visa tai užtrunka, žmonės nervinasi, o kiti replikuoja, kad darbuotojos kompiuteriu žaidžia“, – sudėtingą situaciją apibūdino I. Volskienė.


Nuo bausmių – į pozityvią tėvystę

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata

Kretingos savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro kvietimu Kretingoje ir Darbėnuose šią savaitę lankėsi žinomas vaikų psichologas Evaldas Karmaza, kuris, remdamasis naujuoju Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, kalbėjo, kaip, atsisakius bausmių, siekti pozityvios tėvystės.


Živilė RINIENĖ:

– Šeimoje auga trys 7, 6 ir 5 metų vaikai. Galiu tik pasidžiaugti, kad ligos per daug nepuola. Gal kad grūdinamės – ir kai šalta, stengiamės pabūti lauke. Geriame čiobrelių, ramunėlių arbatų. Tiesa, bandėme stiprintis vitaminais „Tedis“, bet nemanau, kad jie padėjo daugiau negu tos paprastos priemonės, kurias išvardijau.

Vytautas ŠPOKAS:

– Nieko specialiai nedarau. Ar rūsti žiema, ar šviesus pavasaris, laikaus nuostatos, kad rūpintis savimi kiekvienas privalome. Pirmiausia reikia išeiti į lauką, pakvėpuoti grynu oru, grūdintis. Pažiūrėkit, ir dabar aš vaikštau be šaliko, o nesusergu. Visada prausiuosi tik vėsiu vandeniu, vakarais su muilu, rytais – be jo, kad per daug neišsausintų odos.

Daiva PETKUTIENĖ:

– Šiemet stiprinausi kokteiliu, pagamintu iš 250 gramų obuolių acto, tiek pat medaus ir 10 skiltelių česnako. Šį mišinį palaikiau 5 paras, o paskui po du valgomuosius šaukštus kasryt įsipildavau į stiklinę vandens ir gerdavau tuščiu skrandžiu. Išgėrusi tik po 15 minučių mėgaudavausi pusryčiais, kava ar arbata. Manau, sustiprėjo imuninė sistema, pajaučiau, kad pagerėjo virškinimas.

Sveikuolių sąjungos valdybos pirmininko Juozo Dapšausko komentaras:

– Kiekvienas metų laikas padiktuoja savo priemones, kuriomis stipriname organizmą. Pavyzdžiui, šaltuoju periodu daugelis geria vandenį su citrina, kartais su ištirpintu medumi, bet pavasarį šį gėrimą puikiausiai galima pakeisti maisto medžiagų turtinga beržų ar klevų sula. Grynas vanduo taip pat visada sveika, tačiau nereikia persistengti. Jei tą dieną valgėte daug daržovių ir vaisių, kas apskritai žmogui labai naudinga, tai gerti savaime norėsis mažiau, o jei valgėte sausesnį maistą, ypač, jei išgėrėte daugiau kavos, kuri turi savybę iš organizmo šalinti skysčius, vandens gerkite daugiau.

Ne tik pajūryje gyvenantys, bet visoje Lietuvoje žmonės yra girdėję, o kai kurie ir patys mielai dalyvauja vadinamosiose ruonių maudynėse. Kartais svarstoma, ar tos maudynės – į sveikatą, juk ledinėje jūroje organizmas patiria stresą! O aš pasakysiu taip: daugybę psichologinių stresų mes patiriame vos ne kasdien, tai tas, kurį gauname trumpam niurktelėję į šaltą vandenį, – tik į sveikatą, nes tarsi ranka nubraukia ilgalaikius stresus, pažadina iš sąstingio, atgaivina kūną ir sielą, paskatina kūrybiškumą.

Žmogui fizinis aktyvumas būtinas. Tad vaikščiokite po parkus, miškus, pajūriu, kad ir čia pat, po gatves, – pavasario oras toks gaivus, o sveikatos, energijos pridės dar ir vis dažniau pasirodanti saulė. Ar vartoti maisto papildus bei vitaminus, – kiekvieno reikalas. Aš pats į juos žiūriu skeptiškai.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA

VYTAUTO g. gyvenantis kretingiškis, g. 1955 m., kreipėsi į policiją, pastebėjęs, jog vasario 27 d. 8 val. iš rakinamo kambario dingo auksinė grandinėlė, verta 566 Eur, ir vyriškas aukso žiedas su akute – jo vertė 350 Eur.

PALANGA

SODŲ g. apie 22 val. 20 min. 1973 m. gimęs vyras būdamas neblaivus (2,17 prom.) vairavo automobilį OPEL VECTRA.

Parengė Audronė PUIŠIENĖ


Pasibaigė rajono moksleivių tinklinio pirmenybės merginų grupėje: nugalėtojų vardus iškovojo Darbėnų gimnazijos tinklininkės, treniruojamos Rolando Juknevičiaus.


Šventės dalyviai nestokojo geros nuotaikos ir noro pašėlioti iš kiemų varant žiemą.

Kretingos miesto Jauryklos parko bendruomenė pietinio kvartalo gyventojus sukvietė smagiai atšvęsti Užgavėnes.

Persirengėlių paraginti žiemą iš kiemo vijo kelios dešimtys šio kvartalo šeimų – suaugusiųjų bei vaikų.

Visi kartu jie vaišinosi blynais, šoko, žaidė žaidimus, o arkliu kinkyta karieta dar ir pavežiojo mažuosius Užgavėnių dalyvius.

„Bendruomenė yra įsipareigojusi kas ketvirtį savo narius sukviesti į kokį nors renginį ar susibūrimą. Pavasarį dalyvavome akcijoje „Darome“, vasarą viešėjome kaimo turizmo sodyboje, rudenį pabendravome su medžiotojais, o žiemos renginį paskyrėme senosioms tradicijoms atgaivinti“, – kalbėjo Jauryklos parko bendruomenės pirmininkas Arūnas Mockevičius, bendruomenei vadovaujantis nuo pat jos įsikūrimo pradžios.

Simboliška, jog metus veikianti bendruomenė Užgavėnių laužą užkūrė prie Jauryklos upelio, kuris artimiausiu metu turi tapti pietinio kvartalo puošmena.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas