Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1129) 2017-02-28

Lietuvišką žiemą maino į šiltus kraštus

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Noras pratęsti vasarą tampa įmanomas vis daugiau žmonių – darbas nuotoliniu būdu lengvai leidžia keisti savo gyvenamąją vietą ir biurą įkurti nors ir Ispanijos paplūdimyje.

Vis daugiau lietuvių nebekeikia lietuviškos žiemos – tiesiog susikrauna daiktus ir su šeimomis keliems mėnesiams išvyksta gyventi į pietų šalis. Ir šis reiškinys plinta: išgyventi svetur neretai kainuoja panašiai kaip ir Lietuvoje, o darbas nuotoliniu būdu leidžia lengvai keisti gyvenamąją vietą. Tai patvirtina ir šią žiemą svetur su šeimomis leidžiantys iš Kretingos kilę 27 metų Algirdas Sabaliauskas bei 40 metų Martynas Savickis.

„Manau, kad vien iš Kretingos tokių žmonių yra daugiau nei šimtas. Ir tai tikrai nėra verslininkai ar kokie turčiai. Tai yra jauni asmenys, turintys skaitmeninę profesiją“, – teigė A. Sabaliauskas, kuris su žmona Lina bei dukromis 3 metų Brukne ir 1 metų Gile šiuo metu gyvena Ispanijoje.

Pats A. Sabaliauskas su kolegomis daugiau negu prieš metus įkūrė skaitmeninių specialybių mokyklą „Baltic Talents“, kuri rengia programuotojus, dizainerius, analitikus.

„Būtent tuos specialistus, kurie ateityje galės patys spręsti, kur leisti žiemą, – šypsojosi A. Sabaliauskas. – O jei rimtai, tai tikiu, kad laisvos specialybės, neįkalinančios žmogaus vienoje vietoje, yra ateitis. Jau du dešimtmečius pasaulyje atsiranda vis daugiau nuotolinių darbų. JAV, Didžioji Britanija vis dažniau Rytų Europoje samdo programuotojus, dizainerius, analitikus, kitų specialybių specialistus. Aš pats, mano kolegos irgi dirba nuotoliniu būdu. Tam reikia gero interneto ir šiek tiek stipresnės disciplinos negu sėdint biure. Na, ir darbą baigi ne atėjus 18 val., o tada, kai padarytas darbas.“


Aplinkos ministerija paskelbė trečiąjį kvietimą savivaldybėms teikti paraiškas dėl daugiabučių namų renovavimo. Kretingos rajono savivaldybei su valstybės parama skirta renovuoti 7 daugiabučius, tačiau sulaukta prašymų iš 10-ies namų.


Konsultantas Mindaugas Vidugiris jaunimą ragino plėsti savo pažinčių ratą.

Kas yra jaunimo garantijos ir koks jų tikslas? Į šį ir į kitus klausimus penktadienį Kretingos darbo biržoje įvykusiame renginyje „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ jauniems nedirbantiems ir nesimokantiems žmonėms atsakė lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris, o Telšių jaunimo darbo centro vedėja Inga Motuzaitė surengė „protmūšį“ „Ar esi interneto guru?“.

Kretingiškiai pasirodė aktyvūs

„Proto mūšio“ klausimai buvo įvairūs – pavyzdžiui, kiek interneto puslapių „nulaužiama“ per dieną? Koks virusas pažeidė apie 500 tūkstančių kietųjų diskų per vienos garsios atominės elektrinės katastrofą 2013-aisiais? Geriausias žinias pademonstravusios komandos buvo apdovanotos marškinėliais, dalyviai paskatinti suvenyrais.

Pasak I. Motuzaitės, informacinės technologijos gali būti labai svarbios rengiant CV, ieškantis darbo internetu. O M. Vidugirio nuomone, nieko nėra geriau, kaip plačiai megzti pažintis, nes pažįstamas pažįstamam, draugas draugui, bendramintis bendraminčiui gali pasufleruoti, kurioje įmonėje kokio darbuotojo šiuo metu reikia ar reikės. Esą panašiu principu dirba ir draudimo agentai, per pažįstamus sužinantys po kelias pavardes ir kontaktus žmonių, kurie šiuo metu norėtų apdrausti automobilius ar kitą savo turtą.


Šiukšlintojus stebės kilnojama kamera

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Kretingos mieste yra keletas viešų vietų, kurias gyventojai pavertę nedideliais sąvartynais. Tokie sąvartynai vis atsiranda prie konteinerių Klaipėdos gatvėje, „Draugystės“ sodų bendrijos aikštelėje, J. Basanavičiaus gatvėje. Tramdyti pavienius šiukšlintojus komunalininkai ėmėsi, pasitelkę kilnojamas kameras.


Prieš netrukus prasidėsiančią Seimo pavasario sesiją Kretingos, Klaipėdos rajonų bei Palangos ugdymo įstaigų vadovus, savivaldybių administracijų, profesinių sąjungų atstovus, tarybų ir švietimo komitetų narius diskusijai apie švietimo pertvarką Kretingoje pakvietė pirmąkart į rajoną atvykusi naujoji švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė bei jos kolegos.


Projekto logotipas – autorinis kretingiškio Edgaro Žiobako darbas, kurį projekto dalyviai balsuodami pripažino geriausiu.

Kretingos rajono švietimo centro, kuris koordinuoja tarptautinį projektą „Mūsų sveikata – ateities garantas“, atstovai apsilankė pas projekto partnerius Ispanijoje, kur ne tik vykdė projekto veiklas, bet ir aptarė būsimų susitikimų gaires.

Be kretingiškių, Ispanijoje susitiko projekto partneriai iš Turkijos, Rumunijos bei Italijos – iš viso draugėn buvo susirinkę 20 mokinių ir 16 pedagogų. Mūsų kraštui atstovavo Kretingos r. švietimo centro direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Aurelija Jedenkienė, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus vedėja Virginija Kvietkauskienė bei šio skyriaus mokiniai – Veronika Milašiūtė, Aušrinė Bagdonaitė ir Edgaras Žiobakas. Ispanija projekte atstovauja bendrojo ugdymo, Turkija, Italija, Rumunija – profesinėms mokykloms. Projekto partnerių idėjas į visumą sieja Kretingos rajono švietimo centras, kuris yra ne tik projekto koordinatorius, bet ir autorius, įsipareigojęs projekto dalyvius kitų metų gegužę sukviesti į baigiamąją konferenciją Kretingoje.


Praėjusį savaitgalį Kretingos pranciškonų gimnazijoje istorijos mokytojo Vaido Kuprelio iniciatyva buvo surengta jubiliejinė – dešimtoji – konferencija „Laisvės kovos Lietuvoje ir Kretingos krašte“, kuriai pranešimus parengė įvairių Kretingos rajono mokyklų mokiniai.


Gaudė rūkalius prie mokyklų

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka

Praėjusią savaitę Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai išaiškino 12 pažeidėjų, kurie nesilaikė taisyklių, susijusių su rūkymu prie mokyklų.


Penktadienį į teismą prisistatė visi kaltinamieji – 52 metų kretingiškė Javita Anužytė, 35 metų Klaipėdos rajono gyventojas Rolandas Šveikauskas ir 38 metų alytiškis Raimondas Jančiauskas, tačiau bylos nagrinėjimą ir vėl teko atidėti, nes neatvyko vieno iš kaltinamųjų advokatas. Ši trijulė kaltinama tuo, kad, sukčiaudama ir klastodama dokumentus, neteisėtai atkūrė nuosavybės teisę į svetimą žemę. Ir nors nusikalstama veika, kuria kaltinama J. Anužytė, yra neatsiejama nuo jos pareigų, tačiau ji iki šiol tebedirba Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyriaus vyresniąja specialiste.


Palangiškis R. B. sakė nenorintis nė prisiminti, kuo 2016 metų rugsėjį baigėsi išgertuvės jo namuose: paprašius skirstytis, vienas svečių – Skuodo rajono gyventojas Juozas Andriekus taip įsiuto, kad šeimininką sumušė ir pagrobė jo televizorių. Už šitokį poelgį J. Andriekui praėjusią savaitę teko aiškintis Palangos miesto apylinkės teismui.


Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl kretingiškio Petro Kontrimo, kuris galimai smurtavo prieš savo žmoną – byla su kaltinamuoju aktu perduota Klaipėdos apygardos teismui. Dėl pradėto ikiteisminio tyrimo P. Kontrimas, kuris buvo Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas, jau anksčiau neteko šių pareigų – už teisėjo vardo pažeminimą Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu jis atleistas nuo sausio 6 dienos.


Kretingos rajono apylinkės teismas penktadienį paskelbė nuosprendį 34 metų Mindaugui Brandišauskui, neturinčiam nuolatinės gyvenamosios vietos, bei 32 metų Jonavos rajono gyventojui Mantui Zagurskui. Jie pripažinti kaltais dėl pasikėsinimo 2016 metų lapkritį įsibrauti į Kretingos rajono gyventojo namus ir jį apiplėšti.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA.

VYTAUTO g. Vasario 23 dieną gautas 1998 m. gimusio vyro pareiškimas, kad vasario 23 dieną apie 21 val., atėjęs prie jam priklausančio automobilio „VW Golf“, kurį buvo palikęs automobilių stovėjimo aikštelėje, rezervuotoje įmonės darbuotojams, pastebėjo, kad automobilio viduje nebėra juodos spalvos automagnetolos „Kenwod“, kurios vertė – 100 eurų, bei dingo minėto automobilio peleninėje buvę jam priklausantys 15 eurų įvairiomis monetomis. Bendra vagystės metu padaryta turtinė žala – 125 eurų. Automobilis nuo vagysčių nedraustas, signalizacija neįrengta.

„P. n.“ informacija


Atslūgus šalčiams ir ištirpus sniegui, automobilių vairuotojai neturėtų atsipalaiduoti. Pavojų kelia permainingi orai. Dėl drėgmės ir iš žemės nepasitraukusio įšalo susiformuoja vadinamasis „juodasis ledas“, kurio nesimato. Šis reiškinys gali tapti tragedijos kelyje priežastimi.


Raimunds Puškuorius sava dėrbtovie pri stala vakaras būn kap prikalts – neatsėspėr puomiegiuou dėrbt liečynas.

Artiejėnt vėina spalvingiausiu mūsa tautuos švėntiu – Ožgavieniems, kretingėškis tautuodailininks Raimunds Puškuorius sava dėrbtuviu stala viel apsėkruovės galybė patėis sukurtu kaukiu, Žemaitėjuo vadėnamu liečynuom.

Geriausis muokytuos bova tievs

Po teisybė, kėtas tuos kaukės jau onkstiau yr ėšdruožtas, šiuom dėinuom baigts naus Kanapėnis, bet Raimiou ryt puoryt dar būtėna rek sospiet padėrbt ėr Lašėnėni.

„Platelių Ožgavieniu kaukiu muziejaus vadė Alduona Kuprelytė skombėna – nuor i paruoda ėšstatyt, o kap būs vėins pats Kanapėnis be Lašėnėni?“ – puorėna „Pajūri naujienu“ pašnekuovs.

Kartas vėina kaukė ons, sakė, ėšdruož ėr per darba dėina, bet ta darba dėina tumet trunk tėkra ne aštounės valondas. „Nu bet kumet tori ikvėipėma, tumet tuos valondas prabieg laba greta, ėr patiam atsėtraukt nesėnuor“, – sakė R. Puškuorius.

Kuokė liečyna – linksma, gerašėrdė, klastinga, sokta a liūdna kap žemės ka būtu pardavusi išes, Raimis žėna ėš onksta, bet kartas anam padiktou ėr pats medis. Tėksliau – lėipa.

„Mona tėivalis – tautuodailininks omžėna atėlsi Anicets Puškuorius – vėsa gyvenima liečynas druožė ėš lėipas, o jau tas skulptūras, katruos stuov laukė, – ėš patvaresni oužuola. Tep ėr aš darau“, – sakė pašnekuovs, katruo stuogastolpe, kuoplytstolpe pouš ne tik Kretinguos, bet ėr kėtus aplinkėnius rajuonus, paėiškuojės anū aptėktumi net užsienie.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas