Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 2 %
Naktį8°C debesuotumas 33 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1128) 2017-02-24

Į kovą su ugnimi kviečia ir savanorius

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Gaisras Daubėnų kaime buvo pastebėtas per vėlai – kai apie jį sužinoję į vietą atlėkė ugniagesiai, degantis stogas jau buvo įkritęs vidun.

Antradienį ugnis be namų paliko Daubėnų kaime gyvenančią šeimą – jų išpuoselėta sodyba, į kurią atsikėlė prieš trejus metus, per dvi valandas liko nuodėgulių krūva. Ugniagesiai ne ką tegalėjo padėti – jiems atvykus, nudegęs stogas jau buvo įkritęs į vidų. Ugniagesiai įsitikinę – tokiais atvejais skaudžių pasekmių būtų galima išvengti ne tik kuo anksčiau pastebėjus gaisrą, bet ir į pagalbą pasitelkus savanorius.

Gaisras Daubėnų kaime buvo pastebėtas ne iš karto – šiuolaikiškai įrengtas namas buvo pastatytas gražioje, bet nuo kitų sodybų atokesnėje vietoje. Kai buvusiuose Daubėnų soduose gyvenantys žmonės pradėjo jausti degėsių kvapą ir ėmė ieškoti, kas dega, tik tuomet ir buvo aptiktas kitapus plento visu smarkumu liepsnojantis namas.

Kilus gaisrui, namie nieko nebuvo.

Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys, vos sužinojęs apie gaisrą, atvyko į vietą ir spėjo pasiūlyti pagalbą čia atlėkusiam šeimininkui. „Paraginau kreiptis į seniūniją dėl vienkartinės pašalpos. Padėsime šeimininkui sutvarkyti gaisravietę, kreipsimės į „Kretingos komunalininką“ dėl nemokamo susidariusių atliekų išvežimo“, – kalbėjo A. Poškys, kurio žiniomis, name gyveno viena šeima, jos vaikams – 20 ir 13 metų.


Joana Barasienė:

– Kažin, ar verta tai daryti. Kas garantuos, kad atsiras geresnių vadovų? Tie, kurie dirba ilgą laiką, turėtų geriausiai suprasti savo vadovaujamą įstaigą, jos galimybes, geriau ją valdyti, negu visiškai naujas žmogus. Pavyzdžiui, ilgamečiai mokyklų vadovai puikiai pažįsta savo mokytojus ir mokinius. Tai yra didelis pranašumas. Sovietiniais laikais buvo garbė išdirbti vienoje vietoje daug metų, o dabar sijoja visus, kaip miltus.

Aldona Gubova:

– Taip, reikia. Kai kurie vadovai tikrai yra užsisėdėję, o kiek gabių jaunų žmonių neranda darbo. Patirtis – svarbu, tačiau nemažiau svarbu jaunos veržlios idėjos, kuriomis kvėpuoja jaunimas. O vyresni vadovai – gudrūs, jie nebenori dirbti, tik sėdi uodegas parietę. Visai kas kita – darbuotojai, nemanau, kad juos taip pat reikia keisti. Jie – tik paprasti žmonės, kurie stengiasi dirbti gerai, nes nenori prarasti savo darbo vietos.

Violeta Šedienė:

– Užsisėdėjęs vadovas nėra gerai, nes ilgainiui jis įveda savo tvarką, kuriai visi turi paklusti. Kai valdžia keičiasi, pasitempti priversti ir kiti darbuotojai. Žinoma, yra ir gerų, ir blogų vadovų. Daug kas priklauso ir nuo to, kas juos vertina. Galbūt geriausia būtų, jei kiekvieno vadovo įdirbį ir kuriamą naudą vertintų mokyklos, tėvų bendruomenės. Juk kam keisti vadovą, jeigu visi sutinka, kad jis dirba puikiai.

Rimas Litvinas:

– Be abejo. Rotacija privalo būti, bent kas trejus-ketverius ar penkerius metus. Nesąmonė, kad kai kurie direktoriai toje pačioje vietoje sėdi po dvidešimt metų. Taip, kaip renkame prezidentą, taip kolektyvuose būtų galima rinkti ir vadovus. Dabartinė tvarka tikrai turi keistis. Esu įsitikinęs, kad naujovės bet kokioje situacijoje yra tik į naudą. Naujas vadovas su savo įkvėpimu, polėkiu, užmojais, idėjomis gali priversti važiuoti ir seną mašiną.

Kalbino Viktorija PUIDOKĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pasitiko 20 metų veiklos sukaktį – šia proga pakalbintas STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas teigė laukiantis lūžio visuomenėje, kad žmonės korupcijai būtų nepakantūs.


Biudžetas riebus, bet yra nepatenkintų

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Vakar Kretingos rajono savivaldybės taryba patvirtino 2017 metų Savivaldybės biudžetą. Suplanuotas 32 mln. 376,9 tūkst. eurų biudžetas yra didesnis už pernykštį. Kiek galutinai didesnis, paaiškės gavus lėšas keliams ir gatvėms tvarkyti, įvertinus kitas, patvirtintame biudžeto plane dar nenumatytas pajamas. Vien pajamos savarankiškoms funkcijoms vykdyti didėja 4,6 proc., arba 707,2 tūkst. eurų, – iki 15 mln. 976 tūkst. eurų, 5,2 proc., arba 720,2 tūkst. eurų, daugiau planuojama surinkti gyventojų pajamų mokesčio.


Vakar Kretingos rajono politikai balsavo už tai, kad Savivaldybė paspartintų naujosios bibliotekos statybą, ir darbams iš rajono biudžeto šiemet paskyrė 0,5 mln. eurų. Dar 250 tūkst. eurų yra pažadėta iš Valstybės investicijų programos (VIP). „Išsikėlėme ambicingą planą – dar šiemet bent viena koja įžengti į naująją biblioteką“, – tvirtino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.


Šiųmetinės Žvejų šventės nugalėtoja SMK komanda su šventės rengėju Stasiu Kaniava (pirmas iš kairės) ir žvejus pasveikinusiu Imbarės seniūnu Antanu Turauskiu (šalia).

Pesčių tvenkinio nuomotojas Stasys Kaniava žvejus mėgėjus sukvietė į tradicinę žiemos Žvejų šventę ant tvenkinio ledo. Įprastai šia švente žvejai pamini Vasario 16-ąją, tuo pačiu ir pabendrauja, pasivaišina.

Šiais metais žvejoti ant Pesčių tvenkinio ledo stojo beveik 5 dešimtys žvejų, sudarę 15 komandų. Tarp jų visų težvejojo 1 moteris ir 2 vaikai: Simona Mockevičienė, sugavusi 716 g žuvies, ir daugiausiai – 238 g – kaip jauniausias žvejys žuvies sugavęs Rimgaudas Tertelis bei 94 g – Audronė Tertelytė.

Iš viso 46 žvejai sugavo 37,850 kg žuvies. Daigiausia kibo raudės, ešeriai, pagauta smulkesnė žuvis buvo paleista atgal į tvenkinį.

Komandinėje įskaitoje I vietą užėmė SMK komanda, sugavusi 6,243 kg žuvies. Šiai komandai atstovavo ir asmeninėje įskaitoje I v. užėmęs Artūras Rozgus (4,299 kg laimikio), Antanas Rozgus (1,08 kg) bei Jonas Galdikas (0,864 kg). Antroji vieta atiteko „Grūšlaukės“ komandos žvejams – Stasiui Jasunskui, Mindaugui Kniūkštai bei Egidijui Kniūkštai – jų laimikis svėrė 3,686 kg. Treti, sugavę 3,711 g žuvies, buvo „Kukurūzai“ – Mindaugas Mockevičius, Simona Mockevičienė ir Vilmantas Kairys.


Kailis išduoda apie šuns mitybą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žemė ir ūkis

„Nepratinkite šuns kaulyti maisto prie stalo ir neduokite jam maisto likučių. Žmogui – savi pietūs, o keturkojui – savi. Ir kuo geresnį maistą šuo ėda, tuo jis sveikesnis, tuo labiau žvilga jo kailis“, – tvirtino privatus veterinarijos gydytojas Jonas Petrauskas.


Atvėrė kaimo žaizdas

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Salantų seniūnijos salėje įvyko gyventojų susitikimas su naujosios valdžios atstovais – LR Seimo nare Levute Staniuviene bei Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku Andriejumi Stančiku.


Kretingiškė Dominyka Gudauskaitė džiaugiasi tarptautiniame piešinių konkurse iškovotu medaliu – jis mergaitę turėtų pasiekti po kelių mėnesių.

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos trečiokė Dominyka Gudauskaitė nuo mažų dienų dievina piešimą ir jau yra laimėjusi ne vieną konkursą. Dailės subtilybių Kretingos meno mokykloje besisemiančios D. Gudauskaitės darbą tik ką įvertino ir tarptautinio konkurso Taivane komisija.

Kas dvejus metus Taivane vykstantis konkursas „6th Yang Ming International Adolescents Painting Competition 2016“ kviečia vaikus pamilti ir rūpintis vandenynu. Šiame konkurse Kretingos meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai dalyvavo antrą kartą, tad nieko keisto, kad tarp jų buvo ir jaunoji dailininkė, pelniusi sidabro medalį. Savo piešinyje dešimtmetė D. Gudauskaitė naudojo įvairias priemones – spalvotus pieštukus, įvairių storių markerius, ratažo technika išraižytus elementus. Kurdama savo piešinį ji pasitelkė neįprastą metodą, kurio išmoko per pamoką: dešimt minučių piešė užmerktomis akimis, naudodama permanentinį markerį, kad nebūtų galima ištrinti nepatikusių vietų. Pasak meno mokyklos mokytojos Živilės Sabaliauskaitės, ši technika mokiniams padeda labiau atsipalaiduoti, nesusivaržyti: „Ji leidžia vaikams pasinerti į kūrybines linksmybes, nesijaudinant, koks bus rezultatas. O rezultatas visada būna geras.“


Užgavėnėms parengė modernų fotostendą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kultūra
Pirmosios senovinių Užgavėnių personažais stende tapo pačios Kretingos muziejaus darbuotojos.

Kretingos muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus darbuotojos šioms Užgavėnėms parengė fotostendą, etnografinės ekspozicijos lankytojus nukeliantį į praėjusio šimtmečio Užgavėnių siautulį Žemaitijos kaimuose.

Didžiulis fotostendas su išryškinta Užgavėnių karnavalo nuotrauka Vandens malūno etnografinėje ekspozicijoje įrengtas tarp tradicinių Užgavėnių „lyčynų“ – taip vadinamųjų drožtų velnių, raganų, žydelių bei kitų personažų kaukių, bei šių personažų karnavaluose naudotų įvairių muzikos instrumentų bei rakandų.

Tačiau įdomiausia yra tai, jog stende pavaizduotais personažais gali tapti kiekvienas lankytojas, – čia paliktos skylės veidams. Prie stendo lankytojams magės papozuoti ir įsiamžinti, tarsi sugrįžus į XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Užgavėnes.


Šiuo metu kretingiškė Gabrielė Diekontaitė ruošiasi bokso turnyrui Čekijoje, o spalį išbandys jėgas pasaulio bokso čempionate.

Vieniems besiboksuojanti mergina – egzotika, o štai kitiems – puikiai suprantamas reiškinys, sparčiai plintantis visame pasaulyje. Svarių pasiekimų bokse jau pelniusi kretingiškė sportininkė Gabrielė Diekontaitė tikino, jog laikui bėgant šią, atrodytų, merginoms neįprastą sporto šaką ir Lietuvoje renkasi vis daugiau dailiosios lyties atstovių.

Merginų boksas griauna stereotipus

Penkiolikmetė boksininkė pasakojo, jog užsiimti šia sporto šaka ją paskatino noras išbandyti kažką naujo, o kadangi mergina visuomet svarstė apie galimybę boksuotis, tai tapo puikiu stimulu žengti pirmąjį žingsnį link šios veiklos.

„Paprašiau tėčio, kad nuvestų į bokso treniruotę Kretingoje, – prisiminimais dalijosi G. Diekontaitė. – Taip ir likau.“ Jaunosios kretingiškės nuomone, nors ir sunku vertinti, kas vis dėlto taip traukia merginas rinktis šį kovinį sportą, pagrindinė priežastis – naujos veiklos paieškos, atvedančios į boksą, kuris priverčia „užsikabinti“ ir mergaites, ir merginas, ir jau subrendusias moteris.

Paklausta kaipgi boksininkes vertina šia sporto šaka užsiimantys vaikinai, G. Diekontaitė teigė negalinti kalbėti apie vyraujantį požiūrį, tačiau pati pastebi, jog vaikinai ją pripažįsta verta priešininke.

Penkiolikmetės boksininkės teigimu, labiausiai ši sporto šaka ją asmeniškai žavi ne tik dėl galimybės išmokti kažką naujo: „Imi daug labiau pasitikėti savimi, atrandi jėgų, kurių net nežinojai, jog turi.“

Dėl šios priežasties G. Diekontaitė tikino galinti rekomenduoti boksą žmonėms, kuriems trūksta būtent šių savybių: užtikrintumo, tikėjimo savimi ir savo jėgomis.

„Kaip sakoma, sunku treniruotėje – lengva ringe“, – žinomą posakį prisiminė pašnekovė, teigdama, jog pasirengimas, be abejonės, yra sunkus, tačiau viską atperka galutinis rezultatas ir didelė šio sporto teikiama nauda.

Dėl to, anot G. Diekontaitės, ir skausmas, kurį sukelia treniruotės, yra pakenčiamas.


Vasaris – šimtadienių metas. Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos šimtadienis šiemet virto didžiausiu pasaulio mados renginiu „MET Gala“.


Artėjant tradiciniams Kretingos jaunimo apdovanojimams, Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba kviečia balsuoti už pernai labiausiai tarp jaunimo ir dirbant su jaunimu pasižymėjusias asmenybes bei organizacijas.

Savo balsą internetinėje svetainėje www.kretingosjaunimas.lt galite atiduoti iki kovo 1 d. Apdovanojimai ir padėkos patiems geriausiems bus įteikti ,,Jaunimo apdovanojimuose 2016“ kovo 9 d. 18.00 val. Kretingos muziejaus Žiemos sode.


Bėgant laikui vis dažniau su bendraamžiais diskutuojame, ką veiksime po nenumaldomai artėjančio mokyklos baigimo, tačiau kur kas rečiau, negu norėčiau, išgirstu mano ausiai malonų atsakymą. Dalis mano pažįstamų, išgirdę šį klausimą, tik nusispjauna per petį tris kartus ir sumurma, kad mieliau dirbtų juodžiausią darbą niūriame fabrike užsienyje, negu liktų studijuoti gimtojoje Lietuvoje.


Šiuolaikiniame pasaulyje galime išvysti visko. Kasryt versdami laikraščių puslapius pamatome liūdnas, o kartais ir tragiškas naujienas, įvykusias pasaulyje. Bet kas dėl to kaltas? Kas priverčia žmones visame pasaulyje taip elgtis? Į šiuos bei kitus klausimus atsakė ir savo nuomonę išreiškė Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios klebonas Antanas Blužas.


Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją aplankė SEB banko atstovai, jau dešimtmetį dirbantys banke ir trejus metus vedantys paskaitas jaunimui. Specialistai su jaunimu pasidalijo medžiaga apie ateities perspektyvas ir įvairias negandas, kurios gali užklupti, palikus mokyklinį suolą.


Teismas netenkino verslininkų prašymo

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

Klaipėdos apygardos teismas netenkino aštuonių verslininkų prašymo nušalinti visą Kretingos rajono apylinkės teismą byloje, kurioje Kretingos rajono savivaldybė siekia, kad būtų nukelti kioskai ties daugiabučiais namais Kretingoje, Žemaičių g. 6 ir 8.


Palangoje vykusios „Palangos stintos“ šventės metu, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos ir Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai gavo tris pranešimus dėl kišenvagių pasisavintų piniginių.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

J. JABLOSNKIO g. Vasario 22 dieną apie 11.13 val. 1976 m. gimęs vyras, vairuodamas automobilį „Citroen Jumper“, stabdydamas išvažiavo į priešpriešinę eismo kryptį ir atsitrenkė į priešais atvažiuojantį automobilį „Mitsubishi Lancer“, vairuojamą 1941 m. gimusio Jokūbavo k., Kretingos r. gyventojo. Po eismo įvykio į Kretingos ligoninę kreipėsi 1948 m. gimusi moteris, kuri važiavo automobiliu „Mitsubishi Lancer“. Jai nustatytas krūtinės sumušimas, kaklo raiščių patempimas, dešinės kojos blauzdikaulio lūžis. Moteris išleista gydytis ambulatoriškai.

PALANGOJE.

KLAIPĖDOS pl. Vasario 20 dieną apie 7.50 val. Jūrininkų ligoninės Palangos filiale pastebėta, kad apvogtas garažas. Iš jo dingo vejapjovė, elektros laidai, kompresorius bei GMP automobilio „VW Transporter“ katalizatorius. Nuostolis – 2 tūkst. 519 eurų.

„P. n.“ informacija


„Fortūnos“ šokėjai Matas Kiškys ir Austėja Bozytė užlipo ant III v. apdovanojimų pakylos.

Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje, įvyko kvalifikacinės sportinių šokių varžybos „TenDance taurė 2017“.

Jose dalyvavo ir Kretingos sportinių šokių studijos „Fortūna“ šokėjai, treniruojami Ingrido Kiškio. Geriausiai iš jų pasirodė tarp 11 porų jaunių-I amžiaus grupėje E6 klasėje III vietą iškovoję Matas Kiškys ir Austėja Bozytė.

„P. n.“ informacija


Darbėnų gimnazijos sporto salėje įvyko tradicinis Valentino dienos tinklinio turnyras. Jame dalyvavo 15 komandų, varžybos vyko 3 pogrupiuose. Po dvi geriausias pogrupių komandas varžėsi toliau dėl turnyro nugalėtojo vardo.

Dėl III vietos žaidė Iveta su Tomu prieš Ugnę ir Andrių. Trečiąją vietą rezultatu 32:30 iškovojo Ugnė Gotautaitė ir Andrius Vilbikas. Finale kovojo Rokas Beniušis ir Kamilė Gadeikytė prieš Agnę Janutaitę ir Edgarą Rezgį. Rezultatu 31:23 nugalėjo Rokas su Kamile.

„P. n.“ informacija


Rajono veteranų krepšinio pirmenybėse. Kovojant dėl V vietos „Bikap“ be didelio vargo sutriuškino „Klaipėdos policiją“. Visą rungtynių laiką įtempta, apylygė kova vyko dėl VII vietos, tačiau rungtynių pabaigoje karteniškiams pavargus, pergalę šventė „Ąžuolas“.


Padvariuose gyvenančios Juzės Gintalienės asmens dokumentuose įrašyta gimimo data – 1922-ųjų metų vasario 16-oji, tačiau iš tiesų ši senolė yra dvejais metais vyresnė. Ir nors iki šimtojo gimtadienio jai beliko treji metai, tačiau J. Gintalienė iki šiol visus aplinkinius stebina fenomenalia atmintimi: ji lengvai beria įvairių įvykių datas, per gyvenimą sutiktų žmonių pavardes, o prireikus –mintinai atlieka matematinius veiksmus ir tai daro greičiau už daugelį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas