Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Globotiniams vasara pakvimpa namais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-08-01

Padvarių socialinės globos namų gyventojai vasaros laukia, kaip ir dažnas dirbantis žmogus, labiausiai dėl atostogų, kurios jiems pakvimpa tikraisiais namais – jie išvyksta ilsėtis pas artimuosius arba juos pasiima giminaičiai.


Kad maistas nekeltų pavojaus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-08-01

Įsivyravus karščiams, būtina ne tik atsargiau rinktis maisto produktus, bet ir juos tinkamai laikyti bei apdoroti. „Per karščius padidėja rizika susirgti infekcinėmis ligomis, kurios plinta per maistą ir kurių sukėlėjai, esant pakankamai šilumos, ilgai išlieka gyvybingi ir sparčiai dauginasi“, – perspėjo Kretingos rajono Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vyriausioji specialistė, maisto produktų inspektorė Marija Emilija Žiubrienė.


Kretingos rajono ugdymo įstaigose dirba 6 psichologai, bet specialistų skaičius, tenkantis rajono ugdytiniams, kol kas yra per mažas.


Saulė: laimės hormonai ir pavojai sveikatai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-08-01

Nors saulės spinduliai stimuliuoja medžiagų apykaitą, aktyvina psichinę veiklą – gaminasi vitaminas D ir vadinamasis laimės hormonas, tačiau saulės kaitra neabejotinai žalinga sveikatai. Kretingos rajono medikai vieningai tvirtina, jog kretingiškiai labai rūpestingai elgiasi per užplūdusius karščius, tad jų sveikatai pavojų keliančių atvejų nėra užfiksuota.


Kad medus būtų saldu ir gardu

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-07-04

Kaip neapsigauti perkant medų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, perkant jį prekyvietėse ir turgavietėse, kokie yra medaus kokybės reikalavimai, „Sveikatos“ priedo skaitytojams paaiškino Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) veterinarijos gydytojas-vyriausiasis inspektorius Saulius Alonderis.


Pasirodė mūsų kraštiečio, iš Salantų kilusio Juozo Dapšausko publicistinė knyga „Sveikata, kuri mus saugo“.

Mūsų kraštietis, iš Salantų kilęs Juozas Dapšauskas savo pamąstymus apie sveikatą, sveikatos politiką ir žmogaus galimybes pačiam pasirūpinti savąja sveikata sudėjo į publicistikos knygą „Sveikata, kuri mus saugo“.

Šią knygą Palangos sveikatos mokyklos vadovas, sveikatos mokytojas Dainius Kepenis pavadino įvadu į sveiką gyvenimą, o profesorius Algimantas Kirkutis įsitikinęs, kad „besidomintis sveikesniu, kokybiškesniu ir laimingesniu gyvenimu skaitytojas šioje knygoje suras daug naudingos, objektyvios informacijos ir įdomių bei originalių minčių“.

Knygos autorius J.Dapšauskas yra memorandumo „Dėl Lietuvos žmonių sveikatos išsaugojimo“, kurį 2012 m. pasirašė per 300 organizacijų, iniciatorius ir organizatorius, Seimo paskelbtų 2013-ųjų – Sveikatingumo metų idėjos autorius ir iniciatorius, Sveikatos bangos dešimtmečio sąjūdžio iniciatorius. J.Dapšauskas yra parašęs daugybę straipsnių sveikatos temomis, o pirmąjį straipsnį publikavo prieš 20 metų baigęs Palangos sveikatos mokyklą.

Knygos, kurią sudaro trys skyriai - „Sveikatą kuriame patys“, „Sveika ir darni visuomenė“ bei „Sveikatos sistemos piramidė“, pabaigoje autorius rašo: „Savo sveikatą galime išsaugoti patys: vieni kitus paragindami, pamokydami, įkvėpdami, padrąsindami. Jei ši knyga prie to prisidėjo – šviesos, sveikų ir laimingų žmonių jau tapo daugiau“.

„P. n.“ informacija


Vasarą į pagalbą tėvams, turintiems daržo lysves, gėlių darželius, ne visada savanoriškai stoja vaikai. Viešosios įstaigos „Būties jaukuma“ vadovė psichologė Indrė Gaudiešiutė sako, jog svarbu su atžalomis dėl darbų namie susitarti iš anksto, kad dėl šios priežasties iškiltų kuo mažiau nesutarimų.


Rūkalius gena iš žmonių susibūrimo vietų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-07-04

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. bus uždrausta rūkyti Kretingos rajono savivaldybės paženklintose viešosiose teritorijose.


Pirmą kartą Kretingoje suorganizuotos nemokamos mankštos nėščiosioms – užsiėmimų metu, padedant kineziterapeutei, būsimos mamos išmoksta pratimų, kaip sustiprinti nugaros ir dubens raumenis, o atliekant kvėpavimo pratimus didesniu deguonies kiekiu aprūpinamas ir vaisius.


Vytautas Juknevičius:

- Viskas priklauso nuo tėvų, kurie nuo mažumės vaiką turėtų sudominti kažkokia veikla: išsivesti pasivaikščioti, mokyti plaukioti, važinėtis dviračiu. Aš turiu nuosavą sporto klubą ir savo vienerių metų sūnų jau veduosi į jį – tegul mato, kuo tėtis užsiima, ir pats, manau, paūgėjęs norės sportuoti. Paaugliams labai didelę įtaką daro ir draugai: jie ne tik bendrauja per kompiuterius, bet ir futbolą, krepšinį žaidžia prie ekrano. Tėvams reikėtų pradėti nuo savęs – patiems vakarais nuolat nekiurksoti prie „kompo“. Kompiuteris reikalingas, tačiau viskas turi būti proto ribose.

Rūta Kairienė su anūke Emile:

- Kadangi esu močiutė, tai ir galiu su vaikais užsiimti daugiau, negu jų dirbantys tėvai. Šiandieną kaip tik su anūkėle išėjom pasivaikščioti – ji žino, kad Kretingoje yra 2 žaidimų aikštelės – Birutės salelėj ir Pastauninko parke. Vaikus būtinai reikia kažkuo sudominti, kažką kartu veikti, nes šiandieną jiems trūksta judrių žaidimų. Mudvi dar abi eisime pasitikti iš parduotuvės grįžtančią prosenelę – padėsime jai parnešti pirkinius.

Zigmantas Šidlauskas su anūku Gedu:

- Gedui – ketveri, o jau mėgsta pasėdėti prie kompiuterio. Žinau, kad yra grėsmių – kompiuteris palaipsniui kaip koks liūnas įtraukia: žmonės nebemoka bendrauti gyvai, tik virtualioj erdvėj. Mano 25-erių sūnus nuolat prikritęs prie kompiuterio, bet anūkėlio tėvai neleidžia ilgai sėdėti, kontroliuoja. Su vaiku nuo mažens reikia daugiau bendrauti, vežtis į sodą, gamtą. Štai ir mudu su Gedu išsirengėme prie tvenkinių pamaitinti antelių.

„Kretingos šeimos klinikos“ šeimos gydytoja Janina Sabaliauskienė:

- Manau, kad kompiuteris ir jo galimybės jau yra ne vien vaikų ir jų tėvų, bet – visuotinė problema. Tėvai visądien būna darbe, neįmanoma sukontroliuoti vaikų, nebent jiems daugiau užduočių ir įpareigojimų užduodant.

Pats kompiuteris nėra blogybė, tai – langas į pasaulį, į žinias, tikroji blogybė yra ilgas sėdėjimas prie jo. Medikai vaikams ir paaugliams rekomenduoja kompiuteriui skirti pusvalandį, bet aš suprantu, kad tiek laiko jiems neužtenka: juk reikia ir pamokas ruošti, ir mėgstamiems dalykams. Todėl rekomenduoju kas 45 min. padaryti bent 15 min. aktyvią pertrauką – pajudant ar pasportuojant. Vaikas prie kompiuterio turi taisyklingai sėdėti: nugara atremta į kėdės atlošą, o kojos - ant žemės. Pastebime, kad daugeliui vaikų šiandieną stuburas jau iškrypęs, formuojasi vadinamoji kompiuteristo poza – dešinysis patys aukščiau, nes dešine ranka dirbama su klaviatūra, o kairysis – žemiau.

Kalbino Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas