Pajūrio naujienos
Help
2018 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke181522
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 1 %
Naktį-4°C debesuotumas 93 %
Apklausa

Ar prieš valstybės 100-mečio šventę padoru buvo pakelti vėliavų kainą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Ar vartojate vitaminą D?

 • Sveikata
 • 2017-12-01

Valerija ŽALIENĖ:

– Skaičiau, kad vitamino D gali trūkti kiekvienam mūsų, nes negauname pakankamai saulės, kurioje būnant tas vitaminas organizme gaminasi savaime. Tačiau aš nejaučiu jokių simptomų, kad reikėtų bėgti darytis tyrimus ar į vaistinę. Kuo mažiau chemijos, tuo geriau. Kai buvau 5-6 metų, prisimenu, močiutė duodavo duonos plutos pagraužti, giros atsigerti, sakydavo, jose yra vitamino D.

Vytautas ORLOVAS:

– Vartoju – būnu saulėje. Iš pačių medikų lūpų esu girdėjęs, kad vaistinėse perkamo vitamino D organizmas neįsisavina. Tai kam be reikalo gerti? Apskritai aš nesu cheminių preparatų šalininkas, jei įmanoma, stengiuosi apsieiti be jų.

Julija KARNAUSKIENĖ:

– Auginame du sūnus – 2 metų Beną ir 2 mėnesių Jogailą. Berniukams, kad geriau vystytųsi, duoti vitamino D patarė gydytoja, tad vaistinėje perkame aliejinius lašiukus. O štai patys sau gal ir per mažai dėmesio skiriame. Gal taip pat vitamino D turėtume pavartoti? Juolab kad žinome apie jo svarbą organizmui.

Kretingos „Ave medica“ klinikos šeimos gydytojos Silvos MISĖS komentaras:

– Vitaminas D labai svarbus mūsų organizmui. Dėl jo trūkumo apima irzlumas, dirglumas, kaulų, raumenų skausmai, žmogus ima labiau prakaituoti. Įdomu tai, kad tokie pat simptomai ištinka ir perdozavus šio preparato. Taigi patiems pacientams sunku susigaudyti, ar to vitamino trūksta, ar jo perdozuota. Tiesą sakant, perdozuoti įmanoma tik vienu atveju – per daug pavartojus preparato, mat mums, gyventiems šalyje, kurioje nedaug saulės, vitamino D dažniausiai trūksta, su maistu pakankamos normos negauname. Geriausia yra pasidaryti kraujo tyrimą, kuris ir parodys realią situaciją. Pacientui išsityrus gydytojai gali išrašyti „smūginę“ šio papildo dozę vienoje ampulėje. Tokio kiekio, išgerto vienu kartu, pakanka trim mėnesiams, tad vitamino D ampulės ypač tinka užuomaršoms. Priminsiu, kad po ampulę galima išgerti ne daugiau, kaip 3 kartus per metus.

Kraujo tyrimas, be abejo, kainuoja, ne kiekvienas žmogus pajėgus už jį susimokėti. Tokiais atvejais vaistinėse galima pasirinkti ir nereceptinių preparatų – vitamino D kapsulių arba lašiukų. Juos taip pat organizmas normaliai įsisavina, bet vartoti reikia kasdien visą tamsųjį metų periodą iki saulėtos vasaros.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Panikos atakas patiria maždaug kas 7 – 10 žmogus ir jos vis dažniau užklumpa jaunus, aktyvius, veiklius, karjeros siekiančius žmones. Kaip atpažinti panikos priepuolį ir ką daryti, jam užklupus, žiniomis pasidalijo Kretingos psichikos sveikatos centro direktorė Inna Viršilienė, šia tema skaičiusi pranešimą konferencijoje „Biopsichosocialinė edukacija psichikos sveikatos priežiūros kontekste 2“.


Kaip gyventi užklupus diabetui

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-12-01

Per 20 narių vienijantis Kretingos diabeto klubas „Vilties kelionė“ į bažnyčios parapijos namus nemokamai pasitikrinti gliukozės kiekį kraujuje ir išklausyti paskaitą apie šio amžiaus rykšte vadinamą ligą diabetą pakvietė visus norinčius rajono gyventojus.


Psichikos sveikatos centrui – tarptautinis pripažinimas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-12-01
Apie įstaigos darbuotojų pasiektą darbo kokybę liudija ant sienos kabantis ISO sertifikatas. Iš kairės: socialinės darbuotojos Aurelija Bričkutė bei Regina Martinkienė, direktorė Inna Viršilienė ir psichikos sveikatos slaugytoja Reda Pocienė.

Kretingos psichikos sveikatos centras (PSC) pirmasis Lietuvoje įgijo tarptautinį vadybos sistemos sertifikatą ISO – kokybės ženklą, kad jų teikiamos paslaugos atitinka Europos šalių lygį.

Įvertinimas – laikinai

Šį svarų įvertinimą neseniai pelniusio Kretingos psichikos sveikatos centro vadovė Inna Viršilienė pasidžiaugė, jog tai – labai svarus įstaigos laimėjimas, aukštas jos darbo įvertinimas. „Visuomenė to nejaučia, o ir neturi jausti, tai – mūsų kolektyvo pasiekimas, kad gebame dirbti taip, kaip šiandieną dirbama pažangiose Europos šalyse. Tačiau šis pasiekimas mums yra ir ne mažesnis iššūkis išlaikyti pasiektą paslaugų lygį“, – kalbėjo vadovė.

I.Viršilienės žodžiais, reikalavimai ISO kokybės ženklui yra gana aukšti, ir prieš siekiant kokybės ženklo reikėjo įsitikinti, ar įstaiga tam pasirengusi. Sertifikato kretingiškiai medikai siekė visus metus: reikėjo pateikti daug aprašų, nesyk taisyti ir tobulinti darbo kryptis. Po to įvyko tarptautinis auditas ir Kretingos PSC darbą šį spalį teigiamai įvertino komisija iš Suomijos.

„Tačiau šis įvertinimas yra laikinas, – kad esame jo verti, turėsime įrodyti kasmet. Tačiau sykį išsikėlę kartelę aukštai, jos nuleisti nebenorėsime“, – neslėpė įstaigos vadovė.

Psichikos sveikatos centre pacientams suteikiamos pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos – žmonės čia konsultuojami, ambulatoriškai gydosi psichines ligas. Taip pat veikia dienos stacionaras, kur ligoniams suteikiamos įvairios užimtumo bei terapijos – meno, judesio, kino – paslaugos. Dienos centrą kasdien lanko 16-18 pacientų.

„Įvairialypė mūsų centro veikla, siekiant padėti žmonėms, gerinat jų psichinę sveikatą, be abejo, turėjo didžiulės reikšmės, mūsų darbą įvertinant tarptautiniu mastu“, – kalbėjo I. Viršilienė.


Sieks didinti sveikatos raštingumą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-11-24

Kretingos rajono visuomenė yra senėjanti – kas 4–5 kretingiškis yra sulaukęs pensinio amžiaus, vyrauja susirgimai, susiję su senėjimu bei sveikos gyvensenos įgūdžių stoka. Todėl Visuomenės sveikatos biuras per 1 tūkst. Kretingos rajono gyventojų, vyresnių kaip 55 metų, ketina įtraukti į aktyvias veiklas, įvairiais renginiais praturtinti jų žinias ir mokyti sveikai gyventi.


Gydytoja odontologė klinikos „Gidentus“ vadovė Ieva Gaučienė įsitikinusi, jog svarbiausia dovana žmogui – sveikata. „Tad leiskite mums ja pasirūpinti!“ – teigia ji.

Šią savaitę darbą Kretingoje pradės Ievos Gaučienės odontologijos klinika „Gidentus“, ir tai mūsų mieste – vienintelė gydymo įstaiga, kurioje bus teikiamas išskirtinai platus paslaugų spektras.

„Džiaugiuosi galimybe įvairių sričių specialistus pakviesti dirbti Kretingoje. Ir nors gydytojai specialistai į mūsų kliniką atvyks iš Klaipėdos ir Kauno, dėmesio, rūpesčio pakaks kiekvienam pacientui“, – teigė klinikos vadovė gydytoja odontologė, jau ne vienerius metus Kretingoje dirbanti ir darbo patirties turinti Ieva Gaučienė.

Jos pastebėjimu, inovatyvūs savo srities specialistai – vienas svarbiausių klinikos pranašumų. Be gydytojų odontologų, klinikoje „Gidentus“ pacientus konsultuos bei gydys ortodontas, periodontologas, burnos higienistas, protezuotojas, chirurgas. „Visos dantų gydymo paslaugos bus suteiktos po vienu stogu, – akcentavo klinikos vadovė. – Vadinasi, pacientams nuo šiol nebereikės blaškytis po kitus miestus ar klinikas, ieškant vieno ar kito specialisto.“

Klinika „Gidentus“ aprūpinta šiuolaikiška modernia įranga, atkeliavusia iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Japonijos – patikimų gamintojų technika gydytojams leis užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę, komfortą bei gydymą be skausmo.


Ar skiepijatės nuo gripo?

 • Sveikata
 • 2017-11-03

Marija GALDIKAITĖ:

– Pati prieš ligas ir taip atsilaikau, o sūnų, kuriam 3 metai, paskiepijau. Aš nepasiduodu tarp jaunų mamų plintančiai madai neskiepyti. Tiesą sakant, ir sūnus retai serga, tad negaliu pasakyti, ar dėl skiepų, ar šiaip.

Daina RIMKUTĖ:

– Auginu 6-erių dukrą, jau paskiepijau. Jokios bėdos – procedūros mergaitė nebijo, o šalutinio poveikio taip pat nebuvo. Mano aplinkoje mamos ir pačios skiepijasi, ir vaikus skiepija – norisi apsidrausti, kad nesirgtume.

Ignas VAITKUS:

– Gal ir pasiskiepyčiau, jei turėčiau laiko. Apie tai kažkaip net negalvoju. Senokai sirgau, tikiuosi, kad ir šiemet joks gripas nepristos.

Kretingos rajono savivaldybės gydytojos Vandos VERBUTIENĖS komentaras:

– Kiekvienas gyventojas, norintis pasiskiepyti nuo gripo, gali kreiptis į savo šeimos gydytoją bet kurioje rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje. Iš viso per du kartus Kretingos rajonas gavo 1 tūkst. 40 vakcinų nemokamiems skiepams, 704-ios jau yra panaudotos. Nemokamai skiepytis gali sergantieji lėtinėmis ligomis, 65 metų ir vyresni pacientai, nėščiosios, socialinės globos ir slaugos namų gyventojai bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Nepatenkantiems į šią grupę gali būti pasiūlytos mokamos vakcinos, kurių vienos mažiausia kaina, priklausomai nuo gamintojo, – 7,30 euro. Šalyje 10 tūkstančių gyventojų tenka 67,1 sergamumo ūmiomis virusinėmis kvėpavimo takų ligomis atvejo. Užregistruota ir 20 gripo atvejų. Skiepytis nuo gripo dar nėra vėlu.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kita žvynelinės pusė

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-11-03

Minint Pasaulinę žvynelinės (psoriazės) dieną, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pirmąkart buvo surengta konferencija „Kita žvynelinės pusė“, skirta šia liga sergantiems Klaipėdos krašto žmonės bei jų artimiesiems. „Sergančiuosius žvyneline vargina ir pati liga, ir neigiamas visuomenės požiūris į ją, nes žmonėms labai trūksta žinių“, – tvirtino šios konferencijos rengėjos Odos ir venerinių ligų poskyrio vedėja gydytoja Jolanta Česienė bei gydytoja dermatovenerologė Rita Buivydaitė-Dailidėnė.


Į ligonines guldys dar atsargiau

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-11-03

Kretingos rajono savivaldybėje įvykusiame posėdyje, kuriame dalyvavo rajono tarybos nariai, sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Alfridas Bumblys bei jo pavaduotoja Vilma Stasiulienė įspėjo, kad Lietuvos Vyriausybė ir Sveikatos ministerija iškėlė tikslą į ligonines guldyti mažiau pacientų. Tų gydymo įstaigų, kurios į ligonines žmones guldo nesant būtinybei, laukia patikrinimai ir baudos.


Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) direktoriaus pavaduotoja Vilma Stasiulienė pateikė duomenis, kaip 2016-aisiais bei šių metų I pusmetį rajone vykdomos prevencinės programos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas