Pajūrio naujienos
Help
2020 Liepa
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 12 %
Naktį13°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar Vilniaus gatvės rekonstrukcija vyksta sklandžiai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mums rašo

Birštono kultūros centre praūžė VI respublikinis šokių festivalis-konkursas „Judančios spalvos“. Jame varžėsi įvairaus amžiaus ir įvairių šokio stilių šokėjai iš visos Lietuvos. Konkurso tikslas – sudaryti sąlygas pasirodyti jauniems ir talentingiems atlikėjams, skatinti jų kūrybiškumą, saviraišką, pristatyti visuomenei šokio stilių įvairovę, skatinti kolektyvų ir jų vadovų bendravimą bei bendradarbiavimą, dalintis gerąja patirtimi.

Šiame konkurse dalyvavo du Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos šiuolaikinio šokio kolektyvai – „BeKids“ ir „Ritmas“. Abiem šokių kolektyvams vadovauja mokyklos šokių mokytojas Paulius Vaitkevičius. Kolektyvo „BeKids“ šokis „Beautiful dolls“ šou šokio stiliaus kategorijoje pelnė III vietą. Ne prasčiau sekėsi ir merginų kolektyvui „Ritmas“. Jų atliktas šokis „Flamenko“ šiuolaikinio šokio kategorijoje taip pat įvertintas III vieta.


Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus vaikų šiuolaikinio šokio kolektyvas „Vėjūnai“ dalyvavo XII Žemaitijos regiono jaunųjų šokėjų festivalyje konkurse „Gintarinė rampa 2017“ Klaipėdoje. Kolektyvo, vadovaujamo nepailstančios meno vadovės Sonetos Baltmiškienės, dviejose vaikų ir jaunių grupėse šoka per 30 mažųjų vydmantiškių.


Vieną dieną Vydmantų lopšelio-darželio ,,Pasagėlė“ vaikai ir auklėtojos, tapę burtininkais, kartu su Mere Popins (aukl. Aurelija Galdikienė) atsidūrė Abrakadabra šalyje, kurioje įvyko burtininkų sąskrydis.


Salantuose įvyko tradicinis XXVII Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų festivalis „Vaikai ir muzika“. Festivalio siekis – tęsti ir plėtoti Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų muzikavimo tradicijas, skleisti meninę patirtį, skatinti mokinių kūrybinę raišką ir bendradarbiavimą.

Po šešiolikos metų pertraukos festivalis sugrįžo į Salantus, festivalio organizatorius – Salantų meno mokykla, vadovaujama Silvijos Piluckienės.

Pirmasis Žemaitijos ir Pamario krašto „Vaikai ir muzika“ festivalis įvyko 1991 m. Palangoje. Festivaliui koncertines programas parengė 16 Žemaitijos ir Pamario krašto muzikos ir meno mokyklų: Gargždų muzikos mokykla, Kretingos meno mokykla, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla, Neringos meno mokykla, Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla, Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokykla, Plungės rajono Platelių meno mokykla, Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla, Klaipėdos rajono Priekulės muzikos mokykla, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla, Skuodo meno mokykla, Šilutės meno mokykla, Šilalės meno mokykla, Tauragės muzikos mokykla, Telšių muzikos mokykla, Kretingos rajono Salantų meno mokykla.


Aplankė Kartenos piliakalnį

  • Mums rašo
  • 2017-06-02
Piliakalnių metus paminėjo Vydmantų lopšelio-darželio ,,Pasagėlė“ bendruomenė, aplankiusi Kartenos piliakalnį. Ten mus pasitiko mokytoja Sigita Dirmeitienė. Vaikai, kopdami į piliakalnį, skaičiavo laiptelius, klausėsi mokytojos Sigitos pasakojimų apie tai, kokiais mitais ir legendomis apipinta ši vieta, iš kur kilo Kartenos pavadinimas.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, koordinuojanti tarptautinį penkių Europos šalių – Bulgarijos, Graikijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos – mokyklų Erasmus+ projektą „Mokydamiesi apie savo šalis – esame vieningi Europoje“, įgyvendino ketvirtąją projekto programos dalį „Mūsų nacionalinės virtuvės“.


Pasklidus žiniai apie Vokietijoje surastą Vasario 16–osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą, šis džiugus įvykis Simono Daukanto progimnazijos mokinius paskatino labiau pasidomėti buvusios tuometinės laisvos Lietuvos istorija. Į svečius buvo pakviesta buvusi šios mokyklos dailės mokytoja dailininkė Nijolė Maštarienė.

Visa bendruomenė jau iš anksto galėjo susipažinti su stende paruošta medžiaga apie lakūnus Steponas Darių ir Stasį Girėną. Po pamokų pradinukai, besidomintys lakūnais, perskridusiais lėktuvu „Lituanica“ Atlanto vandenyną, rinkosi į aktų salę. Plojimais pasitiko garbią viešnią Nijolę Maštarienę, o „Mažojo piliečio“ būrelio nariai paruošė poetinį montažą ir supažindino susirinkusius su Lietuvos didvyrių skrydžio per Atlantą istorija. Visi norėjo apžiūrėti medinį lėktuvo modelį, kurį pagal tikslų brėžinį išdrožė Irmanto L. senelis.

Ne visi žinojo, kuo su šia istorija susijusi viešnia. Tik kai iš didžiulės rankinės išėmė glėbį albumų su nuotraukomis, suprato – tai St. Dariaus vaikaičio Skirmanto Maštaro žmona. Įtaigus, gyvas mokytojos pasakojimas ypač sudomino trečių, ketvirtų klasių mokinius, kurie uždavė daug klausimų apie lėktuvo gamybą, skridimo detales, kaip lakūnai atsirado Amerikoje.

Susitikimo metu buvo parodytas dokumentinis filmas – visa istorija apie skrydį. Netikėta ir keistoka buvo stebėti gyvus didvyrius, jų svarbiausią žygį, tragišką skridimo per Atlantą lemtį. Jaunus žmones stebino didžiulis St. Dariaus entuziazmas: juk reikėjo surasti antrą pilotą lėktuvui valdyti, patiems ieškoti rėmėjų pirmajam lietuvių skrydžiui per Atlantą.


Šiais mokslo metais Simono Daukanto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Drugeliai“ vaikai aktyviai dalyvavo Kretingos muziejaus edukacinėje programoje ,,Tavo gimtasis kraštas“. Rinkomės temas, kurios artimos mūsų mažiesiems: ,,Dvaro parko medžiai keičia rūbą“, ,,Pažink ir pamaitink Dvaro parko paukštelius“, ,,Kalėdinių žaislų fabrikėlis“, ,,Budinam žemelę“, ,,Laiko mašina šimtmečiu atgal“. Pastarojo užsiėmimo metu edukatorė laiko mašina nukeldama šimtmečiu atgal kvietė pajusti senolių išmonę. Iš pintos skrynios vaikai traukė rakandus, kurių paskirtis atskleidžiama menant mįsles, sprendžiant užduotis, sekant pasakas. Vaikai kočiojo lininius rankšluosčius, vaikščiojo medinėmis klumpėmis, pašė vilnas, plėšė plunksnas, rašė su žąsies plunksna, linksminosi, žaisdami senovinius žaidimus.


Dalyviai tyrinėjo gimnazijos aplinkos augalus.

Darbėnų gimnazijoje buvo surengta popietė „Pamatyti, suprasti, atrasti“, kurioje savo žinias mišriose komandose tikrino Vydmantų gimnazijos (mokytoja Irena Sendrauskienė), Pranciškonų gimnazijos (mokytoja Rima Novikienė), Skuodo r. Lenkimų Simono Daukanto mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja Juzefa Monkevičienė) ir darbėniškių (mokytoja Marija Černauskienė) V-VI kl. gabūs mokiniai.

Šiuo renginiu siekiama aktyvinti gabius penktų-šeštų klasių mokinius, plačiau domėtis ir gilinti gamtamokslines žinias. Popietės metu mokiniai atliko gamtamokslinius tyrimus komandose, ugdė bendrąsias kompetencijas. Jie atliko įvairias užduotis: mikroskopu nagrinėjo augalinę ląstelę ir ją piešė, apibūdino atneštus organizmus, fotografavo gimnazijos lauko augalus ir juos pristatė, stebėjo bandymus ir juos aiškino. Refleksijoje IIIG gimnazistai-savanoriai pabrėžė, kad mokiniai labai daug žino, tik kai kuriems trūksta drąsos. Dalyviai reflektavo, kad buvo smagu, įdomu dirbti mišriose komandose, susipažinti su naujais draugais ir atlikti tyrinėjimus gamtoje ir laboratorijoje.

Marija ČERNIAUSKIENĖ

Biologijos mokytoja


    Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Pažinimo kelias“, 2016-2017 mokslo metais bendradarbiavo su dviem pradinio ugdymo klasėmis. Siekiant nuoseklaus asmenybės ugdymo, vaikų estetinio suvokimo formavimo, buvo parengta edukacijos veiklų programa, kuri kvietė vaikus kartą per mėnesį į užsiėmimus bibliotekoje. Projekto „Pažinimo kelias“ programa buvo sudaryta remiantis veiklų metu minimų lietuviškų švenčių, tarptautinių dienų, sezoniškumo pagrindu.


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas