Pajūrio naujienos
Help
2018 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke181522
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 1 %
Naktį-11°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jaučiatės gyvenantys saugiausiame Lietuvos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mums rašo

Pranciškonų gimnazijos mokinys Linas Daugėla (penktas iš kairės) kartu su konkurso-šventės "Moksleivių poezijos ruduo Palangoje" dalyviais, laureatais ir komisijos nariais.

Spalio pabaigoje Palangos senojoje gimnazijoje įvyko XIX tradicinis jaunųjų Žemaitijos poetų konkursas-šventė „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Į jį susirinko mokiniai iš Gargždų, Kretingos, Skuodo, Palangos progimnazijų ir gimnazijų. Šiemet renginys skirtas semiotiko eseisto mitologo Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Mokinių eilėraščiai buvo vertinami dviejose kategorijose: susirungė poetai, konkursui pristatę apie 10 eilėraščių, ir vieno eilėraščio autoriai. Mokiniai turėjo ne tik pateikti savo poeziją, bet ir ją įtaigiai perskaityti susirinkusiai auditorijai.

Po kūrybos skaitymų jaunieji poetai atliko kūrybines užduotis: iš pavienių žodžių surinko ir dėliojo tikslias Algirdo Juliaus Greimo citatas ir jas komentavo. Šventės dalyviai išgirdo ir Palangos senosios gimnazijos mokinių atliekamą dainuojamąją poeziją, pamatė jų sukurtas rūbų kolekcijas.


Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko respublikinė konferencija „Reformacija – 500. Istorinis, kultūrinis ir dvasinis palikimas“, kurią suorganizavo mokytojos Irutė Lapinskienė, Ramunė Masiokienė, Dalia Šimonienė ir Valdonija Karaliūnienė. Sulaukta svečių iš Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Pranciškonų gimnazijos, Gargždų ,,Vaivorykštės“, Palangos senosios, Šiaulių rajono Kužių gimnazijų.


Simono Daukanto progimnazija paminėjo istoriko, Tėvynės mylėtojo, dorybės ir išminties mokytojo, gimtosios kalbos išaukštintojo Simono Daukanto 224-ąsias gimimo metines.

Pirmieji gimtadienį šventė patys mažiausi mokyklos mokiniai. Jiems smagias krikštynas į daukantiečius surengė progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas.

Progimnazijoje vyko ir integruotos pamokos. Jose ir rimtai, ir žaismingai, ir sportiškai gilintasi į Simono Daukanto gyvenimą, asmenybę bei veiklą. Pradinio ugdymo mokiniai skaitė, iliustravo ir inscenizavo Daukanto tautosaką, matavo atstumą, kiek kilometrų nukeliavo būsimasis istorikas iš gimtųjų Kalvių į Vilnių mokytis, naudodami žingsniamačio programą nuėjo 327 žingsnius ir šoko per šokdynę 327 kartus (tiek kilometrų Daukantas nužingsniavo pėsčiomis į Vilnių), surengė sveikatingumo iškylą ,,Pėsčiomis kaip Daukantas“. Mokiniai piešė švietėjo portretą, kūrė dėlionę iš kamštelių. Visi pradinukai dalyvavo dailiojo rašto konkurse ,,Ką parašysi, to neišdildysi“. Išrinkti gražiausiai ir tvarkingiausiai rašantys mokiniai: Ic kl. mok. Guoda B., IIa kl. mok. Greta M., IIb. kl. mok. Edvinas A., IIIa kl. mok. Viltė S. ir Domantas V., IIIb kl. mok. Deimantė Z., IVa kl. mok. Deimantė L., IVb kl. mok. Guoda A.


Šviesa džiugino širdį

 • Mums rašo
 • 2017-11-10

Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai drauge su tėvais dalyvavo akcijoje „Šviečiantys moliūgai“ ir darželio kiemą papuošė išpjaustytais moliūgais. Stebino moliūgų šypsenų įvairovė ir tėvelių išradingumas bei kūrybiškumas. Ugdytiniai džiaugėsi paroda, noriai fotografavosi ir su nekantrumu laukė įžiebimo. Dabar kiekvieną tamsų rytą „Voveriukų“, “Bitučių“ ir „Boružiukų“ grupės ugdytinius pasitinka linksmi, švytintis moliūgėliai.

Šviesa džiugina širdį ir išblaško niūrias mintis. Tikimės, kad kitais metais mūsų kiemą puoš dar didesnė „Šviečiančių moliūgų“ draugija.

Vita JONIKIENĖ

„Boružiukų“ grupės auklėtoja


  Kretingos rajono ugdymo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus ir jų mokytojus jau penktą kartą sukvietė Kretingos mokyklos–darželio „Žibutė“ organizuojamas žemės meno projektas „Vaikų rankos džiugina žemę“. Šių metų projekto tema „Auskim juostą šimtaspalvę“, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui, Tautinio kostiumo ir Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Renginio tikslas – ugdyti mažo žmogaus ekologinį sąmoningumą, tautinę savimonę, gebėjimą įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti, o savo darbus skirti artėjančiai gražiajai Lietuvos sukakčiai.

  Nuo simbolinės kiekvienam lietuviui vietos Lietuvos širdies – išradingų mokyklos-darželio pedagogų sukonstruotos Gedimino pilies nusidriekė, nuvilnijo per visą pievą šimtaspalvė tautinė juosta, kurią audė po 2 komandas iš Kretingos lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“ (auklėtojos B. Lukošienė ir A. Stuopelienė), „Pasaka“ (auklėtojos R. Lukienė ir G. Urbonienė) ir „Žilvitis“ (auklėtojos L. Vasiliauskienė ir V. Sendravičiūtė). Prie jų prisidėjo Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės (auklėtoja N. Duoblienė) ir Kretingos rajono Rūdaičių (auklėtoja G. Rusteikienė) mokyklų, Kurmaičių (auklėtoja D. Mockienė) pradinės mokyklos ir 7 renginio šeimininkų – mokyklos-darželio „Žibutė“ komandos.


  Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, koordinuojanti tarpmokyklinį Erasmus+ projektą „Mokydamiesi apie savo šalis – esame vieningi Europoje“, įgyvendino programos paskutiniąją, penktąją, dalį „Mūsų tradicijos ir papročiai“. Į baigiamąjį tarptautinį projekto mokinių ir mokytojų susitikimą atvyko komandos iš Bulgarijos, Graikijos, Lenkijos ir Turkijos – 19 mokinių ir 12 mokytojų. Ruošdamiesi šiam susitikimui, visų projekto šalių mokiniai, vadovaujami mokytojų, parengė skaidres apie savo šalių tradicijas bei papročius, parinko dainų ir šokių visiems projekto dalyviams susipažinti bei išmokti. Sukauptą medžiagą šalių mokyklos publikavo projekto sklaidos platformoje eTwinning. Kūlupėnų pagrindinė mokykla organizavo projekto baigimo ir apibendrinimo veiklas bei kultūrinę pažintinę programą susitikimo dalyviams ir parengė sukauptos medžiagos CD – intelektualinį projekto produktą – „Mus jungia dainos ir šokiai“.


  Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bibliotekoje atidaryta fotomenininko Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda „Stačios akys medinių dievukų“.

  Tai – fotografinis pasakojimas apie didžiąsias baltų šventes Lietuvoje. Šis projektas prasidėjo prieš 10 metų, kai fotomenininkas Virgilijus Jankauskas ėmė fotografuoti baltiškas šventes ir apeiginius minėjimus: Kupolę, Rudens Lygę, Ilges, Mildos dieną, Gabijos šventę, Jorę, vardynas, tuoktuves ir t. t.


  Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, vykdydama projektą vaikų knygų klubas „Pelėdžiukai“, pakvietė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos ketvirtokus, vadovaujamus pradinio ugdymo mokytojų – Nijolės Meškauskienės ir Soteros Martusevičienės, ikimokyklinio ugdymo pedagogus, pradinių klasių pedagogus, socialinių paslaugų centro socialines darbuotojas dalyvauti kūrybos pamokoje – „Akvarelė ir vaizduotės lavinimas“ kartu su dailininke knygų autore Sigute Ach.

  Sigutė Ach savo seminarus vadina vaizduotės lavinimo ir turiningo bendravimo pamokomis, padedančiomis kiekvienam norinčiam surasti kelią į savo įdomų, kūrybingą ir visavertį gyvenimą.

  Užsiėmimas prasidėjo pokalbiu-paskaita apie vaizduotės lavinimą ir jos svarbą kiekvieno žmogaus ir visuomenės gyvenime. Pradinukai susidomėję bendravo su dailininke, kuri nuoširdžiai atsakė į mokinių klausimus.


  <>Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Baublių filiale lankėsi ypatinga viešnia – dailininkė knygų iliustruotoja rašytoja Sigutė Ach. Dailininkė, išsiskirianti savo šiltais, šviesiais ir mielais kūriniais. Menininkė yra iliustravusi per 30 knygų, 3 iš jų autorinės. Sigutės Ach knyga „Ambrozijus, Purkius ir angelas" pripažinta gražiausia 2002 metų knyga vaikams (apdovanojimą skyrė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius), o knyga „Ambrozijus pradeda pirmas" 2006 metų Knygos meno konkurse, organizuotame LR kultūros ministerijos, buvo apdovanota paskatinamąja premija.

  Susitikti su rašytoja ir dalyvauti edukacijoje „Akvarelės klasėje“ į biblioteką atėjo Baublių mokyklos-daugiafunkcinio centro pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai. Susitikimo pradžioje viešnia pakvietė vaikus žiūrėti į debesis ir juose kažką įžvelgti: katinėlį, o gal paukštį.


  Nelik basas...

  • Mums rašo
  • 2017-10-17

  Nėra kito kelio į ateitį, kaip tik per praeitį. Joje prasideda tautos savitumas. Daiktuose gyvena žmonių gyvenimo istorijos, prisiminimai. Kiek ilgai saugome mums brangius daiktus, tiek ilgai mes išsaugome ir su jais susijusius prisiminimus.

  Jau 7-ąjį rudenį rūdaitiškiai pasitinka su etnokultūriniais renginiais, tarsi, tęsdami ekspediciją po savo krašto, regiono tradicijas. Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriuje atidarytas 3-asis arbatvakarių sezonas,– tokie arbatvakariai Lietuvoje pradėti rengti jau daugiau kaip prieš šimtmetį.

  Istorija vis sukasi ratu, kartojasi. Kaip prieš gerą šimtmetį arbatvakarių metu buvo dainuojamos lietuviškos dainos, šokami tautiniai šokiai, vyko susipažinimai be tautos ir padėties visuomenėje skirtumo, taip ir Rūdaičiuose, nuo 2015-ųjų, rengiamų arbatvakarių esmė – prasmingas žmonių bendravimas, diskusijos, pokalbiai prie arbatos puodelio apie tradicijas, pasidalijimas prisiminimais, patirtimi. Kaskart pasirinkus arbatvakario temą dalyviai ruošiasi iš anksto, atsineša įdomių knygų, dokumentų, eksponatų. Čia – aktyviausi arbatvakarių dalyviai apdovanojami darbščių žemaičių moterų megztais bateliais, kurie simbolizuoja kelionę į arbatvakarį. Tad šįkart ir neatsitiktinai pasirinkta tema apie avalynę „Nelik basas...“.


  Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas