Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Mokyklos prezidento rinkimai į mokyklas atneša naujų permainų. Kiekvienoje ugdymo įstaigoje išrinktas prezidentas mėgaujasi ne tik pergale, bet ir suvokia turįs naujų pareigų. Kiekvienoje mokykloje šios – skirtingos. Apie prezidento postą užimančio mokinio kasdienybę pasakojo Pranciškonų gimnazijos prezidentas 17-metis vienuoliktokas Laurynas Lazdauskas.


Beveik kiekvienos merginos ir moters dienotvarkėje yra bent keletas minučių, skirtų laikui prie veidrodžio. Makiažas merginas paverčia tikromis princesėmis, suteikia pasitikėjimo savimi. Apie šio pavasario makiažo tendencijas, įprastą dieną spalvų, lūpdažių pasaulyje dalijosi visažistė Sonata Pazdrazdienė.


Esate patyrę tą jausmą, kai mokaisi visą vakarą, o iš ryto vis tiek tuščia galva? Nenusiminkite, tai dar nereiškia, kad jūs - neprotingas, greičiausiai tiesiog nemokate mokytis.


Tikslas – puoselėti gimtąją kalbą

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2013-03-29

Dešimtokė Monika Narkutė ir vienuoliktokė Viktorija Tuzaitė mokosi skirtingose mokyklose, tačiau šį pavasarį jas aplankė vienoda sėkmė. Merginos įrodė, kad Kretingos rajone gyvena ir žinias kremta vienos geriausių lietuvių kalbos jaunųjų žinovių. Kartenos vidurinėje mokykloje besimokanti M.Narkutė ir Salantų gimnazijos gimnazistė V.Tuzaitė respublikinėje lietuvių kalbos olimpiadoje savo amžiaus grupėse užėmė III vietą.


Karolina Pauliutė, 17 metų:

- Sutikčiau, nes norėčiau išbandyti savo jėgas, įveikti baimes. Būtų įdomu pasitikrinti, ar esu drąsi. Galbūt televizinio projekto dėka atrasčiau savo paslėptus, man dar nežinomus talentus, o gal net ir savo antrąją pusę.

Kazys Lukošius, 16 metų:

- Nemanau, kad man patiktų tiesioginis eteris, tai, kad būčiau nuolat filmuojamas. Esu įsitikinęs, kad realybės šou veiksmas yra surežisuotas, jame mažai tikrų įvykių, emocijų. Todėl dalyvauti nesutikčiau. Nors prisipažinsiu, kad tokias laidas kartais žiūriu, tačiau ten dalyvaujantys žmonės man nėra pavyzdys.

Elena Šopagaitė, 17 metų:

- Dalyvauti realybės šou nesutikčiau. Tokių laidų nežiūriu, manau, kad tai yra kvailas dalykas. Realybės laidas žiūri nebent tie, kurie neturi įdomesnių užsiėmimų. Realybės šou dalyvaujantys žmonės nori šlovės, galbūt jiems trūksta dėmesio. Beje, pažįstu vieną žmogų, kuris dalyvavo realybės šou, - tai mano draugės dėdė.

Neringa Liepytė, 16 metų:

- Nesutikčiau dalyvauti tokiuose šou, nes manau, jog tam reikia drąsos, o pačiai jos trūksta. Realybės šou yra geras dalykas, nes čia žmonės išpopuliarėja, sužino, ko nori iš gyvenimo. Viena mano draugė dalyvavo Lietuvos talentuose – jai patiko.

Loreta Paulikaitė, 17 metų:

- Žiūriu realybės projektus per televiziją. Man įdomu stebėti, kaip atsiranda, formuojasi naujos pramogų pasaulio žvaigždės. Sutikčiau dalyvauti ir pati – labiau pažinčiau save, pelnyčiau žmonių meilę ir pagarbą.

Justė Paksaitė, 14 metų:

- Nedalyvaučiau, nes ten viskas surežisuota, todėl kvaila. Jokių realybės šou nežiūriu, yra naudingesnės ir įdomesnės veiklos, o tokios laidos - tik laiko švaistymas. Realybės šou yra kuriami dėl pelno, tai komerciniai produktai. Šou ne tik nežiūriu, bet apie juos net nekalbame su draugais.

Simonas Sungaila, 15 metų:

- Ar dalyvaučiau, priklausytų nuo to, koks tai būtų šou. Visai norėčiau sudalyvauti kokiame nors išlikimo šou, išbandyčiau savo jėgas. Mano požiūris į realybės šou yra palankus. Manau, kad dažniausiai žmonės juose dalyvauja dėl pagrindinio prizo. Realybės šou kuriami tam, kad žmonės smagiai praleistų laiką, tai pramoga žiūrovams.

Gražvydas Gujis, 17 metų:

- Realybės šou dalyvauti nenorėčiau ir turbūt niekada nesutikčiau, net jei ir labai kalbintų. Mano nuomone, televiziniai projektai, vadinami realybės šou, nėra įdomūs ar kažkuo naudingi. Tokių laidų nežiūriu.

Kalbino Gintarė PAULAUSKAITĖ ir Laura SAUDARGAITĖ

"P. n." akademijos nariai


Jau tapo įprasta, kad skatinant mokinių savivaldą, mokyklose yra renkamas prezidentas, kurio pareiga – domėtis mokinių problemomis, ieškoti jų sprendimo būdų, bendradarbiauti su mokytojais bei formuoti mokyklos įvaizdį. Jurgio Pabrėžos gimnazijoje atsakingas ir sunkias prezidentės pareigas atlieka 16-metė dešimtokė Ieva Barkauskaitė.


Vasario mėnuo mokyklose - Šimtadienių laikas. Šią dvyliktokams svarbią šventę, primenančią, jog iki egzaminų beliko vos 100 dienų, jau šiandien švęs Darbėnų, Jurgio Pabrėžos, Salantų gimnazijų, Kartenos vidurinės mokyklos abiturientai.


Dažna šiuolaikinio paauglio popietė ar savaitgalio rytas prasideda patogiai įsitaisius prie kompiuterio ekrano. Skubame prisijungti prie savo socialinio tinklapio ir pasitikrinti, kiek per naktį „laikų“ surinkome, kiek naujų „pakvietimų draugauti“ gavome, ir pasmalsauti, kas gi naujo įvyko ant geriausio draugo, bendraklasio ar šiaip pažįstamojo „sienos“.


Lėktuvo akimis, ausimis ar net siela galėtume pavadinti žmones, sėdinčius ne prie lėktuvo vairo, o esančius už tūkstančių kilometrų stikliniame bokšte, kur apstu specialios techninės aparatūros. Tai - skrydžių vadovai, esantys lyg lėktuvo globėjai, saugantys kelionę nuo pradžios iki galutinio tikslo. Apie atsakingą, bet kartu įdomią darbo patirtį su „Kuprinės“ skaitytojais dalijosi Valstybės įmonės „Oro navigacija“ Palangos skrydžių valdymo centro direktorius Albinas Balčiūnas.


Piešiniams spalvas suteikia žiūrovų fantazija

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kuprinė
  • 2013-02-22

„Galbūt taip įdomiau“,- sakė keturiolikmetis jokūbaviškis Mantas Daugintis, paklaustas, kodėl jis piešia naudodamas tik paprastą pieštuką. Vaikinas, kuriam pats mėgstamiausias užsiėmimas yra bendrauti su žmonėmis, savotišką komunikaciją kuria ir savo piešiniais – žiūrovai juos gali įsivaizduoti tokiomis spalvomis, kokias tik dovanoja jų fantazija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas