Klaipėdoje įvykusiame Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių ir suaugusiųjų kata čempionate geriausiai iš 4 kretingiškių karatekų pasirodė Laura Žvaginytė – ji savo debiutinėse varžybose kata rungtyje iškovojo vicečempionės vardą.

Kata varžybose kretingiškė Laura Žvaginytė tapo vicečempione. Šalia jos (iš kairės) – Greta Jonutytė ir Margarita Venslovaitė.

Be jos vaikų amžiaus grupėje iki 12 metų startavo Margarita Venslovaitė ir Greta Jonutytė – šioms karatė mokyklos „Shodan“ auklėtinėms sekėsi kukliau: Margarita užėmė IV v., Greta - VI v. Dar vienas kretingiškis – Edvinas Gerasimenko - užėmė V. v.

„Šis startas kretingiškiams buvo debiutinis – kata čempionate jie rungėsi pirmą kartą. Todėl pasiekti rezultatai tikrai yra geri, juolab, kad pavyko iškovoti ir medalį“, - auklėtinių pasirodymą įvertino karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ vadovas Lukas Kubilius.

Kata varžybos – technikos demonstravimo rungtis, kurioje imituojama kova ir demonstruojama kovos technika su įsivaizduojamu varžovu. Vertinama smūgių jėga, greitis, tikslumas bei atlikimo kokybė.

„Norint užimti prizinę vietą, kata turi būti atlikta itin aukštame lygyje. Varžomasi per tris etapus: po pirmo kata demonstravimo atrenkami 8 stipriausi, po antro lieka 4 stipriausi ir tada vyksta finalinis pasirodymas“, - paaiškino L.Kublius.