Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Duos meškeres, kad žuvį gaudytų patys

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2013-02-12

Kretingos Šv. Antano dienos centras vykdo jungtinį Europos socialinio fondo finansuojamą darbo su tėvais projektą „Dienos centruose besilankančių šeimų, patiriančių socialinę atskirtį, integracija į darbo rinką“. Tam skirta 2,431 mln. Lt.

Kretingos Šv. Antano dienos centro vadovė Margarita Lizdenytė mano, kad socialinę atskirtį išgyvenančių šeimų integravimas į darbo rinką – tai postūmis žmogui sugrąžinti visavertį gyvenimą.

Pagalba – 200 asmenų

Šis kretingiškių inicijuotas projektas, anot jo vadovės Margaritos Lizdenytės, išvien vykdomas 5 Lietuvos dienos centruose: be Kretingos Šv. Antano, dar – Mažeikių r. Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo ir Akmenės Ventos Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo parapijų, Panevėžio vyskupijos Caritas ir Prienų bendruomenės.

Šiame jungtiniame projekte dalyvaus 200 asmenų iš minėtų centrų – su jais dirbs 24 darbuotojai. „Jau kelerius metus bendraudami su vaikais iš socialinės atskirties šeimų, pamatėme, kad palaipsniui ir jų tėvus galime įtraukti į veiklą. Todėl sumanėme pasinaudoti Europos socialinio fondo parengta priemone, ir, pernai laimėję projektą, pradėjome darbą su ilgalaikiais bedarbiais – tais asmenimis, kurie dėl įvairių priežasčių ligi šiol negebėjo įsijungti į darbo rinką. Tėvai yra apmokomi, konsultuojami pavieniui ir grupėmis: šių mokymų esmė – pažadinti socialinius įgūdžius bei motyvaciją dirbti. Mes teiksime visokeriopą pagalbą, kad žmogus susirastų darbą: bendradarbiaujant su įmonėmis bei mokymo centrais, bedarbiai bus mokomi arba perkvalifikuojami“, - projekto esmę apibūdino M. Lizdenytė.

Anot jos, dirbama su atskiromis grupėmis po 10 žmonių. Kiekvienos grupės mokymai trunka 6 mėn.

Mokys gyventi savarankiškai

Projekto vadovė neslėpė, jog sukviesti žmones nėra paprasta: Kretingos Šv. Antano dienos centro mokymus šį pusmetį lanko 9 moterys ir 1 vyras. Su jais dirba 3 darbuotojai: socialiniai darbuotojai Daiva Lubienė ir Albinas Šiaudvytis bei psichologė Andželika Korolenko–Grigaitienė. Projekto dalyviai pasirinktinai galės įgyti bendrųjų kompiuterinio raštingumo įgūdžių arba mokytis užsienio klabos, o mokymo centruose galės išmokti šių profesijų – floristikos, automechaniko, buhalterinės apskaitos ir kt.

Visą mokymosi laikotarpį projekto dalyviai gauna maitinimą, o taip pat jiems apmokamos išlaidos į mokymosi vietą.

Pasibaigus projekto mokymams, kiekvienas juose dalyvavęs asmuo turėtų įsidarbinti, įkurti savo verslą arba įstoti mokytis.

„Pirmos grupės mokymai Kretingoje jau įpusėjo. Yra žmonių, kurie labai džiaugiasi tokia pagalba, ir jau ne vienas susirado darbą. Mūsų tikslas ir yra išmokyti žmogų gyventi savarankiškai, nesidairant valstybės paramos. Visuose centruose siekiama to paties tikslo – kaip sakoma, duoti žmogui meškerę, kad žuvį pasigautų jis pats“, - tvirtino M. Lizdenytė, neslėpdama, jog realiai žvelgiant į situaciją, jei įsidarbins bent 30 proc. šių asmenų, projekto tikslai bus pasiekti.

Tęs pastato renovaciją

Anot M. Lizdenytės, iš to paties projekto lėšų yra numatyta tęsti Šv. Antano dienos centro pastato remonto darbus: bus sudėti langai, iš dalies apšiltintos vidinės sienos, įrengta palėpė. Darbus vykdant etapais, jau yra uždengtas šio kultūros paveldui priskiriamo pastato stogas, sutvarkytas rūsys, paklotos perdangos.

„Ateityje dar laukia nemažai darbų: reikės įvesti vandentiekio ir kanalizacijos tinklus, sutvarkyti šilumos ūkį“, - ateities darbus nurodė M. Lizdenytė.

Galutinai renovavus buvusį prieškario Pranciškonų vienuolyno sandėlį, šiame statinyje įsikurs ir savo veiklą vystys Šv. Antano dienos centro bendruomenė, kuri dabar glaudžiasi Kretingos katalikų parapijos namuose. Renovuotose patalpose atsiras erdvės darbui su vaikais bei jų šeimomis, valgyklai, skalbyklai, bendruomenės saviugdos centrui.

Šiuo metu Kretingos Šv. Antano dienos centrą lanko 30 vaikų, kurių amžius – nuo 7 iki 17 m. Yra suformuotos 2 - jaunesniųjų ir vyresniųjų – grupės. Į centrą jos renkasi kasdien po pamokų, o vakare į tolimesnes rajono vietoves parvežami centro transportu.

*

2,431 mln. Lt - tiek lėšų iš Europos socialinio fondo pagal 2007 - 2013 m. Europos Sąjungos struktūrinę paramą skirta 5 Lietuvos bendruomenėse įgyvendinamam projektui „Dienos centruose besilankančių šeimų, patiriančių socialinę atskirtį, integracija į darbo rinką“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas