Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įkvepiantis alternatyvaus šokio tandemas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-01-04

Kvapą gniaužia įspūdis, pamačius neįprastai šokantį tandemą – cerebriniu paralyžiumi sergančią Kretingos dienos veiklos centro lankytoją 32-jų baubliškę Sandrą Lukauskaitę bei šio centro fizinės medicinos reabilitacijos slaugytoją Ievą Šimkutę. Moterys neseniai parengė alternatyvų šokį, kurį pavadino „Prisilietimas“.

Alternatyvaus šokio judesyje Sandra Lukauskaitė ir jos mokytoja – fizinės medicinos reabilitacijos slaugytoja Ieva Šimkutė.

Atgyja sustingęs kūnas

Atrodo, kad vyksta stebuklas, kai sunkios negalios prie vežimėlio prikaustyta ir neišsitiesianti jauna moteris pagal muzikos taktą bei partnerės šokio judesius priverčia judėti sustingusias savo kūno dalis.

„Sandra labai nori šokti - per šokį ji atsiskleidžia tarytum gėlė. Ji visuomet geros nuotaikos, pažiūrėkit, kaip šypsosi jos akys. Ji entuziastinga, pati pasiūlo judesius ir pataria, kokią muziką pasirinkti, - savo mokinę gyrė specialistė. – Sugrįžusi namo ji kasdien repetuoja - kiek įmanydama, tobulina savo judesius“.

I.Šimkutė neslėpė, jog labiausiai jai ir sekasi dirbti būtent su pačią sunkiausią negalią iš visų lankytojų turinčia S. Lukauskaite, nors nuosekliai alternatyvaus šokio terapiją ji taiko 4 Kretingos dienos veiklos centrą lankantiems neįgaliems žmonėms: 2 iš jų sėdi invalidų vežimėliuose, 1 turi autizmo sindromą, 1 serga Dauno liga, kiti užsiėmimus lanko tik epizodiškai.

Pamačius reginį, nebekyla klausimų, ką neįgaliam žmogui duoda alternatyvaus šokio terapija. „Nuo psichologinio atsipalaidavimo - gerų emocijų, pasitikėjimo savimi - ugdymo ligi fizinio raumenų atpalaidavimo, šokant ramius šokius. Arba atvirkščiai – ligi raumenų įtempimo, šokant repą“, - patvirtino I.Šimkutė.

Kuria menines programas

„Su kiekvienu neįgaliu žmogumi tenka dirbti pagal individualią programą, nes kiekvienas jų – skirtinga asmenybė su savo pomėgiais bei įnoriais, į kuriuos tenka atsižvelgti. Ne kiekvienam ir patinka šokti, kitas mieliau renkasi mankštą ar sportą. Tačiau kaskart motyvuojant - pagiriant už kiekvieną išmoktą ar padarytą pažangų judesį – ekspresiją mėgstančius žmones galima įtraukti ir į menines programas“, - akcentavo I.Šimkutė.

Kuriant šokius pasitelkiamos ir mankštos priemonės – specialūs kamuoliai, kėdės, pusiausvyros platforma, ant kurios galima užvežti neįgaliojo vežimėlį ir jį lengvai sukioti.

Per 4 fizinės medicinos reabilitacijos slaugytojos darbo Kretingos dienos veiklos centre metus I.Šimkutė išvien su S.Lukauskaite bei kitais neįgaliaisiais sukūrė ne vieną alternatyvųjį šokį. Juos Kretingos dienos veiklos centras pristato kaip menines programas, o taip pat kaip metodinę šokio terapijos medžiagą kitų centrų specialistams. Neseniai išvien su Simono Daukanto mokyklos mokiniais sukurtą ir atnaujintą alternatyvųjį komandinį šokį „Gyvenimo šokis“ kretingiškiai šiemet ketina vežti parodyti į Latviją.

Visuomenė dar ašaroja

Kretingos dienos veiklos centro vyriausioji socialinė darbuotoja Laura Keblienė pasidžiaugė, kad alternatyvaus šokio terapija, greta kitų meno sričių – dailės ir teatro - jų įstaigoje pradėta taikyti prieš 6 metus, prigijo ir šiandien sulaukta akivaizdžių rezultatų.

„Mūsų meninės programos – tai komandinio darbo rezultatas: kas ką kur pamatė, tuoj stengiamės pasidalinti ir pritaikyti mūsų aplinkoje. Ne vien iš interneto, bet ir per televiziją parodytuose šou įžvelgiame mūsų lankytojų saviraiškai tinkamų elementų“, - akcentavo ji.

Rengdami menines programas, dalyvaudami įvairiuose renginiuose, L.Keblienės žodžiais, tobulėja ir patys darbuotojai – atrasdami ligi tol nežinomų neįgalių žmonių gebėjimų bei jų saviraiškos galimybių: „Būna gera, kai mums ploja ir džiaugiasi. Deja, mūsų visuomenė, žvelgdama į neįgalų žmogų, dar vis ašaroja, nors iš tiesų neįgaliesiems nereikia gailesčio ašarų, jie norėtų šypsenų. O jei ir ašarojama, norėtųsi, kad tai būtų ne skausmo, o džiaugsmo ašaros“, - patikino L.Keblienė.

„Mes, sveikieji, dažnai nebemokame džiaugtis paprastais dalykais, žingsnelis po žingsnelio kasdien įveiktais pasiekimais. Pažiūrėkit į žmogų su sunkia negalia – jis visas spinduliuoja iš vidaus. Jie yra patys tikrieji gyvenimo džiaugsmo ambasadoriai ir mažų pergalių skelbėjai“, - įsitikinusios I.Šimkutė ir L.Keblienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas