Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Tereko“ auksas

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2013-01-04

Lietuvos 2012 metų gaminio aukso medalį, kuris „Tereko“ įmonei jau yra penktas, Juozui Maksvyčiui (viduryje) įteikė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis (kairėje) ir Premjeras Algirdas Butkevičius.

Įmonėje „Terekas“ Kretingoje pagaminta PET taros pūtimo mašina „LITO 4/3 Universal“ pelnė Lietuvos metų gaminio 2012 aukso medalį.

Pūtimo mašiną „LITO 4/3 Universal“ sukonstravo ir pagamino „Tereko“ specialistų komanda, kuriai vadovauja kretingiškis inžinierius Bronius Bladžius. Kuriant auksinį Lietuvos pramonininkų konfederacijos medaliu apdovanotą mašiną dirbo apie 22 žmones. „Lito 4/3 Universal“ iškeliavo į Kanadą. Mašina pritaikyta ne tik standartiniams, bet ir nestandartiniams buteliams iš plastmasės gaminti. Pūtimo mašiną gamybos vietoje Kanadoje instaliavo iš „Tereko“ atvykę jos kūrėjai. „Esu jiems dėkingas ne tik už šį gaminį, bet ir už pastovų ir sėkmingą įmonės augimą jau antrą dešimtmetį, už „Tereko“ produkcijos pasaulinį pripažinimą. Savo gaminius eksportuojame į Kanadą, Farerų salas, Olandiją, kitas Europos šalis. Vasarą vien į Švediją po 50 specifinės taros prikrautų sunkvežimių kiekvieną mėnesį išveždavome. Dabar irgi eksportuojame į Švediją, Norvegiją, tik dėl sezoniškumo eksporto srautas yra mažesnis“, - kalbėjo bendrovės „Terekas“ vadovas ir savininkas Juozas Maksvytis.

Tam, kad užkariautų ir taip sočias pasaulio rinkas, įmonė iš Kretingos investuoja į inovacinius gaminius, technologinę plėtrą. Pernai į PET mašinų gamybą ir metalo apdirbimo įrangą „Terekas“ investavo 5,7 mln. Lt. Įmonėje buvo įrengtas visiškai naujas metalo apdirbimo cechas. „Toks cechas buvo būtinas, nes vienam įrengimui pagaminti reikia apie 1,5 tūkstančio skirtingų detalių iš metalo“, - pastebėjo J. Maksvytis. Dalį – 1,6 mln. Lt iš 5,7 mln. Lt - investicijos įmonė skyrė laboratorinei įrangai – įrengimų prototipams gaminti. Būsimo gaminio prototipas testuojamas metus – dvejus, kol jį galima gaminti pardavimui.

Laboratorinės įrangos projektui „Terekas“ gavo Europos Sąjungos paramą. Iš Europos regioninės plėtros fondo „Intelektas LT plius“ programos įmonei buvo kompensuota 60 proc. laboratorinės įrangos išlaidų. ES šia parama skatina Lietuvos valstybės įmones investuoti inovaciniams gaminiams, paslaugoms ar procesams kurti reikalingus taikomuosius mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą kad stiprėtų šalies ūkio konkurencingumas, augtų ekonomika. Parama siekiama didinti mokslo, technikos pažangos efektyvumą privačiame sektoriuje bei stiprinti šiame sektoriuje mokslo ir technikos pažangos bazę. Bendrovėje „Terekas“ yra puiki dirva šiai paramai ir jos tikslams pasiekti. Tą liudija ne tik praėjusių metų įmonės veiklos įvertinimas: 2012 metų gaminio aukso medalis yra jau penktas „Tereko“ gaminių auksinių apdovanojimų, kuriuos teikia Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su Lietuvos Vyriausybe, kraitėje.

Investuodama į technologinę pažangą įmonė „Terekas“ kuria ir naujas darbo vietas. Pernai investavus 5,7 mln. Lt buvo sukurtos 29 naujos darbo vietos. Tačiau kurdama darbo vietas įmonė susidūrė su specialistų trūkumu. Įsteigtam metalo apdirbimo cechui reikalingi metalo apdirbimo specialistai dirbti į Kretingą atvyko ir iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Palangos. „Tokio aukšto lygio metalo apdirbimo specialistų Kretingoje nėra, jų ir sovietmečiu čia nebuvo“, - teigė J. Maksvytis. Verslininkas pažymėjo, jog į naujas darbo vietas priėmė ir vietinių gyventojų. Jaunų žmonių, kuriuos reikalingų profesinių žinių ir įgūdžių moko čia pat įmonėje, o mokytis dirbti su sudėtingesnėmis programomis siunčia pas partnerius į Rygą.

„Pernai veikti pradėjęs metalo apdirbimo cechas dirbo viena pamaina. Šiemet planuojama ir 2-oji pamaina, kuriai papildomai reikės dar apie 10 darbuotojų.

„Tereko“ maždaug 40 proc. visų dirbančiųjų turi aukštąjį išsilavinimą. Įmonės darbuotojo darbo užmokesčio mėnesinis vidurkis 2012 metų 9 mėnesių laikotarpiu siekė apie 2 tūkst. 970 Lt iki mokesčių. Priminęs, kad Kretingos rajono savivaldybės gyventojų uždarbis yra vienas iš mažiausių Lietuvoje, J. Maksvytis palinkėjo valdžioje esantiems rajono politikams dirbti dėl žmonių.

Į 2013 metus įmonė „Terekas“ žengė su iššūkiu sukurti dar sudėtingesnes PET technologijas ir apie 50 proc. padidinti PET taros formavimo įrenginių našumą, kad per valandą 6 tūkstančius butelių gaminantis įrenginys jau šiemet jų gamintų 9 tūkstančius. „Turime užsakymų naujo našumo įrenginiams iš Kanados, Skandinavijos šalių“, - sakė J. Maksvytis.

1994 metais įsteigta J. Maksvyčio ir jo šeimos uždaroji akcinė bendrovė „Terekas“ yra pirmoji pasaulyje kompanija, kuri lygiagrečiai gamina plastmasinę PET tarą ir PET taros formavimo įrenginius. Ji yra vienintelė PET taros pūtimo įrangos ir didžiausia PET taros gamintoja Baltijos šalyse.

*

Praėjusių – 2012 – metų bendrovės „Terekas“ pajamos viršijo 55 mln. Lt, apie 50 proc. jų įmonė gavo iš savo produkcijos eksporto.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas