Finale – diskvalifikacijos ir aistros

• Diana JOMANTAITĖ
  • 2012-12-21

Dėl rajono krepšinio pirmenybių II lygos nugalėtojo vardo kovojo praėjusių metų nugalėtojai „Bikap“ ir bronzos medalių laimėtojai SK „Darba“. Finale prireikė pratęsimo ir net žaidėjų diskvalifikacijos, kol galų gale krepšininkai išsiaiškino: 92:83 šiemet vėl geriausi „Bikap“ krepšininkai.

Krepšinio pirmenybių II lygos nugalėtojai šiemet – vėl komanda „Bikap“.

Pirmieji trys kėliniai pergalę žadėjo SK „Darba“ krepšininkams. Tačiau paskutiniame kėlinyje darbėniškiai taškus išbarstė. Nuaidėjus sirenai rezultatas buvo 76:76.

Teisėjams teko skelbti 5 minučių pratęsimą. Tačiau žiūrovai aikštėje išvydo ne žaidimą, o nervų karą.

Pralaimėjimo spaudžiami SK „Darba“ krepšininkai ne žaidė, bet komentavo kiekvieną rungtynių teisėjo švilpuką.

Teisėjui užfiksavus penktą asmeninę pražangą darbėniškiui Valdui Agintui, kartu su juo nuo suolelio pakilo atsarginiai žaidėjai ir sukėlė sumaištį.

Už nesportišką elgesį buvo diskvalifikuoti keturi SK „Darba“ žaidėjai – Žilvinas Jokūbauskas, Vidmantas Astrauskas, Audrius Agintas ir Valdas Agintas. O štai susikaupęs „Bikap“ žaidėjas Nerijus Stonkus ramiai sumetė baudas ir 92:83 atvedė savo komandą į pergalę.

„Bikap“ krepšininkams atiteko aukso medaliai, o darbėniškiai į apdovanojimų ceremoniją nesiteikė ateiti.

Vėliau darbėniškiai atsiprašė už šį poelgį, kurį pavadino komandos protestu.

„Tikrai nenorėjome sugadinti šventės, įžeisti Sporto skyriaus vedėjo Nikolajaus Gnedoajus ir kitų renginio organizatorių. Negalime pasakyti nė vieno blogo žodžio ir savo priešininkams „Bikap“ komandai. Krepšininkai tikrai stiprūs, įdomu buvo su jais žaisti. Tačiau manome, kad finalui buvo parinkti per mažai patirties turintys teisėjai, kuriems trūko kompetencijos ir dėl kurių ne itin teisingų sprendimų mes pralaimėjome ir pasikarščiavome. Protestuodami prieš teisėjus ir neatėjome į apdovanojimų ceremoniją“, - sakė seniausiai komandoje SK „Darba“ žaidžiantys Vidmantas Astrauskas ir Andrius Litvinas.

Ne ką aistringesnė kova vyko ir dėl bronzos medalių. Žaidimas tarp „Kinder“ ir „Kartenos“ pirmąją rungtynių dalį vyko taškas į tašką. Ilgosios pertraukos komandos išėjo turėdamos dviejų taškų skirtumą „Kinder“ naudai.

Po pertraukos „Kinder“ komanda suaktyvino žaidimą ir rezultatyviai sužaidus Raimondui Alseikai trečiajame kėlinyje išsiveržė į priekį 13 taškų.

Paskutiniame kėlinyje su pralaimėjimu nenorėję susitaikyti karteniškiai pakilo į aršesnę kovą – iš eilės pataikė šešis tritaškius. „Kinder“ krepšininkai į šį puolimą atsakė dvitaškiais, tačiau karteniškiams pritrūko laiko rezultatui išlyginti: „Kinder“ laimėjo 67:64.

„Bikap“ komandoje naudingiausiu žaidėju išrinktas Sergejus Pavliukovas. Jis pelnė 24 taškus. Šiai komandai daugiausiai taškų – 29 – įmetė Klaudijus Anužis.

SK „Darba“ 23 taškus pelnė Audrius Kazlauskas, 16 – Modestas Galdikas. Jam įteiktas ir naudingiausio žaidėjo prizas. „Kinder“ komandai 25 taškus įmetė naudingiausias komandos žaidėjas Raimondas Alseika. Po 12 taškų pelnė Danielius Šlimas, Antanas Stonkus, Mantas Karpas.

Komandoje „Kartena“ naudingiausiai žaidė Marius Meškauskas – 21 taškas. Po 12 taškų įmetė Henrikas Petrauskas ir Arūnas Žilinskas.