Pergalė – tik po įtemptos kovos

• Diana JOMANTAITĖ
  • 2012-12-14

Kretingos rajono krepšinio pirmenybių III lygos finalas buvo tikras desertas krepšinio gerbėjams. Kretingos komandos „Už pervažos“ krepšininkai taip įnirtingai kovėsi su svečiais iš Šateikių, kad salėje žiūrovai vos galėjo ramiai išsėdėti savo vietose.

Krepšinio pirmenybių III lygos finalo komandos: priekyje – „Už pervažos“, stovi „Žalmedžio“ ir „Vydmantų“ žaidėjai.

Didžiajame III lygos finale „Už pervažos“ vyrai susitiko su Šateikių komanda „Žalmedis“. Varžovai į Kretingą atsivežė būrį aistringų ir triukšmingų gerbėjų, kurie nė minutei neleido suabejoti, kad vyksta itin įtemptos varžybos. Svetimoje salėje žaidę svečiai be kovos net neketino pasiduoti, todėl žaidimas aikštėje vyko taškas į tašką. Iki paskutinių finalo sekundžių buvo neaišku, kam bus užkabinti aukso medaliai.

Pirmą kėlinį kretingiškiai pabaigė tik keturių taškų persvara – 18:14. Antrame kėlinyje „Už pervažos“ skirtumą padidino iki 17 taškų. Tačiau šis skirtumas privertė varžovus susikaupti. Po didžiosios pertraukos „Žalmedžio“ krepšininkai susikaupė, pradėjo aktyviai gintis ir tiksliai atakuoti priešininkų krepšį. O štai „Už pervažos“ krepšininkus sėkmė apleido – metamas kamuolys vis nepasiekdavo tikslo.

Paskutiniame kėlinyje „Žalmedžiui“ suaktyvinus puolimą, žaidimas pasiekė karščiausią tašką – skirtumas sumažėjo iki trijų taškų, buvo panašu, kad vienas klaidingas žingsnis, ir kretingiškiai praras nugalėtojų medalius.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kelioms sekundėms, priešininkų kamuolys jau skriejo į krepšį ir grasino lygiosiomis bei pratęsimu, tačiau išsisuko iš lanko. „Už pervažos“ svečius iš Šateikių įveikė 67:64.

„Finalas buvo puikus ir įdomus. Šis laimėjimas mūsų komandai yra tarsi dovana dešimtmečio proga. Būtent tiek laiko mūsų komanda yra kartu – žaisti pradėjome nuo 14. Nereikia nė sakyti, kad per tiek laiko esame susižaidę, savo rajone turime aikštelę, kurioje vasarą nuolat žaidžiame. Mūsų komandos sėkmės pagrindas yra tas, kad neturime išskirtinio lyderio, žaidžiame visi kartu. Lygos nugalėtojų statusas mums garantuoja, kad kitąmet žaisime II lygoje – apie tai seniai svajojame“, - po sėkmingų žaidynių kalbėjo komandos „Už pervažos“ žaidėjas Kasparas Vaišvilas.

K.Vaišvilas savo komandai finale pelnė 16 taškų, 19 įmetė Dainius Domarkas, kuris išrinktas ir naudingiausiu komandos žaidėju.

Komandai „Žalmedis“ daugiausiai – 30 – taškų pelnė Julius Paulauskas, tapęs ir naudingiausiu komandos žaidėju, bei Audrius Baguckis, įmetęs 14 taškų.

Mažajame III lygos finale susitiko „Riflis“ ir „Vydmantai“. Kova tarp šių komandų taip pat vyko taškas į tašką. Po dviejų kėlinių 28:26 pirmavo „Riflis“. Po didžiosios pertraukos užvirė tikras mūšis. Jaunieji „Vydmantų“ krepšininkai, vedami Eimanto Stonkaus ir Aivaro Bražinsko, trečiajame kėlinyje rezultatą išlygino 48:48. Paskutiniame kėlinyje „Riflis“ bandė atsiplėšti, tačiau keletas netaiklių metimų iš po krepšio leido „Vydmantų“ komandai persverti rezultatą ir bronzos medalius laimėti 82:76.

„Vydmantams“ 20 taškų pelnė Mantas Aukselis, 19 – Aivaras Bražinskas. Jis išrinktas naudingiausiu komandos žaidėju. „Rifliui“ 17 taškų įmetė Tomas Račkus. Marius Jurkus pelnė 14. Jam įteiktas naudingiausio komandos žaidėjo prizas. Rungtynės dėl V vietos vyko tarp komandų „Ringesta“ ir „Imbarė“. Pergalė 68:64 atiteko „Ringestai“. Komandai 29 taškus pelnė Evaldas Žiubrys, 15 – Petras Kubilius. „Imbarei“ po 15 taškų įmetė Gintaras Dorelis ir Jonas Jarmalavičius.

Dėl VII lygos vietos kovojo „Linksmiau“ ir „Kurmaičiai“. Sėkmė lydėjo komandą „Linksmiau“. Ji kurmaitiškius įveikė 63:57. Po 15 taškų „Linksmiau“ pelnė Artūras Viskontas ir Mindaugas Viskontas. „Kurmaičiams“ 20 taškų pelnė Remigijus Bočkus, 15 – Edvinas Jagutis.