Finalą laimėjo favoritai

• Diana JOMANTAITĖ
  • 2012-12-14

Kretingos rajono krepšinio pirmenybių I lygos finalas staigmenų nepateikė: pirmosios vietos medaliai ir taurė atiteko komandos „Sanpola-Baltija“ krepšininkams. Jie visas pirmenybes krepšinio gerbėjams neleido nė suabejoti, kad yra stipriausi. Finale „Sanpola-Baltija“ savo priešininkus iš Kūlupėnų įveikė 97:83.

Krepšinio pirmenybių I lygos finalininkai: „Sanpola-Baltija“ (geltona apranga), „Kūlupėnai“ (žalia apranga) ir Salantų „Vėjas“.a

Į I lygos finalą „Kūlupėnų“ krepšininkai pateko po ilgos pertraukos. Nežiūrint to, kūlupėniškiai su pirmenybių favoritais „Sanpola-Baltija“ kovojo kaip lygūs su lygiais. Vis dėlto antrame kėlinyje taiklūs Remigijaus Milašiaus, Vytauto Šližiaus ir Arimanto Mikaločiaus metimai leido „Sanpolai-Baltijai“ gerokai atsiplėšti nuo varžovų.

Po didžiosios pertraukos komandos „Kūlupėnai“ krepšininkai dar bandė suspurdėti – po kelių taiklių tritaškių jiems pavyko sumažinti skirtumą, tačiau nuaidėjus rungtynių pabaigos švilpukui, rezultatas 97:83 buvo „Sanpolos-Baltijos“ naudai. Už „Kūlupėnų“ komandą žaidęs Gediminas Mažeika po rungtynių prisipažino, kad pergalei pritrūko nusiteikimo.

„Koją pakišo ir nervai, nesusikaupėme“, - įsitikinęs G.Mažeika. Jo komandai daugiausiai – 21 tašką - pelnė Pranas Petryla. O štai nugalėtojų komandos vadovas Evaldas Jodkonis patikino, kad būtent tokio rezultato ir tikėjosi.

„Savo komanda tikėjau nuo pat pirmenybių pradžios ir žinojau, kad būsime stipriausi. Todėl staigmenų finalas nepateikė. Šiose pirmenybėse žaisti buvo įdomu – komandos lygiavertės, stiprios. Laimėjome, nes žaidėjai – labai susitelkę, draugai ir už aikštės ribų. Jie vieni kitus labai gerai pažįsta, o tai ir atveda į pergalę krepšinio aikštėje“, - po pergalės kalbėjo E.Jodkonis.

„Sanpolos-Baltijos“ pergalę šiek tiek užtemdė Vytauto Šližiaus patirta trauma: krepšininkas nikstelėjo neseniai operuotą koją. Tačiau medikų pagalbos tą dieną žaidėjui neprireikė. Nepaisydamas traumos V.Šližius džiaugėsi buvęs naudingas savo komandai. Jam atiteko ir naudingiausio žaidėjo prizas. V.Šližius savo komandai, kaip ir A.Mikaločius, pelnė 20 taškų, dar 30 - Remigijus Milašius.

Kūlupėniškiai naudingiausiu žaidėju išrinko Darių Bručkų.

Mažajame I lygos finale susitiko Salantų „Vėjas“ ir „Urbovita“. Šių dviejų komandų pasirodymas aikštėje baigėsi 30 taškų skirtumu – 102:72 salantiškių naudai. Naudingiausiu žaidėju „Vėjo“ komandoje išrinktas Ernestas Bružas, „Urbovitoje“ – Artūras Grinčikas.

„Urbovitos“ krepšininkai tik pirmame kėlinyje bandė pasipriešinti „Vėjui“. Toliau iniciatyvą į savo rankas perėmė „Vėjas“. Greitas ir rezultatyvus „Vėjo“ puolimas išmušė „Urbovitos“ krepšininkus iš žaidimo. Po dviejų kėlinių rezultatas jau buvo 50:36 „Vėjo“ naudai. Kiti du kėliniai atnešė tik dar didesnį skirtumą „Vėjo“ naudai.

Rezultatyviausiais pirmenybių žaidėjais išrinkti: Mindaugas Naudžiūnas iš „Urbovitos“, surinkęs 211 taškų, Artūras Grinčikas iš „Urbovitos“ su 161 tašku ir „Sanpolos-Baltijos“ žaidėjas Arimantas Mikaločius, pelnęs 152 taškus.