Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sode karpydama vynuoges Giedrė Stroputė surado įdomų, kaip pati pavadino, gyvį – nemažą 7 cm ilgio vikšrą su dėmėmis šonuose. Pasirodė, tų gyvių buvo net du, po to – dar vienas. Radinį G.Stroputė atidavė drąsiai kaimynų mergaitei, kuri pasiryžo auginti vikšrą.

Pievinio sfinkso vikšras ant vynuogienojų.

Vikšro nuotrauką „Pajūrio naujienos“ parodė mūsų kraštietei Anykščių regioninio parko vyr. biologei Dovilei Barčkutei. Ji paaiškino, jog radinys – pievinio sfinkso vikšras, iš kurio turėtų išsivystyti drugys.

Biologės pastebėjimu, pievinis sfinksas gali maitintis vynuogių lapais ir ožrožėmis.

„Auginti vikšrą reikėtų nemažoje talpoje, netgi kokiame kibire, tik negalima aklinai uždaryti, nes ir vikšrui reikia deguonies. Į kibirą patarčiau įdėti žemių arba durpių. Štai sfinksų augintojų forume siūloma įberti kokoso durpių, bet aš nelabai žinau, kur tokių reikėtų gauti. Svarbu, jog žemė nebūtų kieta – kad vikšras galėtų įlįsti, kai nuspręs žiemoti, - apie sfinkso vikšro auginimo subtilybes kalbėjo D.Barčkutė. – Nors būna, kad vikšras gali kokoną daryti ir ant žemės, tarp šapelių, tad į auginimo talpą galima įmesti žolių, samanų. Svarbiausia – išimti nesuėstus lapus, kad nepradėtų pūti“.

Kadangi vikšras jau yra parudavęs, biologės nuomone, jis jau yra arti kokono stadijos. Vadinasi, vikšras ilgai nebesimaitins ir keliaus žiemoti.

„Kokoną per žiemą patarčiau laikyti kur nors vėsiai, bet minusinė temperatūra nėra būtina. O pavasarį toks augintinis turėtų kažkada išskristi“, - viliasi gamtininkė.

„P.n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas