Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, gimę 1998 m. ir treniruojami Jono Beniušio, pasitikdami vasarą dar sudalyvavo Mažeikiuose įvykusiame krepšinio turnyre, kuriame tarp savo bendraamžių iškovojo I v.

Turnyre dalyvavo ir minuso sistema varžėsi 4 komandos: „Mažeikių SM-Nafta“, Šiaulių „Šiauliai-Saulė“, Telšių sporto centro (SC) ir Kretingos sporto mokyklos krepšininkai.

Pirmas rungtynes sužaidė aikštės šeimininkai ir Telšių krepšininkai. Laimėję mažeikiečiai laukė, kas gi – Kretingos ar Šiaulių krepšininkai - bus jų varžovai finale dėl I v.

„Nors šiauliečiai – I diviziono komanda, užėmusi VII v. stipriausių Lietuvos komandų aštuonete, o mes - II diviziono IV v. poziciją turinti komanda, vis dėlto pirmavome visas rungtynes. Ir tik neatsakingai sužaista rungtynių pabaiga leido šiauliečiams sušvelninti rezultatą“, - taip savo auklėtinių žaidimą komentavo treneris J.Beniušis, kurio treniruojami vaikinai varžybas laimėjo 53:49.

Šiame susitikime daugiausia – 20 – taškų pelnė komandos lyderis Eimantas Poškus, jam sėkmingai talkino Rokas Idzelis, kurio sąskaitoje – 15 tšk., Aurimas Baltrimas pelnė 10 tšk. Labai gerai, nors ir tepelnė 4 taškus, komandai vadovavo įžaidėjas Tautvydas Piekus.

Finale dėl I v. su aikštelės šeimininkais mažeikiškiais rungtynės klostėsi visiškai skirtingai, negu su šiauliečiais: Mažeikių žaidėjus palaikė gausus žiūrovų būrys, tad pirmus du kėlinius mūsiškių varžovai pirmavo nemažu skirtumu – 33:17. „Tačiau po ilgosios pertraukos, pakeitus gynybą, pagreitinus puolimą, mūsų komanda pasivijo varžovus ir netgi turėjo galimybę laimėti III kėlinį. Bet keletas nepataikytų metimų – ir po III ketvirčio mažeikiečiai dar pirmavo 39:38. Sėkmingai tęsdami žaidimą mes nuo IV kėlinio pradžios išsiveržėme į priekį ir, nors nedideliu skirtumu, pirmavome. Varžovai nenuleido rankų – tritaškiu išlygino rezultatą. Tada vėl pasižymėjo mūsų lyderis Eimantas Poškus, kuris, sėkmingai prasiveržęs į Mažeikių komandos baudos aikštelę, sugebėjo perduoti kamuolį Mindaugui Jonaičiui, o šis ir pelnė 2 paskutinius pergalingus taškus“, - varžybų nuotaiką pabandė perteikti J.Beniušis.

Taip kretingiškiai iškovojo I v. ir atėmė taurę iš turnyro šeimininkų. Anot trenerio, tai – pirma kretingiškių taurė per pastaruosius 3 metus, iškovota Mažeikiuose.

Finalinėse varžybose puikų žaidimą pademonstravo T. Piekus, kuris pelnė 19 taškų. bei gerai vadovavo žaidimui. Po krepšiu grūmėsi ir puikiai dėl kamuolių kovojo E.Poškus, kurio sąskaitoje – 13 tšk., stabilų žaidimą demonstruoja Rokas Idzelis (10 tšk.).

Be gražios taurės kretingiškiai parsivežė ir kitų prizų: T.Piekus – kaip geriausias žaidėjas, E.Poškus – kaip tritaškių metimo konkurso nugalėtojas.

„ Šitas rezultatas parodo, kad kitą sezoną kretingiškiai gali siekti aukštesnių tikslų, jeigu, žinoma, vaikinai atsakingai rengsis varžyboms ir jeigu lydės sėkmė“, - įsitikinęs komandos treneris.